Melagingos apžvalgos tymų tema dekonstrukcija

Su medicina nesusidūrę asmenys suskubo platinti melagingas apžvalgas tymų tema 

Melagingos apžvalgosPasirodžius tymų ligos apžvalgai, Internete suaktyvėjo apie tai jokių žinių neturintys komentatoriai.

Firmus Medicus prieš kurį laiką paskelbus straipsnį Tymai – sunki infekcinė liga ar nemalonus vaikiškas susirgimas?, Internete užvirė nemažai diskusijų. Apie mediciną mažai ką nutuokiantys apžvalgininkai suskubo neigti straipsnyje pateikus faktus ir visaip kitaip reikšti nepasitenkinimą ten išreikštoms mintims.

Vienu iš tokių apžvalgininkų tapo p. Marius Macejauskis. Kadangi jo paskelbta apžvalga prasideda ne konstruktyvia diskusija, o atvira neapykanta ir patyčiomis, atsakymams laiko daug neskirsime. Tiesiog paneigsime tai, ką neturintis medicininio išsilavinimo ir nelabai suprantantis ką interpretuoja asmuo rašo savo Internete platinamoje apžvalgoje. Kai žmogui užkliūna kito žmogaus apranga ir išvaizda, tai rodo tik jo vidinio pasaulio skurdą, kultūros trūkumą, bei psichologines problemas. Šį žmogų galima tik užjausti ir palinkėti jam sveikatos.

Atsakymas Mariui Macejauskiui į jo pastabas straipsniui

Toliau pateikiame straipsnio apie tymus ištraukas, Mariaus Macejauskio (kalba netaisyta) komentarus ir Firmus Medicus atsakymus į juos:

——-

Įvairios pasaulio sveikatos organizacijos tymus pristato skirtingai. Anglijoje veikianti Nacionalinė sveikatos tarnyba (angliškai vadinama National Health Service arba NHS) teigia:

Tymai yra infekcinė virusinė liga, galinti pasireikšti nemaloniais simptomais ir kartais sukelti rimtų komplikacijų. Infekcija visada praeina per maždaug 7–10 dienų be jokių pasekmių. Persirgus šia liga, kūnas suformuoja imunitetą ir rizika susirgti tymais ateityje išnyksta.[1]

Mariaus Macejauskio komentaras: [1] nuoroda veda tiesiai į NHS. Ten aiškiai parašyta “Tymai yra itin užkrečiama virusinė liga, kuri gali būti itin nemaloni ir kartais sukelti rimtų komplikacijų. Ji dabar yra reta dėl vakcinų veiksmingumo . Infekcija dažniausiai praeina per 7-10 dienų nesukeldama papildomų problemų. Persirgus šia liga yra mažai tikėtina vėl ja susirgti„. Matot, kaip autorius tendencingai išėmė žodžius „itin“, kuriais prabrėžiamas didelis ligos užkrečiamumas, pabrėžiama simptomų skalė. NHS niekur neparašyta, kad liga visada praeina per nurodytą laiko tarpą, ji dažniausi praeina, kas reiškia, kad gali užtrukti ir ilgiau. Apie pasekmės NHS teigiama, kad greičiausiai nesukels papildomų, be jau dabar esančių, o ne tai, kad visai nesukels jokių. Tai pat, rizika neišnyksta, ji tik stipriai sumažėja. Kaip matot, pasak NHS, ne tokia ir nemaloni ir nekalta liga yra tymai.

Firmus Medicus komentaras: Vienas NHS sakinys niekaip nepaneigia kito. Taip, tymai yra užkrečiama liga, dėl to nėra jokios abejonės ar ginčo.
 Vis dėlto, išsiversti sakinį „Measles can be unpleasant, but will usually pass in about 7 to 10 days without causing any further problems“[1] gali kiekvienas asmeniškai.
 Toliau rašoma: „Once you have had measles, your body builds up resistance (immunity) to the virus and it's highly unlikely you'll get it again. But it can lead to serious and potentially life-threatening complications in some people.
“[1]


Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.

 

PSO (Pasaulio sveikatos organizacija, angliškai vadinama WHO arba World Health Organization), tymus pristato taip:

Tymai yra užkrečiama liga, kurią sukelia Paramyxovirus šeimos virusas, perduodamas per tiesioginį kontaktą ir orą. Užkrėtęs kvėpavimo takus,virusas pasklinda po visą kūną.[2]

Mariaus Macejauskio komentaras: Toliau autorius remiasi PSO duomenimis. O PSO aprašymas, remiantis autoriaus cituojamomis pastraipomis iš viso teksto, skamba daugmaž taip: „Tymai yra itin užkrečiama, rimta liga, kurią sukelia virusas . Prieš sukuriant vakciną 1963 metais ir masinę vakcinaciją, didelės epidemijos kildavo kas 2-3 metus ir pražudydavo apie 2.6 milijonus žmonių kiekvienais metais. Ligą sukelia Paramyxovirus šeimos virusas, perduodamas per tiesioginį kontaktą ir orą. Užkrėtęs kvėpavimo takus, virusas pasklinda po visą kūną.” Ir vėl tendencingai išimamas žodis “itin”, vėl nutylima apie skiepų poveikį ir mirtingumą nuo ligos, arba komplikacijų rimtumą. Ai, beje, toje pačioje pastraipoje PSO pamini, kad 2017 dėl tymų mirė 110 000 žmonių. Manau, kad jie nudžiugs sužinoję, kad pasak autoriaus, persirgti visai sveika. Žiūrim toliau.

Firmus Medicus komentaras: Nelabai yra ką komentuoti. Reikia tiesiog atsakyti, kad PSO nurodo 110 000 mirčių, kartu nurodo ir jų vietą: „Measles is still common in many developing countries – particularly in parts of Africa and Asia. The overwhelming majority (more than 95%) of measles deaths occur in countries with low per capita incomes and weak health infrastructures.“[2]

Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.
 


 

CDC (JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras, angliškai – Center for Disease Control) teigia, jog tymai yra užkrečiama liga, kuri plinta kosulio ir čiaudulio pagalba. Liga prasideda nuo karščiavimo, slogos, kosulio, paraudusių akių ir gerklės skausmo. Pasekoje atsiranda bėrimas, kuris išplinta per visą kūną.[3]

Marius Macejauskis: [3] nuoroda į CDC iš tikro teigia, kad “ Tymai yra ypač užkrečiama liga kuri plinta kosėjant ir čiaudint. Pirmieji ligos simptomai yra karščiavimas, sloga, kosulys, paraudusios akys ir gerklės skausmas. Vėliau seka bėrimas, kuris išplinta po visą kūną. Užtikrinkite, kad jūs ir jūsų vaikas yra apsaugoti nuo tymų MMR vakcina” .

Firmus Medicus: Autorius straipsnyje vis nepastebi, kad jis yra apie ligą, ne apie vakcinas. 
CDC nuorodoje taip pat teigiama:
 „Measles remains a common disease in many parts of the world. Anyone who is not protected against measles is at risk of getting infected when they travel internationally.“[3] Common disease gali išsiversti kiekvienas.


Išvada: 
Pastraipa pateikta TEISINGAI.

ECDC (Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras) teigia, log tymai yra ūminė, užkrečiama virusinė liga, galinti sukelti epidemijas.[4]

Marius Macejauskis: ECDC tymus aprašo kaip „ūminę, labai užkrečiamą virusinę ligą, kuri gali sukelti epidemijas. Globaliai tymai identifikuojami kaip viena pagrindinių vaikų mirtingumo priežasčių, kurios komplikacijos pareikalauja 160.000 vaikų gyvybių kas metus “

Firmus Medicus: ECDC nuoroda yra atnaujinama beveik kasdien. 
Europos regione 160000 vaikų nemiršta, komentatorius meluoja.
 Tikslūs skaičiai pagal šalis išdėstyti lentelėse. O pačiame pirmame puslapyje, didelėmis raidėmis parašyta: „35 deaths in EU countries in 2018.“[4]

Išvada: 
Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Lietuvoje šią ligą ir jos išplitimą vertina ULAC – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Remiantis ULAC, štai ką yra privaloma žinoti apie tymus:


Tymai yra ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų. Tymais vis dar labai daug sergama šalyse, kur skiepijimų apimtys nepakankamos.[5]

Mariaus Macejauskio komentaras: Kiek tikslesnį aprašymą autorius pateikia iš lietuviško tinklapio, nes tokį daugiau žmonių galės patikrinti. Aš tik pridėsiu porą sakinių iš aprašo vidurio, kuriuos autorius „netyčia“ pamiršo įkelti: „Didžiausią riziką tymai kelia nesirgusiems, neskiepytiems ar nepilnai skiepytiems kūdikiams, nėsščiosioms ir munosupresiniams asmenims. Pagrindinė tymų kontrolės priemonė – didelės skiepijimų nuo tymų apimtys (daugiau nei 95 proc. paskiepytų kiekvienoje amžiaus grupėje), sukuriančios aukšto lygio kolektyvinį imunitetą visuomenėje, tada tymų virusas negali plisti.“

Firmus Medicus komentaras: Apie tymų viruso plitimą pilnai vakcinuotose bendruomenėse bei moksliškai nepagrįsto kolektyvinio imuniteto istoriją yra rašoma toliau straipsnyje.

Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.

 

Požiūris į tymus, kaip ligą, yra matomas ir televiziniuose filmuose. Prieš prasidedant masinei vakcinacijai, tymai buvo laikomi elementaria vaikiška liga, kuria persirgdavo kiekvienas. Kai kuriais atvejais, nesergantys netgi siekdavo kontakto su sergančiu, kad persirgtų šia liga ir įgytų jai imunitetą.

Ištraukas apie tymus įvairiuose filmuose ir animaciniuose filmuose galite pažiūrėti čia:

Mariaus komentaras: Remtis filmais, kaip visuomenė požiūrio įrodymų yra idiotiška, ypač jei filmai stengiasi ironizuoti tam tikrus įpročius, veiklas. Tai, kad 1900 metų kiguoliai, kurių buvo ženklai daugiau nei dabar, šią ligą laikė vaikišką, nėra joks įrodymas, kad tai bendrinis visuomenės požiūris, ypač, kai tuo metu mirtingumas nuo tymų buvo itin didelis ir sukeldavo epidemijas kas 2-3 metus, kurios pareikalaudavo kelių milijonų gyvybių. Šita informaciją yra pateikta net keliuose autoriaus naudojamuose šaltiniuose.

Firmus Medicus komentaras: Idiotiška yra bandyti paneigti istoriją ir rašyti niekuo nepagrįstus komentarus. Straipsnyje analizuojami ne 1900 metai, o 1963 metai, apimantys periodą prieš pat pradedant masinę vakcinaciją.
 1900 metus lyginti gali tik diletantas, nesuprasdamas, kad sąlygos šiais dviem laikmečiais skyrėsi kaip diena ir naktis, t.y. nebuvo sąlygų higienai, švaraus vandens, kanalizacijos ir supratimo apie sanitarines sąlygas.
 Daugiau žinių galima įgyti knygose:
 Suzzane Humphries – Dissolvling Illusions
 ir Mateja Cernic – Ideological Construct of vaccination.
 
Nurodyti filmai puikiai atspindi tuometinę sąmpratą apie minimas ligas.


Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.


 

Tymai yra save ribojanti vaikų virusinė infekcija.

Marius Macejauskis: Didžioji dauguma autoriaus šaltinių nurodo, kad liga yra visų amžiau grupių, o ne tik vaikų. Autoriaus dažnai naudojamas CDC šaltinis teigia, kad “vaikai, jaunesni nei 5 metų ir suaugę, vyresni nei 20 metų, yra labiausiai tikėtina grupė susidurti su komplikacijomis.” Kaip matote, gali susirgti bet kas.

Firmus Medicus: Kuo šis komentaras siejasi su analizuojamu sakiniu žino tik pats autorius.

Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.

 

Tymų simptomai apima prodrominę (pirminę) ir bėrimo fazes. Pirminės fazės metu pasireiškia kosulys, sloga, akių sudirginimas ir karščiavimas. Vėliau, per 4-10 dienų, pasireiškia bėrimas.

Mariaus komentaras: Vėl naudojamas CDC šaltinis, tik autorius patogiai pamiršta paminėti, kad kitas etapas yra įvairios komplikacijos, kurios pasireiškia net 30% susirgusiųjų (bent viena arba dvi).

Firmus Medicus komentaras: Komentatorius nesupranta, kad straipnis nėra vieno ar kito minimo resurso vertimas, o daugybės resursų rinkinys, tad rašoma ir pateikiama viskas iš eiles, o ne chaotiškai.

Išvada: 
Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Tymai užkrečiami tik prodrominės fazės metu ir 3-4 dienas po bėrimo pradžios.

Mariaus Macejauskio komentaras: Tiesa, kitaip tariant, jei sergi, tai ir užkreti. Ką norėjo autorius pabrėžti žodžiu “tik” – neaišku.

Firmus Medicus: Autorius nesupranta ir turbūt net nėra girdėjęs, kad yra ir vaccine strain tymai, turintys tas pačias fazes.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Dauguma tymų atvejų yra gerybiniai ir apie juos nebuvo pranešta visuomenės sveikatos departamentams.

