Dr. Magda Havas: 5G - nerimą keliantis viso pasaulio eksperimentas

Magda Havas -

Mokslų daktarė pateikė įžvalgų apie belaidžių technologijų žalą

5G eksperimentasSpartus belaidžių technologijų vystymasis kelia nerimą dėl galimų skaudžių padarinių žmonėms ir visiems kitiems gyviems organizmams.

Dr. Magda Havas – mokslų daktarė, Trent universiteto Kanadoje docentė. Jos tyrimų šaka – taršos toksikologija. Dabartiniai jos tyrimai yra susiję su nejonizuojančių elektromagnetinių dažnių biologiniu poveikiu.

„Firmus medicus“ kviečia paskaityti mokslų daktarės kalbos vertimą apie 5G technologiją. Dr. Magda Havas savo vaizdo įraše paaiškina, kokią žalą organizmui daro radijo dažnių spinduliuotė, pateikdama ne tik senesnių tyrimų pavyzdžius, bet ir savo pačios atliktus provokacinius testus. Be to ji palietė ir nuo padidėjusio elektromagnetinio jautrumo kenčiančių žmonių temą, pateikdama susimąstyti verčiančių faktų apie visas sveikatos problemas, kurias tokiems žmonėms sukelia belaidės technologijos.

Straipsnis parengtas pagal žemiau pateiktą docentės vaizdo įrašą.

5G – nerimą keliantis eksperimentas, kuriame dalyvaus visas pasaulis

Mes esame didžiausio kada nors šioje planetoje atlikto eksperimento pradžioje. Visame pasaulyje pradedamas įvedinėti 5G ir niekas iš tiesų nežino kokios gali būti to pasekmės. Pristatau jums 5G eksperimento informaciją ir kaip mokslininkė, atliekanti elektromagnetinės taršos biologinius tyrimus, ir kaip mokytoja, nes pastaruosius 25 metus dėstau šia tema Trent universitete.

Kas yra 5G? Tai 5-osios kartos ryšio technologija, leidžianti greitesnį prisijungimą. 1G suteikė balsą, 2G suteikė tekstą, 3G leido prisijungti prie interneto, 4G leidžia mums atsisiųsti vaizdo įrašus, o 5G leis technologijoms, kurios veikia beveik šviesos greičiu, greitą, kone per akimirksnį įvykstantį atsisiuntimą. Tai leis naudotis Daiktų internetu (ang. Internet of Things) ir apims kur kas daugiau nei telefonai ir jų programėlės.

Kuo 5G skiriasi nuo kitų belaidžių technologijų? Svarbu pažymėti, kad 5G nepakeis 4G. Naujoji technologija veiks kartu su visais kitais šiuo metu generuojamais dažniais. Tai reiškia, kad mes patirsime dar didesnį mikrobangų spinduliuotės poveikį, kai tik bus įjungtas 5G ryšys. Šis ryšys naudos skirtingų dažnių juostas: žemo (600, 800 ir 900 MHz), vidutinio (2.5, 3.5, 3.7-4.2 GHz) ir aukšto, milimetrinių bangų lygio (24, 28, 37, 39, 47 GHz) dažnius. Aukšto dažnio juostą sudaro milimetrinės bangos, kurias plačiau aptarsime šiek tiek vėliau. 

5G taip pat reiškia mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų (ang. small cell) antenų tankinimą miesto ir kaimo vietovėse. Mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškai bus dedami ant gatvės žibintų ar telefono stulpų kas 100-300 metrų, priklausomai nuo vietos.

Vyriausybė nenori drausti 5G technologijos veikiausiai todėl, kad tai – didelių pinigų šaltinis

Ką mes žinome apie 5G infrastruktūrą? Ją sudarys palydovai, mobiliojo ryšio bokštai, mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškai priešais mūsų namus ir šviesolaidžio kabeliai. Šviesolaidžiai yra saugiausi, nes neskleidžia spinduliuotės.

Mano kolegos, kurie žino daugiau apie palydovus, sako, jog tai palyginti gan saugi technologija, su sąlyga, kad intensyvumas yra žemas. Tačiau palydovai gali tapti ginklu, jeigu bus padidintas intensyvumas.

