Garsus biochemijos profesorius perspėja: 5G yra kvailiausias sumanymas pasaulio istorijoje
5G – nematoma, nejaučiama, tačiau aiškų pavojų sveikatai kelianti grėsmė
5G technologija yra potencialiai pavojinga dėl skleidžiamo elektromagnetinio lauko ir jį sukeliančio mechanizmo
Naujausia belaidžio ryšio technologija telekumonikacijų pasaulyje, 5G, jau yra aktyviai integruojama įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvą. Nepaisant nemažo mokslininkų ir medicinos profesorių, bandančių įspėti apie žalą, susijusią su penktosios kartos telekomunikaciniu ryšiu, pasipriešinimo, vyriausybė bei industrinės institucijos neskuba priešintis šiam žingsniui. Nenuostabu, juk naujoji technologija žada būti nepaprastai pelninga.
Atsakas 15min subjektyviai straipsnio kritikai
Tiriant bet kokią problemą objektyvumas pasiekiamas tada, kai ta problema ir tiriama, o ne bandomas diskredituoti apie problemą rašantis autorius. 15min autorius, tarptautinių santykių išsilavinimą turintis žurnalistas Vilius Petkauskas kritikuoti straipsnį pradeda Ad Hominem, t.y. bandymu diskredituoti autoritetą. Asociacijos „Firmus Medicus” manymu, autoriaus V. Petkausko išsilavinimas diskutuojama tema yra kur kas menkesnis, nei kritikuojamo profesoriaus.
V. Petkauskas straipsnyje dėsto mintis ne apie pačią elektromagnetinę taršą, ne apie dokumentų turinį, bet apie vietą, kur dokumentas patalpintas.
Asociacija „Firmus medicus” taip pat pastebi, jog straipsnyje naudojami šaltiniai nurodomi apačioje, ir jie neturi nieko bendro su šaltiniais 15min paveiskliukuose.
Elektromagnetinė tarša didėja didėjant siustuvų ir imtuvų kiekiui, bei ju galingumui. Studijos atliktos prieš 20 metų yra tiek pat svarbios kaip ir atliekamos šiemet. Kiekviena studija nurodo tam tikrą poveikį organizmui, deja, autorius į jas nesigilino. Biologinis elektromagnetinės taršos poveikis su studijos publikavimo metais nekoreliuoja.
15min pripažįsta, kad IARC klasifikuoja elektromagnetinę spinduliuotę kaip 2B kancerogenų grupei priklausančią spinduliuotę. Bandydami sumenkinti 2B sąraše esančių produktų galimą žalą, autorius pateikia tik sau juokingus pavyzdžius, bei išvadą, jog alkoholis yra pavojingesnis.
Taip, asociacija „Firmus medicus” 100% pritaria autoriui, jog alkoholis yra kur kas pavojingesnis produktas. O jei jis dar būtų kišamas per prievartą 24 val per parą žmonėms, kaip be pasirinkimo visą parą spinduliuojami žmonės elektromagnetine spinduliuote, tai turėtume kur kas fatališkesnes pasekmes.
Linkime 15min samdyti aukštesnio lygio specialistus, kurie turėtų išsilavinimą rašomomis temomis.
Biochemijos ir medicinos mokslų daktaro vertinimas
Martin L. Pall, mokslų daktaras bei Vašingtono valstybinio universiteto biochemijos ir pagrindinių medicinos mokslų profesorius, taip pat prisidėjo prie šios diskusijos. Savo tyrimo bei studijų metu jis patvirtino, kad 5G gali sukelti kolosalią žalą žmonių sveikatai. Kaip sako M. Pall:
Dešimčių milijonų 5G antenų iškėlimas, nepadarius jokių biologinių bei sveikatos apsaugos tyrimų, yra bene kvailiausias poelgis pasaulio istorijoje.
Ataskaita (ją galite surasti čia) pateikia 4 priežastis, del kurių naujasis 5G ryšys yra kur kas pavojingesnis nei anskyvesnės belaidžio ryšio kartos.
5G technologija yra laikoma itin pavojinga dėl 4 išvardintų priežasčių
- Nepaprastai didelis suplanuotų antenų skaičius.
- Itin dideli elektros energijos kiekiai, kurie bus naudojami užtikrinti įsiskverbimą.
- Nepaprastai dideli pulsacijos lygiai.
- Akivaizdi aukšto lygio 5G dažnio įtaka tiriamoms grupėms, galimai įtraukiant įtampos jutiklio tiriamąsias grupes.
Vienoje iš savo paskaitų M. Pall pradėjo kalbėti apie saugumo reikalavimus, kurie yra keliami 2G/3G/4G ryšiui. Mokslininkas taip pat paminėjo, jog visi šalutiniai poveikiai, kurie ekspozicijos metu yra keliami mažesnių dozių nei nustatyta normose, yra tiesiog ignoruojami. Kitais žodžiais tariant, kai yra šnekama apie saugumą, šie reikalavimai yra tiesiog beverčiai.
