Po planinio pneumokokinės vakcinos skiepo, Lenkijoje mirė kūdikis

Berniuko iš Lenkijos gyvybė nutrūko po skiepijimo pneumokokine vakcina

Simono mirtis po pneumokokinės vakcinacijosSimonas (lenk. Szymon) mirė po to, kai jam buvo suleista galimai nesaugi pneumokokinė vakcina Synflorix.

Simonas (lenk. Szymon) – berniukas iš Radomo miesto Lenkijoje. Jo gyvenimo istorija truko 11 mėnesių. Šių metų birželio 18 d., trijų gydytojų konsiliumas priėmė sprendimą nutraukti Simono gyvybę. Jie nustatė, kad berniuką ištiko, taip vadinama, smegenų mirtis, nepaisant fakto, kad jo širdis vis dar plakė. Medikai, prieš tėvų valią ir jų neinformavę, atjungė kūdikio gyvybę palaikiusius aparatus. 

Tėvų teigimu, smegenų uždegimą ir patinimą Simonui galimai sukėlė pneumokokinė vakcina, kuria jis buvo paskiepytas būdamas beveik 6 mėn. amžiaus.[1]

4 dienos po vakcinacijos – karščiavimas ir traukuliai

Simonas gimė 2018 m. liepos 30 d., visiškai sveikas. Neoficialių šaltinių teigimu, iki 2018 m. gruodžio jis buvo paskiepytas visais valstybės kompensuojamais skiepais. 2019 m. sausio 16 d., būdamas beveik 6 mėn. amžiaus, Simonas buvo paskiepytas pneumokoko vakcina Synflorix (serijos Nr.: ASPNB005AE, gamintojas GSK).

2019 m. sausio 20 d., 4 dienos po vakcinacijos, berniukas pradėjo karščiuoti. Mama nedelsiant nuvežė berniuką pas gydytoją, kuris patikino, kad tai yra visiškai normali vaiko reakcija į skiepą.

2019 m. sausio 21 d., apie 22 val. berniukui prasidėjo traukuliai, jis labai įsitempė, nebuvo akių kontakto. Simonas pateko į Radomo ligoninę. Sekančią dieną, kai traukuliai vėl pasikartojo, jam buvo atlikta galvos tomografija. Gydytojai įtarė smegenų uždegimą. Simonui davė daug raminamųjų vaistų, traukuliai nustojo kartotis. 

SVARBU: Pneumokokinė vakcina (PCV) Synflorix (serijos Nr. gali skirtis) Lietuvoje taip pat yra naudojama, ja yra skiepijami 2 mėn. ir 4 mėn. kūdikiai bei 12 – 15 mėn. vaikai.

Galvos tomografija parodė stiprų smegenų patinimą

2019 m. sausio 22 d., perkeliant berniuką iš Radomo ligoninės į Varšuvos vaikų ligoninę (transportuojant jį sraigtasparniu), jis kvėpavo savarankiškai, buvo sąmoningas, vyzdžiai reagavo į šviesą. Tačiau, Varšuvos ligoninėje gydytojai nustatė, kad berniuko būklė yra kritinė ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių.

Naktį iš 2019–01–22 į 2019–01–23 Simono gyvybinės funkcijos pradėjo nykti, jis buvo reanimuojamas. Dar kartą atlikta galvos tomografija, berniukui nustatytas stiprus smegenų patinimas. Gydytojai pranešė tėvams, jog berniuko smegenys mirė ir liepė atsisveikinti su sūnumi. Skyriaus, kuriame gulėjo Simonas, vedėja pareiškė, kad „jų skyriuje niekas nesiruošia ventiliuoti lavonų“. Šeima pareiškė nesutinkanti su savavališkais gydytojų bei ligoninės vadovybės veiksmais.

Nors gydytojai atnaujino berniukui teikiamą gydymą, visgi, tuo pačiu metu organizavo gydytojų konsiliumą, kuriame turėjo būti pripažinta Simono smegenų mirtis. Atlikus visas procedūras, reikalingas nustatyti smegenų mirtį, paaiškėjo, kad vienas iš tyrusiųjų pajuto Simono momenėlyje švelnų plakimą. Tai lėmė, kad komisijos veiksmai buvo sustabdyti ir smegenų mirtis nepatvirtinta.

2019 m. sausio 30 d. ligoninė pranešė apie sunkų Synflorix skiepo šalutinį poveikį, o prokuratūra šiuo klausimu pradėjo tyrimą. Vėliau ligoninė paneigė skiepo šalutinės reakcijos atsiradimą, tačiau prokuratūros tyrimas nebuvo nutrauktas ir vis dar vyksta.

Pirmieji simptomai - karščiavimas ir traukuliaiBerniukui pradėjus karščiuoti, vėliau pasireiškė traukuliai. Galiausiai nustatytas stiprus smegenų patinimas ir jų mirtis.

