Atsakymai į komentarus, pasirodžiusius Firmus Medicus paskelbus tymų ligos apžvalgą

Nekompetentingi asmenys siekia diskredituoti asociacijos Firmus Medicus pateiktą informaciją

Atsakymas komentatoriamsTymai – jautri tema, sulaukusi daugybės komentarų. Dėmesio neišvengė ir Firmus Medicus straipsnis.

Po mūsų straipsnio Tymai – sunki infekcinė liga ar nemalonus vaikiškas susirgimas? paviešinimo, sulaukėme daugybės skirtingų komentarų. Daliai žmonių tiesiog pririeikė informacijos, tam tikrų teiginių ar faktų patikslinimo. Vis dėl to, taip pat sulaukėme ir apžvalgų, kuriose kritikuojama mūsų pateikiama informacija, arba bandoma užginčyti jos teisingumą.

Siekdami įnešti daugiau aiškumo, norime pakomentuoti konkrečius atsiliepimus ir komentarus, kurie yra matomi Internete plintančiose apžvalgose, bei patikslinti straipsnyje pateiktą informaciją, kuri galbūt ir Jums sukėlė abejonių ar klausimų. Komentatorių kalba netaisyta. 

Melagingų komentarų tymų tema paneigimas

—–

Komentaras:

NHS taip pat teigia, kad: „Measles is a highly infectious viral illness that can be very unpleasant and sometimes lead to serious complications. It's now uncommon in the UK because of the effectiveness of vaccination.“

Firmus Medicus atsakymas: 

Taip, nėra jokio ginčo, kad tymai yra užkrečiama liga, sukelianti nepatogumų kaip ir kitos ligos. Priklausomai nuo žmogaus imuniteto, ši liga gali privesti prie rimtų komplikacijų. Vis dėlto, Jūsų pateikta ištrauka nepaneigia informacijos straipsnyje.

 

Komentaras: 

Tymai yra ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų. Tymais vis dar labai daug sergama šalyse, kur skiepijimų apimtys nepakankamos.

Firmus Medicus atsakymas: 

Jūsų paryškintas sakinys yra teisingas ir tai yra citata, kuri yra pateikiama mūsų aprašyme. Tačiau ULAC savo apibrėžime nėra patikslinę, kad:

Measles is still common in many developing countries – particularly in parts of Africa and Asia. The overwhelming majority (more than 95%) of measles deaths occur in countries with low per capita incomes and weak health infrastructures.

Tokia informacija ir yra pateikta mūsų straipsnyje.

 

Komentaras: 

Tymai nebuvo paprasta vaikiška liga: In the decade before 1963 when a vaccine became available, nearly all children got measles by the time they were 15 years of age. It is estimated 3 to 4 million people in the United States were infected each year. Also each year, among reported cases, an estimated 400 to 500 people died, 48,000 were hospitalized, and 1,000 suffered encephalitis (swelling of the brain) from measles. (https://www.cdc.gov/ measles/about/history.html). Tiesiog nebuvo jokio galimo gydymo ir žmonės neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik persirgti labai užkrečiama liga, dėl kurios kasmet mirdavo 400-500 žmonių, o kur dar ligoninių apkrova, apkurtimas, apakimas, suluošinimas ir tt? Tas pats buvo ir su kitomis VPD.

Firmus Medicus atsakymas: 

Savo tekste Jūs nurodote statistiką: 400-500 mirčių iš 3-4 milijonų. Tikslinant šiuos skaičius ir remiantis kitais šaltiniais, gaunama 1 iš 10000 statistika. Kalbant apie konkrečius metus, nurodoma, kad tymais persirgdavo visi, tad nurodyti 3-4 milijonai yra tik registruoti susirgimų atvejai.

Tuo metu JAV populiacija siekė 189.2 milijono gyventojų. Turint minty tokį gyventojų skaičių, registruoti 3-4 mln. susirgimai, pavertus procentine išraiška, parodo, kad tymai buvo paprasta liga, kuriai, net ir sukėlus 400-500 mirčių, epidemija niekas nevadino. Tiek mirčių lemti galėjo įvairios komplikacijos. Ligos gydymas, kurio buvo imtasi, nurodytas straipsnyje. Visa tai rodo, kad tymai buvo paprasta liga, kuri dabar yra ypač demonizuojama.

