Dr. Devra Davis ragina atsisakyti WiFi mokyklose

Firmus Medicus -

Elektromagnetinė spinduliuotė yra pavojingesnė vaikams

Interviu su dr. Devra DavisDr. Devra Davis interviu metu perspėjo, jog elektromagnetinė spinduliuotė gali būti ypatingai kenksminga vaikams. (guernseypress.com nuotrauka)

Dr. Devra Davis yra epidemiologė ir pelno nesiekiančios visuomenės sveikatos organizacijos „Environmental Health Trust“[1] įkūrėja, siekianti sumažinti mobiliųjų telefonų ir WiFi spinduliuotę, kurią patiria darželinukai ir mokiniai. Ji taip pat yra knygos „Atsijungimas“[2] ir daugiau nei 200 šios srities tyrimų autorė.

Žemiau pateikiame trumpą, tačiau išsamų interviu su dr. Devra Davis.

Kuo skiriasi WiFi ryšio ir įprastinio mobiliojo telefono signalo skleidžiama spinduliuotė?

Mobilieji telefonai ir kiti belaidžiai įrenginiai, tokie kaip WiFi maršrutizatoriai, yra dvipusiai mikrobangų radijo imtuvai, veikiantys tuo pačiu dažnių diapazonu kaip ir mikrobangų krosnelės, tačiau turintys daug mažesnę galią. Visi belaidžiai signalai – tiek iš mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, kompiuterių ar belaidžių maršrutizatorių – yra mikrobangų spinduliuotė, tai nejonizuojančiosios spinduliuotės rūšis, dar vadinama radijo dažnių spinduliuote. Kai 2011 m. Pasaulio sveikatos organizacija peržiūrėjo mokslinius tyrimus, ji visus šiuos radijo dažnio signalus sugrupavo į 2B klasės galimus kancerogenus.

Kodėl esate susirūpinusi dėl to, kad vaikai veikiami WiFi ir mobiliųjų telefonų skleidžiama mikrobangų spinduliuote?

Dabartinės nustatytos ribos neatsižvelgia į unikalią vaikų fiziologiją. JAV Vyriausybės atskaitomybės tarnyba 2012 metais pažymėjo, kad telefonai ir planšetiniai kompiuteriai yra tikrinami remiantis 20 metų senumo sistemomis, kuriose saugumo rekomendacijos grindžiamos dideliu vyro kūnu ir neatsižvelgiama į jaunesnių žmonių skirtumus. Dėl šių skirtumų vaikai gali absorbuoti palyginti daug daugiau spinduliuotės. Vaikų smegenys ir imuninė sistema vis dar vystosi; jie nėra tik maži suaugusieji.

Kaip sužinoti ar mano vaiko mokykloje yra WiFi? Ką galėčiau dėl to padaryti?

Vyriausybės ir nacionalinės sveikatos priežiūros institucijos visame pasaulyje rekomenduoja atsargumo priemones.[3] Izraelio Nacionalinis informacijos apie apsaugos nuo nejonizuojančios spinduliuotės centras paskelbė gaires,[4] draudžiančias WiFi mažiems vaikams mokyklose, ir pataria mokytojams naudoti laidinius kompiuterius. Prancūzijoje nacionaliniu lygmeniu galioja panašus įstatymas. Daug pasaulio mokyklų belaides sistemas keičia laidinėmis sistemomis, o mokytojų sąjungos[5] laikosi pozicijos, raginančios dėl saugumo sumažinti elektromagnetinę spinduliuotę darbo vietoje.

Rekomenduojame pasikalbėti su kitais tėvais ir surengti susitikimą su mokytojais bei administracija, kad pasidalintumėte šia svarbia informacija. Praneškite jiems, kad daug šalių[3] pataria laikytis atsargumo politikos.

Yra būdų, kaip sumažinti elektromagnetinę spinduliuotę

Kaip apsisaugoti nuo elektromagnetinės spinduliuotėsDr. Devra Davis ragina stengtis pakeisti belaidžius prietaisus į laidinius ir nepamiršti naudoti lėktuvo režimo.

Ką galima padaryti namuose, kad būtų sumažintas WiFi naudojimas?

Pirmiausia inventorizuokite savo namuose esančius belaidžius įrenginius: pereikite per savo namus, užsirašydami visus turimus belaidžius įrenginius, pradedant belaidžiais kompiuteriais, baigiant garsiakalbiais ir žaidimų konsolėmis. Palaipsniui, vieną įrenginį po kito, pakeiskite belaidžius daiktus, tokius kaip pelė, klaviatūra ir spausdintuvas, laidiniais. Daugelis prietaisų, kuriuose veikia WiFi ryšys, iš tiesų gali būti prijungti prie laido ir kartais viskas, ką jums reikia padaryti, tai įsigyti nebrangų laidą.

Svarbus pirmasis žingsnis – įsitikinti, jog turite laidinį namų telefoną. JAV dauguma belaidžių DECT namų telefonų iš tikrųjų, kaip ir WiFi maršrutizatorius, skleidžia nuolatinę spinduliuotę – nesvarbu, ar jūs juos naudojate, ar ne. Europoje įprasta įsigyti ekologiškus belaidžius telefonus, kurie skleidžia spinduliuotę tik priimant ir darant skambučius, tačiau JAV juos galima įsigyti tik specialiai užsisakant. Nukreipkite mobiliojo telefono skambučius į jūsų namų laidinę liniją, kad galėtumėte sutrumpinti mobiliojo telefono naudojimo laiką.

