„Moderna“ COVID-19 vakcinos apžvalga ir šalutiniai poveikiai

Firmus Medicus -

„Moderna“ COVID-19 vakcinos bendroji informacija ir sudėtis

Moderna COVID-19 vakcina„Moderna“ COVID-19 vakcina gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.

„Moderna“ COVID-19 vakcina[1] – tai vaistinis preparatas, kuris buvo pagamintas su iki šiol dar niekada žmonių skiepijimui nenaudota RNR technologija. Ši vakcina skirta apsisaugoti nuo COVID-19, kurią sukelia SARS-CoV-2.

COVID-19 vakcina, po sėkmingai suleistų dviejų dozių, turėtų sukelti natūralią antikūnų gamybą organizme ir stimuliuoti imunines ląsteles, šitaip apsaugant organizmą nuo COVID-19 ligos. Šis vaistinis preparatas skirtas žmonėms nuo 18 metų. Jaunesni asmenys neturėtų būti skiepijami „Moderna“ mRNR-1273 vakcina.

Ši vakcina nėra registruota įprastu vaistiniams preparatams būdu. Vis dar nepatvirtintam produktui tiesiog suteiktas skubios pagalbos leidimas (ang. emergency use authorization, EUA),[2] leidžiantis skirti šią vakciną visiems suaugusiems asmenims, nors vakcina ir nėra oficialiai registruota.

Vakcina  Moderna COVID-19 vakcina, mRNR-1273 vakcina
Gamintojas  Moderna
Registruotojas  Nėra duomenų
Veiklioji medžiaga  mRNR
Grupė  Covid-19 vakcinos

Apie tai, jog vakcina nėra pilnai patvirtinta ir jai kol kas suteiktas tik laikinas skubios pagalbos leidimas (EUA) turi būti perspėtas kiekvienas pacientas prieš tai, kai sutinka skiepytis. Kiekvienam asmeniui taip pat turi būti paaiškinta:[1]

 • Gavėjas arba jo globėjas turi teisę priimti arba atsisakyti „Moderna“ COVID-19 vakcinos.
 • Reikšminga žinoma ir potenciali „Moderna“ COVID-19 vakcinos rizika bei nauda ir tai, kiek rizika ir nauda nežinoma.
 • Informacija apie galimas alternatyvias vakcinas ir šių alternatyvų riziką bei naudą.

Skubios pagalbos leidimas (EUA) nereiškia, jog šis vaistinis preparatas vėliau būtinai bus patvirtintas ir registruotas kaip kitos vakcinos. Tai taip pat nereiškia, kad vakcinos galima žala ir nauda yra pakankamai aiški. Informuojama, jog:[1]

Nors turima nedaug mokslinės informacijos, remiantis visais iki šiol turimais moksliniais įrodymais, yra pagrįsta manyti, kad „Moderna“ COVID-19 vakcina gali būti veiksminga asmenims COVID-19 prevencijai, kaip nurodyta Pilnoje EUA skyrimo informacijoje.

Šis „Moderna“ COVID-19 vakcinos EUA baigsis, kai HHS sekretorius nustatys, kad aplinkybių, pateisinančių EUA, nebėra arba kai pasikeis gaminio patvirtinimo statusas ir todėl nebereikės EUA.

Be to, vakcinos teikėjai privalo pranešti VAERS (Vakcinų nepageidaujamų reiškinių pranešimo sistemoje) apie visus užfiksuotus sunkius nepageidaujamus reiškinius, COVID-19 atvejus, kai asmenys yra hospitalizuojami ar miršta, vakcinos skyrimo klaidas, daugiasisteminio uždegiminio sindromo atvejus. Sunkiais nepageidaujamais reiškiniais laikoma:

 • mirtis,
 • gyvybei pavojingas nepageidaujamas reiškinys,
 • hospitalizacija ar jos pratęsimas, jei asmuo jau guli ligoninėje,
 • nuolatinis ar reikšmingas nedarbingumas arba esminis sutrikimas, nebeleidžiantis atlikti įprastas gyvenimo funkcijas,
 • apsigimimas/įgimta anomalija,
 • svarbus medicininis atvejis, pagrįstas tinkamu medicininiu sprendimu, kuris gali pakenkti asmeniui ar gali prireikti medicinines ar chirurginės intervencijos, kad būtų išvengta vieno iš aukščiau išvardintų rezultatų.

Kadangi Europos Komisija visų Europos Sąjungos valstybių narių vardu sudarė koronaviruso vakcinų pirkimo sutartis su šešiais vakcinų gamintojais, o tarp jų ir „Moderna“, Lietuvą taip pat kažkuriuo metu turėtų pasiekti „Moderna“ vakcinos.

Vakcinos detali sudėtis

Viename užšaldytame vakcinos buteliuke yra 10 COVID-19 vakcinos dozių po 0,5 ml. Kiekvienoje „Moderna“ COVID-19 vakcinos dozėje yra šie ingredientai:[3]

 • Bendras lipidų kiekis 1,93 mg (SM-102, polietilenglikolio [PEG] 2000 dimiristoilo glicerolis [DMG], cholesterolis ir 1,2-distearoil-sn-glicer-3-fosfocholinas [DSPC]),
 • 0,31 mg trometamino,
 • 1,18 mg trometamino hidrochlorido,
 • 0,043 mg acto rūgšties,
 • 0,12 mg natrio acetato,
 • 43,5 mg sacharozės.

„Moderna“ COVID-19 daugiadozės vakcinos buteliukai laikomi užšaldyti nuo -25 °C iki -15 °C temperatūroje. Jie taip pat turi būti laikomi gamintojo dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Vakcinos negalima laikyti sausame lede ar žemiau -40 °C. Buteliukus galima laikyti šaldytuve 2-8 °C temperatūroje iki 30 dienų prieš pirmą naudojimą. Nepradaryti buteliukai gali būti laikomi 8-25 °C temperatūroje iki 12 valandų. Atšildžius šį vaistinį preparatą negalima jo pakartotinai ir vėl užšaldyti. Po to, kai iš buteliuko paimama pirma dozė, likutis turi būti laikomas 2-25 °C temperatūroje ir, jei taip ir nebuvo panaudotos likusios dozės, išmetamas praėjus 6 valandoms.

Vakcinos skiepijimo dažnis

„Moderna“ COVID-19 vakcina nesuteikia apsaugos pasiskiepijus tik vieną kartą. Tam, kad ji galbūt apsaugotų nuo koronaviruso, būtina gauti dvi 0,5 ml vakcinos dozes. Tarp pirmosios ir antrosios vakcinos turi būti išlaikytas vieno mėnesio (28 dienų) tarpas.[4]

Šis vaistinis preparatas neturėtų būti suleidžiamas drauge su kokiomis nors kitomis vakcinomis. Tarp „Moderna“ koronaviruso vakcinos ir bet kokios kitos vakcinos turėtų būti išlaikomas mažiausiai 14 dienų tarpas.[3]

Nėra jokių duomenų apie „Moderna“ COVID-19 vakcinos pakeičiamumą kitomis COVID-19 vakcinomis, siekiant užbaigti vakcinacijos seriją. Dokumentuose rašoma,[1] jog asmenys, kurie nori sėkmingai užbaigti dvidozę vakcinaciją, abu kartus turi gauti tą pačią vakciną, t. y., šiuo atveju, „Moderna“ vakciną. Taip pat, jei asmuo jau gavo dvi dozes kitos mRNR COVID-19 vakcinos, nerekomenduojama jo papildomai skiepyti dar ir „Moderna“ vakcina.[3]

Sveikatos problemos, dėl kurių draudžiama skiepyti Covid-19 vakcina ir kiti įspėjimai

Negalima skirti „Moderna“ COVID-19 vakcinos asmenims, kuriems yra pastebėta sunki alerginė reakcija (pvz., anafilaksija) į bet kurį šios vakcinos komponentą. Be to, kadangi išlieka rizika, jog suleidus vakciną bet kuriam pacientui gali pasireikšti stipri anafilaksinė reakcija į skiepą, vakcinavimas turėtų būti vykdomas tik ten, kur būtų nedelsiant suteikta tinkama medicininė pagalba.[1] Jeigu paciento ligos istorijoje yra anafilaksijos atvejų (nesvarbu dėl kokios priežasties), asmuo turėtų būti stebimas specialisto 30 minučių po paskiepijimo.[3] Visi kiti asmenys turėtų būti stebimi 15 minučių.

