Ekspertai pripažino: vis dar nėra žinomas tikrasis COVID-19 skiepų poveikis

Firmus Medicus -

Vokietijoje įsikūrusi prestižinė virusologijos institucija atskleidė COVID-19 krizės valdymo protokolus

COVID-19 vakcinosEkspertai paviešino faktus apie COVID-19 vakcinas. Spencer Davis/Unsplash nuotrauka

Koronaviruso pandemijos įkarštyje kalbėjimas apie skiepų bei kaukių galimą žalą sukeldavo didžiulius pykčius. Apie tai nors šiek tiek užsiminę asmenys ar naujienų šaltiniai būdavo apkaltinami sąmokslo teorijų skleidimu bei visišku melu. Tačiau dabar, kai COVID-19 tampa vis tolimesniu istorijos puslapiu, į dienos šviesą išlenda ekspertų patvirtinti faktai, kurie patvirtina kažkada tik sąmokslo teorijomis vadintus teiginius. Šį sykį verta paminėti Roberto Kocho instituto (RKI) – centrinę federalinę instituciją, atsakingą už ligų prevenciją ir kontrolę Vokietijoje.

Šis institutas paskelbė nesuredaguotus savo krizių valdymo protokolus. Jie atskleidė nemalonią tiesą ir patvirtino milijonų pasaulio gyventojų skepticizmą dėl COVID-19 pandemijos valdymo[1]. Protokoluose kalbama apie skiepų nuo koronaviruso veiksmingumą, galimas ilgalaikes pasekmes nuolat dėvint veidą dengiančias, apsaugines kaukes, problemas registruojant vakcinos padarytą žalą ir kitas situacijas, susijusias su 2020 metais po pasaulį išplitusiu virusu, vakcinos su juo kovoti naudojimu bei tai lydėjusiu chaosu.

Gilinantis į protokolus, reikėtų paminėti, kad buvo teigiama 2020 m. gegužės 2 d. RKI protokole:

„Šalutinis poveikis: seni ir labai seni žmonės, gyvenantys globos namuose ar panašiose įstaigose, teigia, kad šalutinį poveikį, susijusį su socialine ir fizine atskirtimi, jie mato kaip didesnę baimę, nei nerimą dėl galimos mirties nuo COVID-19.“

O 2021 m. sausio 8 d., kai buvo prasidėjusi pirma didelė skiepijimo nuo koronaviruso kampanija, RKI protokoluose buvo rašoma:

„Vakcinos poveikis dar nežinomas“, taip pat pridėta, kad „apsaugos trukmė taip pat nežinoma“.

Tačiau nepaisant esminių žinių trūkumo ir galimos didžiulės rizikos, jog taip bus suluošinti žmonių gyvenimai, jau netrukus, visoje Vokietijoje šio „nežinomo poveikio“ ir „nežinomos apsaugos trukmės“ vakciną jau buvo gavę 2 370 735 žmonės, o dar po keturių savaičių šis skaičius išaugo iki 5 420 388.

RKI privačiai reiškė abejones ne tik dėl vakcinų, bet ir dėl medicininių veido kaukių. 2020 m. kovo 19 d. protokole teigiama:

„RKI nuo pat pradžių teigė, kad kaukės gali būti naudingos išorinei apsaugai, bet tai neturėtų būti rekomendacija visiems gyventojams“.

2020 m. spalio mėnesį datuojamame dokumente nurodoma, kad „nėra įrodymų“, patvirtinančių, jog FFP2 medicininės kaukės gali užkirsti kelią COVID-19 plitimui. 

Tačiau apie sav abejones RKI prabilti viešai nesiryžo, nes bijojo, kad sulaukęs kritikos, bus pašalintas iš bendrojo visuomenės sveikatos diskurso.

„Jei RKI nevykdys politinio reikalavimo, kyla pavojus, kad politinių sprendimų priėmėjai patys parengs rodiklius ir (arba) nebeįtrauks RKI į panašias komisijas.“

Kiek anksčiau visuomenei paskelbti Roberto Kocho instituto (RKI) dokumentai taip pat parodė, kad tyrėjai įspėjo, jog jų analizė rodo, kad bent jau Afrikoje, visiškas karantinas ir užsidarymas siejamas su „tikėtinu vaikų mirtingumo padidėjimu“[2]. „Iš dalies, karantino pasekmės yra sunkesnės nei pats virusas“, – teigiama 2020 m. gruodžio mėnesio ataskaitoje.

Tačiau šios išvados niekada nebuvo paviešintos, nors tyrėjai posėdžių protokoluose aiškiai pasisakė už atvirą informavimą apie savo tyrimus. Pati Vokietijos vyriausybė pasirinko taikyti teisės aktus, kuriuos tyrėjai patarė atmesti. O prisiminus kaip buvo elgiamasi su visais gyventojais ir kas buvo viešai kalbama Lietuvoje, puikiai žinome, kad ir savo šalyje susidūrėme su besaikiu vakcinų reklamavimų, griežtais karantinais ir kaukėmis, tikinant, jog tai yra pačios geriausios priemonės nuo COVID-19.