Marius Macejauskis: Joks autoriaus šaltinis nemini ligos kaip gerybinės. Tas pats CDC, teigia, kad iki 1963 metų pranešta buvo apie 500.000 susirgimo atvejų kas metus (iš jų apie 500 mirčių), tačiau susirgimų galimai galėjo būti ir iki 3-4 milijonų. Statistika tik Amerikos ir iki 1963. Tai, kad nepranešė, nereiškia, kad nebuvo komplikacijų ar mirčių, ar kad atvejai buvo “gerybiniai”.

Firmus Medicus: Kaip jau buvo minėta aukščiau, tymai tuo periodu nebuvo laikoma rimta ir sudėtinga liga, tad daugelis šia liga sirgdavo laiką leisdami namie. Taip, jų statistikos nėra ir tik kilus komplikacijoms žmonės kreipdavosi į gydymo įstaigas. Kiek buvo tokių atvejų, tiek ir užfiksuota, kiek buvo mirčių, tiek ir užfiksuota. Autorius pats pateikė statistiką, teigiančią apie 1 iš 10000 mirtingumą.

Gerybiniais atvejais yra laikomi tie atvejai, kai liga prasergama be komplikacijų ir įgyjamas imunitetas visam gyvenimui. CDC teigia, kad tais laikais tymais persigdavo visi.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Prieš prasidedant masinei tymų vakcinacijai, beveik kiekvienas susidurdavo su tymais ir, dar prieš sulaukdamas 15 metų amžiaus, įgaudavo imunitetą visam gyvenimui.[6]

M. Macejauskio komentaras: Šaltinis [6], kuris yra CDC, patvirtina, kad sergamumas iki 1963 metų buvo milžiniškas, nes net 90% vaikų susirgdavo tymais. Straipsnio autorius niekur nemini apie jokį imunitetą, tuo labiau visam gyvenimui. Apie tokio imuniteto 100% nebuvimą patvirtina ir kiti autoriaus cituojami tekstai. CDC teigiama, kad būtent galimi ligos pasikartojimai ir paskatino vakcinuoti vaikus du kartus. Taip, dauguma, įgaudavo imunitetą, jei, žinoma, nemirdavo, na o, Kiguolio džiaugsmui, jei ir likdavo suluošintas, tai bent jau su imunitetu.

Firmus Medicus komentaras: Nors iki 1963 metų sergamumas tymais, kaip sako komentatorius, buvo milžiniškas, tais metais siekęs mirtingumas nuo tymų yra pademonstruotas šaltinyje pateiktuose grafikuose.[5] Asmenys laikomi turinčiais imunitetą jei jie yra gimę iki 1957 metų.

CDC savo pacientams jau rekomenduoja skiepytis 3 kartus, kas tik parodo vakcinos nekokybiškumą, ne ligos baisumą. Primename, straipsnis yra apie ligą, ne apie vakcinas, o autoriaus tekste jaučiama neapykanta tik parodo jo nekompetenciją, kultūros ir kritinio mąstymo stygių.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Tymai tik retais atvejais gali sukelti smegenų pažeidimą ir mirtį.[6][7][8]

P. Marius: Taip, sąlyginai retais atvejais, bet kuo daugiau žmonių serga, tuo daugiau miršta, nes proporcingai didėja ir tų retų atvejų. Beje, net pagal autoriaus vėliau pateiktą statistiką, matoma, kad mirtis yra dažnesnė nei smegenų pažeidimai.

Firmus Medicus: Mirčių ir komplikacijų dažnumas yra nurodytas straipsnyje. Mirtis nėra dažnesnė. Tai autorius jau rašė ir pats, bet nesugebėjo suskaičiuoti. Pakartojame jo citatą iš CDC straipsnio: „1963 metų pranešta buvo apie 500.000 susirgimo atvejų kas metus (iš jų apie 500 mirčių), tačiau susirgimų galimai galėjo būti ir iki 3-4 milijonų.“ Matematika 1:10000. 

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Mariaus Macejauskio komentaras apie „Tymų simptomai“ skyrių: Skyriaus net neverta nagrinėti, nes autorius tiesiog pateikia dar kartą ligos simptomus, kuriuos minėjo ir prieš tai. Simptomai pateikti remiantis tais pačiais šaltiniais, taigi nelabai čia ir yra vietos ir tikslo fantazijoms. Autoriaus informacija gal ir ne pilna, bet tiksli.

Firmus Medicus komentaras: Neverta tai neverta. Informacija pateikiama iš eilės, ne chaotiškai, kaip norėtų komentatorius. Anskstesnėse dalyse ligos simptomai nebuvo pateikti išsamiai, buvo aprašoma tai, kaip ligą pateikia įvairios institucijos.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Mariaus Macejauskio komentaras apie „Tymų komplikacijos“ dalį: Tiek šioje, tiek kitose pastraipose autorius prie duomenų pateikia daug įvairių nuorodų į straipsnius ir mokslinius tyrimus. Reikia suprasti, kad Kiguolis nagrinėjo daug informacijos šaltinių, kad pateiktų sistematizuotą ir tikslią informaciją. Kadangi, pats Kiguolis pamiršo paminėt iš kur iš tikro traukė didžiąją dalį informacijos ir kiek iš tikro vadovavosi paties “nagrinėtais šaltiniais”, aš priminsiu, nes daug ieškoti nereikia. Pagrinde – vienas šaltinis, iš tokios pat Amerikos kiguolės, neva daktarės: https:// physiciansforinformedconsent.org/measles/dis/ . Autorius net nesivargino sukeisti duomenų eiliškumo vietomis ar vertimą atlikti bent ne pažodžiui, kad būtų sunkiau atskirti. Beje, šis šaltinis autoriaus išnašose nepaminėtas.

Firmus Medicus komentaras: Autorius net nesuvokia, kad „Physiciams for Informed Consent“ yra Medikų Asociacija, vienijanti tūkstančius medikų. Jos įkūrėja taip pat yra medikė, kurios išsilavinimą yra bandoma diskredituoti. Kai žmogui trūksta žinių ir patirties, jis tai bando kompensuoti diskredituodamas kitą.

P. Marius: Prieš nagrinėjant pateiktą statistiką, kadangi joje yra ir Kiguolio, kaip “mokslininko”, pastabų, svarbu atkreipti dėmesį į galimą bet kokos statistikos pateikimo formą. Pavyzdžiui, jei kažkokios ligos mirtingumas yra 1 mirtis 10.000 gyventojų, tai reiškia, kad iš 10.000 gyventojų bent 1 numirs nuo tos ligos. Tai nepasako, kiek gyventojų apsikrės, kiek, niekad nesusirgs, tiesiog, skaičius kiek iš būtent tokios imties miršta nuo konkrečios priežasties. Tačiau jei pasakoma, kad mirtingumas nuo tokios ligos yra 1 mirtis iš 10.000 apsikrėtusių, tai reiškia, kad statistika yra ne visų gyventojų imties o tik sergančių. Tai labai svarbu nagrinėjant Kiguolio statistiką ir minčių dėstymą.

Firmus Medicus: Komentatorius ir toliau skleidžia savo neapykantą ir patyčias bei bando statistiką pakreipti pagal savo klaidingas interpretacijas.

 

Dažniausiai su komplikacijomis susiduria turintys nusilpusį imunitetą, sergantys mažakraujyste. Mokslinės studijos ir nacionaliniai tymų stebėjimai užfiksavo sekančias komplikacijas:

Mariaus Macejauskio komentaras: Negaliu patvirtinti įžangos teisingumo, nes autorius nepasako iš kur traukė informaciją, bet jei, kaip artimiausia nuoroda nurodo, kad iš CDC, tai ten teigiama, kad tymai yra rimtas susirgimas visoms amžiaus grupėms. Vaikai, jaunesni nei 5 metų ir suaugę, vyresni nei 20 metų, yra labiausiai tikėtina grupė susidurti su komplikacijomis. Ten nieko neparašyta apie mažakraujystę ar nusilpusį imunitetą .

Firmus Medicus komentaras: Negali tai negali. Trūksta žinių. Knygos žinioms įgauti nurodytos aukščiau.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1 iš 10 sergančių vaikų pasireiškia ausų infekcijos.

Mariaus Macejauskio komentaras: Autorius remiasi CDC pateikta informacija. 1 iš 10 sergančių vaikų pasireiškia ausų infekcijos, ko pasekoje gali išsivystyti apkurtimas. Autorius patogiai to nepamini, kaip ir nepateikia statistikos, kad, jei vaikas susirgo, yra net 10% tikimybė ausų infekcijai, o ji yra labai skausminga ir nemaloni.

Firmus Medicus komentaras: Komentatorius pasiklydęs savo interpretacijoje. 1 iš 10 ir yra 10%.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Mažiau nei 1 iš 10 tymais sergančių žmonių pasireiškia viduriavimas.

Mariaus komentaras: Remiasi CDC ir tiksliai, bet gal verta ir pateikti procentinę išraišką. Mažiau nei 1 iš 10 tymais sergančių žmonių pasireiškia viduriavimas. Tai yra net iki 10% tikimybė. Panagrinėjus tuos pačius šaltinius galima rasti informacijos, kiek žmonių miršta nuo diarėjos, kas visgi yra rimta komplikacija.

Firmus Medicus komentaras: Komentatorius ir vėl pasiklydęs savo interpretacijoje. 1 iš 10 ir yra 10%.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

1 iš 20 tymais sergančių vaikų serga plaučių uždegimu.

Mariaus komentaras: Vėl CDC. 1 iš 20 vaikų, susirgusių tymais, susirgs ir plaučių uždegimu. Tai dažniausia mirties priežastis tarp vaikų susirgusių tymais. Tokio tipo komplikacijos tikimybė 5%. Kaip matome, priešingai nei rašo Kiguolis, plaučių uždegimas yra tymų pasekmė o ne priežastis.

Firmus Medicus: Mirtingumas nuo ligos ir komplikacijų net kelis kartus yra nurodytas straipsnyje. Kiguolis niekur nerašo, kad plaučių uždegimas yra tymų priežastis. Tai yra liguista autoriaus fantazija.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1 iš 20000 ar 0.005% tymais sergančių gali išsivystyti tymų encefalitas;
1 iš 80000 ar 0.00125% iš atvejų, dėl tymų encefalito, pasireiškia pastovi negalia.[6][8]

Mariaus Macejauskio komentaras: Toliau pateikta informacija yra paimta iš prieš tai minėto neaiškaus portalo, o ne nuorodų, kurias įrašė Kiguolis, štai portalo rašliava, kuri, matyt, tik atsitiktinai sutampa su Kiguolio ne tik eiliškumu, bet ir forma.

Mariaus Macejauskio komentaras: Autoriaus pateiktose nuorodose apie encefalitą, kurios pažymėtos [6] ir [8], galima rasti kiek kitą informaciją. Anot [6] nuorodos, encefalito susirgimo tikimybė yra 0,1%, o ne 0,005%, kas yra 200 kartų daugiau. Taigi, realiai 20 iš 20.000 užsikrėtusių tymais susirgs encefalitu, arba 1 iš 2000, o ne 1 iš 20.000. Beje, ta pati nuoroda teigia, kad encefalitas dažniausia mirties priežastis tarp suaugusiųjų, užsikrėtusių tymais. [8] nuorodoj informacijos apie encefalitą nėra, o gal blogai žiūrėjau. Bet tai nuoroda į 1962 metų dokumentą. Taip, autorius remiasi daugiau nei 50 metų senumo dokumentu.

Firmus Medicus: Jei autoriui kas nors neaišku, tai yra tik jo asmeninė problema. Minimas šaltinis yra Medikų asociacija. P. Marius Macejauskis vis dar nesupranta, kad analizuojamas periodas yra prieš masinę vakcinaciją: „Measles surveillance in the 1980s and 1990s showed that there are half as many cases of measles encephalitis as there are measles deaths, 1 in 20,000 cases (50% of 1 in 10,000 cases of death). Of these cases, 25% (1 in 80,000 cases) result in residual neurological injury.“

Taip pat akivaizdu, kad autorius nesupranta, ką reiškia CDC procentinės išraiškos. O jos yra pagal 1:100000 mąstelį. Daugiau statistinės informacijos knygoje: Mateja Cernic – Ideological Construct of vaccination.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1 iš 10000 ar 0.01% iš tymų atvejų yra mirtinas.[8]

Nors kai kurie šaltiniai teigia, kad su tymais susijusių mirčių skaičius siekia 1 iš 1000, tikras kiekis sudaro 1 iš 10000. Klaidingas supratimas kyla iš to, jog Visuomenės sveikatos departamentai (CDC ir pan.) sužino tik apie 10% visų tymų atvejų. Kadangi beveik 90% tymų atvejų nėra užfiksuojami, mirtingumas yra klaidingai apskaičiuojamas vertinant tik užfiksuotą susirgimų skaičių.

