Rimtas dr. D. Leszczynski įspėjimas dėl 5G tyrimų trūkumo

Firmus Medicus -

Vyriausybinės agentūros daro prielaidas apie 5G saugumą be tvirtų mokslinių įrodymų

Dr. Dariusz LeszczynskiDr. Dariusz Leszczynski atkreipė dėmesį į tai, jog nuolat kartojama, kad 5G yra saugi technologija, nors tokiems teiginiams trūksta mokslinių tyrimų.

Dar 2018 m. dr. Dariusz Leszczynski, Helsinkio universiteto biochemijos fakulteto profesorius, Australijoje vykusiame tarptautiniame susitikime perspėjo apie 5G technologijos saugumą. 5-asis Azijos ir Okeanijos Tarptautinės radiacinės saugos asociacijos (IRPA) Regioninis radiacinės saugos kongresas (AOCRP-5) vyko Melburne, Australijoje, 2018 m. gegužės 20–23 dienomis. Keliuose pranešimuose buvo gilinamasi ir į 5G technologijos bei nejonizuojančios spinduliuotės saugumo klausimus. Nors daugelis palaikė dabartines saugos gaires, kurios (kaip ir 2G, 3G ir 4G technologijų) grindžiamos terminiu, o ne biologiniu poveikiu, pranešėjai iš esmės sutarė, kad trūksta 5G poveikį tiriančių mokslinių studijų.

Nejonizuojančią spinduliuotę tyrinėjantis dr. D. Leszczynski pabrėžė: 

Nuolat įtikinėjama, kad 5G palaiko žemo lygio elektromagnetinę spinduliuotę. Tačiau nepakanka mokslinių tyrimų, kurie parodytų, kokie žemi elektromagnetinės spinduliuotės lygiai užtikrina, jog nebus jokio trumpalaikio ir ilgalaikio (ūmaus ir lėtinio) poveikio sveikatai. Atrodo, kad telekomunikacijų pramonė daro prielaidą, jog jų nedidelio lygio spinduliuotė niekada nedarys jokio poveikio sveikatai. Ir telekomunikacijų pramonė bruka šią moksliškai neparemtą prielaidą kitiems, ypač vyriausybinius sprendimus priimantiems asmenims. Minėti „realūs visuomenės poveikio lygiai“ ir „žemi elektromagnetinės spinduliuotės lygiai“ neturi jokio biologinį poveikį tyrusių mokslinių studijų pagrindo, nes tokie tyrimai nebuvo atlikti.

5G ryšio galimos žalos mastą tikriausiai pajusime tik po kelių dešimčių metų

Mobiliojo ryšio bokštų žalaDr. Leszczynski teigimu, prireiks kelių dešimčių metų po 5G ryšio visuotinio įdiegimo, kad pamatytume kokią žalą jis padarė.

Dr. Leszczynski pranešimo ataskaita yra viešai prieinama internete.[1] Baigdamas savo kalbą jis sakė:

Reikia skubiai pradėti mokslinius tyrimus, kurių metu būtų tiriamas milimetrinių bangų poveikis žmonių sveikatai. Tačiau telekomunikacijų pramonė ir sprendimus priimantys asmenys stipriai priešinasi dėl naujų tyrimų programų pradėjimo. ICNIRP ir telekomunikacijų bendrovės ryžtingai propaguoja idėją, kad nedidelė 5G prietaisų išmetamos elektromagnetinės spinduliuotės galia garantuos, jog nebus pakenkta žmonių sveikatai.

Tačiau tos pačios garantijos buvo pateiktos aštuntajame dešimtmetyje, kai buvo parduodami pirmosios kartos mobilieji telefonai, o po to prasidėjo neribotas 2G, 3G ir 4G prietaisų plitimas – tol, kol prietaisas skleidžia spinduliuotę pagal ICNIRP rekomendacijas, jis laikomas saugiu, nors nebūtinai taip ir yra, kaip kad parodė daugybė mokslinių tyrimų. Tiesioginė mokslinių tyrimų pasekmė – 2011 m. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra mobiliųjų telefonų ir bokštų skleidžiamą spinduliuotę klasifikavo kaip galimą kancerogeną žmonėms.[2] Panašu, kad šią klasifikaciją sustiprino nauji 3G ir 4G skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės moksliniai tyrimai, paskelbti po 2011 m. Tačiau tai, ką ateityje parodys kiti atlikti milimetrinių bangų biomedicininiai tyrimai, yra visiška mįslė.

Vis dėlto, nesvarbu, ką parodys būsimi tyrimai – tuo metu 5G technologija bus pilnai įdiegta ir nebus jokios galimybės tai atšaukti, nes visas ateities žmonijos gyvenimas bus pagrįstas ir priklausomas nuo 5G spinduliuotę skleidžiančių prietaisų veikimo. Tai yra unikali situacija žmonijos istorijoje, kai visa žmonių populiacija bus veikiama žmogaus sukurtų prietaisų, skleidžiančių nejonizuojančią spinduliuotę, kuri nebuvo pakankamai patikrinta prieš įdiegimą. Kokia yra ir kokia bus mokslininkų, sprendimų priėmėjų ir telekomunikacijų pramonės lyderių atsakomybė, kurie leidžia diegti nepakankamai patikrintą technologiją, paveiksiančią mus visus? Atsakymas paprastas – jokios atsakomybės… nes jei ateityje atsiras kokių nors sveikatos problemų, greičiausiai prireiks dešimčių metų laiko, o tada asmenys, kurie šiuo metu suteikia teisę naudoti nepakankamai patikrintą, spinduliuotę skleidžiančią 5G technologiją bus išėję į pensiją arba „šešios pėdos po žeme“.

„CBS News“ reportažas apie 5G mobiliojo ryšio bokštų problemą

2018 m. sausio mėn. buvo pranešta apie 5G mobiliojo ryšio bokštų pastatymą Pjemonte. Daugiau nei 180 mokslininkų ragino paskelbti 5G moratoriumą dėl to, kad trūksta poveikio bandymų prieš pateikiant 5G technologiją rinkai ir yra senesnių įrodymų apie elektromagnetinės spinduliuotės žalą. Šiame reportaže pabrėžiama, kad ugniagesiams buvo padaryta mobiliojo ryšio bokštų pastatymo išimtis jų gaisrinėse, dėl pastebėtų padarinių sveikatai, kai buvo įrengti mobiliojo ryšio bokštai.

Taip pat siūlome peržiūrėti dr. D. Leszczynski 2009 m. kongreso posėdyje pasakytą kalbą apie mobiliųjų telefonų spinduliuotę:

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e