Dr. T. Obukhanych perspėja dėl eksperimentinės COVID-19 vakcinos

Tetyana Obukhanych -

Vakciną nuo COVID-19 kuriančios bendrovės veiksmai kelia abejones

Dr. Tetyana ObukhanychDr. Tetyana Obukhanych teigia, jog veikiausiai naujoji vakcina nuo COVID-19 neatneš taip laukiamos ramybės.

Dr. Tetyana Obukhanych yra biochemikė, imunologė. Baigusi studijas Rockefeller universitete, podoktorantūros studijas atliko Harvardo ir Stanfordo universitetų medicinos mokykloms priklausančiose imunologijos laboratorijose. Ji yra viena iš BBCH (Building Bridges in Children’s Health)[1] organizacijos steigėjų. T. Obukhanych siekia dalintis savo žiniomis apie imunologiją ir įnešti daugiau aiškumo apie imunizaciją, imunitetą ir imuninę sistemą. Siūlome paskaityti dr. T. Obukhanych mintis apie eksperimentinę vakciną nuo COVID-19.

Naujos „Moderna“ „mRNA-1273“ (COVID-19) vakcinos (be placebo) I fazės klinikinių tyrimų[2] ir su beždžionėmis atliktų tyrimų[3] publikacijos prestižiniame „New England Journal of Medicine“ žurnale, stumtelėjo vakciną link paskutinių III fazės klinikinių tyrimų.

Tai turėtų būti geras vystymasis bendrovei, tiesa? Bet palaukite… Kaip 2020 m. rugpjūčio 2 d. pranešė „Jerusalem Post“,[4] „Moderna“ vyriausiasis medicinos pareigūnas Tal Zaks pardavė beveik visas savo bendrovės akcijas, sukeldamas susirūpinimą dėl jo pasitikėjimo vakcina:

Apskritai, kai suinteresuotosios šalys tiki savo produktu, jos didina savo akcijas, kad padidintų pasitikėjimą rinkoje. „Moderna“ pareigūnų žingsnis pasielgti priešingai sukėlė susirūpinimą bendrove, ypač atsižvelgiant į tai, kad Zaks, kuris pardavė beveik visas savo akcijas, yra bendrovės mokslinėje pusėje, teigia „Globes“.

Mes niekada nesužinosime, kas liko nepaviešinta apie tai, kas paskatino tokį „Moderna“ vyriausiojo medicinos pareigūno žingsnį, tačiau pažvelkime į tai, kas paskelbta, ir kas gali sukelti problemų dėl vakcinos saugumo bei veiksmingumo.

Skiepytis šia vakcina gali būti pavojinga tiems, kurie jau persirgo virusu

Dalis žmonių perserga COVID-19 to nežinodamiDr. Tetyana Obukhanych perspėja, jog skiepijant vakcina prieš tai neištyrus, ar žmogus nepersirgo COVID-19, gali tapti tikru rusiškos ruletės žaidimu su žmogaus imunine sistema.

Pirma, tiek atliekant bandymus su gyvūnais, tiek atliekant I fazės klinikinius tyrimus, skiepijant COVID-19 mRNA vakcina, antikūnų titrai buvo daug aukštesni nei tie, kurie susidarė po natūralių SARS-CoV-2 infekcijų. Kodėl tai gali būti problema? Ar nenorime didesnių apsaugos nuo antikūnų titrų – kuo daugiau, tuo geriau? Ne visada.

Mažas antikūnų gamybos lygis prieš kai kurias virusines infekcijas gali būti Motinos Gamtos būdas apriboti galimo kryžminimosi poveikį ir viruso sukeltą autoimunitetą, jei tokia galimybė egzistuoja. Ši galimybė gali pasitaikyti dėl SARS-CoV-2. Lyons-Weiler[5] ir Kanduc[6] savarankiškai publikavo SARS-CoV-2 ir žmogaus baltymų kryžminio reaktyviojo epitopo biokompiuterinius tyrimus. Jei antikūnų prieš šiuos epitopus bus pagaminta daugiau nei natūraliai, tai gali paskatinti autoimunitetą.

Anksčiau Kanduc ir Shoenfeld[7] padarė panašų biokompiuterinį atradimą tarp ŽPV (žmogaus papilomos viruso) antigenų ir žmogaus savi antigenų. Natūralios ŽPV infekcijos gamina žemą antikūnų kiekį, tuo tarpu ŽPV vakcina (Gardasil)[8] gamina daug aukštesnius lygius. Ir nors natūralios ŽPV infekcijos nėra lydimos medicininių skundų dėl autoimuniteto, VAERS yra daugybė tokių skundų, gavus ŽPV vakciną ir, remiantis tyrimu,[9] yra statistiškai didesni autoimuniteto šansai nei po kitų vakcinų.