Marius Macejauskis: Šitas punktas yra visiška klasika. Autorius teigia, kad mirštamumas nuo tymų yra ne 1 iš 1000 užsikrėtusių, o 1 iš 10.000, nes 90% atvejų yra neraportuojama. Nežinia iš kur galima žinoti tokią statistiką, jei ji yra neraportuojama, bet tokią nesąmonę galima tik susapnuoti. Beje, autorius, kaip šaltinį nurodo tą patį 1962 metų straipsnį [8]. Šaltinis apžvelgia 1912- 1959 metų statistiką. 1959 metais, anot šaltinio, raportuota apie 250 tymų susirgimų 100.000 gyventojų. Tas pats šaltinis teigia, kad mirštamumas tarp susirgusių yra 0.2%. Kitaip kalbant, 2 žmonės iš 1000 susirgusių tymais mirs. [6] šaltinis taip pat identifikuoja 0.2% mirštamumą nuo tymų – pateikti 1992 metų duomenys. Autoriaus šaltinis [10] nurodo, kad 1 arba 2 vaikai iš tūkstančio susirgę tymais mirs. Tai yra 0.1 – 0.2%. Nei vienas autoriaus šaltinis nenurodo 0.01% mirštamumo. O jei, patikėsim Kiguoliu, kad 90% tymų atvejų neraportuojami, tai pagal tą pačia logiką ir 90% mirčių nuo tymų atvejų yra irgi neraportuojamos. Taigi, pagal autoriaus skaičiavimą, tikroji statistika yra ne 1 mirtis 10.000 atvejų, o 10 mirčių. Stebuklas ar ne, elementarios matematikos pagalba gauname tą patį 0,1% kurį autorius bando paneigt. Kitaip tariant, 1 iš 1000 susirgusių mirs. Kuo tai svarbu? Na nebent tik tuo, kad tikimybė mirti nuo tymų, anot pačio autoriaus šaltinių, yra 100 kartų didesnė nei autorius teigia.

Firmus Medicus: Ponas Marius niekaip nesugebėjo įrodyti, kad visa tai skelbia pats CDC. Taip pat jis parašė: (kartojam jo paties parašytą citatą) „1963 metų pranešta buvo apie 500.000 susirgimo atvejų kas metus (iš jų apie 500 mirčių), tačiau susirgimų galimai galėjo būti ir iki 3-4 milijonų.“ Čia jis cituoja CDC, matematika 1:10000. Tą pačią statistiką pateikia ir Paul Offitas, kurio ištrauka yra rodoma viename iš video apie tymus.

Mirtys visais laikais buvo fiksuojamos visos ir teigti, kad mirtys nefiksuotos ir neišduoti mirties liudijimai gali tik neatsakingas žmogus.

„A pre-vaccination rate of about 1 in 1,000 reported cases has been publicized by public health departments. However, the key word is “reported.” Only 10% of cases are reported to public health departments, such as the Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Since nearly 90% of measles cases are not reported to the CDC, the result is a case-fatality rate of 1 in 10,000 for all measles cases. It is important to measure disease risks based on total measles cases, not just the 10% of cases that are reported.“

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

3 – 3.5 iš 10000 arba 0.03– 0.035% iš sergančių tymais susiduria su konvulsijomis.

Mariaus komentaras: [6] šaltinis nurodo 0.6-0.7% konvulcijų tikimybę, o ne 0.03– 0.035%.

Firmus Medicus komentaras: Autorius paprasčiausiai nemoka skaityti statistikos. Kaip tai daryti jau buvo paaiškinta aukščiau. „Measles surveillance in the 1980s and 1990s showed that there are 3 to 3.5 times more measles seizures than measles deaths (3 to 3.5 per 10,000 cases).“

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

7 iš 1000 ar 0.7% iš ligos atvejų yra hospitalizuojami.[8][11]

Marius Macejauskis: Nuoroda [11] norodo ne 0.7% hospitalizaciją, o 15.8%.

Firmus Medicus: „Measles surveillance in the 1980s and 1990s showed that there are about 70 times more measles hospitalizations than measles deaths (7 per 1,000 cases).“

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

6 – 22 iš 1000000 arba 0.0006–0.0022% iš tymų atvejų baigiasi Poūminio sklerozuojančio panencefalito (SSPE) diagnoze.[6][8][12]

Marius Macejauskis: Informacija tiksli, iš CDC. Beje, autoriaus nuoroda [12], nurodo, kad encefalito susirgimo tikimybė – 0.1% (aukščiau pateikti duomenys). Stebuklas ne kitaip, masonai ir čia pakeitė statistiką autoriaus nuorodose.

Firmus Medicus: Autorius pats save neigia.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Nuo 1800-ųjų iki 1900-ųjų metų pradžios, tymai buvo laikomi mirtina liga. Kartu su tuo metu paplitusiomis infekcinėmis ligomis, tokiomis kaip kokliušas, skarlatina, tuberkuliozė ir kitomis, tymai buvo tapę pagrindine mirties priežastimi. Laikui bėgant ir gerėjant žmonių gyvenimo sąlygoms, mitybai bei sveikatos priežiūrai, tymų komplikacijų ir mirties atvejų drastiškai sumažėjo.

Vis dėlto, šiandien yra itin akcentuojama kokios pavojingos yra šios ligos ir kad be vakcinų mes ir vėl grįžtume į gūdžius laikus. Primygtinai siūloma mintis, jog visa tai, ką mes pasiekėme vakcinų pagalba, gali būti greitai sunaikinta. Tačiau žvelgiant į mirtingumo įrašus, kai kas lieka nepaminėta.

Mariaus Macejauskio komentaras: Pirmame skyriuje autorius teigia, kad “prieš prasidedant masinei vakcinacijai, tymai buvo laikomi elementaria vaikiška liga, kuria persirgdavo kiekvienas. Kai kuriais atvejais, nesergantys netgi siekdavo kontakto su sergančiu, kad persirgtų šia liga ir įgytų jai imunitetą.” Masinė vakcinacija vyko nuo 1963 metų. Dabar teigia kad jau nuo 1800 metų tai buvo laikoma mirtina liga. Tai kuriuo laiko tarpu tai buvo vaikiška, nekalta liga?

Firmus Medicus komentaras: P. Marius Macejaskis akivaizdžiai nesusigaudo datose. Taip, 18-19 amžiuje baisia ir mirtina liga buvo ne tik tymai. 1900 metus lyginti gali tik diletantas, nesuprantantis, kad sąlygos šiomis dvejomis datomis skyrėsi kaip diena ir naktis, vyravo anitihigieninės sąlygos, nebuvo švaraus vandens, kanalizacijos ir supratimo apie sanitarines sąlygas. Daugiau informacijos knygose: Suzzane Humphries – Dissolvling Illusions, Mateja Cernic – Ideological Construct of vaccination.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1900 – 1963 metais tymų mirtingumas sumažėjo 98 proc.: nuo 13,3 mirčių 100000 gyventojų iki 0,2 mirčių 100000 gyventojų. [6][7][13] Vis dėlto, tymų vakcinos atradimas 1963 metais neturi nieko bendro su mirtingumo nuo šios ligos sumažėjimu. Jungtinėse Amerikos Valstijose mirtingumas nuo tymų sumažėjo daugiau nei 98% jau prieš 1940 m.

Mariaus Macejauskio komentaras: Nežinau kodėl yra pateikti [6] ir [7] šaltiniai, nes jie jokios informacijos apie šį autoriaus teiginį nepateikia. [12] šaltinis tikrai pateikia tokią informaciją, tačiau čia yra puikus pavyzdys kaip autorius manipuliuoja teisinga informacija pateikdamas neteisingas išvadas. Statistika pateikia tymus kaip mirties priežastį 100.000 gyventojų. Ne 100.000 susirgusių tymais. Čia grįžkime prie mano pastabos apie statistikos pateikimo metodologiją. Jeigu sumažėjo sergančiųjų skaičius, natūralu, kad bendroje gyventojų imtyje, sumažėjo ir mirties priežastis nuo tymų. Pavyzdys: šalyje yra 1000 gyventojų. Sergamumas nuo tymų yra 90%. Miršta 10% susirgusių. Taigi, serga 900, o miršta 90 žmonių. Tačiau, mirtingumas nuo visos imties yra jau ne 10%, o 9%. Tarkim situacija pasikeičia, mirtingumas lieka tas pats, bet sergamumas sumažėja perpus, iki 45%. Reiškia, suserga 450 žmonių, o miršta 45. Mirtingumas nuo tymų bendroje imtyje krenta iki 4.5%, tačiau mirštamumas susirgus liko juk tas pats – 10%. Toks pavyzdys parodo, kaip svarbu nagrinėjant statistiką žinoti visas detales. Išvada būtų paprasta, kuo mažiau vienetų žmonių sirgs, tuo mažiau vienetų žmonių mirs. Mirtingumas susirgus gali būti nors ir 100%, bet jei niekas nesusirgs, niekas ir nemirs. Taigi, jeigu negali sumažint pasekmės, sunaikink priežastį.

Firmus Medicus komentaras: Skaityti nurodytą šaltinį [13] bei knygas Suzzane Humphries – Dissolvling Illusions ir Mateja Cernic – Ideological Construct of vaccination.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Anglijoje matome tą patį – dramatišką mirčių sumažėjimą, kuris įvyko dar prieš tymų vakcinos įvedimą 1968 m.

P. Marius: Logiška, kad panaši tendencija matoma visose pažengusiose šalyse.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Prieš tymų vakcinos atsiradimą, tymai jau buvo tapę lengva liga. Britų medicinos žurnalas British Medical Journal 1959 m. pažymėjo, kad per 10 metų šioje konkrečioje medicinos praktikoje jie susidūrė tik su keliomis tymų komplikacijomis ir kad visi vaikai atsigavo.

1959 m. vasario 7 dienos „British Medical Journal“ demografinėje statistikoje (381 psl.) rašoma: Daugumai vaikų visas periodas praėjo gerai ir tikrai per savaitę… Šioje praktikoje tymai yra laikomi santykinai švelniu ir neišvengiamu vaikystės negalavimu, kuris lengviausiai pernešamas bet kuriuo periodu nuo 3 iki 7 metų amžiaus. Per pastaruosius 10 metų susidūrėme su keliomis sunkiomis komplikacijomis, kurios pasireiškė bet kokiame amžiuje, ir visi vaikai pilnai atsistatė. Dėl šių priežasčių nebuvo imtasi jokių specialių prevencijos metodų, net ir kūdikiams, kuriems ši liga nebuvo nustatyta kaip ypač sunki[14]

Mariaus komentaras: Nuoroda [14] išties yra į 1959 metų straipsnį. Čia puikus pavyzdys, kaip tikslingai, o gal nemokėdamas anglų kalbos, autorius verčia tekstą. Angliškai „practice“ reiškia ne tik bendrą praktiką, bet ir daktaro kabinetą, aptarnaujamą vietą. Autoriaus minima straipsnio vieta yra apie tai, kaip skirtingai šeimos daktarai interpretuoja tymus. Konkreti citata yra iš gydytojo John Fry, kuris dirbo Beckenham miestelyje (56.000 gyventojų 2011 m. duomenimis). Kitaip tariant, kadangi kažkokio kaimo vietinis daktaras nedaug susidūrė 1959 metais su tymais, o ir visi jo pacientai pasveiko, jis mano, kad tymai yra nerimta liga. Straipsnyje nepateikta daktarų iš Londono nuomonė. Taigi, pagal kaimo gydytojo supratimą daryti išvadas apie viso šalies mąstysena yra idiotiška.

Firmus Medicus komentaras: Autoriaus bandymas diskredituoti medikus rodo tik jo paties problemas. Bandydamas diskredituoti straipsnio autorių, p. Marius Macejauskis tik pademonstruoja savo išsilavinimo spragas. Pastraipa yra pateikta tokia, kokią nurodė BMJ.
 BMJ ir medikų skelbiama nuomonė yra kiek rimtesni šaltiniai nei medicininio išsilavinimo neturintis komentatorius.

Išvada: 
Pastraipa yra TEISINGA.

 

Jei pažvelgsime į 1962 metų JAV demografinės statistikos pateikiamas mirčių priežastis, pamatysime, kad tymai įtakojo 0.02% tų metų mirčių. 1962 metais tymai buvo šešta nuo galo mirties priežastis. Mirties priežasčių sąraše galima rasti beveik viską, nuo gimimo traumų (2899 mirčių) iki pūslių (12288 mirčių) ir astmos (4896 mirčių). Tai yra gerokai daugiau nei 408 mirčių nuo tymų, kurios buvo priskirtos tiems metams.

Mariaus Macejauskio komentaras: Ir vėl autorius analizuoja 1962 metų dokumentą. Ir vėl ta pati argumentacija, nors dokumento grafike aiškiai nurodomas 0.2% mirtingumas

Iš kur autorius traukia tokią statistiką ir skaičius lieka neaišku. Net jei nagrinėtume autoriaus šaltinį [13], kuris suteikia informaciją apie mirtingumą iš 30 pasirinktų ligų statistikos, net ir ten tymai yra pavojingesni nei cholera. Maža to, pastraipos pradžioje, Kiguolis melagingai teigia, kad mirties tikimybė nuo tymų yra 0.02%, vėliau teigia, kad 1 iš 457.000, kas lygu jau 0,0002%. Autorius painiojasi savo paties skaičiuose.

Firmus Medicus komentaras: Statistika atvira ir ją galima rasti ir nurodytojse knygose ir nurodytuose šaltiniuose. Taip, mirtingumo nuo tymų JAV skelbiama statistika konfliktinė, straipsnyje renkamasi publikuoti blogesniąją:

 „The CDC website states that before 1963 there were 500,000 reported cases of measles and 500 deaths annually. Suggesting 1 in 1000 died of measles. [0.1% death rate]“

 „Before the vaccine, the completeness of reporting was around 10%. The actual number of cases was estimated at 4-5 million annually.