Mobiliojo ryšio bokštai yra pavojingi, jeigu gyvenate netoli jų. O didžiausią susirūpinimą kelia mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų antena šalia namų, kadangi bus sunku ar net neįmanoma jos išvengti.

Su 5G bus laimėtojų ir pralaimėjusiųjų. Kai kurie žmonės uždirbs daug pinigų, o kai kurie žmonės tikėtina, jog smarkiai susirgs, dėl didžiulio kiekio sukuriamų papildomų duomenų. 50 trilijonų gigabaitų duomenų bus konvertuota į spinduliuotę.

Kodėl vyriausybė nestabdo šio projekto? 2015 m. Federalinė ryšių komisija (FCC) uždirbo 45 milijonus JAV dolerių parduodami belaidžio spektro dalį.[1] Vyriausybė nenorėjo uždrausti tabako pardavimų, nes gaudavo daugybę pinigų iš tabako mokesčių. Regis, jog ta pati situacija kartojasi su belaidžiu ryšiu.

Kodėl turėtume būti susirūpinę dėl 5G? Kol kas nėra atlikta jokių milimetrinių bangų biologinio ir sveikatos poveikio ilgalaikių tyrimų. Tačiau mes planuojame šiais dažniais paveikti visą planetą. Tai iš tikrųjų visiškai nelogiška.

2G, 3G ir 4G dažniai jau sukelia neigiamą biologinį ir sveikatos poveikį žmonėms bei kitiems gyviems organizmams. Mes sužinome apie poveikį sveikatai dokumentuodami vėžio atvejus, žalą spermai ir žalingą poveikį augalams bei gyvūnams.

Milžinišku greičiu augančios technologijos ir WiFi naudojimas kelia nerimą ne tik dėl galimos žalos sveikatai, bet ir saugumo klausimų

1990-ųjų pradžioje mūsų „meilė“ bevielėms technologijoms prasidėjo su mobiliais tetefonais. Ir nors mes turime galimybę pasirinkti ar naudosime mobilųjį telefoną, ar ne, mes negalime pasirinkti kur yra instaliuojamos mobiliųjų telefonų antenos. Mes turime pasirinkimą dėl WiFi namuose, bet neturime pasirinkimo dėl WiFi mokyklose. Vaikai mokykloje kiekvieną dieną, be jokio tėvų sutikimo, yra 6 valandas veikiami mikrobangų spinduliuotės. Daugelis iš mūsų neturi jokio pasirinkimo dėl išmaniųjų skaitiklių, įmontuotų mūsų namuose, ar išmaniųjų prietaisų ir juose esančių radijo dažnio lustų (ang. chips). O dabar diegiami tūkstančiai palydovų ir šalia mūsų namų statomos mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų antenos, be jokio pasirinkimo dėl jų vietos.

Kodėl turėtume būti susirūpinę dėl 5G? Nes tai reiškia daugiau spinduliuotės ir šiuo klausimu mes neturime jokio pasirinkimo.

Kiek spinduliuotės gali toleruoti žmogaus kūnas? 2002 metais WiFi prieigos taškus turėjo nedaugelis. Dažniausiai tokius taškus buvo galima rasti tik universitetuose, mokslinių tyrimų įstaigose ir kariniuose įrenginiuose. Vos per 16 metų mes perėjome nuo itin mažo WiFi spinduliuotės kiekio iki beveik visuotinės pasaulio aprėpties.

WiFi globalizacijaVos per 16 metų WiFi virto beveik visame pasaulyje naudojama technologija.

Kokie pagrindiniai susirūpinimą dėl belaidės išmaniosios technologijos keliantys faktai? (Beje, „išmanusis“ reiškia dvipusį ryšį. Jis neprivalo būti belaidis.) Mes nerimaujame dėl poveikio sveikatai, priklausomybės, socialinių įgūdžių, saugumo, apsaugos, privatumo, poveikio florai ir faunai, energijos suvartojimo ir globalinio atšilimo.

Aš noriu atkreipti dėmesį į privatumo problemą. Kinijoje mokiniai dėvi bevieles galvos juostas, kurios stebi smegenų bangų aktyvumą.[2] Spalvos parodo ar mokinys yra susikaupęs, ar išsiblaškęs. Ši informacija siunčiama į mokytojų planšetes ir tėvų išmaniuosius telefonus. Buvo apklaustas vienas studentas, kuris sakė, kad patenka į bėdą, jeigu būna išsiblaškęs klasėje. Problema ta, kad šie įrenginiai skleidžia mikrobangų spinduliuotę, dėl kurios kai kuriems mokiniams gali būti sunku susikaupti, ypač, jei jie turi padidėjusį elektromagnetinį jautrumą. 

