Asamblėjos narys reikalauja suburti 5G žalos tyrimus atliksiančią komisiją

Firmus Medicus -

Bendruomenės susirūpinimą dėl galimos elektromagnetinės spinduliuotės žalos išgirdo asamblėjos narys

Jamel HolleyJamel Holley sako sulaukęs didžiulio bendruomenės nerimo dėl galimos 5G žalos sveikatai. (insidernj.com nuotrauka)

Asamblėjos narys Jamel Holley[1] ragina[2] sudaryti valstybinę komisiją, kuri ištirtų daugybę nežinomų naujos kartos belaidžių technologijų, kurios nuolat plečiasi Naujajame Džersyje, poveikį sveikatai.

Belaidžio ryšio pramonė užsiima plataus masto 5G ryšio mikrobangų antenų diegimu, nuolat akcentuodama, jog tai pagerins šalies belaidžio ryšio infrastruktūrą. Kai kurie tokią technologiją pasitinka išskėstomis rankomis, nes tai suteiktų naujas galimybes automatizavimo srityje, skatintų pažangą ir geresnę interneto aprėptį.

Tačiau, kaip praneša J. Holley, įvairios Naujojo Džersio bendruomenės yra smarkiai susirūpinusios dėl galimo poveikio sveikatai.[3] Kad 5G technologija galėtų perduoti didelius duomenų kiekius per itin trumpą laiką, naudojama jau esama technologija kartu su naująja mikrobangų spinduliuote. Tam reikalingas artimesnis vartotojų tinklas, todėl 5G ryšio antenos turi būti statomos arčiau viena kitos – net ir šalia mokyklų, gyvenamųjų namų, verslo pastatų ir kitų vietų.

Asamblėjos narys J. Holley sakė:

Mano rinkėjai išreiškė didelį susirūpinimą dėl galimo šių antenų poveikio sveikatai, ypač didesnio tankumo bendruomenėse, tokiose kaip Elizabeth ir Union Township. Turime išanalizuoti priverstinį piliečių veikimo 5G technologija poveikį, ir neskubėti su technologijos diegimu neturint aiškių žinių, ar gyventojų sutikimo dėl galimo poveikio sveikatai.

Federalinė ryšių komisija jau beveik 25 metus neatnaujina spinduliuotės poveikio žmonėms gairių

Elektromagnetinės spinduliuotės ryšys su negimusių vaikų smegenų vystymųsiJ. Holley kritikavo FCC, jog neatnaujina savo gairių jau beveik 25 metus ir išreiškė susirūpinimą dėl naujausių tyrimų, rodančių ryšį tarp nenormalaus negimusių vaikų smegenų vystymosi ir elektromagnetinės spinduliuotės.

J. Holley pažymėjo, jog Federalinė ryšių komisija (FCC) dar neatliko ilgalaikių 5G technologijos bandymų ir neatnaujino savo belaidės spinduliuotės poveikio žmonėms gairių nuo pat 1996 m.[4] Asamblėjos narys teigė:

Belaidžio ryšio pramonės atstovai pripažino, jog saugumo testai dar nebuvo atlikti, kad būtų nustatytas galimas neigiamas poveikis sveikatai, atsirandantis dėl nuolatinio aukšto dažnio belaidžio ryšio spinduliuotės poveikio. Tuo tarpu yra daug publikuotų, recenzuotų, nepriklausomų mokslinių tyrimų, kurie įrodo ryšį tarp belaidės spinduliuotės ir rimtos biologinės žalos bei padidėjusios vėžio rizikos, reprodukcinių problemų ir neurologinių sutrikimų.

J. Holley sakė, kad daugybė tyrimų verčia abejoti teorija, jog žemo lygio radijo dažnių mikrobangų spinduliuotė yra nekenksminga. Daugiau nei 250 medicinos ir visuomenės sveikatos specialistų pasirašė bendrą pareiškimą,[5] kuriame valdantieji raginami apsvarstyti naujausius mikrobangų spinduliuotės ryšio su žmonių sveikata mokslinius tyrimus, ypač naujausius mokslinius duomenis apie nenormalų negimusių vaikų smegenų vystymąsi.

Politikas ragina suburti 5G poveikį sveikatai tirsiančią nepriklausomą komisiją

Komisija, tirsianti 5G žaląJ. Holley ragina suburti nepriklausomą 11 narių komisiją, kuri tirtų galimą 5G žalą žmonių sveikatai.

J. Holley paaiškino:

Kol neturiu daugiau informacijos, aš neturiu nuomonės dėl 5G. Aš nerimauju dėl daugybės įrodymų apie galimą belaidžių radijo bangų spinduliuotės poveikį sveikatai. Tai neišsamu ir trūksta aukštos kokybės tyrimų. Mums reikia papildomų tyrimų ir svarstymų, kad padėtume formuoti tinkamą reguliavimo politiką, kuri geriausiai apsaugotų Naujojo Džersio gyventojus.

Asamblėjos narys J. Holley ragina suburti Naujojo Džersio 5G poveikio sveikatai komisiją,[6] kuri tirtų 5G belaidžių technologijų poveikį aplinkai bei sveikatai, sutelkdama dėmesį į galimą pavojų sveikatai, kurį tokios technologijos kelia pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

J. Holley siūlo, jog komisiją sudarytų 11 narių. Į šį skaičių įeitų 2 Generalinės asamblėjos nariai, 2 Valstijų Senato nariai, 1 mobiliųjų telefonų ir belaidžių technologijų pramonės atstovas, 1 verslo bendruomenės atstovas, 1 visuomenės narys, turintis žinių apie belaidžio ryšio spinduliuotės biologinį poveikį, generalinis atornėjus (arba jo paskirtas asmuo), sveikatos komisarė (arba jos paskirtas asmuo), 1 Valstijų medicinos draugijos narys ir 1 Rutgers universiteto atstovas, turintis žinių apie belaidę spinduliuotę.

Kol kas neaišku ar J. Holley siūlymas suburti 5G ryšio galimą žalą tirsiančią komisiją bus išgirstas ir sėkmingai įgyvendintas. Tačiau daugėjantys mokslinių tyrimų įrodymai ir bendruomenei kylantys saugumo klausimai kažin ar taip lengvai liks užmarštyje, jeigu Naujojo Džersio valdžia nesiims reikiamų žingsnių, kad užtikrintų žmonių saugumą.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e