Jeigu asmeniui buvo pastebėta stipri alerginė reakcija į kažkokią kitą vakciną ar injekcinį gydymą, jį vis tiek galima skiepyti. Tačiau tokiu atveju būtina apmąstyti nežinomą smarkios alerginės reakcijos riziką ir ar galima vakcinacijos nauda atsveria tą riziką.[3]

Turimų duomenų apie „Moderna“ COVID-19 vakcinos skyrimą nėščioms moterims nepakanka, kad būtų galima informuoti apie su vakcina susijusią riziką nėštumo metu. Taip pat nėra duomenų, kuriais remiantis būtų galima įvertinti šios vakcinos poveikį žindomam kūdikiui ar pieno gamybai/išsiskyrimui. Buvo atlikti tik bandymai su žiurkėmis, kurių metu neužfiksuota šalutinių reiškinių, susijusių su patelių vaisingumu, vaisiaus vystymųsi ar jauniklių vystymųsi po gimimo.

Nėra jokios informacijos apie šios vakcinos naudojimą tuo pačiu metu suleidžiant kažkokias kitas vakcinas, todėl neaišku kokių nepageidaujamų reakcijų gali sukelti skirtingų vakcinų vartojimas. Reikėtų išlaikyti mažiausiai 14 dienų tarpą tarp šios vakcinos ir bet kurio kito skiepo.

Asmenų, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi, įskaitant asmenų, gydomų imunosupresantais, imuninis atsakas į „Moderna“ COVID-19 vakciną gali būti menkesnis.

„Moderna“ COVID-19 vakcina yra balta arba beveik balta suspensija. Gali pasitaikyti baltų arba permatomų su produktu susijusių dalelių, tačiau kiekvienas buteliukas prieš jo naudojimą turi būti vizualiai patikrintas ar nėra matoma kitų dalelių ir/ar spalvos pakitimų. Jei pastebima neįprasta spalva ar neaiškios dalelės, tokios vakcinos negalima naudoti ir ji turi būti išmetama.

Ši vakcina neužtikrina šimtaprocentinės apsaugos nuo COVID-19 ir nereiškia, jog apsaugos visus, kurie pasiskiepys. Be to, nors antroji dozė turėtų būti suleista po 28 dienų, tačiau ją galima suleisti ir vėliau. Vien dėl to, jog tarp pirmojo ir antrojo skiepo praėjo daugiau nei 28 dienos, nereikia dar vienos papildomos dozės.[3]

Specialistai privalo pranešti apie visus iš karto pasireiškusius šalutinius poveikius po vakcinos suleidimo.

Šalutinis „Moderna“ Covid-19 vakcinos poveikis

Kadangi šios vakcinos bandomasis laikotarpis buvo itin trumpas, klinikinių tyrimų metu pastebėtos nepageidaujamos reakcijos gali skirtis nuo tų reakcijų, kurios bus užfiksuotos per ilgesnį laiko tarpą ir tuomet, kai žmonės bus vakcinuojami masiškai. Apie tai rašoma ir oficialiuose dokumentuose:[1]

Papildomos nepageidaujamos reakcijos, iš kurių kai kurios gali būti sunkios, gali išryškėti plačiau vartojant „Moderna“ COVID-19 vakciną.

Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos klinikinių tyrimų metu

„Moderna“ atliko tris skirtingus klinikinius tyrimus, kurių metu iš viso 15 419 pacientų gavo nors vieną šios vakcinos dozę. Gamintojai perspėja, jog gauti rezultatai gali būti kitokie nei tie, kurie bus pastebėti pradėjus masinį vakcinavimą:[1]

Kadangi klinikiniai tyrimai atliekami labai skirtingomis sąlygomis, klinikinių vakcinos tyrimų metu pastebėtų nepageidaujamų reakcijų dažnis negali būti tiesiogiai lyginamas su kitos vakcinos klinikinių tyrimų dažniu ir gali neatspindėti praktikoje pastebėtų dažnių.

Atliekant klinikinius tyrimus su 18 metų ir vyresniais dalyviais buvo užfiksuoti tokie dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai:

 • skausmas injekcijos vietoje (92,0%),
 • nuovargis (70,0%),
 • galvos skausmas (64,7%),
 • mialgija (raumenų skausmas) (61,5%),
 • artralgija (sąnarių skausmas) (46,4%),
 • šaltkrėtis (45,4%),
 • pykinimas/vėmimas (23,0%),
 • pažasties patinimas/jautrumas (19,8%),
 • karščiavimas (15,5%),
 • patinimas injekcijos vietoje (14,7%),
 • eritema injekcijos vietoje (10,0%).

Pažymėtina ir tai, jog po pirmojo „Moderna“ COVID-19 skiepo 23,3% savanorių, kurių amžius buvo tarp 18-64 metų, teko naudoti vaistus nuo karščiavimo ar skausmo, o po antrosios dozės tokius vaistus teko naudoti 57,3% dalyvių. 65 metų amžiaus ar vyresniems tyrimų dalyviams prireikė vaistų nuo skausmo ar karščiavimo kiek rečiau: po pirmos vakcinos dozės vaistus naudojo 17,9%, o po antrosios dozės – 41,9%. Be to, 1,5% vakciną gavusių asmenų pastebėti nepageidaujami padidėjusio jautrumo reiškiniai. Į juos įeina bėrimas ir dilgėlinė injekcijos vietoje.

Informacija apie sunkius nepageidaujamus reiškinius

Kaip ir „Pfizer“ COVID-19 vakcinos tyrimų metu, „Moderna“ taip pat užfiksavo kelis Bello paralyžiaus atvejus. Buvo registruoti trys šios ligos atvejai „Moderna“ COVID-19 vakcinos gavėjų grupėje, tačiau tik vienas iš jų buvo pripažintas kaip sunkus nepageidaujamas vakcinos poveikis. Bello paralyžius užfiksuotas po 22, 28 ir 32 dienų nuo COVID-19 vakcinos suleidimo. Vakcinos informaciniame lapelyje rašoma, jog šiuo metu turima informacija yra nepakankama, jog būtų nustatytas priežastinis ryšys tarp Bello paralyžiaus ir šio skiepo.[1]

Bello paralyžius[5] (ang. Bell's palsy) dar vadinamas veidinio nervo neuropatija. Liga pasireiškia daliniu ar visišku veido raumenų paralyžiumi. Dažniausiai Bello paralyžius pažeidžia dešinę veido pusę. Dėl šios priežasties veidas atrodo perkreiptas, nusvyra lūpos kampas, nevisiškai užsimerkia akis, gali sutrikti skonis, jutimai, ar atsirasti jautrumas garsui. Požymiai gali skirtis ir vieniems pasireikšti lengvesne, o kitiems sunkia ligos forma. Didesnė dalis susirgusiųjų pasveiksta per pirmąjį mėnesį, tačiau 15%  prireikia 3-6 mėnesių ir gydymo. Visgi net ir po to dalis asmenų pastebi liekamuosius reiškinius ar ne iki galo išgyja.

Pažymėtina, jog klinikinių tyrimų metu (iki 2020 lapkričio 25 dienos) buvo užfiksuota, kad 1% „Moderna“ koronaviruso vakciną gavusių asmenų patyrė sunkius nepageidaujamus reiškinius,[1] tačiau trūksta detalesnės informacijos apie visus atvejus, nes minimi tik keli pacientai. Pavyzdžiui, tarp rimtų šalutinių poveikių pasitaikė du sunkaus veido ištinimo atvejai. Tinimas prasidėjo praėjus 1 ir 2 d. po vakcinacijos ir manoma, jog veikiausiai buvo susijęs su šiuo skiepu. Taip pat buvo registruotas sunkiai suvaldomo vėmimo ir pykinimo atvejis, kuris pasireiškė praėjus dienai po vakcinacijos.

Klinikinių tyrimų metu užregistruotos mirtys

Remiantis gruodžio 3 dienos duomenimis,[6] klinikinių tyrimų metu iš viso buvo registruota 13 dalyvių mirtis. Iš jų 6 buvo gavę „Moderna“ COVID-19 vakciną, tačiau gamintojų teigimu šios mirtys nesusijusios su jų vaistiniu preparatu.

Užregistruotos tokios vakciną gavusių asmenų mirties priežastys:

 • daugiasisteminis organų nepakankamumas,
 • mirtis dėl aiškiai nenurodytos priežasties,
 • kvėpavimo ir širdies sustojimas,
 • miokardo infarktas,
 • galvos trauma,
 • savižudybė.