  Galvos juostos mokiniams KinijojeKinijoje mokinių susikaupimo lygis stebimas specialiomis galvos juostomis, kurios skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę.

Kai kuriose mokyklose mokiniai turi striukes su radijo dažnio jutikliais, kad būtų galima bet kuriuo metu nustatyti kur yra šie vaikai. Kinija taip pat naudoja veido atpažinimo technologiją pastatų viduje ir gatvėse. Be to, jūs jau galite kažką nusipirkti su veido atpažinimo technologija, vietoj kreditinių kortelių ar pinigų.

O tiems, kurie galvoja, kad to negali nutikti ir kitose šalyse – pagalvokite dar kartą. Niujorko mokyklos nori įdiegti veidų atpažinimą,[3] kad užkirstų kelią masiniams susišaudymams ir kitiems sutrikimams mokyklose. San Fransiskas yra vienas iš pirmųjų miestų, uždraudusių veido atpažinimą.[4]

5G ryšio spinduliuotė gali neigiamai veikti odą ir akis, sukelti širdies aritmiją

Koks yra biologinis milimetrinių bangų poveikis? Dr. Cindy Russell apžvelgė[5] mokslinę milimetrinių bangų, kurios yra 5G veikimo dalis, literatūrą, kadangi tai susiję su visuomenės sveikata ir aplinka. Ji rado, jog Rytų Europos valstybės naudojo milimetrines bangas skausmui mažinti. Tai yra gerai. Milimetrinės bangos taip pat naudojamos kaip Aktyvaus neigimo (ang. Active Denial) sistemos dalis minios valdymui. Tai irgi gerai – geriau nei, pavyzdžiui, šaudymas.

Daiktų internetui siūlomos milimetrinės bangos, tačiau tai nėra geras technologijos panaudojimo būdas. Priežastis – poveikio trukmė. Medicininis ar karinis poveikis trunka sekundes ir minutes, o telekomunikacijų poveikis yra nuolatinis, trunkantis 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Būtent dėl to tai tampa potencialiai žalinga.

Manoma, kad milimetrinės bangos neturėtų prasiskverbti giliai į odą, todėl milimetrinių bangų taikiniai yra odos paviršius, ypač prakaito liaukos. Oda yra vienas iš didžiausių organų ir atskiria mus nuo aplinkos. Sisteminiai jutikliai yra įterpti į odą, jungiančią nervų sistemą, imuninę sistemą ir hormoninę sistemą, todėl gali būti padaryta didžiulė žala odos paviršiuje.

Kai kurie dažniai sukelia aritmiją ar nereguliarų širdies plakimą. Akys taip pat yra labai jautrios šiai spinduliuotei, kuri sukelia kataraktą ir kitas akių patologijas. Turime laboratorinių tyrimų su pėlėmis, kurie įrodė, kad ilgai veikiant spinduliuotei, susilpnėja imuninė sistema. Taip pat tyrimuose nustatyti vaisinių muselių apsigimimai. Ir mes turime atsparumo antibiotikams, kurį sukėlė milimetrinės bangos, įrodymų.

Remiantis Niurnbergo kodeksu, 5G ryšys turėtų būti laikomas nelegaliu

Tiems, kurie nežiūrėjo „5G krizės“ susitikimo, aš rekomenduoju gauti 40-ties interviu su ekspertais iš viso pasaulio kopijas. Tarp ekspertų – mokslininkai, gydytojai, inžinieriai, teisininkai, politikai ir aktyvistai. Serijų kaina yra prieinama.

Šiame susitikime keli žmonės minėjo Niurnbergo kodeksą.[6] Tai tarptautinės humanitarinės teisės dalis, kurioje rašoma:

Neetiška ir neteisėta atlikti eksperimentus su žmonėmis be jų informuoto sutikimo.

Remiantis šiuo įstatymu, 5G ryšys turėtų būti nelegalus, kadangi žmonės nedavė informuoto sutikimo, jog būtų veikiami 5G spinduliuotės. 

