Austrijos tyrimas: 5G gali pažeisti akis ir odą

Firmus Medicus -

Austrija atliko 5G ryšio galimo poveikio sveikatai tyrimą ir pripažino galimą jo žalą

5G ryšio spinduliuotė gali pažeisti akis ir odąAustrijos tyrimas patvirtino, jog elektromagnetinė spinduliuotė gali pažeisti audinius.

Dabar yra prieinami Austrijos parlamento užsakyto tyrimo[1] dėl galimos mobiliojo ryšio elektromagnetinės spinduliuotės, ypač 5G, rizikos sveikatai rezultatai.

Austrų tyrimą,[2] kurio pavadinimas „5G mobilieji ryšiai ir sveikata: dabartinis pripažintų mokslo grupių sudarytas galimo mobiliojo ryšio elektromagnetinių laukų pavojaus sveikatai įrodymų lygio įvertinimas“, atliko Austrijos mokslų akademijos (ÖAW) Technologijų vertinimo institutas (ITA) nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. iki 2020 m. vasario 15 d.

Tyrimo autoriai teigia, kad iš esmės didelis elektromagnetinio lauko stiprumas gali sukelti audinių šilimą ir taip pažeisti audinius. Tačiau į šią riziką buvo atsižvelgta tarptautiniu mastu, nustatant privalomas ribines vertes. Daugybė mokslinių tyrimų programų ir individualių studijų jau nagrinėjo klausimą, ar skirtingų kartų mobiliojo ryšio bangų elektromagnetinė spinduliuotė gali pakenkti sveikatai žemiau šių ribinių verčių, be įrodomo audinių kaitinimo (vadinamasis neterminis poveikis sveikatai – nuo miego sutrikimų iki vėžio).

Mokslininkai tvirtina, kad būtina atlikti daugiau žalos tyrimų ir atidžiai stebėti 5G kūrimą bei taikymą

Mokslininkai pripažįsta 5G tyrimų trūkumąMokslininkai teigia, kad vis dar trūksta pakankamo kiekio 5G ryšio mokslinių tyrimų, kad būtų išsiaiškintas galimas žalos dydis sveikatai.

Tačiau konkreti 5G taikymo sritis vis dar nėra aiški. Todėl buvo būtina išsiaiškinti, kuri gyventojų dalis, kokiu mastu ir kokių naujų mobiliųjų radijo laukų bus veikiama. Iš esmės nėra jokių susijusių tyrimų, kuriuose būtų tiriama nauji dažnių diapazonai ir naujai sukurtos apšvitos situacijos. Todėl autoriai rekomenduoja „atidžiai ir prevenciškai stebėti 5G kūrimą ir taikymą“. Dėl tarptautinės programos keliamo pavojaus įvertinimo, tyrimo autoriai teigia, kad pripažintos tarptautinės organizacijos (IARC) 2011 m. mobiliųjų telefonų spinduliuotės klasifikacija kaip „galimai kancerogeninės“[3] vis dar ginčijama.

Visi komitetai sutinka, jog vis dar trūksta žinių ir yra neaiškumų dėl galimos žalos sveikatai, kurią sukelia mobiliųjų ryšių aukšto dažnio elektromagnetinė spinduliuotė. Todėl būtina atlikti mokslinius tyrimus.

Negalima atmesti poveikio akims, odai ir mažiems organizmams. Tyrime rašoma, kad būtina imtis prevencinių priemonių ir geriau informuoti žmones apie galimą riziką. Be to, nėra nepriklausomų institucijų, kurios reikalingos, kad būtų sėkmingai keičiamasi žiniomis.

Nepaisant perspėjimų dėl tyrimų trūkumo, Austrijoje jau pardavinėjami 5G dažniai

5G reikalingi radijo dažniai jau pardavinėjami AustrijojeNepaisant tyrimų trūkumo, Austrija jau pardavinėja 5G ryšiui reikalingus dažnius ir planuoja, jog dar šiais metais šalyje bus keli tūkstančiai stočių.

Kitą 5G dažnių aukcioną Austrijoje[4] vasarą organizuos reguliavimo institucija RTR. Tada itin reikalingi pinigai vėl patenks į vyriausybės iždą. 5G priskiriami 700, 1 500 ir 2 100 MHz dažniai. Drauge jie sukurs „Multiband 2020“. Šiame aukcione taip pat bus nagrinėjamas kosmoso tiekimas, tiekimo poreikiai turės pirmenybę. Prieš tai 2019 metų kovo mėnesį vykęs aukcionas sulaukė 7 sėkmingų dalyvių ir atnešė 188 mln. Eu. Numatoma, jog vasaros pabaigoje vyksiantis aukcionas turėtų atnešti ne mažiau nei 239,3 mln. Eur.[5]

Iki 2020 m. gruodžio 31 d. visi septyni konkurso dalyviai turi pastatyti 1 000 stočių visoje Austrijoje. Trys didieji mobiliojo ryšio operatoriai turi po 303 stotis. Nuo 2022 m. birželio 30 d. kiekvienas iš trijų mobiliojo ryšio tiekėjų turi valdyti po 1 000 stočių.

„Rundfunk und Telekom Regulierungs-GmbH“ (RTR) priklauso federalinei vyriausybei. Pagrindiniai jos uždaviniai yra skatinti konkurenciją radijo, telekomunikacijų bei pašto rinkose ir pasiekti tikslus, apibrėžtus Telekomunikacijų įstatyme bei „KommAustria“.

Taigi, nepaisant mokslininkų perspėjimų, 5G sėkmingai skinasi kelią į komercinį šio ryšio naudojimą visoje Austrijoje. Mokslinių tyrimų trūkumas kelia visuomenės nerimą ir klausimus, ar pirmiausia neturėtų būti iki galo įsitikinta koks bus naujojo judriojo ryšio poveikis sveikatai. Tačiau vyriausybė ne tik pardavinėja 5G ryšiui reikalingus dažnius, bet ir planuoja, jog operatoriai jau šiais metais pastatys 3 000 stočių.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e