Virusologas: iki šiol nebuvo įrodyta, kad virusas gali būti perduotas prekybos centruose, restoranuose ar kirpyklose

Firmus Medicus -

Virusologo teigimu, egzistuoja maža tikimybė užsikrėsti COVID-19 nuo užkrėstų paviršių

Hendrik StreeckHendrick Streeck atliko viruso tyrimą Vokietijos koronaviruso „epicentru“ tapusiame Heinsbergo regione. (deutschland.de nuotrauka)

Virusologas Hendrik Streeck savo spaudos konferencijoje pateikė svarbių faktų apie koronavirusą. „Firmus Medicus“ komanda siūlo paskaityti jo teiginių apibendrinimą, parengtą pagal „RTL Today“.[1]

Hendrik Streeck yra virusologijos profesorius bei Bonos universiteto virusologijos ir ŽIV tyrimų instituto direktorius. Jis paaiškino savo naujojo tyrimo Heinsberge, Vokietijos COVID-19 protrūkio „epicentre“, metodiką ir kalbėjo apie galimus šalies planus palaipsniui grįžti į „normalų“ gyvenimą.

Per pastarąsias savaites jo komanda baigė išsamų tyrimą, atliktą rengiant apklausas ir tyrimus namuose, visame Heinsbergo regione. Heinsberge buvo pranešta apie daugiau kaip 1 400 patvirtintų atvejų. Šiame regione gyvena apie 250 000 gyventojų ir buvo patvirtinos 46 su koronavirusu susijusios mirtys.

H. Streeck tyrinėjimų rezultatai jau leido pastebėti tam tikrus požymius, kaip veikia virusas. Profesorius paaiškino:

Nėra didelės rizikos užsikrėsti šia liga, kai keliaujate apsipirkti. Sunkius infekcijos protrūkius visada lėmė tai, kad žmonės ilgesnį laiką artimai bendravo vienas su kitu. Pavyzdžiui, dalyvaudami „après- ski“ vakarėliuose Išglio kalnų kurorte, Austrijoje.

Jis taip pat negalėjo rasti įrodymų, kad virusas „gyvena“ ant paviršių:

Kai paėmėme mėginius nuo durų rankenų, telefonų ar tualetų, iš šių tepinėlių nebuvo įmanoma laboratorijoje užauginti viruso…

H. Streeck pridūrė:

Norint iš tikrųjų „užsikrėsti“ virusu, būtina, kad kas nors pakosėtų į savo ranką, nedelsiant paliestų durų rankeną ir iškart po to kitas asmuo sugriebtų už tos pačios rankenos bei paliestų savo veidą.

Todėl H. Streeck mano, kad maža tikimybė, jog koronavirusas bus perneštas per sąlytį su vadinamaisiais užterštais paviršiais.

Tai, kad COVID-19 yra lašelinė infekcija ir negali būti perduodama oru, anksčiau patvirtino ir virusologas Christian Drosten iš Berlyno Charité universitetinės ligoninės. Jis viename interviu[2] pažymėjo, kad koronavirusas yra ypač jautrus išdžiūvimui, todėl vienintelis būdas užsikrėsti – jei jūs „įkvėpsite lašelius“.

COVID-19 perdavimas

Tačiau egzistuoja įvairios išvados, kaip plinta koronavirusas. JAV Nacionalinių sveikatos institutų (NIH) bei Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ekspertai padarė išvadą, kad virusas gali išgyventi 24 valandas ant popieriaus, 3 valandas aerozoliuose ir iki 3 dienų ant plastiko bei nerūdijančio plieno. Kaip teigiama Robert Koch instituto tinklalapyje,[3] vis dėlto tokie moksliniai tyrimai vykdomi eksperimentinėmis sąlygomis, todėl jie nėra labai reprezentatyvūs, kad būtų galima nustatyti pernešimo kasdieniame gyvenime riziką.

Tikimasi, jog išsamesnis tyrimas padės priimti faktais paremtus sprendimus

Heinsbergo regionas dabar taps dar vieno, tačiau gilesnio tyrimo centru. Studijos tikslas – toliau įvertinti, kaip plinta virusas ir kaip jį galima sustabdyti. Tyrime bus sekamas reprezentatyvus 1000 žmonių pavyzdžių kiekis.

H. Streeck sako:

Šio išsamesnio tyrimo rezultatai galėtų tapti pagrindu, rengiant rekomendacijas dėl nacionalinių karantino nutraukimo[4] strategijų.

Be to, jis priduria:

Svarbu gauti šiuos duomenis, siekiant įsitikinti, kad sprendimai priimami remiantis faktais, o ne prielaidomis. Duomenys turėtų būti informacijos pagrindas vyriausybei, kad ši galėtų apmąstyti tolimesnę savo veiksmų eigą.

H. Streeck sako, kad Heinsbergo regiono situacija yra ideali atsakymų radimui likusiai Vokietijos daliai, o gal net Europai ar visam pasauliui.

Kalbant apie šiuo metu įgyvendinamas priemones, jis asmeniškai mano, kad svarbu nepamiršti potencialaus neigiamo poveikio, kurį gali sukelti kai kurios priemonės:

Žmonės gali prarasti darbą. Jie gali nebesugebėti susimokėti nuomos ir buvimas viduje ilgesnį laiką gali susilpninti mūsų imuninę sistemą.

Virusologas kelia tokius klausimus:

Tikslas nėra visiškai užkirsti kelią virusui. Mes turime žinoti, kokios yra realios mūsų ligoninių pajėgumų ribos. Kiek infekcijų yra per daug? Ką sako intensyviosios terapijos medikai?

Be to, H. Streeck priduria:

Svarbu pradėti galvoti apie „atšaukimo“ strategiją. Mano viltis – pateikti svarbius faktus, kad žmonės turėtų gerą pagrindą savo sprendimams.

Tikimasi, kad pirminiai „Covid-19 atvejo grupinio tyrimo“ Heinsberge rezultatai bus pateikti kitos savaitės pabaigoje.

Redakcinė pastaba: šiame straipsnyje pateikiama informacija iš ankstesnių interviu bei iš neseniai įvykusios konferencijos.

Apie autorių

Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e