Mirčių kiekisVakcinos bandymų metu iš viso mirė 13 žmonių, iš kurių 6 gavo COVID-19 vakciną, tačiau gamintojai teigia, kad su skiepu tai nėra susiję. (FDA duomenys)

Nepageidaujamos šalutinės reakcijos, fiksuojamos masinio skiepijimo metu

Pranešame, jog darome pertrauką šalutinių reakcijų pildyme. Manome, jog pateikėme pakankamai informacijos, jog būtų galima susidaryti nuomonę. Papildysime duomenis tuomet, kai bus pilnai baigti COVID-19 vakcinos tyrimai. Numatyta, jog tai turėtų įvykti 2022 metais.

„Moderna“ COVID-19 vakcina jau platinama JAV, o greitu metu veikiausiai pasieks ir Europos sąjungos valstybes. Masinis skiepijimas prasidėjo neseniai, tačiau jau fiksuojami pirmieji nepageidaujamų šalutinių poveikių atvejai. Pavyzdžiui, Bostone dirbančiam medikui pasireiškė ūmi alerginė reakcija.[7] Prireikė vos kelių minučių ir po skiepo gydytojas pasijuto itin blogai. Jam ne tik prireikė vaistų nuo alergijos, bet ir teko pagulėti skubios pagalbos skyriuje.

Pati vakciną sukūrusi bendrovė nepanoro plačiau komentuoti pavienio atvejo. „Moderna“ tik patikino, jog išnagrinės šį nerimą sukėlusį atvejį. O alerginę reakciją patyręs medikas minėjo, jog iki šiol žinojo, kad yra alergiškas tik vienam dalykui – vėžiagyviams. Jis taip pat aiškino:[8]

Mano širdies susitraukimų dažnis buvo 150, įprastas širdies susitraukimų dažnis yra 75, bet… praėjus šešioms-septynioms minutėms po vakcinos injekcijos liežuvyje ir gerklėje pajutau kažkokį keistą dilgčiojimą ir tirpimą, tą pačią reakciją, kurią anksčiau turėjau dėl alergijos vėžiagyviams.

Daugėja mirčių, anafilaksijos ir nenoro tinkamai registruoti sunkius šalutinius poveikius

Augantis mirčių ar kitų sunkių šalutinių reakcijų kiekis užglaistomas kaip sutapimas. Net ir tokie atvejai, kai pasiskiepijusysis mirė vos po kelių valandų ar nepraėjus net parai, vis tiek žiniasklaidoje pateikiami kaip su vakcina nesusiję įvykiai. Dažniausiai mirtys pateisinamos tuo, jog kasdien ir taip miršta žmonės. Vietoj to, jog didžioji žiniasklaida keltų klausimus kokio masto pavojų žmonių sveikatai gali sukelti COVID-19 vakcina, visur ir toliau publikuojami straipsniai, kuriuose akcentuojamas tik skiepijimosi veiksmingumas, svarba ir gerovė.

Deja, tačiau prie tokio nenoro skelbti realią situaciją prisideda ir ligoninės. Stebint viešai prieinamus duomenis, kuriuose fiksuojami po vakcinacijos įvykę neigiami sveikatos pokyčiai ar net mirtys, galima pastebėti niūrią tendenciją. Dažnai ligoninės iš karto fiksuoja, jog miręs asmuo iškeliavo iš šio pasaulio dėl natūralių priežasčių ar mirties priežastis tiesiog nežinoma, tačiau nesusijusi su vakcina. Stebina tai, kad kai kuriais atvejais išvis nenorima pranešti apie mirties atvejus ir artimiesiems tenka patiems užpildyti informaciją duomenų bazėje. Tokiu būdu skaudžios nelaimės ne tik nesulaukia deramo dėmesio, bet ir pareiga apie tai pranešti gula tik ant artimųjų pečių, kurie vargu ar visi moka ir žino kur reikėtų kreiptis.

Kadangi įvairių įvykių, kurie galimai susiję su vakcinacija, yra itin daug, nebespėjame taip išsamiai pildyti informacijos ir nuo šiol pateiksime tik susistemintą užregistruotų mirčių lentelę. Po lentele žemiau rasite senesnius įvykius, kurie nėra paminėti šioje lentelėje.