Nustačius smegenų mirtį, vaiko gyvybę palaikantys aparatai atjungti be tėvų žinios

2019 m. kovo 19 d., po įvykusio gydytojų konsiliumo, berniukui buvo paskirta paliatyvi priežiūra, o gydymas nutrauktas. Simonui buvo paskirtas tik pienas ir vanduo. 2019 m. balandžio 20 d., atlikus genetinius tyrimus, nustatyta, kad berniukas turi RAN BP2 geno mutaciją. Nei vienas jo šeimos narių šios geno mutacijos neturi. 

2019 m. birželio 18 d., po trijų gydytojų konsiliumo, kuris įvyko 9 val., berniukui buvo nustatyta smegenų mirtis. 9:05 val. gydytojai, be tėvų žinios ir sutikimo, jiems neesant ligoninėje, atjungė berniuko gyvybę palaikančius aparatus. 9:30 val. berniukas mirė. 10:30 val. tėvai atvyko į ligoninę ir jiems buvo pranešta, jog jų vaikas nebegyvas.

Kas vyko tas 25 minutes, ar vaikas jautė agoniją kai negalėjo įkvėpti, o jo širdies ritmas nuolat lėtėjo, mes nežinome. Žinome tik faktą: Simonas neturėjo galimybės būti tėvų glėbyje paskutines savo gyvenimo minutes, nejautė jų prisilietimo. Tėvai buvo apgauti, o vaikas paliktas vienas numirti už uždarų durų.[2][3]  

Tėvų prašymai berniuko gydymui pritaikyti alternatyvią mediciną išgirsti nebuvo

Nepaisant gydytojų spaudimo atjungti gyvybę palaikančius aparatus, šeima buvo pradėjusi ieškoti alternatyvios medicinos pagalbos. Lenkijos žymus reabilitologas, neurochirurgas prof. Jan Talar sutiko padėti nelaimės ištiktai šeimai. Jis specializuojasi tokių ligonių kaip Simonas gydyme, atstatyme po trauminės komos ar konstatuotos smegenų mirties.

Jis sutiko priimti Simoną gydymui savo klinikoje, bet berniukas pirmiausiai turėjo pradėti kvėpuoti savarankiškai. Tai daryti jam trukdė smegenų patinimas, kuris buvo užspaudęs smegenų kamieną. Gydytojas prof. Talar rekomendavo ligoninės gydytojams „stimuliuoti jo judesius, kad jis pradėtų kvėpuoti“. Tėvai savarankiškai atliko profesoriaus rekomenduotus pratimus, kurių eigoje berniuko kojytė sudrebėjo. Ligoninės gydytojų buvo prašoma skatinti berniuko judesius, tačiau į šį tėvų prašymą gydytojai nereagavo ir jokių veiksmų nesiėmė. 

Taip pat, į Lenkiją 2019 m. birželio 19 d. turėjo atvykti profesionalus vaikų gydytojas iš JAV – Paul Byrne. Jis buvo susipažinęs su Simono istorija ir tikėjosi pagerinti vaiko būklę. Nors tėvai teikė prašymus ligoninės vadovybei atidėti konsiliumą, į juos nebuvo atsižvelgta. Dieną iki prof. Byrne atvykimo berniuko gyvybė buvo nutraukta.[4][5][6] 

Gydytojas prof. Jan Talar Gydytojas prof. Jan Talar specializuojasi atstatyme po konstatuotos smegenų mirties. Jis rekomendavo stimuliuoti vaiko judesius, kad jis pradėtų kvėpuoti.

Teisinis procesas dėl savavališkų gydytojų veiksmų jau pradėtas

Kaip paaiškėjo vėliau, Simonui jau nuo šeštadienio (2019 m. birželio 15 d.) buvo atliekami tyrimai, kurie pateisintų numatomą konsiliumą dėl smegenų mirties konstatavimo. 2019 m. birželio 18 d., 10 val. vykęs konsiliumas ir jo baigtis buvo suplanuota iš anksto. Tai sužinoję tėvai buvo sugniuždyti, jie pažadėjo kovoti teisiškai ir atsiprašė sūnaus, kad nesugebėjo jo išsaugoti. Teisinis procesas su ligonine jau yra prasidėjęs.

Ligoninės spaudos atstovas atsisakė pateikti bet kokią informaciją, nes ji yra laikoma medicinine paslaptimi. Vieninteliai žodžiai, kuriuos išsakė ligoninė apie Simono mirtį: „Turite susitaikyti su realybe.“

Teisės mokslų daktaro Karol Sonta komentaras: „Simono atjungimas pažeidė baudžiamojo kodekso 192 straipsnį, kuriame teigiama, kad gydytojas, be teisinių globėjų ar tėvų sutikimo, negali nuspręsti dėl tolimesnių medicininių veiksmų, susijusių su pacientu.“[7]

Nerimą kelianti smegenų mirties apibrėžimo kilmė 

1986 m. Harvardo medicinos mokyklos ad hoc komitetas parengė ataskaitą, kurioje nagrinėjami smegenų mirties bei negrįžtamos komos apibrėžimai. Smegenų mirties sąvokos pagrindas buvo sugalvotas siekiant sukurti „neteisėtų veiksmų teisėtumą – transplantacijai skirtų organų įsigijimą“.