*Revised death rate using 500 annual deaths out of 5 million cases = 1 in 10,000. [0.01% death rate].“

„1 in 500,000 died of measles according to a 1968 report by the National Center for Heath Statistics. [0.0002% death rate]“

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Kaip ir kitose Vakarų šalyse, Prancūzijoje mirtingumo nuo tymų lygis labai sumažėjo dar prieš 1966 m., kai buvo pristatyta tymų vakcina. Vis dėlto, šalyje vakcinacijos rodikliai išliko nedideli – 1983 metais vakcinacijos rodiklis buvo mažesnis nei 20%.[15] Tais metais šalyje užfiksuota 20 mirčių dėl tymų atvejų, tenkančių daugiau kaip 54 mln. Gyventojų (0,037 mirčių 100000 gyventojų arba maždaug 1 iš 2,7 mln. gyventojų).

Mariaus Macejauskio komentaras: Autoriaus pateikta nuoroda [15] informuoja, kad vakcinacijos vidurkis mažesnis negu 20% šalyje buvo ne 1983 metais o 1968. Taip pat teigia, kad vakcinacija šalyje buvo nesėkminga. Kadangi pateikta tik teksto dalis, sunku susidaryti tokią konkrečią nuomone kaip sugebėjo Kiguolis, tačiau tam tikros užuominos leidžia suprasti, kad vakcinacija buvo nesėkminga dėl viduramžiško žmonių požiūrio, kad tymai yra nepavojingi. Tame tekste taip pat teigiama, kad atsižvelgus į Amerikos praktiką, kur tuo metu vakcinacija siekė 90%, tam tikruose regionuose Prancūzijoje įteisinus priverstinę vakcinaciją, ji vis tiek tesiekė tik 75%. Paprastai tariant, žmonės vengė vakcinuotis.

Firmus Medicus komentaras: Autoriaus interpretacija ir spėlionės nedaro pastraipos neteisinga.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Diskutuojant, ar tikrai tymų skiepas sumažino susirgimo atvejų skaičių, atsakymas neabejotinai yra „taip“. Vis dėlto, nors skiepas iš tikrųjų drastiškai sumažino susirgimų skaičių, jis niekaip neįtakojo mirtingumo skaičiaus. Šis rodiklis yra esminis siekiant įrodyti skiepo veiksmingumą bei jį pateisinti.

Mariaus Macejauskio komentaras: Puikus pavyzdys, kaip maišant žodžių reikšmes galima suformuoti sau naudingą nuomonę. Mintis yra teisinga, paskutinis sakinys – melagingas, tačiau aš mintį praplėsiu, kad suprastumėte tikrąją minties perteikiamą informaciją. Jokie skiepai, homeopatiniai vaistai, Kiguolio patepimai ar kriptomilijonieriaus užkalbėjimai neapsaugos nuo mirties, kaip pasekmės. Ko pasekoje, mirtingumas lieka nepakitęs. Mirtingumas, beje, nėra tas pats, kaip ir mirčių skaičius. Pateiksiu paprastą pavyzdį naudodamas anksčiau pateiktus duomenis. Mirtingumas susirgus tymais yra 0.1 – 0.2%. Ši statistinė dalis nekinta. Mirčių skaičius nuo tymų bendroje populiacijoje tiesiogiai priklauso nuo susirgusiųjų skaičiaus. Jeigu suserga 1000 žmonių, tai mirs vienas, ko pasekoje mirčių skaičius 100.000 žmonių populiacijoje yra 0.001%. Jeigu, suserga 10.000 žmonių, tai mirs 10. Mirtingumas tas pats, bet mirčių skaičius 100.000 žmonių populiacijoje jau yra 0.01%. Jeigu, susirgs 100.000 žmonių, tai mirs 100. Jeigu susirgs 500, mirs 1 žmogus arba nei vieno. Jei nesusirgs niekas, niekas ir nemirs nuo tymų. Taigi, skiepai neturi įtakos mirtingumo rodikliui susirgus, bet turi tiesioginę įtaką mirčių skaičiui nuo ligos bendroje populiacijoje. Būtent šis rodiklis yra esminis siekiant pateisinti ir įrodyti skiepo veiksmingumą.

Firmus Medicus komentaras: Nėra ką komentuoti kai žmogus neturi jokio išsilavinimo ir supratimo apie Homeopatinius preparatus, jų taikymą ir efektyvumą. Visa ši neapykanta pagrįstų minčių tirada niekaip nedaro minimos pastraipos neteisinga. Straipsnis yra apie ligą, ne vakcinas. Vakcinos jame nėra nagrinėjamos, taigi šio autoriaus komentarai ir interpretacijos sunkiai siejasi su šiuo straipsniu.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Nors mirtingumo lygis laikui bėgant sumažėjo iki labai žemo, ligos atvejų skaičius lėtai mažėjo dar iki 1963 m. Atradus vakciną, pastebimai sumažėjo registruotų tymų atvejų. Vis dėlto, kai kurie tymų sumažėjimo atvejai buvo fiksuojami dėl klaidingo ligos interpretavimo. Pasiskiepijęs ir susirgęs netgi sunkesne tymų forma (pasireiškia didesniu karščiavimu ar yra netipiška tymų forma), žmogus vis tiek buvo laikomas neužsikrėtusiu. 48% su KMV vakcina pasiskiepijusių žmonių stebėjo bėrimą, o 83% – iki 41,1°C pakilusią temperatūrą.[16]

Mariaus Macejauskio komentaras: Autoriaus pateikta [16] nuoroda yra į 1961 metų New York Times laikraštį. Straipsnis prieinamas tik registruotiems vartotojams, o dėl tokios neaktualios informacijos aš registruotis tikrai neketinu. Tačiau turint omeny, kad tymų vakciną oficialiai leista naudoti 1963 metais, o straipsnis yra 1961 metų, galima preziumuoti, kad pateikta informacija apie šalutinius poveikius yra galimai sietina su vakcinos klinikiniu tyrimu. Ši informacija yra visiškai nereikšminga nagrinėjant vakcinos efektyvumą ir naudą. Čia tas pats, kas teigti, kad dabartinė vakcina neefektyvi, nes 1800 metais gydė gyvsidabrio injekcijom ir žmonės vis tiek mirė. Taip pat, autoriaus sakinys yra sunkiai suprantamas, registravo, bet neregistravo, nes sirgo, bet ne taip sirgo, o gal nesirgo .

Firmus Medicus: Akivaizdu, kad autorius net neskaitė pateikto šaltinio, todėl šis jo komentaras yra bevertis.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Su tymų vakcina buvo nutraukta virusinė transmisija, sumažinusi laukinių tymų lygį iki itin žemo, kurį ir matome šiandien. Taigi, vakcina galiausiai padarė tai, kam ji buvo sukurta – sumažino laukinių tymų atvejus. Vis dėlto, tai užtruko daug ilgiau ir buvo pridaryta daugiau klaidų nei tikėtasi. Nors galime pasidžiaugti suvaldyta liga ir susirgimų skaičiaus sumažėjimu, norint matyti visą vaizdą reikia įvertini kokia sąskaita buvo suvaldyta liga. Daugiau apie pačią vakciną, jos istoriją ir šalutinius vakcinos poveikius skaitykite šiame straipsnyje (nuoroda)

Mariaus Macejauskio komentaras: Nuoroda ir neaktyvi, todėl greičiausiai jokios nuorodos ir nėra. Bet atkreiptinas dėmesys, kad autorius iš pradžių pripažįsta absoliučią vakcinos naudą, bet teigia, kad užtruko ilgiau nei buvo tikėtasi ir teigia apie kažkokią mistinę didelę kainą (ne piniginę). Nežinau kokie gali būti lūkesčiai siekiant paskiepyti keletą milijardų žmonių ir kas per stebuklinga šalutinių poveikių kaina siekiant suvaldyti mirtiną ligą. Gal čia autorius turi omeny gaudomas ir naikinamas beždžiones ir akropoliuose grobiamus vaikus vakcinų gamybai.

Firmus Medicus komentaras: Net iki perskaitęs straipsnį, p. Marius Macejauskis nesuvokia, jog jis yra apie ligą, ne apie vakcinas, jų naudą ir žalą. Apie vakcinas, kurių yra ne viena ir ne dvi, ruošiamas kitas straipsnis.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

92% infekcinių ligų mirtingumo 20-ajame amžiuje sumažėjo dar iki 1950 m. Pagrindinės šio sumažėjimo priežastys:

Mariaus Macejauskio komentaras: Statistika nepagrįsta jokiu šaltiniu, tačiau mažėjimas logiškas, nes vakcinacija nuo įvairių infekcinių ligų prasidėjo dar prieš 1900 metus.

Firmus Medicus komentaras: Statistika pagrįsta pačiame straipsnyje. Daugiau informacijos yra jau kelis kartus nurodytose knygose.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Pagerėjusi mityba;
Geriamojo vandens valymas;
Pagerėjusios gyvenimo sąlygos;
Higiena;
Vakcinų atsiradimas.[17][18]

Mariaus Macejauskio komentaras: Kad gerėjančios buities sąlygos, kaip kompleksinė priemonė, mažina tinkamas terpes ligų plitimui vargu ar galima nesutikti. Lygiai taip pat akivaizdu, kokią naudą tokių ligų greitam suvaldymui turėjo ir skiepai.
Nors autoriaus skyrius yra apie mirtingumą nuo skiepų, tačiau [17] šaltinio išvadose aiškiai parašyta, kad jokiu būdu negalima teigti, kad tai neginčijami atradimai, ir taip pat jie yra apie penkias minimas ligas: gripas, plaučių uždegimas, difterija, kokliušas ir poliomielitas. Kaip matote, apie tymus išvadoje nieko nepasakyta. [18] nuoroda į CDC yra sietina su cholera ir šiltine, tačiau apie tymus informacijos joje nėra.

Firmus Medicus komentaras: Statistika pagrįsta pačiame straipsnyje. Daugiau informacijos yra jau kelis kartus nurodytose knygose.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Nepakankama ir netinkama vaikų mityba įtakoja:

Sunkias ir ilgalaikes tymų infekcijas;
Sunkesnių formų ir dažnesnes tymų infekcijas;
Didesnę antrinių infekcijų riziką;
Padidėjusią komplikacijų riziką ir su tuo susijusius ilgesnius sveikimo periodus.

Nepakankama mityba iš esmės yra atsakinga už padidėjusį mirtingumą ir komplikacijų riziką.

Mariaus Macejauskio komentaras: Visi trys autoriaus nurodyti šaltiniai apžvelgia skirtingus tyrimus su susirgusiais žmonėmis ([21] šaltinis kalba ne tik apie vaikus) ir konstatuoja jau seniai net bobučių pripažintą tiesą, kad nusilpęs organizmas sunkiau kovoja su liga, ko pasekoje padidėja komplikacijų rizika, pailgėja hospitalizacijos laikotarpis. Tai reiškia, kad tinkama mityba palengvins ligos simptomus susirgus, bet ne tai, kad tinkamai maitinantis niekad nesusirgsi, todėl tai nėra alternatyva skiepams.

Firmus Medicus komentaras: Ponas Marius nesuvokia, kad mirštama ne nuo tymų, o nuo jų komplikacijų. Tymų komplikacijos dažniausiai pasireiškia tiems žmonėms, kurių yra nusilpęs imunitetas, įtakojamas eilės skirtingų dalykų, įskaitant gyvenimo būdą ir mitybą.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Pirmiausia, apibrėžkime, kuo skiriasi ligos išnaikinimo ir likvidavimo terminai. Tiksliau apibrėžti galima taip:

Ligos išnaikinimas reiškia sąmoningas pastangas, kurių pagalba visam laikui pasauliniu mastu iki nulio sumažėja infekcijos, sukeliamos konkretaus agento, lygis. [22] Išnaikinimas reiškia, kad intervencijos priemonės nėra reikalingos, o agento, kuris anksčiau sukėlė ligą, nebeliko.

Mariaus komentaras: Vertimas tikslus, tik apie agento nelikimą [22] šaltinis mini tiek tiek, kad tokių atvejų dar nėra ir tai nėra ligos išnaikinimas, o vartojama kiek kita terminologija.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Ligos likvidavimas reiškia sąmoningas pastangas, padedančias iki nulio sumažinti infekcijos, kurią sukelia konkretus agentas, paplitimą nurodytoje geografinėje zonoje. Liga gali būti likviduota tam tikrame regione ir nebūti išnaikinta globaliai. Vos tik liga yra likviduota, prevencijos veiksmai dėl pernešimo ir atsinaujinimo rizikos vis dar yra privalomi.

Mariaus komentaras: Vertimas tikslus.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Taigi, ligos išnaikinimas yra nuolatinis ir visuotinis, o ligos pašalinimas yra pasiekimas tik tam tikroje geografinėje vietovėje.

Mariaus Macejauskio komentaras: Taip, bet kartotis nereikia.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Aiškiai atskirti ligų, kurias galima likviduoti, o kurias galima išnaikinti, neįmanoma. Ligos buvo paskelbtos išnykusiomis tik po to, kai moksliniai atradimai suteikė mums įrankių su jomis kovoti. Vis dėlto, būtinos dvi sąlygos, kad liga būtų išnaikinta, bei keletas ligų charakteristikų, dėl kurių yra labiau tikėtina, kad liga bus išnaikinta.

Tai yra infekcinė liga. Kad ligą būtų galima išnaikinti, ją turi būti galima „pasigauti“ iš kitų žmonių ar gyvūnų. Kitaip tariant, ji turi būti infekcinė. Neužkrečiamos ligos, tokios kaip širdies ligos ar vėžys, negali būti išnaikintos.