 

Komentaras: 

Tymai yra save ribojanti vaikų virusinė infekcija (Trūksta citatos).

Firmus Medicus atsakymas: 

Toks ligos apibūdinimas bei informacija yra nurodomi beveik visur, pavyzdžiui:

Immune Containment and Consequences of Measles Virus Infection in Healthy and Immunocompromised Individuals.

 

Komentaras: 

Dar esminių faktų apie ligą:

Ūmus encefalitas pasitaiko 0,1% atvejų. Iš jų – 15% mirtini, o dar 25% lieka su neurologiniais pažeidimais.[6] . Vadinasi, paskaičiavus Lietuvos populiacijos statistiką gautume, kad iš 2,8mln gyventojų, kurių 90% (2,52mln.) prasirgtų šia liga, jei neegzistuotų vakcina, mes matytume: o 2520 encefalito atvejų (0,1% sergančiųjų, likusieji 0,1%miršta nuo pneuomonijos. Taip ir gauname tą 0,2% mirtingumą) o 630 turėtų kažkokį laipsnį neurologinio pažeidimo o 378 mirtų.

Net ir persirgus tymais susidurti galite su SSPE. Tai yra beveik visada mirtina liga, nuo kurios gydymo nėra. William J. Bellini et al straipsnyje rašoma(https://academic.oup.com/jid/article/192/10/1686/875860) :In the United States, it was estimated that the average risk of developing SSPE was 8.5 cases of SSPE/1 million cases of measles that occurred during 1960–1974, under the assumption that only 1 in 10 cases of measles was reported. Tačiau W. J Bellini skaičiavimais: the estimated risk of SSPE was 12 cases of SSPE/55,622 reported cases of measles, or 22 cases of SSPE/100,000 reported cases of measles. Arba 0,022%. Vėl grįžtant prie Lietuvos statistikos gautume, kad 554 žmonės susirgtų SSPE, beveik visi mirtų lėta, nepagydoma liga. Bet istorija čia nesibaigia, nes 2013m buvo atliktas dar vienas tyrimas su didesne imtimi (39 atvejai, palyginus su W. J. Bellini 11) (https:// www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3706451/). Šio tyrimo autoriai paskaičiavo, kad 1 iš 1700-3300 persirgusių tymais, susirgs (ir tikriausiai mirs) nuo SSPE. Vadinasi tikimybė yra kažkur tarp 0,058%-0,03%. Jei imtume vidurkį (apie 0,04%). Gautume, kad jeigu Lietuvoje neegzistuotų skiepai, tai nuo SSPE nukentėtų 1008 žmonės! 

Firmus Medicus atsakymas: 

Statistika, kuri yra nurodyta straipsnyje, nesutampa su Jūsų nurodyta. Tad patikslinsime, kad taip pat nutiktų ir Lietuvoje:

What would happen today if everyone in the U.S. got measles? For every 8,000 cases of measles, 7,999 cases or 99.99% would fully recover. This is known because in the 1960s, when everyone got measles, 1 in 10,000 cases would die from measles and 1 in 40,000 cases would suffer permanent injury or develop SSPE, a total of 1 in 8,000 cases (1 in 10,000 plus 1 in 40,000).

Jūsų cituojama studija, kuri remiasi 39 atvejais, taip pat daro išvadą:

For Germany, there is no notification or central documentation of SSPE cases. Therefore, information on the absolute number of SSPE cases and on the SSPE incidence in Germany is lacking.  

Tyrime nagrinėjamos įvairios amžiaus grupės. Nepaisant visko, mūsų aprašyme pateikta statistika nėra išgalvota ir yra pagrįsta patikimais šaltiniais.

 

Komentaras:

Nors kai kurie šaltiniai teigia, kad su tymais susijusių mirčių skaičius siekia 1 iš 1000, tikras kiekis sudaro 1 iš 10000. Klaidingas supratimas kyla iš to, jog Visuomenės sveikatos departamentai (CDC ir pan.) sužino tik apie 10% visų tymų atvejų. Kadangi beveik 90% tymų atvejų nėra užfiksuojami, mirtingumas yra klaidingai apskaičiuojamas vertinant tik užfiksuotą susirgimų skaičių. (Trūksta citatos)

