Chirurgas - onkologas perspėja apie galimą 5G ir vėžio ryšį

Firmus Medicus -

Chirurgas – onkologas įspėja apie ryšį tarp elektromagnetinės spinduliuotės ir vėžio atvejų augimo

Marc van TilburgChirurgas – onkologas Marc van Tilburg perspėja apie galimą elektromagnetinės spinduliuotės žalą. (kliniekervaringen.nl nuotrauka)

Vis daugiau įvairių šalių medikų kalba apie žalą, kurią gali sukelti mobiliųjų įrenginių skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė.[1] Didėjant spaudimui visame pasaulyje įvesti deramai neištirtą 5G ryšį, Nyderlandų Šv. Jasdal ligoninėje[2] dirbantis chirurgas – onkologas Marc van Tilburg[3] interviu metu perspėjo, jog turime žinoti apie mobiliųjų prietaisų riziką. Jis sakė:

Mes matome vėžio atvejų augimą, taip pat matome, jog padidėjo mobiliųjų prietaisų naudojimas mūsų gyvenime. Aš negaliu pabėgti nuo minties, kad tarp to egzistuoja ryšys.

Onkologas perspėja dėl neigiamo spinduliuotės poveikio, pavyzdžiui, naudojant WiFi ir mobiliuosius telefonus. Jis primena, jog vis dažniau ir dažniau girdime, jog elektromagnetinė spinduliuotė kelia pavojų.[4]

Apie tai perspėja Pasaulio sveikatos organizacija,[5] Amerikos pediatrų asociacija (AAP), taip pat Prancūzijos sveikatos tarnyba. Dr. Marc van Tilburg tikisi, jog ir Olandų gydytojų organizacijos pradės garsiau kalbėti šia tema bei plačiau šviesti visuomenę.

Interviu metu dr. Marc van Tilburg sakė:

Aš taip pat turiu telefoną, planšetinį kompiuterį, nešiojamą kompiuterį ir t. t. Mūsų operacinėje taip pat kartais naudojama mobilioji įranga, reikalinga kasdieniame gyvenime. Mobiliaisiais įrenginiais taip pat naudojasi mano vaikai, nors aš stengiuosi juos gerai apsaugoti. Tą darau palikdamas juos prie planšetinio kompiuterio taip trumpai, kaip tik įmanoma arba apsaugodamas juos, kad planšetinio kompiuterio spinduliuotė neveiktų mano vaikų kūnų.

Sėklidžių vėžio atvejų padvigubėjimas siejamas su nuo vaikystės naudojamais mobiliaisiais telefonais

Sėklidžių vėžio sąsaja su mobiliųjų telefonų spinduliuoteMarc van Tilburg teigia, jog paskutinius 30 metų sėklidžių vėžio atvejų padvigubėjo tarp tos amžiaus grupės, kuri įprato dar nuo mažumės naudotis mobiliaisiais įrenginiais.

Dr. Marc van Tilburg daugiausiai dėmesio skiria vėžio gydymui kasdieniame gyvenime. Jis pažymi, kad sėklidžių vėžys tapo daug dažnesnis, lyginant su fiksuotais duomenimis prieš 30 metų. Chirurgas – onkologas teigia, jog sėklidžių atvejų padvigubėjo. 15-45 metų amžiaus pacientų grupė yra pati didžiausia. Dr. Marc van Tilburg pastebi:

Tai tikrai ta grupė, kuri nuo vaikystės buvo įpratusi naudotis mobiliaisiais telefonais.

Kaip spinduliuotė gali sukelti vėžį? Gydytojas paaiškina:

Mūsų kūnas kiekvieną dieną taiso ląstelių dalijimosi klaidas. Mes taip pat žinome, jog elektromagnetinė spinduliuotė gali trukdyti taisyti tas klaidas. Ir jeigu tokia klaida neištaisoma, ji gali išsivystyti į vėžį. Mes manome, jog mobiliųjų telefonų spinduliuotė daro įtaką ląstelių dalijimuisi.

Jis taip pat perspėja:

Vaikai ir nėščios moterys yra jautresni išoriniam neigiamam poveikiui, nes jie nepaprastai vystosi.[6] Vaikų ląstelės dalijasi nepaprastai daug, nes vystosi jų organai ir smegenys. Mes nenorime daryti tam neigiamos įtakos. Tos numatomos ir pastebėtos neigiamos įtakos, kurią daro spinduliuotė.

Chirurgas – onkologas ragina šviesti vaikus, jog mobilieji prietaisai gali kelti pavojų jų sveikatai

Vaikai ir mobilieji įrenginiaiChirurgas – onkologas įspėja, jog elektromagnetinė spinduliuotė gali būti ypač žalinga vaikams ir nėščioms moterims, todėl būtina šviesti vaikus apie galimą pavojų.

Dr. Marc van Tilburg pabrėžia, jog Europoje yra daugybė gydytojų, kurie vienijasi, kad aiškiai praneštų apie galimą spinduliuotės pavojų:

Belgijoje,[7] Prancūzijoje ir Vokietijoje matome, kad gydytojai vienijasi tam, jog aiškiai praneštų: „Berniukai, būkite atsargūs su spinduliuote, kurią skleidžia, pavyzdžiui, 5G“.

Chirurgas – onkologas sako:

Manau, jog auklėjant svarbu ugdyti vaikus, kad mobiliųjų prietaisų naudojimas kelia pavojų. Jeigu mes jiems to nepasakosime, jie manys, kad tai visiškai normalu. Taigi, įsitikinkite, jog mūsų vaikai žino riziką, susijusią su mobiliaisiais įrenginiais. Neleiskite savo vaikui miegoti su telefonu po pagalve. Neleiskite savo vaikui sėdėti jums ant kelių su „iPad“ visą dieną. Ir neleiskite savo vaikui visą dieną nešiotis telefono kišenėje.

Interviu su chirurgu-onkologu originalo kalba galite peržiūrėti žemiau pateiktame vaizdo įraše.

Taigi, remiantis dr. Marc van Tilburg bei daugelio kitų medikų perspėjimais, tėvams vertėtų riboti vaikų praleidžiamą laiką naudojantis mobiliaisiais įrenginiais. Svarbu ne tik naudotis jais kiek įmanoma trumpiau ir rečiau, bet ir nedėti jų po pagalve miego metu. Be to, dr. Marc van Tilburg atkreipia dėmesį, jog deramai iki galo neištirta 5G ryšio spinduliuotė taip pat gali kelti pavojų sveikatai. Nepaisant to, jog įvairių šalių gydytojai vis dažniau perspėja apie galimą žalą, belaidžių technologijų bendrovės vis tiek sparčiai žengia į priekį 5G ryšio įdiegimo link. Todėl būtina, jog kuo daugiau medikų bei visuomeniškų žmonių šviestų gyventojus bei reikalautų pirmiausia ištirti galimą 5G technologijos žalos mastą.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e