Prieš šią ligą egzistuoja kovos priemonės. Norint išnaikinti ligą, turime žinoti kokias kovos su jos plitimu priemones naudosime. Žemiau pateikta lentelė iliustruoja tokių priemonių prieš ligas įvairovę.

Nors ligos požymiai yra biologiškai nulemti arba pastovūs, dėka mūsų mokslinio supratimo ir technologijų pažangos, turimos priemonės, kuriomis siekiama užkirsti jai kelią, gali progresuoti. Šioje situacijoje su liga kovoja žmogiškasis išradingumas.

Mariaus Macejauskio komentaras: Verstas tas pats šaltinis, tiesiog bendrinė informacija. Nors autorius mini lentelę, deja, jokios nepateikė. Iš toliau sekančios informacijos spėju, kad Kiguolis net pats nesuprato ką išvertė.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

2000 metais, esant žemiau pateiktai susirgimo atvejų statistikai, tymai buvo paskelbti išnykusia liga.

Mariaus Macejauskio komentaras: Čia jau ir tampa akivaizdu, kad Kiguolis neskaitė ką pats vertė aukščiau. [23] šaltinis teigia, kad liga buvo eliminuota (pašalinta) 2000 metais JAV, o ne išnaikinta. [24] šaltinis apie išnaikinimą ar eliminavimą nieko nemini, ten tik raportas apie sergamumą 2000 metais JAV. Daug dėmesio skiriamai temai, kiek atvejų buvo „importuoti“ iš kitų valstybių keliaujančių žmonių. [25] šaltinis paprasta statistinė sergamumo lentelė JAV nuo 1950 metų. Neminima nei išnaikinimas nei eliminavimas.

Firmus Medicus komentaras: Akivaizdu, kad autorius nesuprato, kam buvo skirtas šis tekstas. Žmonės galvoja, kad tymai buvo išnaikinti. Jiems atrodo kad jų tiesiog nebuvo ir jie grįžo. Lentelė aiškiai parodo, kad tymų susirgimų buvo visada, tai daugiau, tai mažiau. Taip pat yra nurodyti skaičiai, prie kokių liga buvo paskelbta eliminuota.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

1978 metais, CDC iškėlė tikslą iki 1982 m. pašalinti tymus iš JAV. Nors šis tikslas nebuvo pasiektas, plačiai paplitęs tymų vakcinavimas labai sumažino ligų skaičių. Iki 1981 m. pranešimų apie tymų atvejus buvo 80% mažiau nei ankstesniais metais. Vis dėlto, 1989 m. tymų protrūkiai tarp vakcinuotų mokyklinio amžiaus vaikų paskatino Imunizacijos praktikos patariamąjį komitetą (ACIP), Amerikos pediatrijos akademiją (AAP) ir Amerikos šeimos gydytojų akademiją (AAFP) visiems vaikams rekomenduoti antrą MMR vakcinos dozę. Plačiai įgyvendinus šią rekomendaciją ir patobulinus pirmąją MMR vakcinos dozę, pranešimai apie tymų atvejus dar labiau sumažėjo.

2000 metais paskelbta, kad tymai iš Jungtinių Amerikos Valstijų buvo pašalinti (nepertraukiamo ligos perdavimo ilgiau nei 12 mėnesių). Tai įvyko dėka veiksmingos JAV vakcinacijos programos ir geresnės tymų kontrolės šioje šalyje.[26] Neskaitant 667 mirčių nuo tymų atvejų 2014 metais, mirčių nuo šios ligos nefiksuota. 2004 – 2018 metais pranešta apie daugiau nei 2000 tymų atvejų, šiuo periodu neužregistruota nė vienos vaiko ar kūdikio mirties.

Mariaus Macejauskio komentaras: Čia jau autorius teigia, kad tymai buvo neišnaikinti, o pašalinti, kas jau yra tiesa. Tiek [26] tiek [27] šaltiniai veda į CDC, tačiau pastarasis teigia, kad 2014 metais JAV 667 žmonių susirgo, o ne mirė. Tai buvo didžiausias susirgimų skaičius fiksuotas nuo 2010 metų. 2019 metais susirgimų jau fiksuota 465, kas verčia itin nerimauti. Žinant, kad šuo metu mirštamumas susirgus yra 1 iš 1000, tai nestebina, kad tuo laikotarpiu ne tik, kad nė kiek vaikų nemirė, bet ir suaugusiųjų, nes, paprasčiausiai nebuvo susirgusių daugiau nei 1000 reikalingų pateisinti statistiniams duomenims.

Firmus Medicus komentaras: Dėkojame už pastabą. Taip, autorius šioje vietoje sumaišė terminus. Vis dėlto, mirštamumas yra 10 iš 10000, ne iš 1000, kaip teigia p. Marius. 

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA, sumaišytas terminas ištaisytas.

 

ULAC tymų epidemiologinę apžvalgą skelbia nuo 2008 metų. Lentelėje viršuje pavaizduota tymų susirgimų kaita 2009 – 2018 metų laikotarpiu.

Mariaus Macejauskio komentaras: Tiek [28] tiek [29] šaltiniai veda į ULAC. Ištraukti statistiniai duomenys. Mažas sergamumas duotaisiais laikotarpiais tik patvirtina, kad iki Kiguolio, žmonių supratingumas apie skiepų naudą buvo didesnis, ko pasekoje ir buvo mažas sergamumas ir mirtinų atvejų nebuvimas.

Firmus Medicus komentaras: Kartojamės: straipnis yra apie ligą, ne apie skiepus. Faktas paprastas – mirčių nuo tymų nėra.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Persirgimas natūralia tymų forma paprastai suteikia žmogui ilgalaikį, visą gyvenimą trunkantį imunitetą. Natūralios infekcijos užtikrina imunitetą visam gyvenimui, suformuoja populiacijos imunitetą ir jį apsaugo. Taip pat apsaugo kūdikius, kurie negali būti skiepijami (gaminasi antikūnai per motinos pieną). Tai yra daug efektyviau nei nepilnai susiformavęs, vakcinų dėka įgytas imunitetas, kurių pilna schema reikalauja papildomų dozių.

Mariaus Macejauskio komentaras: [30] nuoroda yra į knygos recenziją. Knyga, kiek teko išsiaiškinti, yra tarsi vakcinų Biblija. Deja, pateiktos informacijos patikrinti negaliu, nes knygos kaina 359USD, o tiek mokėti, kad patvirtinti ar paneigti gyduolio vieną sakinį, nesiruošiu. Lai Kiguolis pateikia ištrauką iš minėto puslapio, tada galima bus daryti tam tikras išvadas, tačiau, sekant visą straipsnio rašymo tendenciją, galima abejoti teiginio tikslumu. Apie papildomą vakcinavimą jau buvo aptarta. Kol kas galima tik teigti, kad, matomai, natūralus persirgimas užtikrina ilgalaikį imunitetą, jei nemiršti.

Firmus Medicus komentaras: Komentuoti neskaitytą resursą gali tik su logika prasilenkiantis ir išsilavinimo stokojantis žmogus.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Vaikų tymų infekcija yra siejama su sumažėjusia vėžio rizika vėlesniais gyvenimo periodais, taip pat su atsitiktiniais limfomos remisijos atvejais.[31][32][33][34][35] Kai kurios studijos taip pat siūlo ryšį tarp natūralios tymų infekcijos ir sumažėjusios Hodžkino ir ne Hodžkino limfomų rizikos.

Mariaus Macejauskio komentaras: [31] šaltinis nuoroda į CDC, apie persirgimų naudą, vėžio rizikos sumažėjimą niekur nekalbama. Minima, kad pasiskiepijus įgyjamas ilgalaikis, galimas ir visam gyvenimui imunitetas.

[32] nuoroda yra į studijos santrumpą apie EBV viruso sąsaja su Hodžkino limfoma. Trumpai tariant, studija atskleidžia, kad dauguma Hodžkino limfomos atvejų yra be EBV viruso ir EBV viruso buvimas siejamas su vaikyste gyvenant po vieną kambaryje ir keliese. EBV viruso rizika sumažėja dėl populiarių vaikų infekcijų, tame tarpe ir tymų. Kaip pastebite, sąsaja ir ne tarp limfomos buvimo ar ne, o tarp limfomos formos. Taigi, Kiguolis eilinį kartą sąmoningai vertė tekstą sau naudinga linkme.

[33] nuoroda yra į studijos santrumpą, kuri, atvirkščiai nei teigia žiniuonis, teigia, kad persirgimas infekcinėmis ligomis, tame tarpe ir tymais, padidina rizika susirgti studijoje minimomis vėžinėmis ligomis, nors padidėjimas yra statistiškai nereikšmingas, kitais žodžiais tariant, per menkas. Tuo tarpu susirgimas šiomis ligomis esant virš 14 metų amžiaus, riziką susirgti minimomis vėžinėmis formomis padidina gerokai daugiau.

[34] nuorodą yra į 1981 metų tyrimą apie galimą Hodžkinso limfomos sumažėjimą po tymų, tačiau, nuorodoje nėra jokios santrumpos ar informacijos, ar tyrimo išvadų , ten tik statistinis duomuo, kad kažkas kažkada darė tokį tyrimą. Taigi nei aš, nei Kiguolis jokios informacijos iš tos nuorodos tikrai negavo.

[35] Tas pats kaip ir nuoroda [34], tik tyrimas buvo 1971 metais. Jokios informacijos, niekinė nuoroda. [36] nuoroda yra į santrumpą 2000 tyrimo, kurio tikslas buvo analogiškas kaip ir tyrimo iš nuorodos.

[32] – nustatyti EBV viruso buvimą ir nebuvimą asmenyse sergančiuose Hodžkinso limfoma.

[37] nuorodą į studiją, kurios išvados yra tokios: tymai ir kitos vaikų infekcinės ligos neturi sąsajos su abejų minimų formų limfomomis. Autorius bandė naudoti pateikiamą hipotezę, kad jei tymai neturi sąsajos su limfomos buvimu, galbūt (dar neištirta) jie kažkiek apsaugo nuo minimų limfomų susirgimo. Bet tai ne išvada, o tik prielaida.

Firmus Medicus komentaras: Autoriaus interpretacija teksto nedaro klaidingu. 

Išvada: Pastraipa trumpa, neišsami, bet TEISINGA.

 

Taip pat yra pastebimas ryšys tarp tymų ir sumažėjusios atopinių ligų, pvz., šienligė, egzema ir astma, rizikos.

Mariaus Macejauskio komentaras: [38] nuoroda yra į tyrimą Bisau Gvinėjoje. Tyrimas buvo toks “tikslus”, kad jame nėra net galimų išvadų. Yra tik radinių interpretacija, kuri teigia, kad tymų infekcija galėtų užkirsti kelią atopinių ligų vystymuisi Afrikos vaikuose.

[39] tyrimas atliktas su fermerių vaikais, kurio išvada yra, kad tymų infekcija gal gali apsaugoti nuo alerginio susirgimo.

Firmus Medicus komentaras: Autoriaus interpretacija teksto nedaro klaidingu.  

Išvada: Pastraipa TEISINGA.

 

Tymų infekcijos taip pat yra siejamos su mažesne mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų rizika vėlesniame amžiuje.[40]

Mariaus Macejauskio komentaras: [40] tyrimas teigia, kad galima sieti susirgimą tymais ir kiaulyte kartu su mažesniu mirtingumu nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Statistinių duomenų pateikta mažai, bet mes kalbame apie procentines išraiškas mažesnes nei 1.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Be to, kūdikiai, pagimdyti motinų turinčių natūraliai įgytą imunitetą tymams, išlieka ilgiau apsaugoti nuo tymų infekcijos nei vakcinuotų motinų kūdikiai.[41]

Mariaus Macejauskio komentaras: [41] nuoroda į tyrimą, kurio išvados pasako, kad skiepytų vaikų atsparumas tymams įgytas iš motinos išties yra “netgi” 2 mėnesiais trumpesnis, negu neskiepytų motinų. Apie natūraliai įgytą imunitetą niekur nekalbama. Žinoma, tai yra daug svarbesnė argumentacija Kiguoliui nesiskiepyti, nepaisant to, kad tie patys Kiguolio šaltiniai mini, jog 2017 metais net 110.000 žmonių negalėjo tapti motinomis ar tėvais, bei perduoti „net“ 2 mėnesiais ilgesnio imuniteto, nes paprasčiausiai numirė nuo tymų. Ši informacija tik parodo, kaip pavojinga yra įleisti neskiepytą Kiguolį į skiepytą visuomenę.

Firmus Medicus komentaras: p. Kiguolis absoliučiai niekur, nei šiame straipsnyje, nei kur kitur, neskatino ir neskatina žmonių nesiskiepyti. Tai yra tik autoriaus interpretacija. Nuolatinis skaičiaus 10.000 kartojimas rodo jo ne iki galo perskaitytą informaciją. Apie tai jau buvo rašyta pradžioje: 

„Measles is still common in many developing countries – particularly in parts of Africa and Asia. The overwhelming majority (more than 95%) of measles deaths occur in countries with low per capita incomes and weak health infrastructures.“

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

CDC skelbia, kad žmonėms, gimusiems 1957 metais ir anksčiau, skiepytis nuo tymų nereikia. Tai turi priežastį: tuo metu pasaulyje buvo fiksuojamos didžiulės tymų epidemijos ir, įprasta teigti, kad tuo metu gimę žmonės natūraliai persirgo šia liga, todėl jau turi visam gyvenimui susiformavusį imunitetą.

