Dr. Exley: laikas sunerimti dėl skiepuose esančio aliuminio adjuvanto

Chris Exley -

Prof. Exley: vakcinos, kuriose yra aliuminio, turėtų kelti susirūpinimą

Christopher ExleyIlgametis aliuminio tyrėjas profesorius Christopher Exley perspėja, jog į skiepus dedamas aliuminis gali sukelti rimtą žalą žmogaus organizmui.

Profesorius Christopher Exley tyrinėja aliuminio poveikį žmonėms jau daugiau nei trisdešimt penkerius metus. Kartais jis jau vadinamas ponu Aliuminiu. Maždaug prieš dešimt metų jis susidomėjo aliuminio adjuvantais ir kokiu būdu jie sustiprina organizmo imuninį atsaką į vakcinaciją. „Firmus Medicus“ komanda kviečia paskaityti jo nerimą keliančius pastebėjimus apie vakcinas ir į jas dedamą aliuminio adjuvantą.

Taigi, viskas prasidėjo nuo tyrimo, kurį finansavo Medicininių tyrimų taryba[1] („Aliuminio adjuvantų nanotoksiškumas“). Mes pradėjome tikrinti dogmas, susijusias su aliuminio adjuvantų veikimo mechanizmu vakcinose. 2018 m. apžvelgėme šią temą, įskaitant savo srities tyrimus.[2] Be abejo, liko daugiau neatsakytų klausimų nei gautų atsakymų, tačiau dabar jau suprantame, koks yra aliuminio adjuvantų veikimo mechanizmas.

Tyrimai parodė, kad vakcinuojant skiepu, kurio sudėtyje yra aliuminio adjuvantas, sukeliamas ūmus aliuminio poveikis.[3] Nesuskaičiuojama daugybė šalia esančių ląstelių užtvindo pažeistą vietą ir, reaguodamos į uždegimą, į savo citoplazmą pasiima adjuvantą ir antigeną,[4] tačiau nebūtinai kaip adjuvanto-antigeno kompleksą.[5] Toliau aliuminio adjuvantas yra transportuojamas į limfines liaukas,[6] taip pat gali būti nešiojamas makrofagų[7] ir kitų histiocitų po visą kūną, įskaitant ir smegenis.[8] Pastarasis tyrimas, nors ir grįstas gyvūnų modeliu,[9] dar turi būti iki galo įrodytas su žmonėmis. Taigi, remiantis šia mokslinių tyrimų informacija, vakcinos, kurios savo sudėtyje turi aliuminio adjuvantą, yra aliuminio šaltinis visam kūnui ir tai turėtų kelti susirūpinimą.

Pateikiama galimai klaidinanti informacija apie skiepų saugumą

Vakcinos ir aliuminisPasak Ch. Exley, visuomenei pateikiama klaidinga informacija apie skiepuose esančio aliuminio saugumą, o tokius neteisingus teiginius paneigia moksliniai šaltiniai.

Šios svarbios ir naujausios informacijos apie aliuminio adjuvantus trūksta Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) tvarkomame tinklalapyje apie vakcinas („Kodėl skiepyti saugu ir svarbu“).[10] Turbūt ne mažiau svarbu ir tai, kad ten pateikta informacija geriausiu atveju yra neteisinga. 

Žemiau pateikiu 3 NHS teiginių pavyzdžius ir atsakymai į juos.

1 pavyzdys:

Į vakcinas yra dedami labai maži adjuvantų kiekiai, kurie yra saugūs.

Atsakymas:

Nebuvo atlikta jokių klinikinių tyrimų, skirtų aliuminio adjuvantų saugumui patikrinti. Nėra nei vienos vakcinos, sudėtyje turinčios aliuminio adjuvantą, klinikinių saugumo tyrimų. Vakcinų gamintojai neprivalo įrodyti aliuminio adjuvantų saugumo. Iš tiesų vakcinų gamintojai vakcinos veiksmingumo tyrimuose visada naudoja aliuminio adjuvantus kaip „placebą“.[11]

2 pavyzdys:

Nėra įrodymų, kad toks aliuminio kiekis, su kuriuo susiduriame kiekvieną dieną, padidina tokių ligų riziką kaip demencija ar autizmas.

Atsakymas:

Gali būti nesutarimų, kad aliuminis padidina demencijos riziką, tačiau egzistuoja gausūs moksliniai įrodymai, kad taip iš tiesų yra. Naujausi smegenų audinio aliuminio tyrimai dėl paveldimos Alzheimerio ligos[12] palieka labai mažai abejonių, kad aliuminis, žinomas neurotoksinas, prisideda prie Alzheimerio ligos.[13] NHS patarimai geriausiu atveju yra neteisingi, o blogiausiu – dezinformacija. Nors įrodymai, siejantys aliuminį su autizmu, tebėra preliminarūs, tačiau didelis kiekis aliuminio, kuris randamas smegenų audiniuose[8] turintiems autizmo spektro sutrikimą, neturėtų taip lengvai, galbūt parankiai, būti atmetami.

3 pavyzdys:

Aliuminio kiekis esantis negyvose vakcinose yra labai, labai mažas. Nepastebėtas joks skiepo, savo sudėtyje turinčio aliuminio adjuvantą, šalutinis poveikis.

Atsakymas:

Mitas, kad vakcinose esantis aliuminio kiekis yra mažas, dabar visapusiškai paneigiamas mokslinėje literatūroje[3] ir šią klaidinančią informaciją reikėtų pašalinti iš visų valstybinių institucijų rekomendacijų bei patarimų, skirtų pediatrams ir tėvams. Panašiai ir paciento informaciniame lapelyje, kuris duodamas su kiekviena vakcina ir jame turi būti pateikiamas visas žinomas kenksmingas vakcinos poveikis. Žmonės, kurie yra atsakingi už skiepų suleidimą, pagal įstatymą privalo gavėjui ar jo globėjui perskaityti paciento informacinį lapelį, kad jie žinotų apie galimą žalingą poveikį. Iš esmės man pikta ir atrodo neteisinga, kad NHS patarimai yra tokie klaidinantys, nors jie turėtų būti tie, kuriems pavesta kitus saugoti. 

Aliuminis vakcinose neturėtų būti naudojamas tol, kol moksliškai neįrodytas jo saugumas

Vakcinos ir aliuminis

Visą savo akademinę karjerą praleidau bandydamas suprasti, kaip aliuminis veikia žmogaus sveikatą. Viskas, ką sužinojau apie aliuminį, rodo, kad tai yra pagrindinė sveikatos problema jau šiandien ir ateityje, jeigu toliau nebus mažinamas jo poveikis. Reikia užtikrinti, kad turima informacija apie galimą aliuminio toksiškumą žmonėms būtų visiškai pagrįsta mokslu ir kiek įmanoma naujesnė.

Žmonės gyvena „aliuminio amžiuje“,[14] o šiuolaikinis pasaulis būtų kitokia vieta be aliuminio. Tačiau laikas pripažinti, kad aliuminis yra žalingas gyviesiems procesams ir turėtų būti toliau naudojamas tik tada, kai yra įrodyta, kad jis yra saugus ir efektyvus. Tai turi apimti ir nesusipratimus dėl jo naudojimo vakcinose.

Apie autorių
Chris Exley
Chris Exley

Chris Exley - biologas, turintis aliuminio ekotoksikologijos daktaro laipsnį. Be to, jis yra UHI Tūkstantmečio instituto garbės profesorius.

Susisiekite su Chris Exley
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e