Šaltinis Data Mirčių kiekis Konkrečių atvejų aprašymai
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-09-27 2668
 • 21 metų mergina (VAERS ID 1703893-1) mirė praėjus savaitei po antrosios dozės suleidimo.
 • 37 metų nėščioji (VAERS ID 1640972-1) neteko vaisiaus, kuris nustojo augti tą pačią dieną, kai jai buvo suleista vakcina. Vaisius buvo 17 savaičių amžiaus. Jis nustojo augti tą pačią dieną, o širdis sustojo maždaug po savaitės.
 • 51 metų moteris (VAERS ID 1704452-1) mirė tą pačią dieną. Praėjus maždaug valandai po vantros vakcinos dozės suleidimo moteris pradėjo skųstis, jog negali valdyti rankų ir kojų, ir jaučia skausmą. Pavakary ji išgėrė tylenolio ir nuėjo miegoti, tačiau taip daugiau ir nebepabudo.
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-09-01 2453
 • 25 metų vyras (VAERS ID 1582987-1) mirė praėjus 12 dienų po vakcinacijos. Jis neturėjo jokių sveikatos problemų, buvo itin sportiškai aktyvus, tačiau staiga vidury nakties jaunuoliui prasidėjo didžiulis galvos skausmas. Jis apsivėmė, tuomet nuėjo į dušą, tačiau po 10-20 minučių jo mergina rado vaikiną mėlynuojantį. Buvo iškviesta greitoji ir nors su medikų pagalba pavyko atkurti širdies ir plaučių veiklą, tačiau atlikus tyrimus buvo rastas didžiulis kraujavimas smegenyse. Jaunuolio smegenys jau buvo mirę ir galiausiai užgeso paties paciento gyvybė.
 • Nėščioji (VAERS ID 1578479-1), kuri buvo pasiskiepijusi prieš dvi savaites, patyrė priešlaikinį gimdymą, o 22 savaičių kūdikis, deja neišgyveno. Iki tol nėštumas buvo normalus, moters ligos istorijoje nebuvo jokių priešlaikinio gimdymo ar gimdos kaklelio nepakankamumo atvejų. Be to, pati gimdyvė po priešlaikinio gimdymo patyrė kraujavimą iš smegenų.
 • 29 metų vyras (VAERS ID 1535195-1) mirė po 60-72 valandų. Jam pasireiškė į gripą panašūs simptomai, skaudėjo pilvą. Kol kas oficiali mirties priežastis nėra aiški, nes vis dar neatliktas skrodimas.
 • 25 metų mergina (VAERS ID 1574026-1) mirė praėjus maždaug 3 savaitėms po vakcinacijos. Jai išsivystė ūminė trombozinė trombocitopeninė purpura ir smarkiai sumažėjo trombocitų kiekis, o jos jos gyvybė galiausiai užgeso.
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-08-09 2348
 • 13 metų berniukas (VAERS ID 1463061-1) mirė dieną po vakcinacijos. Jam buvo suleistas šis skiepas, nors pagal galiojančius nurodymus vaikas buvo per mažas šiai vakcinai. Skrodimo rezultatai vis dar nėra žinomi.
 • 29 metų vyras (VAERS ID 1458126-1) mirė praėjus 5 dienoms po vakcinacijos. Jo plaučiuose buvo rasta kraujo, tačiau nuodugnus skrodimas, kad būtų nustatyta mirties priežastis, vis dar neatliktas.
 • 38 metų vyras (VAERS ID 1485423-1) mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Kitą dieną jis pradėjo karščiuoti, tačiau išgėrė vaistų ir pasijuto geriau. Tačiau sekančią dieną jam pradėjo trūkti oro, todėl žmona iš karto iškvietė greitąją. Deja, vyras mirė taip ir nespėjęs atsidurti ligoninėje. Skrodimas taip pat neatliktas, nes todėl, kad vyras mirė ne ligoninėje, medikai įrašė, kad jis mirė dėl natūralių priežasčių. Jo žmonai buvo pasakyta, kad skrodimas kainuos 5 000 $, o tokių pinigų ji neturėjo, todėl tikroji mirties priežastis taip ir liko neaiški.
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-07-26 2273
 • 25 metų vaikinas (VAERS ID 1065078-1) mirė praėjus 10 dienų po vakcinacijos. Jaunas vyras gavo pirmąją vakcinos dozę ir po kelių dienų jo gyvybė netikėtai užgeso.
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-07-12 2200
 • 36 metų moteris (VAERS ID 1430452-1) mirė praėjus 15 dienų po vakcinacijos. Ji karščiavo, vėmė, viduriavo, buvo nustatytas sepsis, o galiausiai jauna moteris mirė.
JAV su vakcinomis susijusių šalutinių poveikių registracijos sistema (VAERS) 2021-07-12 20 Tai tie mirties atvejai, kur liko neaišku, kurią iš COVID-19 vakcinų gavo mirę asmenys.
 • Europos vaistų agentūra (EVA) nurodė įtraukti du naujus šalutinius vakcinos poveikius – krūtinės skausmą ir širdies raumens uždegimą. Šie šalutiniai poveikiai yra itin reti ir specialistai teigia, jog galimą riziką vis tiek atsveria vakcinų suteikiama nauda.[9]
 • „Moderna“ COVID-19 vakcinos sukeltas antikūnų atsakas yra maždaug du kartus silpnesnis prieš Delta atmainą. Tokios išvados buvo padarytos lyginant vakcinos efektyvumą prieš pradinę viruso padermę ir prieš naujesnes atmainas. Tiesa, specialistai vis tiek teigia, jog ši vakcina yra pakankamai efektyvi, kovojant su visomis COVID-19 atmainomis, įskaitant ir Delta.[10]
 • VAERS duomenų bazėje registruota 2060 mirties atvejų. Per savaitę VAERS JAV duombazė pasipildė 40 naujų įrašų apie mirtis, ištikusias asmenis, kurie neseniai pasiskiepijo šia COVID-19 vakcina. Tarp mirties atvejų yra ir šie:
  * 39 metų vyras mirė tą pačią dieną. Jis (VAERS ID 1394845-1) buvo paskiepytas antrąja COVID-19 vakcinos doze. Grįžęs namo vyras pasijuto prastai ir nusprendė pagulėti, tačiau kai jo žmona atėjo patikrinti kaip jis jaučiasi, rado jį be sąmonės ir iškvietė greitąją pagalbą. Deja, nors vyras buvo paguldytas į ligoninę, tačiau dar tą patį vakarą jam sustojo širdis.
  * 27 metų vyras mirė po 8 dienų. Jam (VAERS ID 1407929-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė, o po 8 dienų vyras netikėtai mirė. Vis dar nėra aišku nuo ko oficialiai mirė šis jaunuolis.
  * 58 metų vyras mirė po 15 dienų. Oficiali mirties priežastis taip ir nebuvo nustatyta, tačiau vyras (VAERS ID 1391995-1) buvo gavęs COVID-19 vakciną prieš 15 dienų.
  * 57 metų vyras mirė po 16 dienų. Pasiskiepijęs vyras (VAERS ID 1400093-1) tiesiog staiga mirė, praėjus 16 dienų po vakcinacijos. Kol kas neaiški oficiali mirties priežastis, nes vis dar neatliktas skrodimas.
  * 59 metų vyras mirė dar tą pačią naktį. Jis (VAERS ID 1407833-1) gavo antrąją vakcinos dozę ir mirė miegodamas. Oficiali mirties priežastis nebuvo nustatyta.
  * 47 metų vyras mirė po 16 dienų. Jam (VAERS ID 1399375-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė, o po 16 dienų vyras tiesiog susmuko, kai jam sustojo širdis, ir mirė.
 • VAERS duombazėje – 2020 mirties atvejų. Tai reiškia, jog per savaitę buvo užregistruota dar dar 31 mirtis. Tarp jų ir šie mirties atvejai:
  * 25 metų vyras mirė po 3 dienų. Jaunas vyras (VAERS ID 1390027-1) gavo antrąją vakcinos dozę ir kitą dieną pranešė apie tipines nepageidaujamas reakcijas, įskaitant skausmus. Tačiau praėjus trims dienoms po vakcinacijos vyras buvo rastas negyvas savo lovoje. Skrodimo rezultatai vis dar nėra iki galo aiškūs, todėl nėra žinoma oficiali mirties priežastis.
  * 53 metų vyras mirė po 10 dienų. Jam (VAERS ID 1391500-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė ir jau po kelių valandų vyrui pasidarė sunku kvėpuoti. Jis buvo nuvežtas į greitosios pagalbos skyrių, o maždaug vidurnaktį buvo prijungtas prie ventiliatoriaus. Deja, vyras po 10 dienų mirė, nes jam atsirado krešuliai, dėl kurių prasidėjo traukuliai ir stazinis širdies nepakankamumas.
  * 18 metų mergina mirė po 23 dienų. Jauna moteris (VAERS ID 1386054-1) gavo antrąją vakcinos dozę, o po kiek nei daugiau nei 3 savaičių mirė dėl kraujo krešulio.
  * 59 metų vyras mirė po 2 dienų. Jis (VAERS ID 1371905-1) pasiskiepijo antrąja vakcinos doze ir jau po poros dienų netikėtai mirė.