yra priežastis, kodėl 8 šaltinis taip buvo mažai cituotas – jis ne tik pasenęs (tymų virusas buvo išskirtas tik 1952), bet ir duomenys neteisingi. Naujesnė statistika yra: • http://vk.ovg.ox.ac.uk/measles?fbclid=IwAR1-qiF3- Bim4BlHHDYA_roqdLg0C_thByzSRuZb0mstafyY6B-4OKOZqzU –“In countries like the UK, measles causes death in about 1 in 5000 cases. See Roald Dahl's account of the death of his daughter Olivia from measles encephalitis in 1962.“ • https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/meas.html?fbclid=IwAR0t4ekrl9gYVtBb– DxCkOTp2B4TzlccEKpijJnyjcpub6IKdx4NAD7opw#secular – šitą jau citavau ankščiau, nekomentuosiu vėl.

Firmus Medicus atsakymas: 

Mirtingumas nuo tymų skirtingose šalyse priklauso nuo gyvenimo sąlygų, higienos, priėjimo prie švaraus geriamo vandens šaltinių, mitybos bei gebėjimo laiku identifikuoti susirgimus ir suteikti susirgusiam pagalbą. Madagaskare mirtingumas yra ypač didelis, Ukrainoje miršta 1 iš 10000. Remiantis šių metų duomenimis, Lietuvoje mirčių nuo tymų nebuvo. Junginėse Amerikos Valstijose jau daug metų niekas nėra miręs nuo šios ligos. Straipsnyje nurodytas vidurkis ir yra būtent toks, nurodomos ir ligos suvaldymo priežastys.

 

Komentaras: 

Taip, mes negalime tikėtis, kad tokia lengvai užkrečiama liga bus išnaikinta, net, kai pasiskiepys užtektinas skaičius žmonių (95% pop.). Tačiau, jei vakcina būtų prieinama visose pašaulio šalyse ir žmonės sąžiningai skiepytųsi tai būtų galima pasiekti.

Firmus Medicus atsakymas: 

Ne, liga niekada nebuvo išnaikinta. 95 procentai yra skaičiuojami remiantis moksliškai nepagrįsta Herd Immunity idėja.

Tokiems procentams apskaičiuoti daroma prielaida, kad vakcina suteikia imunitetą visam gyvenimui. Deja, tai nėra tiesa. Tai padaryti nėra įmanoma. Noras, kad vakcina būtų prieinama kiekvienam, yra tik vaikiška svajonė, kuri su realybe neturi nieko bendro. 

Jūsų minimas rodiklis iki 95% išaugo tada, kai neveikė anksčiau nustatytos ribos. Daugybė tymų protrūkių yra fiksuojami ir 99% vakcinuotose benruomenėse. 

 

Komentaras: 

35 šaltinyje imtis buvo 3 žmonės. Jų ligos remisiją tikriausiai sukėlė imuninių ląstelių žūtis tymų metu. Sergant tymais yra supresuojama imuninė sistema: https://www.nature.com/articles/s41467-018-07515-0 32 šaltinis – jeigu užmestumėt akį į lentelę, matytumėt, kad prasirgę tymais rečiau sirgo tik EBV+ atvėjais, kuris sudaro mažą dalį Hodkins limfomos atvėjų. Eppstein Barr virusas galimai sukelia B limfocitų pokyčius (tie patys limfocitai, kurie tymų atvėjų nukenčia (iš to aukštesnio Nature straipsnio), tad nenuostabu, kad galimai ir nukeliama ligos pradžia. Bet ar tai tikrai geras argumentas prieš vakciną? Nemanau. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Diskutuoti su nuomonėmis, kurios pagrįstos tikriausiai ir panašiomis frazėmis, nesiruošiame.

 

Komentaras:

33 šaltinis – net abstrakte rašoma, kad tyrimo rezultatas statistiškai nereikšmingas, ar bent skaitote, ką keliate prie šaltinių? „was slightly inversely associated with the risk of both malignancies, but statistical significance was not reached“ 34 šaltinis – vėlgi, imtis 4 žmonės, paaiškinimas galimas toks pats kaip ir 35. 36 labai maža EBV- imtis, todėl ta pati išvada: galima apsauga nuo EBV+HD 37 šaltinio link‘as neveikia.

Firmus Medicus atsakymas: 

Informacija pataisyta. Ačiū.

