Daugiau nei 400 medikų pasisako prieš 5G plėtrą ir FCC neveiksnumą

Firmus Medicus -

Daugiau nei 400 medikų pasirašė laišką dėl FCC neveiksnumo elektromagnetinės spinduliuotės klausimais

Daugiau nei 400 medikų ragina FCC pradėti dirbti savo darbąMedicinos profesionalai pasirašė po laišku, kuriame kritikuojamas FCC neveiksnumas ir raginama, jog komisija pradėtų aktyviai ginti žmones nuo galimos elektromagnetinės spinduliuotės žalos.

Federalinė ryšių komisija (FCC), nors ir nėra sveikatos apsaugos ar aplinkosaugos agentūra, visgi yra įpareigota saugoti amerikiečius, reguliuodama telekomunikacijų pramonę. Tačiau ši komisija labai ilgai elgiasi priešingai.[1][2] Jų gairės,[3] kaip tą jau ne kartą pastebėjo ne vienas mokslininkas ar medikas, yra gėdingai pasenusios ir neatitinka to, kaip dabar dauguma mūsų naudojasi mobiliaisiais telefonais ar yra veikiami belaidžio ryšio elektromagnetinės spinduliuotės. Vis dar nėra moksliškai nustatyto „saugaus“ elektromagnetinės spinduliuotės lygio nėščioms moterims ar vaikams.[4] Tačiau, nepaisant visų žalą įrodančių elektromagnetinės spinduliuotės mokslinių tyrimų,[5] FCC atsisako atnaujinti savo rekomendacijas.[6]

Federalinė ryšių komisija jau yra paduota į teismą dėl to, jog nesaugo visuomenės nuo potencialiai žalingų elektromagnetinės spinduliuotės lygių ir 5G.[7][8][9] Vis daugiau federalinių agentūrų ir išrinktų atstovų išreiškia nepasitenkinimą dėl komisijos veiksmų.[10][11] Tačiau atrodo, jog FCC tai visiškai nerūpi.[12][13] Vienas iš komisijos narių netgi pavadino prieš 5G kovojančius piliečius „folijos kepurių“ žmonėmis, taip išjuokdamas ne tik aktyvius piliečius, bet ir mokslininkus, kurie perspėja apie galimą 5G ryšio žalą.[14]

Tuo tarpu Amerikiečių už atsakingą technologiją (Americans for Responsible Technology) asociacija surinko daugiau nei 400 medicinos profesionalų, kurie pasirašė po laišku,[15][16] reikalaudami, jog FCC pagaliau pradėtų dirbti savo darbą.

Amerikiečiai už atsakingą technologiją teigia:[17]

Esame amerikiečiai, tikintys saugios, patikimos ir atsakingos technologijos įgyvendinimu. Mes tikime demokratiniu procesu ir mūsų teise nustatyti, kaip naujos technologijos bus integruotos į mūsų kaimynystę, namus ir gyvenimą. Manome, kad dar prieš tai, kai mokesčių mokėtojų pinigai bus panaudoti tokių technologijų plėtrai, privaloma išspręsti problemas, susijusias su plintančiomis 4G/5G technologijomis.

Joks miglotas pažadas apie būsimą naudą nėra vertas, jog būtų keliamas pavojus mūsų demokratijos principams, mūsų pasirinkimo laisvei ar mūsų sveikatai, saugai, saugumui, nuosavybei ir privatumui.

FCC kritikuojantys asmenys mano, jog 5G diegimo tikslas – pelnas

Telekomunikacijų pramonė iš 5G sulauks didelio pelnoAmerikiečiai už saugią technologiją teigia, kad tikrasis skuboto ir moksliškai nepatvirtinto 5G diegimo tikslas – didžiulis pelnas.

Be to, organizacija pažymi:[17]

Šis masinis belaidžio tinklo tankinimas nėra pateisinamas. Milijonų naujų belaidžių antenų statymas nėra būtinas aprėpčiai ar visuomenės saugumo tikslais. Tai nepagerins reagavimo į ekstremalias situacijas ar stebuklingai nepanaikins „skaitmeninės atskirties“. Tai nėra komunalinės paslaugos ar gyvybiškai svarbi priemonė.