Antra, iki to laiko, kai bus galima įsigyti „Moderna“ vakciną, nemaža dalis gyventojų veikiausiai jau bus persirgę besimptome ar lengva infekcija su SARS-CoV-2 virusu, kuris jiems nebus diagnozuotas. Neseniai atliktas tyrimas[10] parodė, kad 70% tų, kurie turėjo COVID-19, ir net 20% asmenų, kurie nežinojo, kad buvo paveikti, turėjo CD8 T-ląsteles, atpažįstančias SARS-CoV-2 specifinius epitopus.

CD8 T ląstelės yra žinomos kaip T žudikės ląstelės. Pakartotinai veikiant antigenui, jos vėl suaktyvėja ir gali greitai sunaikinti ląsteles, turinčias tą antigeną. MRNA vakcinos gavimas nežinant ankstesnės SARS-CoV-2 infekcijos anamnezės (ypač kai ji besimptomė ar nediagnozuota) ir neištyrus tų, kurie jau turi SARS-CoV-2 specifinių CD8 T ląstelių, kelia rimtą susirūpinimą.

Kodėl? Kadangi, kaip nustatyta šiame pelių tyrime,[11] naudojant niekada nelicencijuotą mRNA vakciną nuo gripo, po injekcijos mRNA vakcina yra įtraukiama į raumenų ląsteles, o dalis jos pasklinda ir patenka į tolimus audinius ir organus, tokius kaip kaulų čiulpai, blužnis, kepenys ir net sėklidės.

Taigi, kai tik COVID-19 mRNA vakcina išsireikš įvairiose vakcinos gavėjų ląstelėse ir audiniuose, kurie anksčiau buvo užsikrėtę natūralia infekcija, jų SARS-CoV-2 specifinės T žudikės ląstelės gali vėl suaktyvėti ir pažeisti tuos audinius bei organus. Ar mes pasiruošę žaisti rusišką ruletę su savo imunine sistema?

Skiepytis veikiausiai tektų kiekvienais metais

Vakcina tikriausiai bus trumpalaikėDr. Tetyana Obukhanych mano, jog paskutinėje tyrimų stadijoje esanti vakcina veikiausiai bus trumpo veikimo, o jos sukeliama apsauga bus itin abejotina žvelgiant į ilgesnį laiko tarpą.

Galiausiai žinoma, kad mRNA vakcinos technologija per ilgą laiką generuoja silpstančius antikūnų atsakus. Pavyzdžiui, kitos niekada nelicencijuotos pasiutligės mRNA vakcinos tyrimas[12] parodė, kad:

po pirminės vakcinacijos 17 iš 21 dalyvio, praėjus 4 savaitėms po skiepijimo, titrai buvo 0,5 TV/ml ar daugiau, bet po metų tik du iš 14 grįžusių asmenų vis dar turėjo aptinkamų antikūnų ir nė vieno iš jų titras nebuvo 0,5 TV/ml ar daugiau.

COVID-19 mRNR vakcinos tyrimo savanoriai dar nebuvo tirti po vienerių metų. Po to, kai jie bus ištirti, pasiruoškite išgirsti, kad mums reikia kasmetinių stiprinamųjų dozių.

Net ir per trumpesnį laiką nosies infekcija beždžionėms nebuvo visiškai užblokuota maža COVID-19 mRNA vakcinos vakcinacijos doze. Didelė vakcinacijos dozė (turėjusi daug didesnį reaktogeniškumą žmonėms savanoriams I fazės tyrimo metu) užkerta kelią viruso dauginimuisi beždžionių nosyse. Bet kadangi gyvūnų virusinis išbandymas buvo atliktas optimaliu laiku (4 savaitės po vakcinacijos serijų), rezultatai gali neatspindėti realaus pasaulio scenarijaus, kai viruso poveikis nėra taip tiksliai suderintas su antikūnų gamybos piko metu.

Apibendrinant galima pasakyti, kad publikuotame vakcinos vertinime esant rimtoms spragoms, „Moderna“ „mRNA-1273“ vakcina greičiausiai nesuteiks ilgai laukto saugaus ir veiksmingo išsigelbėjimo nuo baimę keliančio COVID-19.

Apie autorių
Tetyana Obukhanych
Tetyana Obukhanych

Tetyana Obukhanych - biochemikė, imunologė . Baigusi studijas Rockefeller Universitete, podoktorantūros studijas atliko Harvardo ir Stanfordo universitetų medicinos mokykloms priklausančiose imunologijos laboratorijose.

Susisiekite su Tetyana Obukhanych
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e