 

Komentaras: 

38 paskaitykit komentarą straipsnio prieš pateikiant http://sci-hub.tw/https://doi.org/ 10.1016/S0140-6736(05)65244-0

Firmus Medicus atsakymas: 

Tai yra kitų kolegų nuomonė, o ne tyrimas. 

 

Komentaras: 

39 Vėlgi, eilinį kartą neatsižvelgta nei į kitus variables, nei į galimą mechanizmą. Todėl eilinį kartą turiu sakyti, kad correlation =/= causation:

Firmus Medicus atsakymas: 

Ar tai Jūsų profesinė nuomonė? Jūs galite tai komentuoti straipsnio autoriams.

 

Komentaras: 

40 šaltinyje daug didesnę įtaką turėjo kiaulytė: 

Firmus Medicus atsakymas: 

Tai nepaneigia tymų įtakos.

 

Komentaras: 

41. Jau aptariau, kad iš mamos gauti antikūnai suteikia tik laikiną apsaugą. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Tai ir kelia didelę problemą, nes naujagimius norima skiepyti kuo anksčiau. Paankstinus vakciną, kyla kitokios bėdos, todėl ir pats vakcinos gamintojas tai draudžia. Tai kuria užburtą ratą ir problemas, apie kurias kalbama konkrečiame tyrime.

 

Komentaras: 

All in all, sakyti, kad sirgti tymais naudinga yra panašu kaip pasiūlyti rūkymą, kad numestum svorio. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Tai yra Jūsų nuomonė. Persirgus tymais, organizmas įgauna imunitetą visam gyvenimui, ko vakcina neužtikrina. 

 

Komentaras: 

Kylant baimėms dėl tymų ir nesibaigiant isterijai žiniasklaidoje, dėl protrūkio vis kaltinant nesiskiepijančius, NVSPL savo “Facebook” paskyroje parašė štai tokį pranešimą: (Beveik 300 žodžių ir nė vieno šaltinio? O dar sakote, kad viską ką jus teigiate, tėra objektyvūs faktai, o ne jūsų nuomonė Kol nėra prie skaičių šaltinių, tol net nesiruošiu nagrinėti jūsų pateiktų „faktų“) 

Firmus Medicus atsakymas: 

Nenagrinėkite, tai Jūsų asmeninė teisė. Citata yra pateikta iš Paul Offit įrašo, kurio iškarpą matėte. Apie herd immunity daugiau pasakoja imunologe šiame straipsnyje: 

HERD IMMUNITY: CAN MASS VACCINATION ACHIEVE IT?

 

Komentaras: 

buvo aptikti mokyklose pasižyminčiose itin dideliu tymų vakcinacijos lygiu (71% – 99,8%) (71% – itin didelis vakcinacijos lygis??). Šiuose protrūkiuose vakcinuoti vaikai sudarė 30–100% tymų atvejų. Daug daugiau panašių protrūkių, įvykusių po 1994 m., buvo aprašyti epidemiologiniuose leidiniuose.

Firmus Medicus atsakymas: 

Ačiū už pastabą. Tai buvo klaida – tokio skaičiaus šaltinyje nėra.

 

Komentaras: 

100% vakcinacijos atitiktis, geriausiu atveju, atspariais virusinei infekcijai daugiau nei dešimtmetį gali padaryti tik ketvirtadalį gyventojų. (Trūksta citatos)

Firmus Medicus atsakymas:

Šaltinis pateiktas, tai yra imunologės straipsnis.

 

Komentaras: 

Vakcinos pagalba populiacijos imuniteto pasiekti neįmanoma.[46] Kartais net ir esant aukštam vakcinacijos lygiui susidaro populiacijos geografinės grupelės, kuriose vakcinacijos lygis žemesnis (dėl religinių, socialinių, ekonominių priežasčių) 

Firmus Medicus atsakymas: 

Visko pasitaiko, bet rekomenduotume perskaityti visą pateiktą šaltinį.

 

Komentaras: 

43 „The vaccination coverage among cases was at least 84.5%“ Hmm, nu nelabai panašu į 95%. Toliau komentuoti negaliu, nes neradau angliško straipsnio. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Pamiršote prirašyti sakinį:

The vaccination coverage among cases was at least 84.5%. Vaccination coverage for the total population was 99.0%.