 • VAERS JAV duomenų bazėje užfiksuoti 1989 mirties atvejai. Ši duombazė per savaitę pasipildė dar 72 mirtimis tų asmenų, kurie neseniai gavo „Moderna“ COVID-19 vakciną. Pateikiame kelis konkrečius atvejus:
  * 26 metų vyras mirė praėjus 3 dienoms. Jaunam vyrui (VAERS ID 1369287-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė, po kurios jis patyrė galvos skausmą, nuovargį, šaltkrėtį ir krūtinės skausmą. Galiausiai nespėjus praeiti 3 paroms po skiepo suleidimo, vyrui sustojo širdis.
  * 30 metų moteris mirė po 16 dienų. Ji (VAERS ID 1368271-1) buvo visiškai sveika, tačiau staiga, praėjus vos 16 dienų po vakcinacijos, moteris mirė nuo didžiulio insulto ir priepuolių, susijusių su nežinomos kilmės encefalitu. Iš pradžių po vakcinos gavimo moteris skundėsi lengvu pykinimu ir vėmimu, tačiau greitai atsirado stiprus galvos skausmas, dėl kurio ji nusprendė nuvykti į skubios pagalbos skyrių. Moteris ten buvo gydoma nuo migrenos, tačiau dėl tos pačios priežasties grįžo į priimamąjį dar mažiausiai vieną kartą, kadangi skausmas niekur nedingo. Praėjus 4 dienoms po vakcinacijos moteris nebeatpažino savo sesers, nebežinojo kam reikalinga veido kaukė, todėl šeimos nariai ją nugabeno į ligoninę. Dėl pavojingai aukšto intrakranijinio slėgio ją ištiko insultas, kairės pusės paralyžius ir traukuliai. Atliekant MRT jos smegenyse buvo pastebėti keli pažeidimai. Kad būtų sumažintas slėgis, jai buvo įdėtas šuntas, moteris buvo intubuota ir jai buvo sukelta gili koma. Deja, nepaisant šių medicininių intervencijų ir medikamentų, spaudimas vis tiek nenusileido. Kaip paskutinio šiaudo buvo griebtasi kraniotomijos, tačiau nepaisant to, kad smegenų spaudimas sumažėjo, jau buvo per vėlu, nes nebebuvo jokios smegenų veiklos ir moteris buvo atjungta nuo gyvybės palaikymo aparatų. Ketinama tirti jos smegenis, kad paaiškėtų kodėl taip nutiko, tačiau rašoma, kad tyrimas gali užtrukti pusę metų.
  * 29 metų vyras mirė po 15 dienų. Rašoma, jog jaunas vyras (VAERS ID 1368779-1) po antros vakcinos dozės suleidimo skundėsi skrandžio skausmu ir pūtimu. Vėliau prisidėjo raumenų skausmas, nemiga ir pykinimas, o galiausiai po 15 dienų jis buvo rastas negyvas savo namuose.
  * 59 metų vyras mirė vos po 2 dienų. Jis (VAERS ID 1372291-1) pradėjo vemti krauju ir sustojo širdis. Nors atvykę greitosios medicinos darbuotojai bandė jį gaivinti, tačiau vyras mirė gabenamas į ligoninę.
  * 64 metų vyras mirė po 8 dienų. Tą pačią dieną po pasiskiepyjimo vyras (VAERS ID 1373090-1) pradėjo skųstis gerklės skausmu, karščiuoti ir jo žmona teigė, kad simptomai buvo panašūs į gripo. Gydytojas vyrui išrašė Ibuprofeno, tačiau po poros dienų jo būklė vis tiek nepagerėjo, todėl pacientas buvo paguldytas į ligoninę. Deja, jo gyvybės išgelbėti taip ir nepavyko.
  * 52 metų vyras mirė po 8 dienų. Vyrui (VAERS ID 1371720-1) sustojo širdis. Deja, nebuvo atliktas skrodimas, todėl nenurodoma kas galėjo sukelti staigią jo mirtį.
 • VAERS duomenų bazėje registruotos 1917 mirtys. Tai reiškia, jog per dvi savaites buvo užfiksuoti dar 208 mirties atvejai. Tarp jų ne tik vyresnio amžiaus silpnos sveikatos asmenų, bet ir netikėtos jaunesnio amžiaus asmenų mirtys. Pavyzdžiui:
  * 19 metų vaikinas mirė dieną po vakcinacijos. Jaunas vaikinas (VAERS ID 1346657-1) buvo rastas negyvas savo lovoje kitą dieną po vakcinacijos COVID-19 skiepu. Oficiali jo mirties priežastis nėra nustatyta, tačiau spėjama, jog vaikinas mirė sustojus širdžiai.
  * 32 metų moteris mirė kitą dieną po skiepo suleidimo. Ji (VAERS ID 1338625-1) buvo paskiepyta antra Moderna vakcinos doze. Po antrojo skiepo vakare ji pasijuto blogai, nebenorėjo valgyti ir sakė, kad eina prigulti. Kitą rytą moteris jautėsi geriau, jai tiesiog skaudėjo dūrio vietą. Tačiau vėliau, maždaug apie 11 val ryto, ji kelis sykius apsivėmė, jautėsi silpna, o po pietų pasišaukė mamą. Deja, kai šeima atėjo į kambarį, moteris jau kratėsi taip, lyg jai būtų prasidėję traukuliai. Galiausiai ji nustojo kvėpuoti ir nors buvo iškviesta greitoji, o iki medikų atvykimo šeimos nariai bandė gaivinti moterį patys, jos gyvybės išgelbėti vis tiek nepavyko.
  * 37 metų vyras mirė po 5 dienų. Jam (VAERS ID 1322484-1) buvo suleista antra vakcinos dozė. Po jos vyras šiek tiek karščiavo, jautė kūno skausmus, prakaitavo, jį krėtė šaltis, o vakcinos suleidimo vietoje atsirado bėrimas. Tokie negalavimai tęsėsi dvi dienas, o po to vyras pasijuto šiek tiek geriau, tačiau praėjus vos penkioms dienoms po vakcinacijos jis tiesiog mirė. Vyras prieš tai buvo visiškai sveikas, neturėjo jokių gretutinių ligų ar alergijų.
  * 57 metų vyras mirė po pusantros valandos. Gavęs vakciną jis (VAERS ID 1334684-1) 20 minučių dar buvo stebimas medikų, o tuomet grįžo namo, nes atrodė, kad viskas gerai. Deja, praėjus maždaug 1,5 val po vakcinacijos vyras buvo rastas negyvas. Oficiali jo mirties priežastis nėra žinoma.
  * 54 metų vyras mirė po 9 dienų. Jis (VAERS ID 1332656-1) juto kojų skausmą, į gripą panašius simptomus, viduriavo. Galiausiai vyras mirė, tačiau oficiali mirties priežastis nenurodyta.
  * 50 metų vyras mirė po 22,5 val. Deja, daugiau duomenų nenurodyta, todėl neaišku ar prieš mirtį jis (VAERS ID 1331183-1) juto kažkokius konkrečius negalavimus. 
 • Didžiojoje Britanijoje registruota 1 081 šalutinė reakcija. Remiantis duomenimis, surinktais iki 2021 metų gegužės 5 dienos, buvo užregistruoti 5 anafilaksinės reakcijos atvejai ir 2 mirtys, kurios ištiko pacientus netrukus po pasiskiepijimo šia vakcina.[11]
 • VAERS duomenų bazėje užfiksuotos 1709 mirtys. Taigi, per dvi savaites buvo registruoti dar 209 mirties atvejai. Tarp jų ir šie:
  * 1 metų berniukas mirė po 2 dienų. Mažam berniukui (VAERS ID 1261766-1) buvo suleista COVID-19 vakcina ir vėliau jis pradėjo karščiuoti, jam prasidėjo priepuolis, o galiausiai berniukas mirė.
  * 38 metų moteris mirė po 12 valandų. Dingus moters (VAERS ID 1289723-1) pulsui paramedikai bandė ją gaivinti apie 80 minučių, tačiau jos širdis taip ir nepradėjo dirbti, tad galiausiai buvo konstatuota moters mirtis.
  * 24 metų mergina mirė vos po dienos. Po vakcinacijos praėjus dienai, jauna moteris (VAERS ID 1273475-1) buvo rasta be gyvybės ženklų. Buvo pradėtas gaivinimas ir ji perkelta į ligoninę, tačiau mergina vis tiek mirė.
  * 34 metų vyras mirė po 2 dienų. Dieną po gauto skiepo jam (VAERS ID 1267278-1) pradėjo trūkti oro, tačiau jauno vyro mama teigė, kad mirties rytą jis juokėsi ir bendravo. Deja, tą patį vakarą jis buvo rastas sėdintis ant sofos jau be gyvybės ženklų.
  * 40 metų moteris mirė po dienos. Nėra duomenų ar iškart po gautos vakcinos moteris (VAERS ID 1266821-1) jautėsi blogai, tačiau kitą dieną jos gydytojas sulaukė skambučio, jog pacientė mirė. Nurodoma mirties priežastis – priepuolis dėl galimos COVID-19 vakcinos komplikacijos. 
  * 41 metų vyras mirė po 4 dienų. Jis (VAERS ID 1259763-1) gavo antrąją vakcinos dozę ir antrą dieną po skiepo jam prasidėjo karščiavimas, šaltkrėtis, galvos skausmas ir juto nuovargį. Ketvirtą dieną vyrui degino skrandį, skaudėjo galvą, jis apsivėmė ir patyrė širdies smūgį, po kurio mirė.
