JAV Senato komercijos posėdyje Blumenthal kelia susirūpinimą dėl galimo 5G belaidės technologijos pavojaus sveikatai

Firmus Medicus -

Senatorius R. Blumenthal kritikuoja FCC ir FDA už netinkamus atsakymus į iškilusius visuomenės sveikatos klausimus

5G žalaR. Blumenthal pastebi, jog FCC ir FDA nesiima jokių nepriklausomų 5G ryšio tyrimų, nors vis dar nežino šios technologijos biologinės žalos masto.

JAV Senato komercijos, mokslo ir transporto komiteto posėdyje apie 5G bevielių technologijų ateitį ir jų poveikį Amerikos žmonėms bei ekonomikai, JAV senatorius Richard Blumenthal išreiškė susirūpinimą[1] dėl to, kad trūksta mokslinių tyrimų ir duomenų apie naujosios technologijos galimus pavojus sveikatai.

R. Blumenthal negailestingai kritikavo Federalinę ryšių komisiją (FCC) ir Maisto ir vaistų administraciją (FDA) – vyriausybines agentūras, drauge atsakingas už mobiliųjų telefonų technologijų saugumą – dėl to, kad neatliko jokių 5G technologijos saugumo tyrimų, o vietoj to, užsiima biurokratiniu atidėliojimu ir piršto rodymu į pramonę.

2018 m. gruodžio mėn. R. Blumenthal ir JAV atstovė Anna G. Eshoo išsiuntė laišką FCC komisarui Brendan Carr, norėdami gauti atsakymus apie galimą naujos 5G belaidės technologijos keliamą pavojų sveikatai. 2019 m. vasario mėn. vykusiame posėdyje R. Blumenthal kritikavo B. Carr už tai, kad jis nepateikė atsakymų,[2] o vietoj to tiesiog pakartojo „bendruosius FDA pareiškimus, kurie su FCC dalijasi reguliavimo atsakomybe už mobiliuosius telefonus“. R. Blumenthal taip pat sumenkino FDA pareiškimus kaip „gan netinkamus“.

Nors nėra vykdomi jokie 5G žalos tyrimai, FCC vis tiek nusprendė, kad ryšys saugus

Kalbant su belaidžio ryšio pramonės atstovais R. Blumenthal paklausė, ar jie rėmė 5G technologijos saugos tyrimus ir galimą sąsają tarp radijo dažnio ir vėžio. Pramonės atstovai pripažino, kad to nedarė.

Blumenthal aiškino:

Jei apsilankysite FDA tinklalapyje,[3] ten iš esmės yra paviršutiniškas esamų mokslinių duomenų paminėjimas, kuriame rašoma: „FDA paragino mobiliųjų telefonų pramonę imtis daugybės veiksmų, įskaitant teikti paramą papildomiems tyrimams dėl galimo biologinio radijo dažnio laukų poveikio, tiriant mobiliųjų telefonų skleidžiamus signalus.“ Manau, kad amerikiečiai nusipelno žinoti, koks yra 5G poveikis sveikatai, o ne iš anksto spėlioti, ką galbūt gali parodyti moksliniai tyrimai. Gyventojai taip pat nusipelno jūsų įsipareigojimo atlikti tyrimus svarbiausiais klausimais. 

Taigi, mano klausimas jums: kokiais pinigų kiekiais pramonė įsipareigojo remti papildomus nepriklausomus mokslinius tyrimus – pabrėžiu, nepriklausomus – mokslinius tyrimus? Ar tie nepriklausomi tyrimai vyksta? Ar nors kažkas jau baigta? Kur vartotojai gali ieškoti tų tyrimų? Ir mes kalbame apie šios naujos technologijos biologinio poveikio tyrimus.

Pasibaigus pokalbiui, R. Blumenthal padarė išvadą: 

Taigi, tikrai nėra vykdomi jokie tyrimai. Kalbant apie sveikatą ir saugą, mes tarsi skraidome aklai.

2018 m. lapkričio mėn. Nacionalinė toksikologijos programa paskelbė galutinius iki šiol ilgiausio ir brangiausio mobiliųjų telefonų ir vėžio tyrimo rezultatus. Tuose tyrimuose nustatyta „tam tikrų įrodymų“ apie ryšį su vėžiu, bent jau su žiurkių patinais. Tačiau tyrime buvo sutelktas dėmesys tik į riziką, susijusią su 2G ir 3G mobiliaisiais telefonais. Naujausia 5G belaidė technologija veikia su daug daugiau naujų antenų ir siųstuvų, kurie statomi žemiau ir arčiau namų bei mokyklų. Buvo atlikta dar daugiau tyrimų, susijusių su 5G technologijos pasekmėmis sveikatai, o FCC iki šiol nesugebėjo tinkamai paaiškinti, kaip jie nustatė, kad 5G ryšys yra saugus.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e