 

Komentaras: 

44 tik 12% buvo paskiepyti dviem vakcinos dozėmis. Beje, straipsnis 1987 metų, nėra labai naujas. Vakcinos buvo ir tebėra tobulinamos, ne nuostabu, kad patartina skiepyti dviem dozėmis.

Firmus Medicus atsakymas: 

Pasidalinkite šaltiniu, kuriame pasakojama kaip yra tobulinamos vakcinos. Yra patariama skeipytis ir trimis dozėmis, bet tai yra aptariama skiepų temoje, ne šiame, konkrečios ligos aprašyme.

 

Komentaras: 

45 Taip, vakcina nėra 100% efektyvi, pats jau daug kartų tai minėjote. 

Firmus Medicus atsakymas:

Tai apie ką mes diskutuojame?

 

Komentaras: 

46 Jau iš abstrakto matosi, kad autorius yra labai biased prieš vakcinas. Žinoma, pasidomėjus daugiau, radau, kad Marry Holland yra antivaxxerių aktyvistė. Šis šaltinis nėra koks nors peer reviewed straipsnis, tai tebėra opinijon peace, kurį parašė aiškiai prieš vakcinas nusistačiusi moteris. 

Firmus Medicus atsakymas:

Remiantis Jūsų logika, diskusijos pradėti neverta, nes Jūs esate už vakcinas. Jei tolesniuose komentaruose bandysite diskredituoti straipsnių autorius dėl savo žinių ar patirties trūkumo, diskusija nesitęs. 

 

Komentaras: 

Nesiruošiu praleisti 20h nagrinėdamas visus iš jos 279 šaltinių, kad paneigčiau vieną sakinį. Todėl yra svarbu naudoti peer reviewed literatūrą, o ne laikraščių ištraukas ar kažkokius glorified blog‘us. 

Firmus Medicus atsakymas:

Tai yra Jūsų teisė.

 

Komentaras: 

Tymų prevencijos ir gydymo būdai Ši straipsnio dalis negali būti suprasta kaip medicininis patarimas ir negali pakeisti gydytojo konsultacijos. Skaitytojas prisiima visą su ligos prevencija ir gydymo metodikomis susijusią atsakomybę. Šiame straipsnyje siūlomi gydymo būdai yra skirti informaciniams tikslams, skaitytojas prisiima visą riziką ir naudą, susijusią su jų vykdymu. Šis perspėjimas turėtų būti straipsnio pradžioj, ypač, kai jame tiek klaidų.

Firmus Medicus atsakymas: 

Straipsnyje buvo surastos dvi klaidos: neveikianti nuoroda ir netikslus statistikos skaičius, kurio nebuvo šaltinyje. Šis pranešimas yra būtent čia, nes toliau einanti informacija liečia ligos prevencijos būdus, ne informaciją apie pačią ligą.

 

Komentaras: 

1. Homeoprophylaxis – Morbillinum programos. Rimtai, homeopatija? Net nebandysiu gilintis toliau, visa tai atskira tema. 

Firmus Medicus atsakymas:

Tai yra Jūsų teisė.

 

Komentaras: 

Išmano infekcinių ligų procesus ir homeopatijos panaudojimą. Homeopatiniai vaistai neveikia. Taškas. Beje, jau klasika, – trūksta citatos

Firmus Medicus atsakymas:

Tai yra Jūsų nuomonė. Jei aš nebuvau Japonijoje tai jos nėra? Taškas. Kritikuojate dalis, apie kurias išmanote tiek, kiek esate skaitęs apie tai internete. Jei norite protingos diskusijos, prašome susilaikyti nuo komentavimo. Ačiū.

 

Komentaras: 

Taip, lygiai tokį patį šalutinį poveikį gali turėti net ir homeopatiniai vaistai, kurie išvis neprivalo praeiti jokių saugumo tyrimų. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Taip, homeopatiniai vaistai gali turėti šalutinį poveikį, bet tai niekaip neprilygsta cheminių preparatų šalutiniam poveikiui.

 

Komentaras: 

Apie kiekvieną vakciną atskirai, jų efektyvumą, sudėtį ir šalutinius poveikius galite perskaityti šiame straipsnyje. (nuoroda) 58 Ištrauka iš diskusijos (With an estimated more than 500 million doses administered in over 60 countries since the 1970s, the benefit of measles vaccination in preventing illness, disability and death appear unchallengeable [19,20].) 