CDC taip pat teigia, kad skiepo poveikis išlieka visą gyvenimą ir skelbia kad MMR vakcina nuo tymų, jau po pirmo pasiskiepijimo, turi 93% efektyvumą ir 97% efektyvumą – po antro. Vis dėlto, tai nėra tikslūs skaičiai, nes kiekvienas organizmas yra skirtingais ir skiepo poveikį priima savaip.

Net ir sąžiningai pasiskiepiję pilna schema (t.y. gavę du skiepus), Jūs galite patekti į tuos 3-7%, kuriems nesusiformavo imunitetas ir realios apsaugos neturi. Ar turite realią apsaugą tymams po skiepo gali..

Mariaus Macejauskio komentaras: Pastraipa kartojasi su jau visais nagrinėtais teiginiais anksčiau. Minimas NVSPL Facebook straipsnis nieko konkretaus nepasako, tuo labiau to, ką teigia autorius. Autorius vadovaujasi prezumpcija, kad jei tekste neminima jam reikiama informacija, ji automatiškai yra teisinga, nes, jei būtų neteisinga, NVSPL tai pasakytų. Apie jokį kaltumą ar nekaltumą, ar sąsają su pasiskiepijusiais ir ne, NVSPL nekalbama.

Firmus Medicus komentaras: Pastraipoje, kurią interpretuoja Marius Macejauskis, net nėra diskutuojama apie tai, ką jis stengiasi interpretuoti. Nesiskiepijančių asmenų kaltumas akcentuojamas visoje žiniasklaidoje ir tik aklas to gali nematyti.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Visuomenės imunitetas nėra imunologinė idėja. Tai greičiau yra epidemiologinis vaizdinys, kuris teoriškai prognozuoja sėkmingą ligos kontrolę arba viruso išnaikinimą, kai tam tikras iš anksto apskaičiuotas procentas gyventojųįgauna imunitetą tai ligai. Mokslinis straipsnis apie visuomenės imunitetą teigia:

p. Mariaus komentaras: Teorinis sakinys, nėra ką nagrinėti.

Firmus Medicus komentaras: Nėra ką ir komentuoti.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Kartu su didėjančiu susidomėjimu visuomenės imunitetu, iškilo daugybė nuomonių apie tai, ką reiškia ši sąvoka ir ar ji iš viso egzistuoja. Keli autoriai išanalizavo su tymais susijusius duomenis ir jų rezultatai „užginčijo“ visuomenės imuniteto principą. Kiti nurodė labai skirtingus visuomenės imuniteto dydžio, kuris yra reikalingas tymų likvidavimui, (nuo 70 iki 95 proc.) skaičiavimus

Mariaus Macejauskio komentaras: [42] nuoroda yra į mokslinį straipsnį, kurio pateikta tik vienas puslapis. Straipsnis vadinasi “Bandos imunitetas: istorija, teorija, praktika”. Iš pateiktos informacijos, galima teigti, kad straipsnio autoriai nagrinėja visas nuomones ir tyrimus apie šį teiginį, netgi kiguoliškus, tai anokios čia išvados ar įrodymai, tuo labiau, kad pateikta tik įžanga į visą straipsnį. Niekas ten nieko neužginčijo, tik žiniuonis.

Firmus Medicus komentaras: Pono interpretacija neturi nieko bendro su tekstu.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Nepaisant šių ligų kontrolės ir likvidavimo realybių, nepagrįstas tikėjimas visuomenės imunitetu ir toliau daugelyje JAV valstybių ir kitų šalių daro įtaką su vakcina susijusiems teisės aktams. 

Mariaus Macejauskio komentaras: Kepuriukas kartoja savo teiginius, dauguma jau buvo paneigti ir išnagrinėti. Pastraipa tik autoriaus nuomonė, nepagrįsta jokiais šaltiniais, o minimi…

Firmus Medicus komentaras: Tikrai taip. Išnagrinėjome ir matome, kad M. Macejauskis nėra stiprus teksto suvokime. Nė vienas teiginys paneigtas nebuvo.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1989 m. Kvebeke, Kanadoje, buvo užfiksuoti 1363 tymų protrūkio atvejai, nepaisant fakto, kad 99% visų gyventojų buvo pasiskiepiję.[43]

Macejauskio komentaras: 1988-1989 metais tikrai buvo fiksuotas toks protrūkis, nors visas šalies vakcinacijos vidurkis, anot autoriaus šaltinio[43],buvo 99%. Šaltinyje teigiama, kad atlikus tyrimą protrūkio židiniuose (mokyklose), buvo fiksuotas jau tik 84.5% vakcinacijos vidurkis. Dažnai autoriaus naudojamas CDC šaltinis, teigia, kad net 50.000 mokinių 285.000 neturėjo pakankamos dokumentacijos vakcinacijai įrodyti, kitaip tariant, galimai buvo neskiepyti. Nesunku suskaičiuoti, kad tai yra 82.5% vakcinacijos vidurkis, kas realiai patvirtina [43] šaltinį.

Firmus Medicus komentaras: Ponas pamiršo parašyti, kad šaltinyje taip pat galima rasti tokį teiginį: „Incomplete vaccination coverage is not a valid explanation for the Quebec City measles outbreak.“ Herd immunity mitai jau buvo analizuoti. 

Išvada: Pastraipa TEISINGA.

 

1984 m. Masačusetse, JAV, tymų protrūkis buvo užfiksuotas vienoje Vidurinėje mokykloje, kurioje net 98 proc. žmonių buvo skiepyti.

Mariaus Macejauskio komentaras: Nors autorius ir vengia pateikti šaltinį, kuriuo rėmėsi, man pavyko rasti. Toks įvykis tikrai buvo. Taip pat minėtame šaltinyje atlikto tyrimo metu nustatyta, kad net 75% užsikrėtusių buvo nevakcinuoti arba vakcinuoti tik vieną kartą. Verta paminėti, kad vėlesni autoriaus šaltiniai patvirtina, kad rekomenduotina yra dvi skiepų dozės.

Firmus Medicus komentaras: P. Macejauskiui vis vaidenasi kažko vengimas. 70% iš visų susirgusių buvo vakcinuoti ir tai buvo įvykis, pavadinas terminu vaccine failure.

Išvada: Pastraipa TEISINGA.

 

1985 m. Teksase, JAV, tymų protrūkis buvo užfiksuotas visiškai vakcinuotoje vidurinėje mokykloje. Daugiau kaip 99% asmenų buvo vakcinuoti.

Mariaus Macejauskio komentaras: 1985 metais tikrai buvo užfiksuotas toks protrūkis. [44] nuoroda į tyrimą tai patvirtina, kaip ir patvirtina informaciją, kad net 81% užsikrėtusiųjų buvo arba nevakcinuoti arba vakcinuoti tik vieną kartą.

Firmus Medicus komentaras: Autorius greičiausiai sunkiai supranta anglų kalba rašytus šaltinius. Jo minėtame šaltinyje sakoma: „Only 4.1 percent of these students (74 of 1806) lacked detectable antibody to measles according to enzyme-linked immunosorbent assay, and more than 99 percent had records of vaccination with live measles vaccine. 

We conclude that outbreaks of measles can occur in secondary schools, even when more than 99 percent of the students have been vaccinated and more than 95 percent are immune.“ 

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

2011 m. Niujorke, JAV, buvo užfiksuotas atvejis kai tymais susirgo pilnai vakcinuotas 22 metų amžiaus asmuo.[45]

Mariaus Macejauskio komentaras: Pateikta nuoroda tai patvirtina. Kaip ir patvirtina faktą, kad yra netgi mažesnė negu 1% tikimybė, kad asmuo gavęs du skiepus susirgs tymais. Lygiai taip pat pasakoma, kad tokio tipo susirgimo metu užkratas neperduodamas. Tekstas pabaigimas tokiu sakiniu: „The most important ‘vaccine failure’ with measles happens when people refuse the vaccine in the first place“.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Tai tik įrodo, kad, ilgalaikėje perspektyvoje, stabilus visuomenės imunitetas negali būti pasiektas skiepų vaikystėje pagalba, nepaisant koks vakcinacijos laipsnis buvo pasiektas. Vakcinos pagalba populiacijos imuniteto pasiekti neįmanoma.[46]

Mariaus Macejauskio komentaras: Net nežinia, ką čia autorius norėjo pasakyti, nes visas sakinys jokios loginės minties neturi. Pateikti atvejai, anot tų pačių šaltinių išvadų, tik įrodo, kad net 1% neskiepytos populiacijos gali sukelti didelių problemų. Taigi, užtenka vieno neskiepyto kiguolio tam, kad kiltų epidemija. Minėti šaltiniai taip pateikia informaciją, kad pagal atliktu tyrimus „net“ 4% skiepytų žmonių susirgo tymais nuo 1% neskiepytų kiguolių. Taigi, amžino atsparumo, priešingai nei teigia Kiguolis, gauti neįmanoma. [46] šaltinis tai yra nuoroda į dviejų teisinkų straipsnį, kur jie bando diskutuoti teisinius niuansus dėl privalomo skiepų įteisinimo. Kaip jau minėta anksčiau, populiacijos imuniteto pasiekti tikrai neįmanoma, nes nėra tokio dalyko kaip amžinas atsparumas, kaip ir visada kiekvienam kaime bus savas homeopatinis kiguolis.

Firmus Medicus komentaras: Ponas aiškiai nesugebėjo perskaityti pateikto šaltinio. Žinoma, vis tik jame yra daug teksto. Skatiname atkreipti dėmesį į šį sakinį: „It is time to abandon the illusion of herd immunity through compulsion and to adopt realistic and respectful policies to achieve herd effect based on parents’ informed choices.“ 

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Ši straipsnio dalis negali būti suprasta kaip medicininis patarimas ir negali pakeisti gydytojo konsultacijos. Skaitytojas prisiima visą su ligos prevencija ir gydymo metodikomis susijusią atsakomybę. Šiame straipsnyje siūlomi gydymo būdai yra skirti informaciniams tikslams, skaitytojas prisiima visą riziką ir naudą, susijusią su jų vykdymu

Mariaus Macejauskio komentaras: Nežinau ar galėtų būti geresnis įspėjamasis signalas, kad kas parašyta toliau yra tik briedas, Google mediko sapalionės.

Firmus Medicus komentaras: Firmus Medicus jokių gydymo paslaugų neteikia ir patarimų nedalina.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Kadangi tymai beveik visais atvejais praeina savaime, sergantiems šia liga paprastai reikia tik palaikomojo gydymo. Toks gydymas susideda iš toliau pateiktų sudedamųjų dalių:

Mariaus Macejauskio komentaras: Na, o jei nepraeina savaime, nuo komplikacijų gali numirti, likti neįgaliu, apkursti, triesti 10 dienų, etc. Visgi, gal geriau kreiptis į mediką, o ne pačiam save gydyti toliau minimais Kiguolio metodais.

Firmus Medicus komentaras: Taip. Silpnesnį imunitetą turintys gali ir numirti. Kadangi vankcinų žala šiame straipsnyje nėra nagrinėjama ir lyginama, tai ir komentuoti nelabai yra ką. Kiekvienas yra laisvas rinktis.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

1. Didelės vitamino A dozės.
2. Poilsis (Stiprinamas imunitetas).
3. Skysčių vartojimas (Rekomenduojama suvartoti nuo 6 iki 8 stiklinių vandens).
4. Imunoglobulinas (skiriamas imuninės sistemos nepakankamumą turintiems pacientams, pvz. tiems, kurių gydymui taikoma chemoterapija)[47]
5. Homeoprophylaxis – Morbillinum programos

Mariaus Macejauskio komentaras: 2, 3 ir 5 niekuo neparemti teiginiai. 5 iš vis yra homeopatinis myžalas, o tuo jau viskas ir pasakyta. 1 ir 4 būdai ir vieni iš gydymo būdų susirgus tymais, arba turėjus kontaktą su tymais sergančiu asmeniu (4 būdas) administruojami medikų, skiriami hospitalizuotiems pacientams. Beje, gyduolis Kiguolis pamiršo paminėti, kad [47] nuoroda kaip vieną iš pirmų prevencinių būdų po santykio su tymais sergančiu individu rekomenduoja MMR vakciną.

Firmus Medicus komentaras: Kai žmogus, neturintis jokio supratimo ir išsilavinimo apie homeopatiją, bando kažką paneigti, komentuoti net nereikia. Tokie teiginiai tik parodo jo neišprusimą. Visiems kitiems teiginiams net nereikalingas šaltinis. 

Išvada: Pastraipa TEISINGA.

 

Vitamino A nauda tymų gydymui pirmą kartą buvo pasiūlyta 1932 metais, tačiau iki pat 1987-ųjų buvo ignoruojama. Vis dėlto, toliau pateikti pavyzdžiai rodo kaip keitėsi požiūris į šio vitamino sąsają su liga

Mariaus Macejauskio komentaras: Tai yra visiškai niekuo neparemtas teiginys. Kiguolis, matyt, remiasi [56] nuoroda į 1932 metų tyrimo analizę. Tyrimo išvada, anot tyrėju yra ta, kad reiktų atlikti daugiau tokių tyrimų siekiant nustatyti tymais užsikrėtusių mažesnio mirtingumo ryšį su gydimu vitaminu A. Tekste aiškiai parašyta, kad statistiniai duomenys reikalauja daug rimtesnės analizės tam, kad galima juos būtų susieti su mažesniu sirgusiųjų mirtingumu. Niekur nėra duomenų, apie gydimo ignoravimą iki pat 1987. Kaip teigia prieš tai nagrinėta nuoroda, verta atlikti tolimesnius tyrimus ryšiui, saugiomis dozėm ir kitiems aspektams nustatyti. Kas, galima ir spėti, vyko minėtu laikotarpiu.