  * 39 metų moteris mirė nepraėjus parai po vakcinacijos. Iš pradžių ji (VAERS ID 1246534-1) jautėsi gerai, tačiau vėliau tą popietę moteriai pradėjo skaudėti ranką, ją pykino. Beveik 11 valandą vakaro ji pradėjo vemti, o dar po poros valandų ji jau buvo mirusi.
  * 39 metų moteris mirė po 22 dienų. Kovo 23 dieną, praėjus 20 dienų po vakcinacijos, moteris (VAERS ID 1257204-1) pradėjo justi skausmą ir jai darėsi sunku vaikščioti. Tą pačią dieną ji buvo nusiųsta į greitosios pagalbos skyrių, kur buvo diagnozuota, kad moters kojoje yra labai didžiulis kraujo krešulys, kuris apėmė sritį virš kelio iki pat kirkšnies srities. Moterį buvo bandyta gydyti kraują skystinančiais vaistais, tačiau tebegulint ligoninėje ir bandant tęsti gydymą, jai tris kartus sustojo širdis ir teko ją gaivinti. Specialistai tuomet rado plaučių emboliją, o šalindami iš plaučių didžiulį krešulį pastebėjo, jog jos plaučiai buvo nusėti šimtais mažų kraujo krešulių. Jie taip pat teigė, jog moteris smarkiai kraujavo iš vidaus, tačiau negalėjo nustatyti kraujavimo vietos. Jai buvo 20 kartų perpiltas kraujas, tačiau visas tas kraujas taip ir neišliko moters gyslose. Gydytojas sakė, jog viskas atrodė taip, tarytum kraujas jos organizme tiesiog suyra. Tuo metu jaunos moters smegenys ir organai pradėjo nustoti veikti, todėl šeima nusprendė atjungti jos gyvybę palaikančius aparatus ir moteris mirė kovo 25 dieną.
  * 35 metų vyras mirė po 19 dienų. Jis (1281531-1) buvo visiškai sveikas, tačiau praėjus 5 dienoms po suleistos antros COVID-19 vakcinos dozės jaunam vyrui pradėjo skaudėti ir tinti kairė koja. Po to jam smarkiai skaudėjo galvą, pasireiškė neryškus matymas ir galvos svaigimas. Praėjus 19 dienų po vakcinacijos jis pasiskundė, kad jaučiasi nekaip, sukosėjo ir nualpo. Prabudęs juto drebulį, karščiavo, tačiau kalbėjo ir vaikščiojo, kol atvyko greitoji pagalba. Atvykus į ligoninę vyras tapo neramus ir mirė per 3 minutes. Atlikus skrodymą buvo nustatyta, jog jis mirė nuo plaučių embolijos (būsenos, kai kraujagyslės užkemšamos įvairiomis kraujyje cirkuliuojančiomis dalelėmis).
  * 57 metų moteris mirė nepraėjus 24 valandoms po vakcinacijos. Pacientė (VAERS ID 1286795-1) jautė drebulį, o vėliau naktį pasijuto taip blogai, jog buvo iškviesta greitoji. Deja, moteris mirė anksti ryte, nepraėjus net ir dienai po skiepo.
 • VAERS duomenų bazėje registruota 1500 mirčių. Ši JAV piliečiams skirta duomenų bazė vos per savaitę buvo papildyta dar 141 mirties atveju. Pateikiame tik kelis pavyzdžius, kadangi nebespėjame plačiau aprašyti visų registruotų mirčių:
  * 21 metų vaikinas mirė po 2 dienų. Jis (VAERS ID 1243791-1) buvo rastas negyvas savo namuose. Deja, plačiau nerašoma ar jaunas vyras prieš mirtį jautėsi prastai ir ar jam vėliau buvo atliktas skrodimas.
  * 56 metų vyras mirė nepraėjus 24 valandoms po vakcinacijos. Vyrui (VAERS ID 1238235-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė. Po pasiskiepijimo jis buvo pavargęs, tačiau žmona teigia, kad atrodė daugmaž gerai, kai su juo kalbėjosi. Žmona nuėjo miegoti, palikusi vyrą vieną, tačiau ryte rado jį jau mirusį. Šalia kėdės, kurioje buvo rastas mirusysis, moteris pastebėjo šiukšliadėžę, todėl spėjo, jog tą vakarą vyrą pykino.
  * 32 metų vyras mirė kitą dieną po vakcinacijos. Jis (VAERS ID 1232541-1) neturėjo jokių žinomų alergijų ar ligų, tačiau praėjus vos dienai po pasiskiepijimo antrąja vakcinos doze, buvo rastas negyvas.
  * 56 metų vyras mirė po 5 dienų. Po vakcinos suleidimo jam (VAERS ID 1242022-1) prasidėjo stiprus galvos skausmas, kuris ilgainiui blogėjo ir per kitas kelias dienas jam pasireiškė sausas kosulys, galvos ir krūtinės skausmas, pradėjo trūkti oro. Deja, tačiau būklei blogėjant vyras vis tiek neleido šeimos nariams kviesti greitosios pagalbos. Ji buvo iškviesta tik tada, kai pacientas jau buvo miręs.
  * 38 metų vyras mirė po 27 dienų. Jam (VAERS ID 1244990-1) buvo suleista antra vakcinos dozė, po kurios vyras pradėjo justi kairės rankos skausmą. Kadangi jis manė, kad tai – tik normali reakcija po vakcinacijos, vyras toliau kentėjo, nesikreipdamas į gydytojus. Tačiau po savaitės skausmas sustiprėjo ir pradėjo judėti link krūtinės. Vyrui pasidarė taip blogai, jog buvo iškviesta greitoji. Atvykus į priėmimą išaiškėjo, jog pacientą ištiko širdies smūgis. Jis beveik tris savaites praleido ligoninėje, tačiau galiausiai vis tiek mirė.
 • VAERS duomenų bazėje – 1359 mirtys. Vos per vieną savaitę šioje JAV duomenų bazėje buvo įrašyti dar net 251 mirties atvejis, kuris buvo užfiksuotas tarp žmonių, gavusių vieną arba dvi vakcinos dozes. Tarp registruotų atvejų buvo ir šie:
  * 45 metų vyras mirė po 5 dienų. Mirtį užregistravusi žmona rašo, jog vyras (VAERS ID 1205973-1) buvo sveikas, iki kol gavo vakciną. Jis pradėjo justi keistą jausmą gerklėje, lyg ji būtų įtempta ir bandytų užsiverti, tačiau atsisakė vykti į priimamąjį. Kitą dieną jam darėsi sunku kvėpuoti, o praėjus dviems dienoms po vakcinacijos žmona rado jį be gyvybės ženklų. Ji gaivino savo vyrą, kol atvyko medikai, kurie prijungė jį prie gyvybę palaikančių aparatų. Deja, jis patyrė deguonies trūkumą, smegenų veikla buvo labai menka. Praėjus 5 dienoms po vakcinacijos vyras buvo atjungtas nuo gyvybės palaikymo aparato ir mirė.
  * 27 metų vyras mirė sekančią dieną po vakcinacijos. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar jaunas vyras (VAERS ID 1206330-1) juto kokius nors nepageidaujamus požymius. Šiuo metu vis dar laukiama skrodimo, kad būtų išsiaiškinta mirties priežastis.
  * 56 metų vyras mirė po 15 dienų. Praėjus 2 savaitėms po vakcinos suleidimo, vyras (VAERS ID 1207869-1) buvo pristatytas į greitosios pagalbos skyrių, nes jam jau porą dienų vis labiau trūko oro. Ligoninėje jis buvo intubuotas, tačiau padėtis vis tiek greitai blogėjo ir paciento širdis sustojo. Deja, tačiau jo gaivinimas nepavyko ir galiausiai buvo konstatuota vyro mirtis.
  * 38 metų moteris mirė po 10 dienų. Jauna moteris (VAERS ID 1205852-1) jau kitą dieną po vakcinacijos pradėjo justi kūno ir raumenų skausmus, dusulį. Jos būklė kasdien blogėjo ir prie visų simptomų prisidėjo galvos svaigimas, prakaitavimas, dažnesnis širdies plakimas, todėl praėjus 3 dienoms po vakcinacijos moteris atvyko į priimamąjį, tačiau buvo išsiųsta namo, nes patikrinus krūtinės ląstą nebuvo pastebėta kažkokių pakitimų. Kitą dieną ji susisiekė su kitais medikais ir nuvyko pasidaryti COVID-19 testą, tačiau jis buvo neigiamas. Moters būklė ir toliau negerėjo, tačiau vietoj normalių tyrimų jai buvo numatytas tik telefoninis skambutis su ją prižiūrinčiu gydytoju. Deja, tačiau dieną prieš numatytą skambutį pacientė buvo rasta be gyvybės ženklų, o atvežus ją į priimamąjį buvo konstatuota mirtis.
  * 53 metų moteris mirė nepraėjus 24 valandoms po vakcinacijos. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar prieš mirtį ji (VAERS ID 1202719-1) juto kokius nors blogėjančios sveikatos požymius. Taip pat nerašoma ir ar jai buvo atliktas/planuojamas skrodimas.
