Homeopatijos principus palaikanti Šveicarijos federalinės vyriausybės ataskaita

Firmus Medicus -

Šveicarijos Sveikatos priežiūros tarnyba pripažino homeopatiją kaip efektyvų gydymo metodą

Šveicarijos ataskaitaŠveicarijos ataskaita patvirtino, kad homeopatija yra vertingas tradicinio medicininio gydymo papildymas

Norėdama priimti sprendimus dėl tolesnio homeopatijos įtraukimo į įstatymų numatyto sveikatos draudimo paslaugų sąrašą, Šveicarijos Sveikatos priežiūros tarnyba užsakė sveikatos technologijų vertinimo (HTA) ataskaitą.[1] Pasak autorių, jų ataskaita „patvirtina homeopatiją kaip vertingą papildymą tradiciniam medicininiam gydymui – statusas, kurį homeopatija sveikatos priežiūros praktikoje turėjo jau kurį laiką.“

Oficialios ataskaitos citata:

Yra pakankamai įrodymų, patvirtinančių homeopatijos ikiklinikinį ir klinikinį veiksmingumą, taip pat jo saugumą ir ekonomiškumą, lyginant su tradiciniu gydymu.

Trumpą Šveicarijos ataskaitos apžvalgą galite perskaityti čia: HRI 2012 m. Pavasario mokslinių tyrimų straipsnis

Svarbiausios ataskaitos išvados

 1. Laboratorinių tyrimų ir klinikinių tyrimų duomenys rodo, kad homeopatija yra veiksminga ir, praktikuojant Šveicarijoje, yra ekonomiškai efektyvi ir saugi.
 2. 20 iš 22 sisteminių klinikinių tyrimų apžvalgų parodė teigiamą tyrimų kryptį homeopatijos naudai.
 3. Didžiausias efektyvumas buvo nustatytas gydant viršutinių kvėpavimo takų infekcijas ir alergines reakcijas (URTI / A). Įvertinus 29 studijas, 24 pademonstravo teigiamus rezultatus.
 4. Ataskaita diskredituoja Lancet metaanalizę (autoriai Shang ir kt. 2005).[2] (vienintelė visapusiška sisteminė apžvalga, kurios išvados teigia, kad homeopatija veikia ne geriau nei placebas). Swiss ataskaitos autorių citata:

  galime užtikrintai pasakyti, kad Shang ir kt. 2005 metų tyrimas neįrodo, kad homeopatija neturi jokio poveikio sveikatai.

Pagrindiniai su Šveicarijos ataskaita susiję faktai

 • Sveikatos technologijų vertinimas (HTA) yra gerai žinomas tyrimo metodas, naudojamas vertinant realų tam tiko gydymo veiksmingumą, saugumą ir ekonomiškumą, pvz. UK Nacionalinei Sveikatos Tarnybai (NHS).
 • Ataskaitą užsakė Šveicarijos federalinis visuomenės sveikatos biuras (BAG).
 • Ataskaita apibendrina septynerių metų homeopatijos tyrimų rezultatai, kurie buvo atlikti, kaip platesnės „Papildomos medicinos vertinimo programos“ (PEK) dalis.
 • 2006 m. – trumpa ataskaitos santrauka,[3] kurios išvada teigia, kad homeopatija yra kliniškai veiksminga ir saugi, paskelbiama vokiečių moksliniame žurnale.
 • 2009 m. – Viešasis referendumas Šveicarijoje paremia homeopatijos ir kitų papildomų alternatyvių medicinos rūšių įtraukimą į gydymo, kurį apima Šveicarijos visuomenės sveikatos draudimas, sąrašą. 67% dalyvių balsavo už.
 • 2011 m. – Paskelbiamas angliškas pilnos HTA ataskaitos[1] vertimas bukleto forma. Siekiama didesnio supratimo apie homeopatiją ir jos palaikymo.
 • 2011 m.Šveicarijos vyriausybė nusprendžia, kad nuo 2012 m. iki 2017 m. homeopatija bus apmokama iš Valstybinio sveikatos draudimo, kaip laikinojo mokslinio vertinimo plano dalis, siekiant nustatyti, ar valstybės rėmimas tūrėtų būti nuolatinis.
 • 2017 m. – Šveicarijos vyriausybė nusprendžia, kad pagrindinis Valstybinis sveikatos draudimas ir toliau apmokės alternatyvių medicinos rūšių paslaugas, įskaitant ir homeopatiją.

Ginčai, kylantys dėl Šveicarijos ataskaitos rezultatų

Stipriai teigiamos Šveicarijos ataskaitos išvados akademiniuose sluoksniuose sukėlė prieštaravimų, įskaitant publikacijas, kuriose mokslininkai kaltinami dėl netinkamo elgesio mokslinių tyrimų metu.[4] Sulaukę šių rimtų kaltinimų, autoriai pateikė savo tiesioginį atsakymą, skirtą apsiginti.[5]

Kas yra sveikatos technologijų vertinimas (HTA)?

Sveikatos technologijų vertinimas HTA, kuri teikia informaciją, tiesiogiai susijusią su tam tikrų sprendimų priėmimu, yra Jungtinės Karalystės Nacionalinio Sveikatos Tyrimų Instituto strategijos kertinis akmuo, skirtas įvertinti NHS gydomųjų intervencijų realų pasaulinį efektyvumą, saugumą ir ekonomiškumą.

Daugelis mokslinių tyrimų rūšių, pavyzdžiui, atsitiktinių imčių kontroliuojami tyrimai, sisteminės apžvalgos ir metaanalizės, klausia: „Ar šis gydymas veikia dirbtinai sukurtomis bandymo sąlygomis?“. Iš tiesų, yra priešingai: Sveikatos Technologijų Vertinimas (HTA) užduoda daug platesnius klausimus, pvz., „Ar šis gydymas veikia realaus gyvenimo klinikinėmis sąlygomis?“, „Kaip jis naudojamas?“, „Ar jis saugus?“, ir „Ar tai ekonomiškai efektyvu?. Plačiau apie HTA 

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e