Firmus Medicus komentaras: P. Macejauskis pats spėja ir pats sau atsako į savo spėjimus – nerado informacijos. Matyt prastai ieškojo. Vis dėlto, tai niekaip nepaneigia citatos.

Išvada: Pastraipa TEISINGA.

 

1990: Pripažinta, kad tymų virusas mažina vitamino A rezervą. Vitamino A trūkumas siejamas su padidėjusiu mirtingumu nuo tymų infekcijos.

Mariaus Macejauskio komentaras: Greičiausiai remtasi kitose pastraipose paminėtais šaltiniais, tačiau formuluotė nėra visiškai tiksli. Kaip išnagrinėta žemiau, susirgus tymais mažėja vitamino A kiekis organizme. Gydimas vitaminu A sumažina tymais užsikrėtusio asmens mirties galimybę.

Firmus Medicus komentaras: p. Marius ir toliau dėsto savo spėliones, mažai ką turinčias bendro su realybe. Citata yra konkreti ir aiški. Noras ją kvestionuoti gali kilti tik medicinos mokslų nemačiusiam asmeniui.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

1992 – 1993: vaikams, kuriems anksčiau nebuvo nustatytas vitamino A trūkumas, tymų infekcijos metu aptinkamas itin sumažėjęs vitamino A kiekis.[48][49] Kuo daugiau vitamino A kiekis yra sumažėjęs, tuo sunkesnė yra liga.[50][51][48]

M. Macejauskio komentaras: Nuoroda yra į 1990 metų tyrimo Pietų Afrikoje santrumpą. Tirti buvo dėl tymų hospitalizuoti vaikai su komplikacijomis. Jiems nustatytas sumažėjęs vitamino A lygis (niekur neminima apie anksčiau nebuvusį trūkumą). Jokios sąsajos apie ligos sunkumą dėl sumažėjusio vitamino A lygio nėra. Išvada yra ta, kad vaikai gydyti vitaminu A pasveiko kiek greičiau ir jų mirtingumas buvo ženkliai mažesnis.

[49] nuoroda yra į 1992 metų tyrimo santrauką. Santraukoj minima, kad vaikams nustatytas sumažėjęs vitamino A kiekis ūminio tymų atvejo metu. Duomenų apie vitamino A trūkumą prieš ligą nėra. Aukštesnėtemperatūra,ilgesnėhospitalizacija yra sietina su sumažėjusiu vitamino A kiekiu. Paprastai tariant, liga mažina vitamino A kiekį organizme, ko pasekoje kyla komplikacijos. Tyrimas nustatė ligos pasekmes organizmui.

[50] nuoroda į 1993 metų tyrimą su vaikais iki 5 metų amžiaus. Tyrimo metu konstatuota, kad tymų užkrato metu mažėja vitamino A kiekis. Kuo labiau kiekis sumažėjęs, tuo sunkesnė ligos forma. Ligos gydimas vitaminu A turėtų būti taikytinas pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija.

[51] nuoroda i 2002 metų tyrimo santrumpą. Tyrimas atliktas Afrikoje. Tyrimo metu nustatyta, kad sergančiųjų tymais gydimas vitaminu A sumažina mirties tikimybę. Tyrimo išvada yra ta, kad gydimui rekomenduotina yra dvi dozės vitamino A, nes nėra tikslių duomenų ar užtenka vienos ir kaip tai susiję su amžiumi, dozavimu ir kitomis aplinkybėmis. Kitaip tariant, dėl visa ko, apsidraudžiant, riektų gydyti dviem dozėm, nes neaišku ar vienos užtenka ar ne.

Firmus Medicus komentaras: Tekstą pateikiame tiesiai čia, nes ponas daug parašė netiksliai:

„Conclusions: Treatment with vitamin A reduces morbidity and mortality in measles, and all children with severe measles should be given vitamin A supplements, whether or not they are thought to have a nutritional deficiency.

Children with no known prior vitamin A deficiency exhibited a significant decline in their serum retinol levels during the acute phase of measles. This decline in circulating retinol was associated with increased duration of fever, higher hospitalization rates, and decreased antibody titers.

CONCLUSIONS:

Among these children with measles in an urban United States community, retinol concentrations were depressed, and the degree of depression was associated with illness severity. Vitamin A therapy should be considered for children with measles in the United States who require hospitalization.

We conclude that 200 000 IU of vitamin A repeated on 2 days should be used for the treatment of measles as recommended by WHO in children admitted to hospitals in areas where the case fatality is high.“ 

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

2002: Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja vitamino A vartojimą kaip tymų gydymą.[52]

Marius Macejauskis: [52] nuoroda yra į 2009 metų tyrimo santrumpą ir neturi nieko bendro su PSO rekomendacijomis. Tyrimo tikslas buvo nustatyti vitamino A poveikį tymų viruso plitimui ląstelėse laboratorinėje aplinkoje. Atkreiptinas dėmesys, kad tymais sergančio organizmo gydimas vitaminu A yra standartinė praktika, nes sumažina mirties tikimybę. 

Firmus Medicus: Siekdami bet kokių išvedžiojimų, vėl pateikiame ištrauką: 

„We conclude that 200 000 IU of vitamin A repeated on 2 days should be used for the treatment of measles as recommended by WHO in children admitted to hospitals in areas where the case fatality is high.“ 

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

2008: Nustatyta, kad vitaminas A tiesiogiai slopina tymų virusą.[53]

M. Macejauskio komentaras: [53] nuoroda yra tik į 2008 tyrimo santrumpą. Pabrėžtina, kad tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti ar vitaminas A gali suvaldyti tymų viruso plitimą tarp ląstelių jau sergančiame organizme, remiantis informacija, kad gydimas sergančio tymais vitaminu A gali sumažinti ligonio mirties tikimybę 50-80%. Tyrimo išvada yra tokia, kad pilnai paaiškinti viruso plitimo sustabdymo, kaip gydimo vitaminu A priežasties, negalima. Paprastai tariant, vitaminas A padeda, bet neaišku ar tik jis ar kaip dalis kitų gydymo procesų. Taip pat prabrėžiama, kad tyrimas konstatuoja tokią išvadą tik laboratorinėje aplinkoje ir teigia, kad toks pats veikimas natūralioje aplinkoje yra tik labai tikėtina prielaida.

Firmus Medicus komentaras: Ištrauka iš šaltinio: „Abstract: Measles virus (MV) infects 30 million children every year, resulting in more than half a million deaths. Vitamin A (retinol) treatment of acute measles can reduce measles-associated mortality by 50-80%.“ Taip, tyrimas baigiasi prielaida.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGA iš dalies. Tekstas pataisytas, pridėtas žodis „galimai“. Dar viena padėka mūsų kritikui.

 

2009: Vitaminas A reguliuoja viruso neužkrėstų ląstelių imuninę sistemą ir gali apsaugoti nuo virusinės infekcijos ir jos plitimo.[54]

Mariaus Macejauskio komentaras: Autoriaus teiginys teisingas, tačiau nepasakyta visa informacija. [54] nuoroda yra į 2011 metų tyrimą, o ne kaip autorius teigia 2009 metų. Taip pat ji nukreipia į pilną tyrimo medžiagą, o ne to pačio tyrimo santrumpą, kaip [55] nuoroda sekančioje pastraipoje. Deja, autorius pamiršo paminėti, kad tyrimas buvo atliktas ir išvados pateiktos siekiant sumažinti bendrą vaikų mirtingumą (ne tik nuo tymų) mažo ir vidutinio išsivystymo lygio šalyse. Ir pamirškite Lietuvą, mes kalbame apie Afriką, Centrinę Ameriką, dalį Azijos: https://wellcome.ac.uk/funding/guidance/ low-and- middle-income-countries . Kitaip tariant, tol kol paskiepyti, išvalyti vandenį, pagerinti socialines sąlygas tose šalyse yra per brangu ir per sudėtinga, reikia pradžiai vaikams duodi bent vitamino A papildų, kas jau išgelbėtų nemažai gyvybių. Kaip matote, dabartinės diskusijos kontekste šita informacija visiškai neaktuali. Beje, viena iš tyrimo išvadų yra ta, kad vitamino A papildai gali sumažinti tymų plitimą net 50%, tačiau įtaka mirčių sumažėjimui nuo tymų yra per maža, nereikšminga. Vitamino A vartojimas padeda 27% sumažinti mirčių kiekį nuo diarėjos.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

2011: Vitamino A papildų vartojimas gali padėti vaikams nuo 6 mėnesių iki 5 metų sumažinti tymų plitimą ir užkirsti kelią mirčiai, apakimui ir vėlesnėms ligoms. Vitaminas A turi potencialo išgelbėti 600000 žmonių gyvybių per metus.

Mariaus Macejauskio komentaras: [56] ir [57] nuorodos nieko bendro neturi su šituo teiginiu. Pirmoji yra netgi iš 1932 straipsnio, tai nežinia kokia argumentacija gali būti. [55] straipsnis daugmaž patvirtina šį teiginį: „vitamino A papildai sumažino vaikų mirtingumą 24%. Jis galimai galėtų [dar labiau] sumažinti mirtingumą apsisaugant nuo tymų, diarėjos ir regos problemų”. Tai to pačio straipsnio, kaip ir prieš tai buvusiame teiginyje santrumpa. Tyrimų išvada konstatuoja galimybę sumažinti bendrą vaikų mirtingumą nuo visų ligų, tame tarpe ir tymų. Prieš tai buvusi pastraipa suteikia daugiau argumentacijos šio autoriaus teiginio neaktualumui.

Firmus Medicus komentaras: Taip, gydymo vitaminu A metodika gali apsaugoti ne tik nuo tymų. Tai niekaip nepaneigia pastraipos.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA, ne vietose išdėlioti skaičiai.

 

Tymų prevencijai ir gydymui gali būti naudojami homeopatiniai vaistai. Ligos atvejais homeopatiniai vaistai parenkami pagal ligos simptomus. Nors keletas žmonių gali susirgti ta pačia liga (t.y tymais), kiekvienam iš jų gali prireikti skirtingų vaistų, nes jų ligos simptomai gali skirtis. Jei norite sušvelninti ligos padarinius ir galimą šalutinį vakcinos poveikį, kreipkitės į gydytoją, kuris gerai išmano infekcinių ligų procesus ir homeopatijos panaudojimą.

Mariaus Macejauskio komentaras: Niekuo nepagrįstas teiginys, tiesiog Kiguolio fantazija. Netgi nepateikta jokia nuoroda į homeopatinius tyrimus, straipsnius, etc. Prieš tai naudoti Kiguolio straipsniai netgi konstatuoja, kad galimi vakcinos šalutiniai poveikiai yra daug retesni, nei galimybė gauti rečiausią tymų komplikaciją – SSPE, kurios tikimybė, kaip jau minėta anksčiau yra 0.0006–0.0022%. Čia verta priminti, kad galimybė mirti nuo tymų komplikacijos yra 0.2%. Taigi, galimybė mirti užsikrėtus tymais yra 90 kartų didesnė, nei galimybė, kad ir mirti, nuo šalutinio skiepų poveikio.

Firmus Medicus komentaras: Tikslios tikimybės buvo nurodytos aukščiau straipnyje, jos buvo paremtos šaltiniais. P. Macejauskio nesupratimas ir nežinojimas, kaip veikia homeopatija ir kaip yra gydoma jos pagalba, jos neveiksnia nepadaro. Informacijos galite rasti knygose: Kate Bitch – Vaccine Free, Isaac Golden – Vaccination & Homeoprophylaxis, Isaac Golden – the complete practitioners manual of Homeoprophylaxis.

Jei ponas nebuvo Japonijoje, turbūt nedrįstų teigti, kad Japonija neegzistuoja. Bet čia, deja, drįsta. Dalis homeopatinių preparatų RCT tyrimų yra pateikti kituose Firmus Medicus straipsniuose.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI, ne vietose išdėlioti skaičiai.

 

Marius Macejauskis: Loginės išvados: akivaizdu, kad manipuliuodamas informacija Kiguolis šiuo skyriumi bando įteigti galimybę apsisaugoti nuo tymų plitimo ir susirgimo vartojant vitaminą A, kaip maisto papildą, arba kokį homeopatinį briedą. Tačiau visos pateiktos jo paties nuorodos yra apie tai, kad vienas efektyviausių būdų sumažinti mirties tikimybę užsikrėtus tymais yra gydimas vitaminu A. Taip pat tyrimai atskleidžia ir tai, kad nors ir mirtingumas sumažėja, jo sumažėjimas yra per daug nereikšmingas tymų ligos atžvilgiu. Paprastai tariant, moksliniai tyrimai įrodo, kad vienas iš gydymo būdų susirgus tymais yra vitamino A injekcijos, dėl to, kad virusas mažina vitamino A kiekį organizme. Vitamino A vartojimas kaip papildas, anot tyrimų, yra rekomenduotinas mažo ir vidutinio išsivystymo šalyse. Paprastai kalbant, kur žmonės neturi ką valgyt, maisto racionas yra skurdus, skiepai mažai prieinami, organizmai nusilpę, socialinės sąlygos skurdžios. Todėl siekiant sumažinti mirtingumą nuo virusinių ligų, ypač diarėjos, verta vartoti vitamino A papildą ligi kol galima bus žmones paskiepyti. Norint sumažinti mirtingumą nuo tymų, reikia mažinti susirgimų skaičių, tymų plitimą.