 • Klaipėdoje iškart po skiepo mirė 78 metų vyras. Atvykęs į skiepijimo punktą vyras buvo visiškai sveikas ir niekuo nesiskundė, tačiau iškart po suleistos antros vakcinos dozės jam pradėjo darytis silpna. Pacientui buvo iškviesta greitoji ir specialistai jį gaivino apie pusantros valandos, tačiau vyras vis tiek mirė. Visgi, nors vyras mirė iškart po vakcinacijos, Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausioji gydytoja L. Venckienė tikino, kad šis įvykis nėra siejamas su skiepu.[12]
 • VAERS duomenų bazėje registruotos 1108 mirtys. Tai reiškia, kad vos per savaitę duomenų bazėje buvo patalpintos dar 88 mirtimi pasibaigę atvejai. Tarp jų ir šie:
  * 36 metų vyras mirė po 11 dienų. Jaunam vyrui (VAERS ID 1176010-1) iškart po vakcinacijos nebuvo rimtų problemų su sveikata, jam tiesiog skaudėjo ranką. Tačiau vėliau jis paskambino savo mamai ir pasiskundė, jog jam skauda pilvą ir vemia krauju. Jo mergina su juo kalbėjo telefonu mirties išvakarėse ir tada vyras sakė, kad miegos ant grindų vonioje, nes vis vemia, o grindys šaltos. Mergina atvyko į vyro viešbučio kambarį kitą rytą, tačiau rado jį jau mirusį, gulintį ant grindų. Skrodimo metu išaiškėjo, jog vyro skrandis buvo pilnas kraujo. Vis dar atliekami tolesni tyrimai, kad būtų išsiaiškinta, kas sukėlė kraujavimą.
  * 47 metų moteris mirė po 2 dienų. Sekančią dieną po vakcinacijos jai (VAERS ID 1133712-1) prasidėjo dideli galvos skausmai, tačiau moteris vis tiek nepasirodė medikams, o vėliau mirė. Skrodimo metu buvo rastos padidėjusios kepenys ir širdis.
  * Pasiskiepijęs 49 metų vyras mirė per 12h. Deja, tačiau plačiau nerašoma nei ar vyrui (VAERS ID 1178531-1) prieš tai pasireiškė kažkokie kiti nepageidaujami reiškiniai, nei ar po mirties buvo atliktas skrodimas.
  * 53 metų vyras mirė nepraėjus 12h po skiepo. Jis (VAERS ID 1178071-1) buvo rastas negyvas savo namuose, tačiau, kaip ir prieš tai minėtas atvejis, šis taip pat nėra plačiau aprašytas ir nepateikta jokia kita informacija.
  * 54 metų vyras mirė po 18 dienų. Pranešime, kurį užpildė veliono žmona, rašoma, jog jis (VAERS ID 1141968-1) yra antras mokytojas toje pačioje įstaigoje, kuris mirė sustojus širdžiai po gautų dviejų Moderna vakcinos dozių. Be to, trečias mokytojas patyrė insultą.
 • VAERS duomenų bazėje – jau 1 020 mirtys. Per savaitę JAV duomenų bazė pasipildė dar 33 mirties atvejais. Keli mirtimi pasibaigę atvejai:
  * 51 metų vyras mirė praėjus 8 dienoms po vakcinacijos. Jam (VAERS ID 1155829-1) tiesiog sustojo širdis ir nors buvo mėginta vyrą gaivinti, jo nepavyko išgelbėti. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar vyras patyrė kažkokių kitokių negalavimų paskutinėmis savo gyvenimo dienomis.
  * 39 metų moteris mirė po 4 dienų. Jauna moteris (VAERS ID 1131199-1) po vakcinacijos antra COVID-19 vakcinos doze jautėsi vis blogiau. Iš pradžių ji juto galvos skausmą, pykinimą, padažnėjusį širdies plakimą, nors gėrė daug skysčių, bet negalėjo šlapintis ir pradėjo vemti, pradėjo elgtis nenuosekliai. Vėliau ji nebegalėjo kalbėti, palaipsniui, vos per kelias dienas, atsisakė inkstai, širdis ir kepenys. Moteris prieš vakcinaciją neturėjo jokių žinomų ligų ar alergijų. Praėjus vos 3 dienoms po vakcinacijos ji jau buvo vežama kepenų transplantacijai, nes jos kepenys visiškai nebeveikė. Tačiau bandymai stabilizuoti moterį, jog būtų galima atlikti transplantaciją, nepavyko ir jos būklė nuolat blogėjo – jau kitą rytą ji nebegalėjo kalbėti ir nustojo veikti moters inkstai bei širdis ir dar tą pačią dieną buvo konstatuota jos mirtis. Vis dar nežinoma kodėl visiškai sveikos pacientės būklė taip staigiai pasikeitė ir ji mirė.
 • VAERS duomenų bazėje registruotos 987 mirtys. Tad vos per vieną savaitę JAV buvo užfiksuotos dar 95 mirtys, įvykusios praėjus trumpam laiko tarpui po gautos COVID-19 vakcinos. Tarp pastebėtų mirties atvejų buvo ir šie:
  * 28 metų moteris mirė praėjus vos 2 dienoms po vakcinacijos. Po mirties jaunai, vos 28 metų moteriai (VAERS ID 1129860-1) buvo atliktas skrodimas, tačiau mirties priežastis vis tiek liko neaiški.
  * 59 metų vyras mirė po mažiau nei 24 valandų. Pacientas (VAERS ID 1123847-1) mirė kitą rytą, savo namuose. Policija teigė, jog mirtis susijusi su vakcina.
  * 54 metų vyras mirė po 3 dienų. Dar tą patį vakarą po suleistos vakcinos vyras (VAERS ID 1116099-1) pasijuto blogai ir buvo pristatytas į skubios pagalbos skyrių. Deja, tačiau tebegulint ligoninėje jam sustojo širdis ir vyras mirė praėjus vos trims dienoms po vakcinacijos.
  * 55 metų vyras mirė tą patį vakarą. Praėjus 1-2 valandoms po vakcinos suleidimo vyras (VAERS ID 1115944-1) pradėjo skųstis šeimos nariams, jog jam skauda krūtinę, tačiau atsisakė vykti į ligoninę. Deja, vėliau vyras buvo rastas negyvas.
 • VAERS duomenų bazėje – jau 892 mirtys. Tai reiškia, kad per vieną savaitę duomenų bazė pasipildė dar 150 atvejais, kai JAV gyventojus ištiko mirtis jau po pasiskiepijimo šia COVID-19 vakcina. Pateikiame kelis pavyzdžius:
  * 57 metų vyras mirė vos po 3 valandų. Jam (VAERS ID 1115045-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė, tačiau vos po 3 valandų vyras mirė. Deja, vis dar neaišku kokia oficiali mirties priežastis.
  * 48 metų vyras mirė dieną po vakcinacijos. Vyriškis (VAERS ID 1108969-1) po pasiskiepijimo juto kūno dilgčiojimus ir skausmus, o tą pačią naktį jam prasidėjo nevaldomas viduriavimas. Po tokios nakties ryte jis buvo pavargęs ir silpnas, o per pietus mirė.
  * 23 metų vyras mirė po 3 dienų. Po vakcinacijos jaunas vaikinas (VAERS ID 1105146-1) iš pradžių skundėsi silpnumu ir apetito stoka. Vėliau prisidėjo ir vėmimas nemalonaus kvapo išskyromis, todėl mirties dieną jis išsikvietė greitąją pagalbą. Bevežant pacientą į ligoninę buvo mėginta jį gaivinti, tačiau į įstaigą jis atvežtas jau negyvas.
 • VAERS duomenų bazėje registruotos 742. Per vieną savaitę duomenų bazėje atsirado papildomos 113 mirčių. Tarp jų buvo ir tokie atvejai:
  * 50 metų vyras mirė praėjus 5 dienoms po vakcinacijos. Pacientas (VAERS ID 1088830-1) apie dešimt minučių jautėsi nekaip, o tada staiga mirė. Jis neturėjo jokių alergijų, o ligos istorijoje užfiksuotos vienintelės problemos – diabetas ir kraujo spaudimas.
  * 58 metų moteris mirė po 4 dienų. Jai (VAERS ID 1085032-1) buvo suleista antroji vakcinos dozė, tačiau kitą dieną ji pranešė savo darbdaviui, jog jaučiasi blogai. Atėjus pirmadieniui (4 dienoms po vakcinacijos) moteris nepasirodė darbe, todėl buvo nuspręsta patikrinti, ar jai viskas gerai. Deja, tačiau moteris buvo negyva savo namuose.
  * 54 metų moteris mirė vos po 9 valandų. Moteriai (VAERS ID 1084800-1) tiesiog sustojo širdis ir nors greitosios pagalbos medikai dar bandė gaivinti moterį, tačiau ji mirė. Kol kas jai vis dar neatliktas skrodimas. Šiai moteriai buvo atlikta kepenų transplantacija, tačiau ji neturėjo jokių žinomų alergijų ir nesirgo jokiomis ligomis.
  * 18 metų vaikinas mirė praėjus 3 dienoms po vakcinacijos. Praėjus dienai po pasiskiepijimo jaunas vyras (VAERS ID 1078352-1) skundėsi kūno ir galvos skausmais bei nuovargiu. Mirties rytą jis sakė, kad skauda krūtinę ir 8:30 nusprendė išgerti Tylenol. Lygiai po dviejų valandų šeimos nariai rado vaikiną be gyvybės ženklų ir nors buvo iškviesta greitoji pagalba, tačiau atvykę medikai konstatavo jaunuolio mirtį.
