Prevencinis ieškinys Gintautui Paluckui ir Juliui Sabatauskui
Kovo 21 d. Seimas pritarė rezoliucijai „Dėl neatidėliotinų priemonių, siekiant pagerinti skiepijimo aprėptis Lietuvoje“. Jos turinys skatina Vyriausybę imtis neatidėliotinų veiksmų dėl „tymų protrūkio”. Tą pačią dieną socialdemokratai užregistravo įstatymo pataisas, kurios siekia, jog skiepai nuo poliomelito, tymų ir raudonukės taptų privalomi. Pataisos įsigaliotų visiems vaikams iki 16 metų. Jos esą inicijuotos dėl užsikrėtusių tymais skaičiaus didėjimo, kuris yra tariamai susijęs su neigiama, „mokslu nepagrįsta“ informacija apie skiepus.
Prevencinis ieškinys Gintautui Paluckui ir Juliui Sabatauskui
Šiuo klausimu pasisakė Ugnius Kiguolis, kuris nusprendė inicijuoti prevencinį ieškinį, skirtą užkirsti kelią socialdemokratų teiktoms pataisoms ir taip apsaugoti šalies vaikus nuo potencialios žalos.
Ieškinys skirtas Gintautui Paluckui ir Juliui Sabatauskui, kurie, teigdami, jog Lietuva nevaldo tymų situacijos, nes šia liga užsikrėtusiųjų yra „penkis kartus daugiau nei pernai“, buvo pagrindiniai šių įstatymo pataisų teikimo iniciatoriai.
G. Palucko žodžiais tariant, „visi vaikai turi teisę į gyvybės apsaugojimą“. Vis dėlto, Seimo narys greičiausiai nežino, jog Lietuvoje šiuo metu yra prieinama tik Priorix MMR tymų vakcina, kuri nėra nei saugi, nei efektyvi. Tarp šalutinių šios vakcinos poveikių yra minimi:
- febriliniai traukuliai
- meningitas
- juosiančioji pūslelinė
- į tymus panašūs sindromai
- į parotitą panašūs sindromai
- encefalitas
- smegenėlių uždegimas
- galvos smegenų kraujotakos sutrikimas
- Žiuleno – Bare sindromas
- skersinis mielitas
- periferinis neuritas
- į smegenėlių uždegimą panašūs simptomai (įskaitant trumpalaikį eisenos sutrikimą ir trumpalaikę ataksiją)
- artritas
- alerginės reakcijos (įskaitant anafilaksines ir anafilaktoidines reakcijas)
- mirtis
Skiepų žala yra reali ir kelia rimtą pavojų labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Ji yra apibrėžta ir Lietuvos Respublikos įstatymais, o nepageidaujamos, būtent Lietuvoje užregistruotos, skiepų reakcijos yra fiksuojamos šiame dokumente. Taigi, J. Sabatausko teiginiai, jog pasiskiepyję žmonės savo gyvybėmis nerizikuoja, nėra pagrįsti ir teisingi.
Seimo narių siekis atimti iš tėvų jų laisvę patiems pasirinkti, skiepyti savo vaikus ar ne, yra vykdomas prisidengiant gąsdinančiais ir nepamatuotais vaikų ligų protrūkiais. Nors įstatymo pataisose teigiama, jog „teisė į gyvybę niekieno veiksmais negali būti suvaržoma“, socialdemokratai prašo imtis reikalingų priemonių, „kurios motyvuos tėvus pasirūpinti, kad vaikai būtų paskiepyti“.
Primename, jog Konstitucija garantuoja, kad su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami jokie moksliniai ar medicinos bandymai. Prevencinio ieškinio pagalba bus siekiama leisti teismui nuspręsti, kiek reali yra prievarta siūlomo produkto žala ir kiek pagrįsta yra parlamentarų baimė dėl tymų protrūkio.
Visus manančius, kad jų vaikų sveikata gali būti sužalota, U. Kiguolis kviečia susisiekti su juo asmeniskai ir kartu pateikti kolektyvinį ieškinį minėtiems asmenims.