5G plėtra Europoje ir JAV stabdoma dėl technologijos grėsmės žmonių sveikatai

Suvokiančių 5G technologijos žalą skaičius auga

Viso pasaulio ir Lietuvos gyventojai su nekantrumu laukia 5G ryšio, kuris, anot žiniasklaidos ir kitų šaltinių, pakeis mūsų visų gyvenimus. Šis penktos kartos mobilusis ryšys žada reikšmingą duomenų perdavimo spartos padidėjimą ir kitų naujovių. Vis dėlto, net ir 5G aktyvistai nėra užtikrinti šios technologijos saugumu žmogaus sveikatai. Prieš jos įdiegimą ir plėtrą jau pasisakė Vokietijos, Šveicarijos ir Olandijos valdžios atstovai, Jungtinių Amerikos Valstijų politikai.

Briuselio aplinkosaugos ministrė Céline Fremault sustabdė sostinės planus įvesti 5G ryšį dėl technologijos pavojaus gyventojų sveikatai.

Briuselis stabdo 5G įvedimą

Remiantis paskutinėmis naujienomis, Briuselis sustabdė savo planus įvesti 5G ryšį dėl grėsmės gyventojų sveikatai. Liepos mėnesį vyriausybė nusprendė nutraukti sutartį su trimis telekomunikacijų operatoriais, kad prieš tai įvertintų, ar penktos kartos mobilusis ryšys atitinka Briuselio spinduliuotės standartus. Kaip teigia The Brussels Times, kolkas neįmanoma nustatyti technologijai reikalingų antenų skleidžiamo spinduliuotės lygio ir dėl to techologija yra stabdoma.[1]

„Aš negaliu priimti technologijos, nesvarbu tai 5G ar ne, jeigu nėra paisoma spinduliuotės standartų, kurie buvo sukurti žmonėms apsaugoti“, – teigė aplinkosaugos ministrė Céline Fremault. „Briuselio gyventojai nėra jūrų kiaulytės, kurių sveikatą galėčiau parduoti vardan pelno. Mes negalime palikti jokių neaiškumų.“ 

Esant dabartiniams spinduliuotės standartams, bandomasis projektas yra neįmanomas. Tuo tarpu Céline Fremault teigia, kad išimčių šiems reikalavimams daryti neketina.

Briuselio regionas pasižymi ypač griežtais radijo ryšio spinduliuotės standartais. 6 voltų vienam kvadratiniam metrui standartas jau sukėlė problemų praeityje, kai sostinėje buvo diegiamas 4G ryšys.

Šveicarija nusprendė stebėti technologijos pavojų sveikatai

Nors Šveicarijos telekomunikacijų operatoriai yra suinteresuoti, kad 5G dažnis išpopuliarėtų jau kelerių metų bėgyje, šalies vyriausybės paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad daugiau nei pusė šveicarų nepritaria šiai technologijai, nes spinduliuotė, sklindanti iš mobiliojo ryšio antenų, yra pavojinga.[2]

Ši nuostata yra susijusi su faktu, kad spinduliuotės lygis nėra matuojamas reguliariai. To pasekoje parlamentas nusprendė, jog 5G nebus įvedinėjamas tol, kad federalinė aplinkos apsaugos agentūra neįvertins vadinamos nejonizuojančios spinduliuotės, neišmatuos jos rizikos ir nepradės reguliariai informuoti visuomenės apie savo išvadas.

Valdantieji jau du kartus atsisakė keisti anksčiau nustatytas leistinos spinduliuotės dozės ribas. Tokios pozicijos buvo nuspręsta laikytis tol, kol nebus aišku, kokie pavojai gali kilti dėl 5G ryšio naudojimo.

Olandija: politikai yra nusistatę prieš dėl 5G poveikio visuomenės sveikatai

5G, kaip naujojo mobiliojo interneto standarto, vizija stringa ir Olandijoje. Pagrindinė priežastis, kodėl Olandijos Parlamentas teigia, kad visuomenė per greitai skuba persiorientuoti į penktos kartos mobilųjį ryšį, yra įrodymų, kad šio ryšio elektromagnetinė spinduliuotė nekelia pavojaus visuomenės sveikatai, nebuvimas.

Viena iš Parlamento narių, Laura Bromet, teigė: „Mes vis dar nesame informuoti apie galimus pavojus visuomenės sveikatai. 5G spinduliuotės tyrimų buvo atlikta itin mažai. Mes turime rimtai atsižvelgti į žmonių susirūpinimą ir atlikti išsamesnį tyrimą.“[3]

Parlamentas taip pat akcentavo tyrimus, rodančius, kad yra sąsajų tarp elektromagnetinės spinduliuotės ir smegenų navikų, Alzheimerio ligos ir vyrų nevaisingumo.

JAV inicijuoja tyrimą, susijusį su 5G ryšio poveikiu žmogaus sveikatai ir aplinkai

Prieš devynis mėnesius, dėl 5G technologijos poveikio sveikatai, Mill Valley miesto (Kalifornija) taryba sustabdė naujų ryšio gijų diegimą. Tai buvo padaryta po to, kai miesto gyventojai anonimiškai nubalsavo, kad 5G ryšiui užtikrinti reikalingi bokštai būtų nestatomi gyvenamuosiuose miesto rajonuose.[4]

Dėka skubos nutarimo, leidžiančio miesto tarybai nedelsiant priimti nutarimus, turinčius įtakos visuomenės sveikatai ir saugumui, apribojimai ir draudimai bus nedelsiant pritaikyti visoms būsimoms miesto 5G įrangos diegimo programoms.

Įsakymą priimti paskatino bendruomenės susirūpinimas dėl 5G belaidžių antenų poveikio sveikatai.

Tuo tarpu, Naujojo Hampšyro naujai išleistame įsakyme skelbiama, kad bus siekiama atlikti tyrimą, susijusį su 5G technologijos poveikiu žmogaus sveikatai ir aplinkai. Tyrime bus įtrauktos ir praeitų kartų technologijos. Penktos kartos, arba 5G, ryšys yra skirtas prietaisų galimybių ir greičio padidinimui, tačiau taip pat, dėl padidėjusio radioaktyvios spinduliuotės kiekio, jis kelia pavojų žmonėms, gyvūnams ir aplinkai.[5]

Šio tyrimo tikslas bus ištirti galimus technologijos privalumus ir rizikas, fokusuojantis ties poveikiu aplinkai ir sveikatai, ypač vaikų, embrionų, senyvo amžiaus žmonių, ir tų, kurie jau turi tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e