Amerikiečiai už atsakingą technologiją mano, kad pagrindinis 5G diegimo tikslas yra ne nekalti norai gerinti ryšio kokybę bei greitį, o tiesiog pelnas, kurį atneš ši naujos kartos technologija. Pasak asociacijos, 5G ryšys leis telekomunikacijų bendrovėms konkuruoti su kabelinių tinklų kompanijomis, pardavinėjant belaidžio vaizdo prenumeratas, teikiančias televiziją be pinigų investavimo į kabelių tiesimą. Amerikiečiai už teisingą technologiją sako:[17]

Milijardinis pelnas susidarys apmokestinus naudotojus žiūrint filmus, žaidžiant internetinius žaidimus bei naršant internete, ir renkant bei parduodant gautus klientų duomenis.

Be to, Amerikiečiai už atsakingą technologiją pastebi, kad[18] telefonų klientai Amerikoje jau sumokėjo[19] už nacionalinį šviesolaidinį tinklą, kuris užtikrintų patikimo, nebrangaus ir saugaus šviesolaidinio interneto prieigą kiekvienam amerikiečiui. Visgi asociacija primena karčią tiesą:[17]

Tačiau, užuot panaudoję lėšas žadėtam tinklui sukurti, telekomunikacijų bendrovės nusprendė skirti pinigus pelningesnių belaidžių tinklų kūrimui.

Medicinos profesionalai perspėja, jog 5G gali kenkti ne tik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai

5G gali neigiamai paveikti žmonių sveikatą bei aplinkąPerspėjama, jog 5G pareikalaus daug didesnių energijos išteklių, todėl padidins taršą ir šiltamio efektą sukeliančių dujų išmetimą visame pasaulyje.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog naujų belaidžių tinklų kūrimas padidins ir taip jau egzistuojančias, bet neišspręstas energijos ir saugumo problemas. Elektros ir elektronikos inžinierių instituto (IEEE) duomenimis,[20] belaidė infrastruktūra sunaudoja tris kartus daugiau energijos nei laidinės technologijos. Taigi, masinis 5G diegimas smarkiai padidins ir taip didelį energijos poreikį, todėl padidės šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas ir tarša visame pasaulyje.

Amerikiečiai už saugią technologiją tvirtina:[17]

Reglamentai, turintys apsaugoti visuomenės sveikatą ir užtikrinti saugumą, yra nepakankami ir pasenę. Publikuoti moksliniai tyrimai įrodo, jog radijo dažnių mikrobangų spinduliuotė gali turėti kenksmingą poveikį sveikatai. Tyrimai rodo įvairų biologinį poveikį net ir tuomet, kai naudojami mažesni elektromagnetinės spinduliuotės lygiai už tuos, kurie nurodyti dabartinėse FCC gairėse. Radijo dažnių mikrobangų spinduliuotė veikia visus, o įrengus 5G visose apylinkėse, žmonės negalės išvengti nuolatinės, priverstinės apšvitos net ir savo namuose. Ypač pažeidžiami elektromagnetinės spinduliuotės poveikiui yra negimę kūdikiai, maži vaikai, pagyvenę žmonės ir asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis ar turintys pažeistą imuninę sistemą.

Laišką Federalinei ryšių komisijai pasirašę medikai mano, jog telekomunikacijų pramonė ir FCC nariai skuba diegti naujos kartos belaidį ryšį, nors šios jų išvardintos problemos vis dar nėra išspręstos. O akivaizdu, kad neverta laimėti šių vadinamųjų 5G technologijos „lenktynių“,[21] jeigu daroma žala žmonėms bei aplinkai viršija naudą. Todėl laiško autoriai ragina išrinktus atstovus Vašingtone atmesti bet kokį pasiūlymą naudoti viešąsias lėšas ar viešąją nuosavybę siekiant palengvinti išplėstinių belaidžių tinklų diegimą, kol šios problemos nebus išspręstos išsamiai, viešai ir patenkinamai.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e