Be to, kodėl leidžiama naudoti tokius produktus? Pavyzdžiui, yra išrastos sauskelnės, kurios nusiųs įspėjimą į motinos išmanųjį telefoną, kai sauskelnės taps šlapios. Dėl tokio išradimo kūdikis yra veikiamas mikrobangų spinduliuote.

Taip pat yra išrastas žindukas, kurio viduje įmontuotas termometras siunčia informaciją apie kūdikio temperatūrą į jo tėvų išmaniuosius telefonus. Taigi, dabar mes turime radijo bangas skleidžiantį prietaisą kūdikio galvoje. Kas reguliuoja šią industriją?

Radijo dažnio spinduliuotė gali atimti iš jūsų galimybę turėti anūkus

Ką per holokaustą padarė vokiečių gydytojai? Jie sterilizavo milijonus savo šalies piliečių. Koks buvo pasiteisinimas dėl nieko nedarymo? „Per daug siaubinga patikėti, kad tai vyksta!“, „Mes tik vykdėme nurodymus! Atsisakymas reiškė staigią mirtį“.

Kokie yra šalutiniai mikrobangų spinduliuotės poveikiai? Žala spermai, sukelianti nevaisingumą, o galiausiai – visišką sterilizaciją. Pasiteisinimas dėl nieko nedarymo? „Aš nežinojau, jog tai kenkia!“, „Aš netikiu, jog tai kenkia!“, „Aš – tik vienas žmogus… Ką galiu padaryti?“, „Aš jau nebe reprodukcinio amžiaus… Kodėl man turėtų rūpėti?“. Kuriuos iš šių pasiteisinimų jūs laikysite priimtinais, jei sužinosite, jog negalite turėti anūkų?

Vieno tyrimo metu buvo lyginamas spermos judrumas, kuomet ji veikiama 2.4 gigahercų spinduliuotės arba išvis neveikiama. Buvo pastebėta, jog po 5 valandų visiškai radijo dažnio spinduliuotės neveikiama sperma ir toliau išliko judri. Tačiau sperma, kurią 5 valandas veikė tokia pati spinduliuotė kaip ir ta, kurią išskiria WiFi, beveik visiškai prarado judrumą. Dauguma žmonių kasdien daug ilgiau dirba su nešiojamaisiais kompiuteriais, prijungtais prie WiFi interneto ir veikiausiai dėl to pažeidžia savo spermą.

Radijo dažnio spinduliuotės poveikį galima suskirstyti į tris kategorijas: 

  1. Reprodukcinės problemos, kurios buvo ką tik paminėtos. Į tai įeina persileidimai, taip pat vystymosi ir elgesio problemos.
  2. Vėžys. Dažniausiai susijęs su galva, bet taip pat ir krūties vėžys moterims, kurios laiko savo telefonus liemenėlėje. Be to leukemija, tiems žmonėms, kurie gyvena netoli telefonų ryšio antenų.
  3. Padidėjęs elektromagnetinis jautrumas (EHS). Į šio negalavimo simptomus įeina: miego sutrikimai, lėtinis nuovargis, lėtinis skausmas, prasta atmintis, depresija, nerimas ir t. t.

Padidėjusį elektromagnetinį jautrumą galima nustatyti tyrimais

Kokie padidėjusio elektromagnetinio jautrumo įrodymai? Žemiau pateiktos dvi provokacinės studijos. Tai eksperimentai, tiriantys mikrobangų spinduliuotės poveikį kraujui ir širdžiai.

Provokacinis testas nr. 1

Mikrobangų spinduliuotė paveikia kai kurių žmonių, kurie kenčia nuo padidėjusio elektromagnetinio jautrumo, kraują. Tyrimo metu buvo paimtas kraujo lašelis prieš paveikiant žmogų WiFi spinduliuote ir po paveikimo. Stebint kraujo lašelius mikroskopo pagalba, buvo pastebėtas didelis skirtumas. Pirmojo, WiFi spinduliuotės nepaveikto, kraujo ląstelės buvo apvalios ir laisvai plūduriuojančios nedidelėmis palaidomis grupėmis. O žmogų veikiant WiFi spinduliuote vos 10 minučių, jo kraujo ląstelės tapo visos sulipusios drauge. Tokio tipo kraujas nesugeba efektyviai tiekti deguonį, maistines medžiagas į ląsteles ir atsikratyti lastelių pagaminamų atliekų. Toks reiškinys vadinamas cilindriniu formavimusi (ang. rouleaux formation).

