Keista COVID-19 pandemijos daktaro A. Fauci apklausa: beveik 200 kartų atkirto „nepamenu“

Firmus Medicus -

A.Fauci ne kartą pripažino, kad vakcina gali kelti miokardo ir insulto riziką

COVID-19COVID-19 istoriją vis dar gaubia daugybė neatsakytų klausimų. CrowN/Unsplash nuotrauka

Panašu, kad į dienos šviesą išlenda vis daugiau svarbių detalių apie koronaviruso pandemiją ir COVID-19 vakcinas. Daktaras Anthony Fauci, buvęs JAV Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto direktorius, dar 2023 metais viešai pripažino, kad COVID-19 mRNR vakcinos gali sukelti miokarditą, ypač kai kalbama apie jaunus vyrus. Netikėtai paminėjęs šalutinius poveikius, apie kuriuos paprastai viešai nediskutuojama[1], Fauci greitai susigriebė ir pridūrė, kad miokardito rizika, kylanti dėl COVID-19 infekcijos, esą yra didesnė nei vakcinos. Keista, tačiau šis komentaras nebuvo vienkartinis – dažnai minėta net ir mažamečiams tenkanti rizika.

Kai kurie jau prieš kelis metus pastebėjo, kad tam tikras skaičius žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitur susirgo miokarditu iškart po šios vakcinos. Nepaisant to, infekcinių ligų ekspertai, vengdami prisiimti atsakomybę, pasikliovė A. Fauci nuomone.

Dar 2022 metais buvo aptariami skrodimo duomenys žmonių, kurie netikėtai mirė po COVID-19 mRNR vakcinos, kai paaiškėjo, kad 4 iš 25 asmenų buvo nustatytas ūminis (epi-)miokarditas, intersticinė miokardo T-limfocitų infiltracija ir pažeidimas[2].

COVID-19 atrankos pakomitetyje A. Fauci dingo atmintis: nebegalėjo tinkamai atsakyti į klausimus koronaviruso tema

Ilgą laiką trukusiame COVID apklausų pakomitetyje A. Fauci teko atsakinėti į daugybę klausimų, tačiau viskas atrodė panašiau į sunkiai veikiančio proto galinėjimąsi su savo nykstančia atmintimi nei tikrą apklausą. Juk daktaras beveik 200 kartų atsakė „nepamenu“, kai buvo klausiama apie pandemiją ir jos valdymą[3].

Šiomis dienomis A. Fauci atsakymai yra dar įspūdingesni. Net ir daug kartų pasiskiepijęs, bet  vis tiek susirgęs COVID-19, A. Fauci rodo, kad, nors jis save laiko mokslą atstovaujančiu asmeniu, jis linkęs vengti atsakyti į nemalonius klausimus[4].

„Atsakymų „nepamenu“ arba „neatsimenu“ kol kas buvo daugiau nei 100,“ pastebėjo Respublikonų komiteto pirmininkas Brad Wenstrup (R-Ohio valstija). „Tai rodo, kad galbūt turime rasti žmonių, kurie prisimena.“

Be to, kelia nerimą ir galimi federalinių dokumentų pažeidimai, interesų konfliktai ir gairės, kurios, net pandemijos įkarštyje, atrodė prieštaraujančios viena kitai. Respublikonai daug kartų klausė, ar JAV finansuoti „gain-of-function“ tyrimai Kinijos Uhane galėjo būti pandemijos priežastimi, ir kiek A. Fauci apie tai žinojo bei dalyvavo šiuose tyrimuose.

„Vienas įdomiausių dalykų yra naujas apibrėžimas, kurį išgirdome ir kurį daktaras Fauci vadina savo operaciniu funkcijos padidėjimo apibrėžimu,“ sakė B. Wenstrup. „Ir aš nežinau, ar kiekvienas mokslininkas, užsiimantis tokio tipo virusų tyrimais, supranta jo operacinį… funkcijos padidėjimo apibrėžimą.“

B. Wenstrup taip pat teigė, jog pokalbis su A. Fauci atskleidė didelius trūkumus sistemose, kurios skiria dotacijas, o tai atsispindėjo ir A. Fauci netikėtai blogėjančioje atmintyje.

Socialinė distancija COVID-19 pandemijos metu nebuvo pagrįsta mokslu

Socialinė distancijaBuvo reikalaujama laikytis socialinės distancijos ir nešioti kaukes, nors tai nebuvo pagrįsta jokiais moksliniais įrodymais. Engin Akyurt/Unsplash nuotrauka

Intensyvi apklausa truko dvi dienas ir 14 valandų. Joje buvo nagrinėjamas netinkamas federalinės vyriausybės atsakas į COVID-19 pandemiją. Tačiau paaiškėjo, kad A. Fauci už uždarų durų yra gan nenuspėjamas[5].

Čia verta prisiminti, kad prieš ketverius metus A. Fauci ir daktaras Francis Collins stengėsi diskredituoti teoriją, kad COVID-19 galėjo kilti iš laboratorijos, kurioje įvyko viruso nutekėjimas. Jie netgi „skatino“ geriausius virusologus publikuoti straipsnį „Nature Medicine“, kuriame buvo patvirtinta zoonozinė viruso kilmė ir atmesta laboratorinė teorija.

Paprasti žmonės veikiausiai net nežino, kad 2020 m. vasarį daugelis virusologų aiškino, jog virusas yra nenatūralios kilmės. Tačiau, neturėdami patikimų Kinijos duomenų ir susidurdami su nuolatiniu tvirtinimu, kad to negali būti, jie greitai pakeitė savo nuomonę.