Firmus Medicus: Nei p. Kiguolis, nei Firmus Medicus nieko nebando įteigti. Straipsnis yra apie ligą, jis sudarytas iš įvairių šaltinių. Autoriaus medicininių žinių trūkumas yra akivaizdus, tad nelabai yra ką komentuoti. Ką rodo vitamino A studijos buvo pateikta anksčiau.

 

Kaip jau buvo minėta šiame straipsnyje, vakcinos iš tiesų sumažino tymų susirgimų skaičių. Išsamiau kiek ir kaip vakcinos prisidėjo prie ligų sustabdymo, bei mirčių sumažinimo, skaitykite šiame straipsnyje. (nuoroda i kita musu straipsni)
Šiuo metu rinkoje yra siūlomos kelios skirtingos tymų vakcinos:

MMR
MMRII
MMRV
Monovalentinė

Mariaus Macejauskio komentaras: Bendrinė informacija, neverta nagrinėti. Na tik žinoma, atskiro paminėjimo vertas faktas yra tas, kad Kiguolis pripažįsta vakcinų neabejotiną naudą. Beje, nuoroda neveikia.
Nu taip. straipnis nepretenduoja buti moksliniu. jis rasytas tam, kad suprastu visi. jame be abejo yra ir bendrine informacija.

Firmus Medicus komentaras: Ugnius Kiguolis vakcinų naudos niekada neneigė, nesiskiepyti nesiūlė. Tai yra p. Mariaus interpretacijos.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Pirmiausia reikia įsisąmoninti faktą, kad vakcinos yra farmakologinis produktas, kuris turi savo šalutinius poveikius. Ne visi pasiskiepiję rinkoje siūlomomis vakcinomis gali įgyti imunitetą ir, apskritai, ne visi gali saugiai naudoti tam tikras vakcinas. Visą informaciją apie tai, kas gali ir kas negali skiepytis tymų vakcina nurodo gamintojas informaciniame lapelyje, esančiame kartu su skiepu.

Mariaus Macejauskio komentaras: Pirmiausia reikia įsisavinti faktą, kad farmakologija tiria tik vaistų ir organizmo sąveiką o ne vaistų, vakcinų ar kitų medikamentų gamybą. Vakcinos yra vakcinų srities produktas. Kaip ir kiekvienas produktas (net ir natūralus), turi vienokių ar kitokių šalutinių poveikių. Netgi vėliau Kiguolio rekomenduoji homeopatiniai vaistai turi, kaip pats gyduolis identifikuoja, šalutinių poveikių. Nenagrinėsim fakto teisingumo, nes čia svarbiau informacijos tęstinumas. O jo nėra, nes toliau „medikas“ prieštarauja pats sau. Anksčiau jis teigė, kad visi persirgę įgyja atsparumą. Skiepas, netgi anot pačio gyduolio, susargdina organizmą maža viruso doze, tam kad jis išmoktų kovot su virusu ir įgytų atsparumą. Taigi, anot tokios logikos, visi paskiepyti (ir automatiškai prasirgę), turėtų įgauti amžiną Kiguolio atsparumą. Visgine. 

Apie saugumą naudotis tiesios yra, tačiau tai veikiau susiję su galimom alergijom tam tikrom medžiagoms ar junginiams. O, kaip žinia, alergijų gali būti įvairių, tai su skiepu mažai kuo siejasi.

Firmus Medicus komentaras: p. Macejauskio minčių srautas niekaip nesusijęs su tekstu. Nėra jokio prieštaravimo, persirgę tymais žmonės įgauna imunitetą visam gyvenimui. Pastraipoje jokios priešpriešos nėra.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Tymų vakcina taip pat gali sukelti pačius tymus. (angl. vaccine-associated measles) MMR ir MMRV vakcinomis pasiskiepiję asmenys gali susidurti su vakcinoje esančiais tymais dėl viruso perdavimo mechanizmo, angliškai žinomo kaip virus shedding.

Keletas pavyzdžių:

Mariaus Macejauskio komentaras: Tiesa. Tokie atvejai galimi, nors ir yra ypatingai reti. Žiūrėti tolesnę išvadą.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Sveikam 18 mėnesių amžiaus vaikui iš Italijos, per 7 dienas po MMRV vakcinacijos, išsivystė tymų simptomai. Tymų virusas, gerklės tampono pagalba, buvo aptiktas praėjus daugiau nei 25 dienoms.

M. Macejauskio komentaras: Pagal autoriaus pateiktą nuorodą, 2015 metais buvo užfiksuotas toks įvykis Italijoje. Tiesa, vaikas nebuvo sveikas, o sirgo gripu. Straipsnyje teigiama, kad skiepų sukelti tymai yra galimi, bet ypač reti. Pažymima, kad nuo 1970 metų 60 šalių buvo sunaudota virš 500 milijonų dozių vakcinų ir vakcinų nauda apsisaugant nuo ligos, neįgalumo ar mirties yra neabejotina. Teigiama, kad tai pirmas užfiksuotas toks atvejis, kai asmuo sirgo gripu, todėl negalima kategoriškai teigti, kad tai vakcinos sukelta tymų forma. Išvada: tiksliam nustatymui reiktų tolimesnių studijų.

Firmus Medicus komentaras: Prieš skiepijant, gydytojas privalo įsitikinti, ar pacientas neserga jokiomis ligomis. Pastraipa tiesiog rodo vaccine strain measles galimybes.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Dvejų metų vaikui iš Kanados, po penkių savaičių po vakcinacijos,nuo MMR išsivystė tymai.

P. Macejauskio komentaras: Tiesa. 2013 metai Kanadoje buvo užfiksuotas pirmas toks įvykis šalyje. Nuorodoje taip pat pažymima, kad yra tikimybė, kad įvykis nėra tiesiogiai susijęs su MMR vakcina, tačiau dėl sudėtingo nustatymo būdo ir matomų požymių yra preziumuojama, kad tai galėjo būti MMR vakcinos sukelta liga. Išvada: tiksliam nustatymui reiktų tolimesnių studijų.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Sveikam 13 mėnesių amžiaus vaikui iš JAV, praėjus 9 dienoms po MMR vakcinacijos, išsivystė tymų simptomai.

Mariaus Macejauskio komentaras: Tiesa. Pasak 2017 metų raporto, greičiausiai sveikam, 13 mėnesių amžiaus vaikui, po vakcinacijos pasirodė tymų požymiai. Straipsnyje pažymima, kad tai yra ypatingai reti atvejai. Paminėta, kad nuo 2001 žinomi tik 4 tokie pasauliniai atvejai, iš kurių vienas buvo Amerikoje. Išvada, kad tymų susirgimas, kaip vakcinacijos priežastis yra galimas, bet tai ypatingai retas atvejis.

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

 

Mariaus Macejauskio komentaras: Loginė išvada: autorius sąmoningai nepamini, kad viso labo yra užfiksuoti 5 tokie atvejai nuo 2001 metų, taigi „keletas pavydžių“ nėra tinkamiausia įžanga, nes dar pora, ir būtų visi žinomi pavyzdžiai. Pasak CDC informacijos https://www.cdc.gov/vaccines/ hcp/clinical-resources/mmr-faq-12-17-08.html vien Amerikoje kas metus yra sunaudojama 10.000.000 MMR vakcinų. Žinant, kad nuo 2001 iki 2019 buvo užfiksuoti tik 2 vakcinos sukeltų tymų atvejai, galima suskaičiuoti, kad tokia galimybė yra lygi 0,0000011%= 2/18*100.000. Čia verta dar kartą paminėti, kad mirties tikimybė užsikrėtus tymais yra 0,2%, kitaip tariant daugiau nei 181.000 kartų didesnė.

Firmus Medicus komentaras: Autorius ir toliau siekia sudiskredituoti straipsnį ir jo autorius. Tai yra tik keli pavyzdžiai, staipsnyje nėra tikslo konspektuoti visus pasaulyje įvykusius atvejus. Vėl pasikartosime, kad šis straipsnis yra apie ligą, ne apie vakcinas. Vaccine strain tymų atvejų kiekis straipsnyje analizuojamas nebuvo. Šios informacijos tiksliai suskaičiuoti neįmanoma, kad ir ką teigtų komentatorius.

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Tymų nozodas, (Morbilinum) naudojamas didėjančiomis dozėmis, kaip yra nurodyta standartiniame prevencijos protokole (žr. toliau pateiktą grafiką). Vaisto dozės turėtų būti vartojamos ilgiau nei du mėnesius, pradedant nuo 200C ir sekančią savaitę kartojant trigubą 200C dozę. Po vieno mėnesio vartoti trigubą, 10M dozę, kuri turėtų būti pakartota po dar vieno mėnesio.

Mariaus Macejauskio komentaras: Pateikta informacija neparemta jokiais šaltiniais ar tyrimais (autorius nepateikė nuorodų). Minimi„vaistai“ yra homeopatiniai. Anot autoriaus, vaistai naudojami kaip alternatyvus gydymo metodas susirgus, kas prieštarauja autoriaus teiginiams, nes pieš tai esančiuose skyriuose Kiguolis teigia, kad liga yra nepavojinga ir negydoma praeina savaime. Visas skyrius yra paistalai, todėl susirgus verčiau kreiptis į tikrą mediką.

Firmus Medicus komentaras: Ponas nelabai supranta kas yra homeopatija, homeoprofilaktika, kaip ji veikia ir ką daro įvairiais atvejais naudojami nozodai ir vaistai. Vienu atveju, nozodas yra naudojamas imininei reakcijai iššaukti ir taip suformuoti atsparumą ligai. Tai daro sveikas žmogus. Kkitu atveju, jis yra naudojamas lengvinti arba gydyti ligos simptomus ir šalinti jos pasekmes. Daugiau apie tai knygose: Kate Bitch – Vaccine Free Isaac Golden – Vaccination & Homeoprophylaxis, Isaac Golden – The complete practitioners manual of Homeoprophylaxis. 

Išvada: Pastraipa yra TEISINGA.

 

Remiantis pasauline mirčių ir komplikacijų nuo tymų statistika, galima projektuoti ir galimus atvejus Lietuvoje. Juos taip pat galima sulyginti su kitomis galimomis mirtimis Lietuvoje, bei palyginti su įvairių vakcinų retais šalutiniais poveikiais.
Jei Lietuvoje būtų panaši epidemija, kokia buvo prieš pat pradedant masinį skiepijimą, tai iš šiuo metu šalyje gyvenančių 2.8 mln. žmonių, nuo laukinių tymų infekcijos mirtų 5-6 žmonės.

Jei absoliučiai visa Lietuva užsikrėstų tymais, visi 2.8 mln. žmonių, tai nuo šios ligos mirtų 280 žmonių.
Žiniasklaidos gąsdinimuose apie tymų protrūkius Lietuvoje neskelbiama, kokio pobūdžio tymais, laukiniais ar sukeltais pačios vakcinos..

Mariaus Macejauskio komentaras: Eilinį kartą nuoroda neaktyvi. Išvados yra neteisingos, duomenis jau išnagrinėjome anksčiau. Taigi, jei skaičiuosime remiantis teisinga informacija, kuri buvo pateikta pačio autoriaus šaltiniuose, jei užsikrėstų visa Lietuva tymais, mirtų ne 280 žmonių kaip autorius teigia, o 2800-5600. Ar tai daug ar mažai spręskite patys ir sėkmės nepatenkant į tuos minimus procentus.

Mano išvada bus paprasta, tiesiog uždavinys. 1000 komentuojančių ir Kiguoliui prijaučiančių superbabų sueisit į vieną patalpą su savo vaikais. Visus vaikus užkrėsit natūraliais tymais. Kiekviena turi kažką pasirinkti. Jei jau visi norimi variantai išnaudoti, turi rinktis iš to kas liko. Pasirinkimas paprastas, paremtas statistika. Taigi: 2 mamos privalo pasirinkti kurių vaikai mirs: 1 privalo pasirinkti kurios vaikas susirgs encefalitu; 50 privalo pasirinkti kurių vaikai sirgs plaučių uždegimu; 100 privalo pasirinkti kurių vaikus kankins rimtas viduriavimas su išsekimu; 100 privalo pasirinkti kurių vaikais sirgs ausų infekcija su galimybe apkursti;150 privalo rinktis kurios guldys vaiką į ligoninę; 597 gauna žalią kortą. Likusiems sveiko proto žmonėms nebūtina rinktis iš aukščiau minimų variantų, tiesiog imkit skiepą. Statistika pateikiama isvestine, kuri nurodyta auksciau straisnyje.

Firmus Medicus komentaras: Kadangi M. Macejauskis taip ir nesuprato kaip ji buvo suskaičiuota, nemato savo paties pateiktame pavyzdyje 1 iš 10000 mirties tikimybės, tai ir toliau čia suskaičiavo statistiką pagal savo neteisingą interpretaciją. Teisingi skaičiai yra pateikti straipsnyje. 

Išvada: Pastraipa pateikta TEISINGAI.

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e