Kraujas prieš ir po WiFiPaveikslėlyje galima matyti kaip skiriasi kraujas jo nepaveikus WiFi (viršutinė nuotrauka) ir 10 minučių veikiant WiFi (apatinė nuotrauka).

Pasaulyje puikiai žinomas kardiologas Dr. Stephen Sinatra sako, kad mūsų kraujas turėtų būti raudono vyno konsistencijos. Vietoj to, daugumos mūsų venomis teka kečupo konsistencijos kraujas. Tai – cilindrinis formavimasis. Dėl tokio tipo kraujo gali pasireikšti tokie simptomai: galvos skausmai, nuovargis, galvos svaigimas, sunkumas susikaupti, galūnių tirpimas, dilgčiojimas ir šaltis, širdies ir kraujospūdžio problemos. O itin sunkiais atvejais – širdies smūgiai ir insultai.

Provokacinis testas nr. 2

Šiame provokaciniame tyrime buvo aiškinamasi ar belaidžių telefonų spinduliuotė veikia širdį. Vos tik įjungsite belaidžio telefono bazinę stotį į elektros lizdą, telefonas pradės skleisti mikrobangų spinduliuotę. Tai buvo abipusiai aklas, placebu kontroliuojamas tyrimas. Nei tiriamas asmuo, nei rezultatus vertinantis asmuo nežinojo, kada įjungiama spinduliuotė.

56 metų moteris seansų metu buvo veikiama belaidžio telefono spinduliuotės. Šiame eksperimente buvo pastebėta, jog jos širdies ritmas padažnėja nuo normalių 65 iki 86 dūžių per minutę, kai įjungiamas belaidis telefonas. Kai prietaisas buvo atjungiamas, jos širdies ritmas ir vėl sugrįždavo į normalų.

Visi šie širdies ritmo požymiai taip pat pastebėti ir kaip širdies nepastovumo pokyčiai. Buvo pastebėtas padidėjęs tiriamos moters simpatinės nervų sistemos reguliavimas ir sumažėjęs parasimpatinės nervų sistemos reguliavimas. Tai – tipiška reakcija į stresą. Kūnas nesugeba tinkamai funkcionuoti, jei patiria lėtinį stresą.

Nuo padidėjusio elektromagnetinio jautrumo tikriausiai kenčia milijonai žmonių visame pasaulyje

Simcoe apskrityje įsikūrusios mokyklos mokiniai pradėjo skųstis įvairiais sveikatos negalavimais, netrukus po to, kai mokykla įdiegė WiFi. Keletas skundėsi pagreitėjusiu širdies plakimu, kurį patyrė tik mokykloje. 4 mokiniai patyrė staigų širdies sustojimą. 2 iš jų buvo mirtini. Jauniausias vaikas – vos 13 metų amžiaus. Kaip sprendimą mokykla tiesiog įdiegė defibriliatorius.

Faktas: su mikrobangomis dirbantys asmenys patiria širdies problemas. 1969 metais publikuotas tyrimas[7] parodė, kad asmenys, dirbantys mikrobangų spinduliuotės srityje, turėjo širdies problemų. Taigi:

Profesinės higienos labui, tyrėjai rekomendavo širdies ir kraujagyslių sistemos anomalijas naudoti kaip atrankos kriterijų, kad tokias problemas turintys žmonės nebūtų įtraukiami į profesijas, susijusias su radijo dažnio spinduliuote.

Galbūt mokiniai turėtų būti tiriami dėl širdies būklės, kurią gali pabloginti veikianti WiFi? 

Kiek žmonių kenčia nuo padidėjusio elektromagnetinio jautrumo? Maždaug 3 proc. gyventojų smarkiai kenčia nuo elektrosmogo. Šie žmonės dažnai būna atsiriboję savo namuose ir gan smarkiai suserga keliaudami, apsipirkinėdami ar eidami į restoranus. 35 proc. Populiacijos turi vidutinį jautrumą. Jie vis dar funkcionuoti atviroje aplinkoje, bet dažnai jaučiasi mieguisti, patiria smegenų veiklos susilpnėjimą ir kitais atžvilgiais jaučiasi nenormalūs.