2020 m. kovą F. Collins paskelbė, kad dokumentas yra galutinis, o pradėta byla yra baigta. Vis dėlto, po kurio laiko F. Collins apsigalvojo. Neaiškumai atsispindėjo ir A. Fauci vadovaujamoje agentūroje, kuri neefektyviai prižiūrėjo dotacijas užsienio laboratorijoms.

A. Fauci pripažino, kad, būdamas Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktoriumi, jis pasirašė kiekvieną užsienio dotaciją, tačiau asmeniškai šių pasiūlymų neperžiūrėjo. Nors jis vadovavo atsakui į COVID-19 šalyje ir darė įtaką viešąjam pasakojimui, jis neturėjo supratimo, kas vyko jo paties vadovaujamoje agentūroje.

Kalbėdamas apie COVID-19 vakcinas, jis irgi atrodė neturintis aiškios nuomonės. Iš pradžių skeptiškai vertinęs privalomą skiepijimą, jis pripažino, kad rekomendavo universitetams įvesti privalomą vakcinaciją studentams – jaunai ir sveikai populiacijai, kuri, remiantis „neginčytinais duomenimis“, yra santykinai mažiau pažeidžiama sunkioms COVID-19 ligos formoms ir mirčiai.

A. Fauci taip pat patvirtino pakomitečiui, kad rekomendacija dėl socialinio atstumo buvo nepagrįsta moksliniais duomenimis, o „tiesiog atsirado“ iš oro. Pagrindinis neatsakytas klausimas – kokia apimtimi federalinių mokesčių mokėtojų pinigai galėjo būti naudojami Kinijos koronaviruso tyrimams, kurių tikslas – padidinti viruso galią.

Kinijoje buvo vykdomi pavojingi moksliniai tyrimai, kuriuos finansavo NIH

Visa ši istorija aiškiai parodo, jog Kinijoje išties galėjo vykti pavojingi moksliniai tyrimai, kuriuos finansavo JAV. Bemąstydamas apie A. Fauci atsakymus, B. Wenstrup galiausiai rėžė:

„Fauci ne kartą žaidė su sąvokos „funkcijos padidėjimas“ apibrėžtimi, bandydamas išvengti pripažinimo, kad NIH finansavo pavojingus tyrimus Kinijoje.“

Kongreso tyrimų metu uždarų durų liudijimai nėra neįprasti; jie užtikrina išsamią preliminarią analizę prieš viešą klausymą. Galbūt liudijimas viešame posėdyje paskatins A. Fauci geriau prisiminti visą pandemijos ir koronaviruso sumaištį, tačiau didelių vilčių nereikėtų dėti.

Juk A. Fauci iki šiol ragina žmones dėvėti kaukes siekiant išvengti COVID-19[6]. Taip kalba tas pats žmogus, kuris liepą trečią kartą užsikrėtė virusu, nors buvo skiepytas net šešis kartus.

VakcinosA. Fauci jau tris kartus sirgo koronavirusu, nors nuo jo skiepijosi šešis kartus. Mathurin NAPOLY/Unsplash nuotrauka

Fauci institutas slėpė mpox funkcijos padidinimo planus tiek nuo Kongreso, tiek nuo žiniasklaidos

Beje, istorija su COVID-19 nėra vienintelė, dėl kurios virš A. Fauci kabo išties juodi debesys. Beveik devynerius metus A. Fauci vadovaujamas institutas slėpė planus sukurti pandemiją galintį sukelti mpox virusą, kurio mirtingumas gali siekti iki 15 proc.[7].

2015 metų birželį Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto mokslininkas gavo oficialų leidimą eksperimentams, kuriais siekta sukurti mpox virusą, pasižymintį dideliu užkrečiamumu ir vidutiniu mirtingumu. Šie tyrimai, kurie galėjo prisidėti prie didžiausios per šimtmetį pandemijos, kėlė susirūpinimą dėl patogenų su didesniu užkrečiamumu kūrimo.

Apie šį mpox eksperimentą pirmą kartą sužinota tik 2022 metų rugsėjį, kai straipsnis apie jį buvo paskelbtas žurnale „Science“. Nors NIAID tvirtina, kad eksperimentas niekada nebuvo atliktas, nebuvo pateikta jokių dokumentų, kurie tai įrodytų.

Komitetas taip pat pastebėjo, kad daugelis mokslininkų atmetė teoriją, kad COVID-19 pandemija galėjo kilti dėl nelaimingo atsitikimo laboratorijoje, vadindami ją sąmokslo teorija, ir nepritarė išorinės agentūros įsikišimui į tokių darbų reguliavimą.

Ši situacija atskleidžia ir tai, kad NIAID aukšto lygio administratoriai galėjo neteisėtai apeiti federalinius dokumentų saugojimo ir skaidrumo įstatymus. Nepaisant to, tokioms agentūroms kaip NIAID ir toliau patikima pagrindinė atsakomybė už potencialiai pavojingų patogenų tyrimus.

Šiuo metu pasaulyje yra mažiau nei 100 laboratorijų, galinčių auginti ortopox virusus, tokius kaip mpox ir raupai, tačiau šis skaičius gali reikšmingai išaugti, kai DNR sintezės ir inžinerijos metodai taps labiau prieinami ir pigesni.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e