Pušų spygliai – natūralus būdas stiprinti organizmą

Firmus Medicus -

Pušų spyglių arbata jau nuo seno žinoma dėl įspūdingų teigiamų savybių organizmui

Pušų spyglių naudaPušų spyglius galima panaudoti ne tik geriant arbatą. Irinos Iriser/Unsplash nuotrauka

Pušis yra itin dažnas medis Lietuvoje, kurio pavėsiu bei kvapu daugelis mėgsta pasidžiaugti nukeliavę į mišką ar net ir būdami vidury miesto. Tačiau dažnai žmonės net nenutuokia, jog šis spygliuotis gali atnešti daug naudos organizmui.

Bene populiariausias pušų panaudojimo būdas yra labai paprastas – tai pušų arbata. Tikriausiai nieko nenustebins, jog ši arbata pasižymi pušims būdingu aromatu, tačiau tai nėra vienintelis pliusas. Ji ne tik kvapni ir skani, bet ir suteikia daug naudos visam žmogaus kūnui[1].

Pušų spygliai praturtinti antioksidantais, flavonoidais, vitaminu A ir vitaminu C. Tokios arbatos gėrimas gali padėti natūraliai apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir drauge išvengti diabeto ar net širdies ligų. Pušų spyglių arbata taip pat pagreitina medžiagų apykaitą, mažina uždegimą organizme ir drauge padeda subalansuoti žarnyno florą, todėl toks gėrimas bus naudingas žmonėms, norintiems pagerinti žarnyno veiklą. Be to, arbata padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį ir drauge padidinti gerojo cholesterolio lygį organizme.

Pušų spyglių arbata yra mėgiama tarp sportuojančių žmonių, nes joje esantys antioksidantai gali padėti gauti papildomos energijos mankštos metu ir išvengti tam tikrų ląstelių mirties. Tai užtikrina, kad sportuojantysis greičiau atsigauna, taip pat gali intensyviau sportuoti.

Įdomu ir tai, jog pušų spyglių arbata gali padėti stiprinti imunitetą ir išlaikyti sveiką odą. O pušys jau nuo seno buvo naudojamos kaip atsikosėjimą skatinanti bei uždegimą mažinanti natūrali priemonė.

Be to, ji puikiai tiks ir tiems, kurie mėgsta medituoti ar tiesiog nori atsipalaiduoti. Raminantis pušų spyglių arbatos aromatas padeda greičiau atpalaiduoti kūną ir atverti save ramybei. Tai jau irgi žinoma daugybę metų, nes tiek kunigai, tiek vienuoliai iš įvairiausių pasaulio kampelių geria šią arbatą ne vieną šimtmetį, girdami ją dėl teigiamo poveikio protui[2].

Pušų spyglių arbata gaminama pasirinkus tinkamų pušų derlių

Pušų spygliaiPušų spygliai gali duoti daug naudos žmogui. Matthew Ballo/Unsplash nuotrauka Pušų spygliai gali duoti daug naudos žmogui. Matthew Ballo/Unsplash nuotrauka

Pušų spyglių arbatos gaminimas nėra sudėtingas. Tereikia užplikyti spyglius verdančiu vandeniu ir po penkiolikos minučių džiaugtis aromatingu gėrimu, jį paskaninant medumi ar cukrumi.

Tiesa, daugeliui kyla klausimų, ar tinkami tik pirktiniai pušų spygliai. Iš tiesų šią arbatą įmanoma pasigaminti namuose, neišleidžiant nė cento. Tačiau svarbu rasti tam tinkamas pušis: jos turėtų augti toli nuo kelio, atokiai nuo viso miesto šurmulio.

Radus tinkamą pušį, nuskintų spyglių galus reikėtų nupjauti. Šis veiksmas padės išsiskirti aliejui ir pušies spygliai liks sausi bei maistingi. Tačiau įsidėmėkite, jog daugelis gamtoje randamų spyglių yra netinkami gerti, todėl labai kruopščiai pasirinkite, kurio medžio spyglius naudosite. Ekspertai visgi siūlo pernelyg nerizikuoti ir turint abejonių tiesiog rinktis jau paruoštus pušų spyglius[3].

Kiti pušų spyglių panaudojimo būdai – labai įvairūs

Pušų spygliaiPušų spygliai gali duoti daug naudos žmogui. Matthew Ballo/Unsplash nuotrauka Pušų spygliai gali duoti daug naudos žmogui. Matthew Ballo/Unsplash nuotrauka

Be to, būtina pažymėti, kad pušų spygliai gali būti naudojami ne tik arbatos gėrimui. Jų nauda tokia įvairiapusė, kad tikrai verta namuose turėti nors kelis produktus, kurių gamyboje buvo naudojami pušų spygliai. Keletas esminių būdų, kur naudojama pušis, yra šie:

  • Pušies ekstraktas yra naudojamas tonizuojant ir valant odą. Jeigu norite įveikti lūpų pūslelinę, spuogus, nudegimus ar pleiskanas, jums gali padėti paprastosios pušies ir arbatmedžio aliejaus mišinio naudojimas.[4].
  • Pušų eterinis aliejus gali padėti malšinti stresą ir suteikti daugiau energijos. Tam puikiai tiks ne tik masažas su pušų aliejumi, bet ir elementarus pasivaikščiojimas pušyne.
  • Pušų eterinis aliejus gali padėti kovoti su šienligės sukeltais užsikimšusiais sinusais ir peršalimu. Šiuo atveju tereikia įpilti eterinio aliejaus į garintuvą ir veikiausiai gan greitai pasijusite skirtumą. Tiesa, toks būdas netiks, jei turite alergiją pušų žiedadulkėms.
  • Kaip jau minėta, pušų spyglių arbata suteikia įvairią naudą organizmui: padeda peršalus, kovojant su kosuliu, taip pat sutrikus virškinimui. Tad pajutę organizmo nesklandumus, nepamirškite atsigerti šio skanaus gėrimo.
  • Pušų spygliai yra vertinami dėl teigiamų savybių kovojant prieš su amžiumi susijusiomis ligomis, tokiomis kaip Alzheimeris. Spygliuose esantys junginiai stabdo žalingų apnašų susidarymą smegenyse.

Taigi, jei iki šiol dar nesate išbandė pušų spyglių arbatos ar kitų pušies panaudojimo būdų, tą išties verta padaryti. Galbūt būtent šis spygliuotis padės įveikti odos problemas, įkyrų kosulį arba tiesiog nusiraminti po sunkios, daug streso sukėlusios dienos.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e