Atsižvelgiant į šiuos procentus, galima daryti išvadą, kad Kanadoje yra maždaug 1 milijonas žmonių, kurie kenčia nuo smarkaus elektromagnetinio jautrumo. Visose JAV tokių žmonių kiekis siekia 10 milijonų, o Europos sąjungoje – 15 milijonų. Tikėtina, jog šie skaičiai dar labiau išaugs, kai visur pradės veikti 5G.

Apie belaidžių technologijų spinduliuotės galimą žalą kalbama nuolat, tačiau daugelis nenori to girdėti

Vienas dažnai girdimas komentaras – jei tai būtų tiesa, JIE mums būtų pasakę. 

  • 1971 metų publikacijoje buvo cituojama daugiau nei 2 000 straipsnių apie žalingą mikrobangų spinduliuotės poveikį. 
  • Visai neseniai, 2015 metais, 248 mokslininkai iš 42 šalių pasirašė Tarptautinį kreipimąsi[8] dėl elektromagnetinių bangų, kuris buvo išsiųstas Pasaulio sveikatos organizacijai Jungtinių Tautų aplinkos programoje, įspėjant apie mikgrobangų spinduliuotės poveikį. 
  • Belaidžių prietaisų gamintojai perspėja, kad belaidžiai įrenginiai turėtų būti laikomi atokiau nuo kūno.
  • Draudimo bendrovės nedraudžia nuo radijo dažnio spinduliuotės poveikio sveikatai.
  • Medicinos akademijos įspėja, kad gairės yra nepakankamos, norint apsaugoti vaikus nuo radijo dažnio spinduliuotės.
  • Įvairių šalių vyriausybės visame pasaulyje uždraudžia WiFi mokyklose ir pradėjo diegti laidines technologijas, nes šviesolaidžiai yra kur kas greitesni, saugesni ir patikimesni už WiFi.

Taigi, JIE mums sako, bet mes nesiklausome.

Kadangi išrinkti valdininkai, merai ir tarybos nariai yra atsakingi prieš savo bendruomenę, labai svarbu, kad savivaldybių nariai išmoktų kuo daugiau apie 5G. Telekomunikacijų paslaugų teikėjai prašys leidimo patalpinti mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškus ant gatvės žibintų ir kitos viešosios nuosavybės. Savivaldybės neprivalo patvirtinti mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų antenų vietų. Juos apeis federalinė vyriausybė. 

Vis dėlto, jei per ateinančius metus bus pateikti moksliniai žalos įrodymai, jie bent nepadarys įtakos priimant sprendimą paviešinti visa tai visuomenei. Artimiausiu metu tikimasi teisinių veiksmų. Kai kurios savivaldybės prašo:

  • atlikti kasmetinę sutarčių peržiūrą dėl mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų vietos,
  • kad būtų galima pašalinti tokius įrenginius be teisinių nuobaudų, jei mokslas įrodys žalą,
  • reguliarus poveikio stebėjimas prieš ir po mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų įdiegimą,
  • įdiegti sveikatos registrą, skirtą pranešti apie neigiamą biologinį ir sveikatos poveikį, susijusį su 5G antenomis, taip pat laiku tiriant skundą.

Yra daug vaizdo įrašų, kuriuose kalbama apie 5G technologiją. Apačioje rasite tris įrašus, kuriuos vertėtų pažiūrėti.

Pirmame vaizdo įraše pateikiama techninė informacija apie 5g, kurią lengva suprasti. 

Antras vaizdo įrašas prieštarauja tam tikrai pirmame vaizdo įraše pateiktai informacijai, nes „Verizon“ išbandė savo 5G veikimą, išsiaiškindami, jog 5G veikia kur kas plačiau nei tikėtasi.

Trečiame ilgame vaizdo įraše pateikiama buvusio Federalinės komunikacijos komisijos pirmininko kalba apie 5G. Šis įrašas puikiai paaiškina kas vadovauja visam paradui ir koks jų požiūris į poveikį sveikatai.

Apie autorių

Magda Havas
Magda Havas

Dr. Magda Havas - mokslų daktarė, Trent universiteto Kanadoje docentė.

Susisiekite su Magda Havas
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e