Ligi šiol yra naudojamas klaidingas, moksliškai nepagrįstas, smegenų mirties apibrėžimas. Mirtis konstatuojama, nes smegenyse nėra elektrinių impulsų ir plaučiai savarankiškai nekvėpuoja, nors visi kiti organai veikia (plaka širdis, vyksta mitochondrijų veikla, jaučiamas skausmas ir kt.).[8][9]

RAN BP2 geno mutacijos ir Synflorix vakcinos ryšys

RAN BP2 geno mutacijos tyrimas berniukui buvo paskirtas turint įtarimų dėl mitochondrijų, metabolinės, degeneracinės ligos. Simono šeimos nariai šios geno mutacijos neturi, tad ši genetinė liga negalėjo būti paveldėta.

Tuo tarpu medikų komentaras buvo: „Esant RAN BP2 geno mutacijai, Simono kritinę būklę galėjo sukelti ir sloga, peršalimas ar kiti išoriniai faktoriai“. Galima daryti prielaidą, kad tokią reakciją galėjo sukelti pneumokoko vakcina Synflorix, kadangi, 4 dienos po skiepo, traukulių ištiktas vaikas atsidūrė ligoninėje. Prieš tai Simonas buvo sveikas, nesirgo. Tokias prielaidas leidžia daryti 2019 m. sausio 30 d. ligoninės pranešimas apie sunkų Synflorix skiepo šalutinį poveikį.[10]

Synflorix vakcinos tyrimasAtlikus Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) sudėties analizę, išryškėjo, kad vakcina yra nekokybiška.

Synflorix tyrimas. Vakcina nekokybiška? 

Lenkijos nevyriausybinė organizacija STOP NOP, dar vaikui esant gyvam, kreipėsi į Italijos nepriklausomą laboratoriją su prašymu atlikti vakcinos Synflorix (serijos Nr. ASPNB005AE) tyrimus. Tokių veiksmų organizacija buvo priversta imtis, kadangi nesulaukė Lenkijos atsakingų valstybinių institucijų atsakymo apie tokių tyrimų atlikimą. Istorijai iškilus į viešumą, organizacija gavo 150 skirtingų pranešimų apie galimai pasireiškusius šalutinius poveikius po šio skiepo.

Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) sudėties analizės tyrimus atliko žinoma italų farmacijos technikė Dr. Loretta Bolgan. Ji spaudos pranešime informavo, kad, pirminiame tyrimo etape, išryškėjo, kad vakciną galima pripažinti nekokybiška (su trūkumais), todėl ji gali būti potencialiai pavojinga bei pakenkti skiepijamų asmenų sveikatai.

Synflorix vakcinoje buvo rasti antigeno – aliuminio agregatai, du užteršti baltymai, nežinoma cheminė molekulė. Toliau, analizuojant genetines medžiagas, ypač EBV virusą ir ląsteles, naudojamas vakcinai gaminti, buvo registruotas užterštumas. Šiuo atveju, užterštos genetinės medžiagos yra ypač pavojingos, kadangi, susijungusios su aliuminio junginiais, jos gali iššaukti DNR pakitimus ar autoimuninius sutrikimus. Tyrimai tęsiami.[11] 

Žiniasklaida vis dar nesiryžta prabilti apie šį atvejį

Ilgą laiką Lenkijos žiniasklaida tylėjo, tačiau, po Simono mirties, populiari laida „Alarm“ parodė video reportažą per TVP1 kanalą, kuriai interviu davė Simono šeima, jų advokatas ir kiti su istorija susiję asmenys. Šeimos advokatas pakomentavo: „Tėvai nuo pat pradžių pateikė pareiškimą, kad įtaria, jog jų sūnui pasireiškė pneumokoko skiepo šalutinis poveikis.”

Mamos komentaras: „Atsisveikinome jau ne su mūsų vaiku, bet su jo kūnu. Man labai skaudu, kad mūsų sūnus išėjo vienas…”.

Simono istorija parodė, jog šiandien išlieka tikimybė, kad kūdikiai yra skiepijami nesaugiomis ir neištirtomis vakcinomis, pasitikima tik gamintojų ir gydytojų žodžiu. Synflorix skiepo tyrimo analizė aiškiai nustatė, kad jos sudėtyje yra neurotoksinių medžiagų bei svetimo DNR. Taip pat, nuostabą kelia gydytojų savavališkas sprendimas nutraukti vaiko gyvybę, atjungiant jį nuo ją palaikančių aparatų. Tai buvo padaryta be tėvų žinios ir prieš jų valią. Aukščiausia žmogaus teisė, teisė gyventi ir mirti oriai, buvo pažeista.

Simono mirties aplinkybės aiškinamosSimono mirties aplinkybės ir Synflorix vakcinos (serijos Nr. ASPNB005AE) tyrimai vis dar procese

„Kai vieni vaikai mokosi žengti pirmuosius žingsnius ar tarti pirmą žodį, kiti turi išmokti išskleisti sparnus ir skraidyti danguje” – šią mintį pasakė mama, kuri neteko savo vaiko po vakcinavimo.

Ilsėkis ramybėje, Simonai

2018 07 30 – 2019 06 18

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e