8 priežastys, pagrindžiančios naujosios technologijos negatyvų poveikį žmogaus sveikatai
- Sumažėjęs vaisingumas[1][2][3][4][5]
- Neurologiniai/Neuropsichiatriniai pokyčiai[1][6][7]
- DNR ląstelių pažeidimai[1][2][3][8]
- Apoptozė – ląstelių mirtis[1][9][10]
- Oksidacinis stresas ir atomų/molekulių pažeidimas[4][9][10][11]
- Endokrininiai (hormoniniai) sutrikimai[1][9][10][11]
- Per didelis kalcio kiekis ląstelėse[12][13][14][15]
- Vėžys[12][15][16][17][18]
5G paleidimas yra tiesiog protu nesuvokiamas – M. Pall
Kalbėdamas apie 5G ryšį, M. Pall neslepia pasipiktinimo ir teigia, kad „5G paleidimas yra tiesiog protu nesuvokiamas“. Ši prezentacija yra nepaprastai vertinga norintiems suprasti, kodėl ši tema yra svarbi ir kaip kovoti prieš naujai iškilusį pavojų. Peržiūrėkite šį video ir pasidalinkite su šeima bei draugais:
Dr. Pall yra vienas iš daugelio mokslininkų, kurie pareiškė savo nuomonę apie 5G pavojų žmogaus sveikatai. Nepaisant to, naujosios technologijos paleidimas be jokių kliūčių juda į priekį.
Biofiziko Martin Blank 5G technlogijos vertinimas
Daktaras Martin Blank – Kolumbijos Universiteto, psichologijos ir ląstelių biofizikos fakulteto darbuotojas. Jis paskelbė štai tokį apibendrinimą apie 5G ryšį:
Mes sukūrėme tai, kas mums kenkia, ir tai tampa nekontroliuojama. Prieš tai, kai Thomas Edison sukūrė pirmąją elektros lemputę, elektromagnetinės spinduliuotės kiekis aplinkoje nebuvo didelis. Šie kiekiai šiandieną yra kelis kartus didesni nei yra įprasta natūraliam fonui ir jis nuolat auga dėl vis naujų, nesaugių prietaisų. Trumpai pasakius, šie įrenginiai kenkia mūsų ląstelėms ir nutraukia mūsų gyvenimą ankščiau
Medikės Sharon Goldberg nuomonė apie 5G technologiją
Dr. Sharon Goldberg, gydytoja ir profesorė, savo nuomonę apie 5G technologiją pareiškė kalbėdama su JAV senatu:
Bevielė radiacija turi įtakos biofiziniams veiksniams. Taškas. Tai nebėra diskusijų objektas, kai žiūrime į PubMed ir kolegų peržiūros literatūrą. Šie efektai yra matomi visose gyvybes formose: augaluose, gyvūnuose, vabzdžiuose, mikrobuose. Tuo tarpu žmonės serga vėžiu. Yra begalė įrodymų, įrodančių DNR pažeidimus, kardiomiopatiją (kuri palaipniui išsivysto į stazinį širdies nepakankamumą), neuropsichiatrinį poveikį… 5G yra nepakankamai ištirta technologija, kuri yra kenksminga; mes tai patvirtinome moksliniais tyrimais. Akademinėse studijose, mes tai vadiname žmogaus subjektų tyrimais
- ^ Glaser ZR. Naval Medical Research Institute Research Report, June 1971. Bibliography of Reported Biological Phenomena (“Effects”) and Clinical Manifestations Attributed to Microwave and Radio-Frequency Radiation. Report No. 2 Revised.. Stetzer Electric. Specialized in power control in industry, municipalities, and motor control centers.
- ^ Goldsmith JR. Epidemiologic evidence relevant to radar (microwave) effects. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Yakymenko IL, Sidorik EP, Tsybulin AS. Metabolic changes in cells under electromagnetic radiation of mobile communication systems. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Hazout A, Menezo Y, Madelenat P, Yazbeck C, Selva J, Cohen-Bacrie P. Causes and clinical implications of sperm DNA damages. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Gye MC, Park CJ.. Effect of electromagnetic field exposure on the reproductive system. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Marha K.. Biological effects of high-frequency electromagnetic fields. ATD Work Assignment No. 78, Task 11.
- ^ Bise W.. Low power radio-frequency and microwave effects on human electroencephalogram and behavior. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Aitken RJ, De Iuliis GN. Origins and consequences of DNA damage in male germ cells. PubMed.gov. US National Library of Medicine National Institutes of Health.
- ^ Raines, J. K.. Electromagnetic Field Interactions with the Human Body: Observed Effects and Theories. ResearchGate. Professional network for scientists and researchers.
- ^ Hardell L, Sage C. . Biological effects from electromagnetic field exposure and public exposure standards. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Makker K, Varghese A, Desai NR, Mouradi R, Agarwal A.. Cell phones: modern man's nemesis?. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Adey WR. . Cell membranes: the electromagnetic environment and cancer promotion. SpringerLink.
- ^ Walleczek, J. . Electromagnetic field effects on cells of the immune system: the role of calcium signaling. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Adey, WR.. Biological effects of electromagnetic fields. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Frey AH. . Electromagnetic field interactions with biological systems. PubMed.gov. US National Library of Medicine.
- ^ Dwyer, M. J., Leeper, D. B. . A Current Literature Report on the Carcinogenic Properties of Ionizing and Nonionizing Radiation. CDC. Centers for disease control and prevention.
- ^ Marino AA, Morris DH.. Chronic electromagnetic stressors in the environment. A risk factor in human cancer. Taylor & Francis online. Discover. Learn. Share..
- ^ Adey WR. . Joint actions of environmental nonionizing electromagnetic fields and chemical pollution in cancer promotion. PubMed.gov. US National Library of Medicine.