Firmus Medicus atsakymas:

Kur yra ginčas? Nėra ką komentuoti.

 

Komentaras: 

60 straipsnyje, nebuvo nustatyta ar tai būtent vaccine strain. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Vaccine-associated measles is a possible, but extremely rare event. 

Paskutiniais duomenimis, atvejai kai vakcinos sukelia tymus nėra jau tokie reti. Tokių atvejų pasitaikė ir Lietuvoje, tačiau gydytojai pasiskiepijusiems nustato kitokią diagnozę, ne tymus. To pasekoje, turime iškreiptus duomenis.

 

Komentaras:

Taip, kai yra skiepijami šimtai milijonų žmonių, gal ir įmanoma, kad taip atsitiks. Tačiau tai tikriausiai lėmė daugelis faktorių, kurių suma leido ligai pilnai užkrėsti žmogų. Ar tai argumentas prieš vakcinas? Nemanau. 

Firmus Medicus atsakymas: 

Apie kokius argumentus prieš vakcinas kalbate? Straipsnis yra apie ligą, o ne prieš vakcinas ir nei vienas Firmus Medicus autorius nepateikinėja tokių argumentų.

 

Komentaras: 

Jūs labai mėgstat straipsnius, nesuprantu, kodėl nėra čia nei vieno? Ar ne todėl, kad visą tai neveikia? Beje, kodėl esat tikras, kad jūsų homeopatinis nozodas neturės dar didesnių šalutinių poveikių? tsk, tsk, tsk.

Firmus Medicus atsakymas: 

Rekomenduojame perskaityti šias knygas ir praplėsti savo žinių kiekį:

  • Kate Birch „Vaccine free“
  • Isaac Golden „The Complete practitioner's manual of homeoprophylaxis“
  • Isaac golden „Vaccination and homeoprophylaxis“

Kiti straipsniai lietuvių kalba pasirodys ateityje.

 

Komentaras: 

Jei Lietuvoje būtų panaši epidemija, kokia buvo prieš pat pradedant masinį skiepijimą, tai iš šiuo metu šalyje gyvenančių 2.8 mln. žmonių, nuo laukinių tymų infekcijos mirtų 5-6 žmonės. TAIP Jei absoliučiai visa Lietuva užsikrėstų tymais, visi 2.8 mln. žmonių, tai nuo šios ligos mirtų 280 žmonių. TAIP. Mano išvada: Taip, vakcinos kaip ir bet koks farmakologinis produktas gali turėti šalutinį poveikį. Tačiau to tikimybė – labai maža. Jei neegzistuotų vakcinos, kasmet šimtai tūkstančių mirtų, o milijonai nukentėtų nuo tymų, kur dar apkrautos ligoninės ir išsigandė tėvai? O dar ir baimė, kad gali ateityje išsivystyti žiauri nepagydoma liga (SSPE)? Yra priežastis, kodėl svarbu peer reviews. Tada pastebimos klaidos ir išvengiama misinformacijos. Jūsų straipsnyje suskaičiavau (bent) 36 klaidas, dėl kurių būčiau vetavęs tokio straipsnio leidimą. Taip pat apstu nuomonės, kurios jūs dievagojatės, kad nerašot, teigiate, kad yra tik neginčijami faktai. Net nepradėsiu kalbėt apie homeopatiją ir nuorodų trūkumą. Straipsnį siūlyčiau nuimti ir viešai atsiprašyti žmonių už misinformaciją. Lauksiu jūsų atsakymo. Taip pat pasidalinsiu savo apžvalga su keliais kitais žmonėmis.

Firmus Medicus atsakymas: 

Šiame straipsnyje nenagrinėjami jokie vakcinų šalutiniai poveikiai, tam bus skirta atskira publikacija. Remiantis duomenimis, moksliniais šaltiniais, praktika bei klinikos statistika, galime daryti išvadas, kad šalutinio poveikio, įskaitant mirtį, skiepijantis tikimybė didėja. Tokias ligas kaip SSPE vakcina iššaukti gali. Kai tik paskelbsime šią publikaciją, drąsiai galėsite parašyti apžvalgą.

Jūsų minimos klaidos nėra laikomos klaidomis, nes rimtos klaidos buvo rastos tik dvi, kurias jau ištaisėme. Ačiū Jums.

Pamėk Mus Facebook'e