Kiekvienas tėvas turėtų žinoti, kad gali sustabdyti savo telefono, planšetės ar kompiuterio spinduliuotę tiesiog perjungdamas jį į lėktuvo režimą ir išjungdamas WiFi ir Bluetooth jungtis. Įjunkite telefone šiuos nustatymus, kai jo nenaudosite. Visada įsitikinkite, kad duodant vaikui technologinį įrenginį, jo spinduliavimas yra išjungtas. Stenkitės kuo mažiau naudoti prietaisą, kai jūsų vaikai yra šalia.

Išmokykite savo šeimą ir vaikus, kaip išjungti antenas, kurių jie nenaudoja planšetėse, kompiuteriuose ir telefonuose, kad sumažintų spinduliuotę. Žinoma, naudokitės garsiakalbio režimu arba ausinėmis ir venkite naudoti įrenginius, kur yra silpni signalai. Naudokite automatinį laikmatį, kad naktį jūsų WiFi maršrutizatorius būtų išjungtas, arba išjunkite WiFi rankiniu būdu. Taip pat galite įsigyti maršrutizatorių, kuriame yra eterneto jungtis, ir tinklo parametrus pakeiskite į mažiausią įmanomą WiFi galią.

Iš vaikų miegamųjų būtinai pašalinkite visus belaidžius ir vaizdo įrenginius. Venkite mėlyną šviesą skleidžiančių prietaisų prieš miegą, nes jie trukdo formuotis melatoninui. Miegas yra būtinas siekiant padėti vaikų ir suaugusiųjų kūnams detoksikuotis nuo šiuolaikinio pasaulio. Nemiegokite su mobiliaisiais telefonais ar planšetėmis.

Įdiegus 5G ryšį, bus praktiškai neįmanoma išvengti elektromagnetinės spinduliuotės

5G - moksliškai neištirtas ryšysKai 5G ryšys pradės veikti visur, aplinkoje bus dar daugiau elektromagnetinės spinduliuotės, kurios taip lengvai nepavyks išvengti.

Ką „Environmental Health Trust“ daro, kad padėtų spręsti šią problemą?

Mes užtikriname, kad išrinkti pareigūnai būtų išsamiai informuojami, ir tada galėtų imtis veiksmų. Pavyzdžiui, esame parašę atvirą laišką[6] švietimo sekretoriui apie belaidį ryšį mokyklose. Mes surengėme mokslinius pranešimus ir dirbame su tokiomis valstijomis kaip Kalifornija, Masačusetsas, Vajomingas, Pensilvanija ir Merilandas, kad paremtume pastangas visapusiškai informuoti visuomenę apie šią problemą. Mes taip pat dirbame su sveikatos priežiūros profesionalų organizacijomis, tokiomis kaip Pediatrijos mokslinės draugijos, kur mes ir kiti sveikatos ekspertai, tokie kaip dr. Martha Herbert, vaikų neurologė dr. Maya Shetreet-Klein ir kiti, Baltimorėje pristatėme vaikų, WiFi ir sveikatos simpoziumą. Kaip tarptautinė organizacija, mes dirbame su ligoninėmis, vyriausybėmis ir universitetais visame pasaulyje, kad šviestume jų sprendimus priimančius asmenis apie mokslo įrodymus elektromagnetinės spinduliuotės klausimu ir kaip apsaugoti jų piliečius.

Mes taip pat sukūrėme rekomendacijas įmonėms, užsiimančioms saugesnių prietaisų gamyba ir sprendimais. Aš raginu žmones susisiekti su firmomis ir prašyti saugesnių technologijų sprendimų, kad kaip vartotojas turėtumėte pasirinkimą. Pvz., kiekviename maršrutizatoriuje turėtų būti jungiklis, kad būtų galima išjungti ir įjungti belaidžio ryšio skleidžiamą spinduliuotę. Turėtų būti gaminami mobilieji telefonai, kurie pereitų į miego režimą, o ne nuolatos perdavinėtų signalus. Aš esu daugiau nei optimistiška. Manau, kad žmonės labiau nei bet kada anksčiau atsibunda žvelgdami į šią problemą.

Belieka tik pridurti, jog išvengti elektromagnetinės spinduliuotės taps kur kas sunkiau, kai bus pilnai įdiegtas 5G ryšys, kuriam reikia daugybės netoli viena nuo kitos įmontuotų antenų, kurios 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę skleis elektromagnetinę spinduliuotę. Negana to, šis ryšys veiks iki šiol tinkamai moksliškai neištirtuose radijo dažnių diapazonuose. Todėl būtina kuo daugiau šviesti visuomenę bei valdančiuosius ir reikalauti, jog būtų imtasi visų įmanomų saugumo priemonių. Geriausias pasirinkimas – 5G diegimo sustabdymas, kol nebuvo surinkta pakankamai mokslinių tyrimų dėl galimos žalos sveikatai ir aplinkai.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e