Dėl paviešintos informacijos kilo dar didesni nesutarimai tarp Vokietijos politikų bei mokslininkų

COVID-19 vakcinaEkspertų paviešinti faktai atitinka tai, kas seniau buvo laikoma tik sąmokslo teorijomis. Hakan Nural/Unsplash nuotrauka

Žinoma, informacijos viešinimas Vokietijoje neapsiėjo be nesutarimų, kurie išryškėjo tarp politikų ir mokslininkų. Bundestago pirmininko pavaduotojas Volfgangas Kubickis Vokietijos žiniasklaidai pareiškė, kad RKI krizių protokolai, kurių dalis dabar paviešinta, kelia didelių abejonių, ar politinės priemonės, skirtos kovoti su koronaviruso pandemija, tikrai buvo priimtos remiantis moksliniais duomenimis.

V. Kubickis taip pat paragino Vokietijos federalinį sveikatos apsaugos ministrą Karlą Lauterbachą pateikti visus protokolus visuomenei be redakcinių pataisų, kad būtų užtikrintas visiškas skaidrumas dėl vidinių diskusijų ir sprendimų pagrindo. V. Kubickis teigia:

„Jei Karlas Lauterbachas nevykdys mano prašymo, kaip parlamentaras stengsiuosi jį įtikinti atskleisti šią informaciją, kad pagaliau būtų patenkintas prašymas visa tai išaiškinti.“

Buvęs Vokietijos Krikščionių demokratų sąjungos partijos lyderis Arminas Laschetas taip pat pareiškė, kad RKI privalo viešai paskelbti savo išvadas.

„Turime viską atskleisti. Matote, kokios skirtingos buvo tuometinės RKI diskusijos ir kaip mažai iš šios nuomonių įvairovės galiausiai pateko į konkrečią politiką. Buvo taip: arba tu esi už vieną priemonę, arba tu esi koronaviruso neigėjas. Tačiau buvo daug tarpinių variantų“, – sakė jis primindamas, kaip bet kokios išsamesnės diskusijos dėl COVID-19 politikos buvo smerkiamos ir tildomos.

RKI teko paviešinti protokolus dėl teisinio ginčo su vietine žiniasklaida

Vakcinos nuo COVID-19Eksperta pripažįsta, kad vis dar nėra aiškus tikrasis vakcinų poveikis. Towfiqu barbhuiya/Unsplash nuotrauka

Verta pažymėti, kad Roberto Kocho institutas (RKI) pradėjo sparčiai viešinti savo dokumentus ne šiaip sau. Institutą tai privertė padaryti teisinė kova su nedideliu Vokietijos internetiniu žurnalu „Multi-polar“. Ši žiniasklaidos priemonė aktyviai dirbo siekiant, kad slapta informacija apie COVID-19 pandemijos valdymą būtų atskleista visuomenei[3].

Šis siekis tikrai nebuvo lengvas. Juk RKI yra prestižinis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro atitikmuo Vokietijoje. Instituto paskirtis yra moksliškai pagrįsti Vokietijos vyriausybės sprendimus dėl visuomenės sveikatos krizių. Jis taip pat daro didelę įtaką mažesnėms kaimyninėms šalims, pavyzdžiui, Austrijai, kurioje RKI pasiūlymai laikomi auksiniu sveikatos politikos standartu.

Visgi, „Multi-polar“ siekė išsiaiškinti, kokiu moksliniu pagrindu buvo apribotos pagrindinės žmonių laisvės, uždarytos mokyklos, įvestas karantinas ir pradėta beveik priverstinė vakcinacijos kampanija. Tad žiniasklaidos priemonė nepabūgo nei paties RKI, nei kitų didžiųjų žiniasklaidos atstovų, kurie „Multi-polar“ laikė priklausantį „marginalinei žiniasklaidai“, vadino „sąmokslininkų leidiniu“ ir panašiai.

Praėjusių metų pavasarį žurnalas iš RKI gavo 2 500 puslapių COVID-19 protokolų, datuojamų nuo 2020 m. pradžios iki 2021 m. balandžio mėnesio. Deja, bylos buvo smarkiai suredaguotos. Netrukus, „Multi-polar“ pateikė antrą teisinį ieškinį, siekdama išsireikalauti, kad būtų atskleistos net ir suredaguotos dalys, sudarančios maždaug trečdalį dokumentų.

Leidinys taip pat prašė pateikti 2021 m. pavasario ir vėlesnių metų dokumentus, kuriuose gali būti dar svarbesnių faktų, pavyzdžiui, susijusių su skiepų pasais. „Multi-polar“ ieškinys galiausiai buvo patenkintas ir dalis dokumentų paskelbti visuomenei.

Žinoma, po dokumentų paskelbimo visuomenei, RKI bandė teisintis, aiškinant, kad dalis dokumentų buvo redaguojama dėl asmens duomenų, intelektinės nuosavybės, komercinių paslapčių ir ypatingų viešųjų interesų, tokių kaip vidaus ir visuomenės saugumas bei tarptautiniai santykiai. „Likusieji protokolai, iki pat RKI posėdžių pabaigos 2023 m. liepos mėnesį, turėtų būti paskelbti kuo skubiau, tinkamai juos peržiūrėjus ir įtraukus trečiąsias šalis“, – ketvirtadienį paskelbė institutas[4].

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e