Natūralūs būdai, padedantys numalšinti galvos skausmą

Firmus Medicus -

Prasidėjus galvos skausmui nepulkite gerti tablečių

Galvos skausmo malšinimasNeskubėkite gerti vaistų, jei staiga užklupo galvos skausmas. Bermix Studio/Unsplash nuotrauka

Netikėtai užklupus galvos skausmui dažniausiai puolame malšinti nemalonius pojūčios vaistais. Tačiau iš tiesų yra nemažai natūralių būdų, kurie gali padėti atsikratyti skausmo taip ir nepriėjus iki tablečių. Išmėginę kai kuriuos metodus jūs netgi pašalinsite tikrąją skausmo priežastį, o drauge išvengsite organizmo alinimo nebūtinais cheminiais preparatais. Jei iki šiol niekada nesusimąstėte kaip numalšinti galvos skausmą natūraliomis priemonėmis – būtinai jas išmėginkite ir veikiausiai maloniai nustebsite, kai jos pasirodys esančios veiksmingos.

Dažnu atveju galvos skausmas prasideda dėl to, jog organizmui trūksta skysčių.[1] Tad jeigu įtariate, kad šiandien suvartojote per mažai skysčių, tiesiog išgerkite vandens. Net ir viena stiklinė mažais gurkšneliais išgerto vandens gali padėti numalšinti galvos skausmą. O jei neturite jokio noro gerti paprastą vandenį, tuomet tiesiog suvalgykite kelis gabalėlius arbūzo. Toks skanus užkandis taip pat gali padėti suteikti organizmui reikiamą kiekį skysčių, nes arbūzo didžiąją dalį sudaro vanduo.

Kita itin dažna tokių skausmų priežastis yra didelis nuovargis ar patiriama įtampa. Tokiu atveju geriausia rinktis ledukus, kurie atgaivintų nuo visos įtampos įkaitusią galvą ir padėtų jai nurimti. Tiesiog suvyniokite į rankšluostį ledukų, patogiai atsigulkite ir palikite vėsų rankšluostį ties ta galvos vieta, kur jaučiate skausmą. Jei neturite ledukų – irgi ne bėda, nes galite tam panaudoti, pavyzdžiui, šaldytus žirnelius arba tiesiog sušlapinti rankšluostį vėsiu vandeniu.

Atsipalaiduoti po patirto streso ir nuovargio taip pat gali padėti elementarus galvos masažas. Tiesiog patogiai atsisėdus ar atsigulus švelniai masažuokite skaudamą galvos sritį ir veikiausiai jau po kelių minučių pasijausite geriau. Taip pat atsipalaidavimui gali padėti įvairūs eteriniai aliejai, joga, rami muzika.

Be to, nereikėtų apsiriboti vien atsipalaidavimu. Jeigu dėl daugybės darbų ir patiriamo streso per mažai miegate, tai gali būti pagrindinė priežastis, kodėl jus kamuoja galvos skausmai. Tokiu atveju tiesiog anksčiau nueikite miegoti ar trumpam prigulkite vidury dienos. Tikriausiai pakirdę iš miego jausitės daug geriau, o galvos skausmas bus senų seniausiai pranykęs.

Natūraliais vaistais gali tapti bene kiekvienoje virtuvėje randami produktai

Galvos skausmasGalvos skausmą galima malšinti natūraliai. Mehrpouyos H/Unsplash nuotrauka

Kad ir kaip įdomiai skamba, tačiau kai kuriais atvejais galvos skausmą galima numalšinti kopūstų lapais. Tiesiog glamžykite šviežius kopūstų lapus, kol iš jų išsiskirs sultys. Gautomis sultimis patepkite riešus ir už ausų, o lapus uždėkite ant smilkinių bei kaktos ir apvyniokite rankšluosčiu, kad jie nenukristų.

Jei namuose turite imbiero – dar geriau, nes jis gali padėti numalšinti ne tik paprastą galvos skausmą, bet ir migreną.[2] Tad jei iki šiol nesate išmėginę imbiero kaip galvos skausmo gydymui skirtos priemonės, įpjaustykite jo į mėgiamą žolelių arbatą ir ją išgerkite.

Virtuvėje tikriausiai turite ir kmynų, tad galite pamėginti malšinti skausmą būtent jais. Subėrus kmynus į drobinį maišelį reikėtų juos įmerkti į vandenį ir trumpai pavirti, o tuomet 10 minučių palikti, kad pritrauktų. Po to telieka pridėti šiltą maišelį su jame vis dar esančiais kmynais prie tos galvos vietos, kurią skauda.

Kalbant apie virtuvę, vertėtų pagalvoti ir ką dedate į burną. Jei jus kankina galvos skausmai, geriau venkite maisto produktų, kuriuose yra daug histamino. Histaminas – tai natūraliai organizme randama cheminė medžiaga, kuri atlieka svarbų vaidmenį imuninės, virškinimo ir nervų sistemų veikloje. Tačiau ši cheminė medžiaga taip pat aptinkama ir tam tikruose maisto produktuose, tokiuose kaip fermentuotas maistas, alus, vynas, sendinti sūriai, rūkyta žuvis ir sūdyta mėsa. O histaminui jautrūs asmenys turėtų stengtis suvartoti jo kuo mažiau, nes specialistai perspėja, kad histaminas gali sukelti migreną.[3]

Jei įtariate rimtesnes problemas, kreipkitės į gydytoją

Galvos skausmo priežastysGalvos skausmas gali išduoti apie įvairias sveikatos problemas. Christiano Erfurto/Unsplash nuotrauka

Subalansuota mityba, pakankamas miego kiekis, sveika gyvensena, didelio streso vengimas ar bent jau stengimasis atsipalaiduoti po įtemptos dienos turėtų padėti nuvyti šalin iki šiol vis atsirasdavusį galvos skausmą. Be to, kai kurios žolelės ar maisto produktai taip pat gali pasitarnauti, norint išvengti vaistų nuo skausmo. Visgi, įtariant, kad viskas daug rimčiau nei tik netinkama mityba ar stresas, reikėtų savęs paklausti, ar kartais nereikia apsilankyti pas gydytoją.

Jei galvos skausmai jus užklumpa retai, veikiausiai neverta nerimauti ir dėl to tėra kaltas nuovargis, per menkas skysčių suvartojimas ar kitos dažnos galvos skausmo priežastys. Tačiau jei vis kankinatės nuo nemalonių pojūčių ar galvą skauda pakankamai dažnai, kad jau spėjote pradėti nerimauti – geriau negaiškite ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Galvos skausmas gali signalizuoti apie įvairias sveikatos problemas, todėl kilus įtarimui, kad su organizmu vyksta kažkas netinkamo, būtina veikti greitai ir nežiūrėti į tai pro pirštus. Tik atlikus reikiamus tyrimus ir pasikonsultavus su gydytoju galėsite įsitikinti, ar galvos skausmas neslepia rimtų ligų.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e