Dr. Paul Offit: tėvai, kurie kovoja už saugesnius skiepus, yra tikri herojai
Interviu metu Dr. Paul Offit išreiškė pagarbą tėvams, kovojantiems už saugesnius skiepus
Dr. Paul Offit teigimu, už saugesnes vakcinas kovojantys tėvai yra tikri herojai, kurie verti pagarbos. („Youtube“ vaizdo įrašo kadras)
Dr. Thaddeus Gala vedamas interviu su dr. Paul Offit prasideda apie peršalimo virusus, tokius kaip rinovirusai ir koronavirusai. Vėliau užsimenama apie COVID-19 ir kaip padėti sau būnant namuose bei jaučiant simptomus. Taip pat dr. Paul Offit pasidalina mintimis, kodėl jis pasirinko pediatrijos sritį ir papasakoja, jog pažįstą žmonių, kurie patyrė skiepų šalutines reakcijas, akcentuoja poliomielito skiepą.
Iš tiesų dr. Paul Offit prisipažįsta, kad jis labai gerbia tuos tėvus, kurie kovoja už pagrįstą vakcinų saugumą. Tokius tėvus jis vadina tikraisiais herojais. Šie tėvai ieško alternatyvų ir išryškina esančias saugumo problemas, kurios neabejotinai egzistuoja. Kai kurie iš šių tėvų augina vaikus, nukentėjusius nuo vakcinacijos.
Interviu vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia:
Dr. Paul Offit teigia, jog labai nusivils, jei neatlikus rimtų saugumo tyrimų bus pradėta vakcinacija nuo koronaviruso
Interviu su dr. Paul Offit vertimą rasite žemiau.
Pasakysiu vieną jus greičiausiai nustebinsiantį dalyką, kurio duomenys yra aiškūs ir gali būti vertingi. Vištienos sultinys, bet ne dėl sultinio, ne dėl vištienos, salierų ar krapų, kurie reikalingi tam, kad pasigamintumėte vištienos sultinį, o dėl garų. Turiu omenyje, kad yra tyrimų, kurie rodo, jog rinovirusai geriau dauginasi žemoje temperatūroje. Taigi, jeigu iš tikrųjų padidinsite temperatūrą nosyje, kvėpavimo takų ląstelės išskirs interferoną, kuris sumažins viruso gebėjimą daugintis.
Žmonėms, kurie manęs nepažįsta (dr. Paul Offit) – pasirinkau pediatriją, nes turiu tvirtą ir nuolatinį ryšį su vaikais. Nes būdamas penkerių metų praleidau daug laiko gydymo įstaigose. Pavyzdžiui, poliomielito palatoje išbuvau apie šešias savaites. Bet ne todėl, kad turėjau poliomielitą, o dėl dešinės pėdos operacijos (angl. batch operation).
Atsimenu, jog tais laikais nebuvo lankymo valandų. Tiksliau, priklausė viena lankymo valanda per savaitę. Nebuvo jokių gyvūnų, planšečių, televizoriaus. Trumpai tariant, tiesiog gulėdavai savo lovoje tikėdamasis, kad ateis tėvai. Pamenu, jog žiūrėdavau pro savo palatos langą, kadangi galėjau pro jį matyti priekinio įėjimo duris, tačiau tėvai vis neateidavo. Mama sirgo, tėčiui neleido, nors jis ir bandė prasmukti. Man buvo sunku, atsimenu visa tai. Atsimenu ir ten buvusius vaikus, kaip labai pažeidžiamus ir bejėgius. Manau, jog būtent tai mane pastūmėjo į vaikų gynimo sritį.
Jaučiu didžiulę simpatiją tiems tėvams, kurie yra skiepų saugumo aktyvistai, jeigu iš tiesų yra saugumo problema. Pavyzdžiui, John Solano – tai tėvas, kurio vaikas po poliomielito skiepo liko paralyžiuotas dėl vakcinos. Tai – reta šios vakcinos šalutinė reakcija. Turiu omenyje, jog ji pasitaiko apie 1 kartą iš 2.4 milijonų. Tačiau žinote, paskaičiavus gautume apie 8 dėl poliomielito vakcinos paralyžiuotus JAV vaikus per metus.
Pašalinome poliomielitą JAV, tačiau jau 20 metų vienintelis poliomielitas, kurį mes matome, yra sukeltas vakcinos. Ar galėjome naudoti saugesnę vakciną? Taip, galėjome naudoti inaktivuotą poliomielito skiepą, apie kurį ir kalbėjo John Solano. Tiesą sakant, aš tuo metu buvau CDC patariamojo imunizacijos komiteto poliomielito grupės vadovas ir paprašiau John Solano būti tos darbo grupės dalimi, nes jo balsas buvo svarbus. Todėl manau, kad tėvai, kurie susiduria su tikromis vakcinų problemomis, yra herojai ir turėtų kalbėti garsiai.
Labai nustebčiau, jeigu COVID-19 vakcina taptų privaloma. Kai nėra pakankamų saugumo tyrimų, mane tai labai nustebintu. Ir jeigu tai tikrai nutiks, būsiu labai nusivylęs.
Jeigu pasireiškė lengvi ligos simptomai, likite namuose. Priešingai galvoju apie mokyklas ir verslą. Jeigu žmonės sveiki, jie gali eiti į mokyklą arba į darbą. Pavyzdžiui, uždarome mokyklas, todėl vaikai lieka namuose pas senelius ir močiutes, kas nebūtinai turėjo įvykti.
Ar vaikai turėtų užsikrėsti ir leisti infekcijai išplisti mokyklose? Na, vaikai dažniausiai lieka nepažeisti šio viruso ir tokiu būdu įgaunamas kolektyvinis imunitetas (angl. herd immunity). O tai jau sukuria tam tikrą apsaugą aplink močiutes ir senelius. Vaikų imuninis atsakas veikia geriau prie aukštesnės kūno temperatūros. B ląstelės efektyviau sukuria antikūnus, citotoksinės T ląstelės efektyviau žudo viruso užkrėstas ląsteles, neutrofilai efektyviau užmuša bakterijas. Organizmas didiną temperatūrą (prasideda karščiavimas) tam, kad imuninė sistema veiktų efektyviau. Taigi, klausimas: jeigu tu gydai temperatūrą su karščiavimą mažinančiais vaistais, ar tu pablogini ir prailgini ligos eigą? Taip. Tai patvirtino daugybė tyrimų vienas po kito.