 • VAERS duomenų bazėje jau yra užregistruotos 629 mirtys. Tai reiškia, kad vos per vieną savaitę JAV duomenų bazėje, į kurią patenka tik mažas procentas visų galimų šalutinių reiškinių, buvo registruota net 119 naujų mirčių. Kadangi nebespėjame talpinti kiekvieno galimai su vakcinacija susijusio atvejo, pateikiame tik kelis pavyzdžius:
  * 45 metų moteris mirė praėjus 16 dienų po vakcinacijos. Mirties dieną moteris (VAERS ID 1061911-1) bandė išsikviesti greitąją pagalbą, skųsdamasi, jog jai trūksta oro, sunku kvėpuoti ir jaučia skausmą. Deja, tačiau medikai nespėjo atvykti laiku ir ji buvo rasta negyva savo namuose.
  * 55 metų vyras mirė nepraėjus net ir 24 valandoms po pasiskiepijimo. Jis (VAERS ID 1058569-1) tiesiog mirė miegodamas. Plačiau nerašoma nei apie jo ligos istoriją, nei apie vyro pojūčius paskutinėmis gyvenimo valandomis.
  * 52 metų moteris mirė praėjus vos 2 valandoms po vakcinacijos. Nors ji (VAERS ID 1071133-1) mirė vos po 2 valandų, vis dar neaišku ar jai išvis buvo atliktas skrodimas ir kokia yra oficiali mirties priežastis.
  * Pasiskiepijęs 57 metų vyras mirė kitą dieną. Prieš mirtį pacientui (VAERS ID 1074599-1) nepasireiškė jokie simptomai ir lieka neaišku, kodėl jis mirė. Pranešimą užpildęs sveikatos priežiūros specialistas tikisi, jog vėliau gaus daugiau informacijos, kadangi net nežino, ar planuojamas atlikti skrodimas.
 • VAERS duomenų bazėje registruota 510 mirčių. Per vieną savaitę į šią sistemą buvo patalpinta dar net 94 mirties atvejai. Tarp mirusių asmenų pasitaikė ne tik vyresnio amžiaus asmenys, bet ir jaunesni nei 65 metų. Pavyzdžiui:
  * 41 metų moteris mirė vos po 2 dienų. Jai buvo suleista antroji COVID-19 vakcinos dozė, tačiau pacientė (VAERS ID 1055070-1) netikėtai mirė vos po 2 dienų. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar buvo pastebėti kažkokie kiti negalavimai.
  * 36 metų vyras mirė praėjus 4 dienoms po vakcinacijos. Sekantį rytą po gauto skiepo vyras (VAERS ID 1054160-1) nubudo su skausminga nugara ir ranka. Dar kitą naktį jis nubudo vidury nakties nuo galvos skausmo, kuris tęsėsi visą rytą drauge su pykinimu. Po pietų vyrui prasidėjo traukuliai ir jis buvo paguldytas į ligoninę, tačiau dar po poros dienų mirė.
  * 55 metų vyras mirė kitą dieną. Su ligonine susisiekė šio asmens (VAERS ID 1052172-1) darbdavys ir pranešė, kad vyrą po darbo ištiko staigi mirtis.
 • VAERS duomenų bazėje užregistruota 416 mirčių. Tai reiškia, jog per dvi savaites duomenų bazė buvo papildyta dar 183 mirtimis. Vis dar išlieka ta pati tendencija, jog daugiausiai mirčių užfiksuota tarp vyresnio amžiaus asmenų, tačiau pasitaiko ir nemažai jaunesnių žmonių. Kadangi nebespėjame fiksuoti visų įvykusių mirčių, pateikiame tik kelis pavyzdžius:
  * 39 metų moteris mirė praėjus 4 dienoms po vakcinos suleidimo. Tą pačią naktį po vakcinacijos jai (VAERS ID 1037207-1) pradėjo skaudėti injekcijos vietą, o kitą dieną moteris jau karščiavo ir ją pykino. Dar po dienos ji skundėsi, kad nebegali šlapintis, nors geria daug skysčių, o jos savijauta buvo tokia prasta, kad ji teigė, jog dar niekada taip nesijautė. Rytą prieš mirtį ji anksti ryte prižadino artimuosius, sakydama, jog jai reikia į ligoninę, o vos nuvažiavus privėmė į šiukšliadėžę. Nors medikai pradėjo jai lašinti skysčius, tačiau po tyrimų išsiaiškino, kad jos kepenims taip blogai, jog reikalinga skubi transplantacija. Deja, tačiau moteris mirė taip ir nespėjusi sulaukti transplantacijos. Prieš vakcinaciją ji buvo visiškai sveika, vieniša 9 metų mergaitės motina, kuri buvo paskiepyta tik todėl, kad dirbo chirurgijos skyriuje.
  * 35 metų moteriai teko pagimdyti negyvą kūdikį. Nėščioji (VAERS ID 1033412-1) buvo paskiepyta kai vaisiui buvo 20 savaičių. Tą patį rytą prieš vakcinaciją ji buvo ištirta ir nepastebėta jokių anomalijų – vaisius buvo sveikas, gyvas, be jokių nerimą keliančių širdies dažnio pokyčių ar pan., o dar prieš kelias dienas buvo atlikta echoskopija, kuri patvirtino, kad vaisius neturi jokių apsigimimų. Deja, tačiau praėjus 4 savaitėms po vakcinacijos, numatyto apsilankymo pas ginekologą metu, išaiškėjo, jog vaisius yra miręs ir moteriai teko po kelių dienų pagimdyti negyvą naujagimį.
  * 59 metų vyras mirė praėjus vos kelioms valandoms po vakcinacijos. Jam (VAERS ID 1039028-1) iš ryto buvo suleista vakcina, o jau po pietų (14h 38 min) pacientas buvo rastas be gyvybės ženklų. Nors jį mėginta gaivinti ir buvo iškviesta greitoji, tačiau kiek daugiau nei po pusvalandžio buvo konstatuota mirtis.
  * 58 metų vyras mirė prabėgus 6 valandoms po vakcinacijos. Deja, tačiau plačiau nerašoma kas nutiko per tas 6 valandas ir ar vyras (VAERS ID 1026379-1) prieš mirtį juto kokius nors negalavimus.
 • Gali būti, jog mRNR pagrindu pagamintos COVID-19 vakcinos sukelia retą kraujo sutrikimą. Kaip praneša naujienų portalas, per šiuos kelis mėnesius buvo užfiksuota jau mažiausiai 36 atvejai, kai po Moderna ar Pfizer vakcinos pacientams buvo nustatytas retas kraujo sutrikimas, vadinamas imunine trombocitopenija. Tai rimta liga, pasireiškianti trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimu. Jei trombocitų sumažėja itin smarkiai, gali pasireikšti spontaninis kraujavimas arba pacientas gali išvis numirti.[13]
 • VAERS duomenų bazėje registruotos jau 233 mirtys. Vos per savaitę internetinis puslapis pasipildė net 55 naujais mirties atvejais, o tarp mirusiųjų – ir vėl įvairaus amžiaus žmonės, nors dominuoja vyresni asmenys. Keli mirčių pavyzdžiai:
  * 58 metų moteris mirė kitą rytą po vakcinacijos. Iš pradžių po gautos vakcinos jai (VAERS ID 0996156-1) skaudėjo petį, tačiau vėliau ji pranešė, kad skausmas pasidarė labai stiprus ir išplito į visą kairę kūno pusę. Kitą rytą moteris nebeatėjo į darbą ir niekam nepaskambino, todėl buvo nuspręsta patikrinti, ar kažkas atsitiko. Ji buvo rasta negyva savo namuose 9h ryto.
  * 48 metų moteris mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Po skiepo ji (VAERS ID 0994913-1) karščiavo, vėmė, ją pykino, o po poros dienų moteris išvis mirė.
  * 63 metų moteris mirė po 10 dienų. Ji (VAERS ID 0991677-1) pabudo vidury nakties skųsdamasi, jog nebegali kvėpuoti. Buvo iškviesta greitoji pagalba, tačiau moteris mirė pakeliui į ligoninę.
 • VAERS duomenų bazėje užregistruotos 178 mirtys. Tai net 80 naujų mirties atvejų, kurie buvo užfiksuoti per pastarąją savaitę. Panašu, kad kiekvieną savaitę naujų mirčių kiekis sparčiai didėja. Ir toliau tarp mirusiųjų dominuoja vyresni nei 60 metų amžiaus asmenys, tačiau pasitaiko ir kur kas jaunesnių. Laiko tarpas tarp vakcinacijos ir konstatuotos mirties taip pat ir toliau yra įvairus – siekia nuo keliasdešimt minučių iki kelių savaičių. Seniau pildėme visus mirties atvejus į žemiau pateiktą lentelę, bet jų jau tiek daug ir kiekvieną savaitę vis daugėja, todėl nebespėjame. Nuo šiol (vasario mėn.) pranešime tik apie kiekvienos savaitės mirčių kiekį ir aprašysime kai kuriuos atvejus plačiau. Keli šios savaitės atvejai:
  * 56 metų moteris mirė tą pačią dieną. Moteris (VAERS ID 966888-1) tiesiog staiga mirė savo namuose.
  * 57 metų vyras mirė praėjus mažiau nei 24 val. po vakcinacijos. Jis (VAERS ID 982942-1) pasijuto prastai dar tą pačią naktį, o ryte staiga mirė, nors prieš tai neturėjo jokių nustatytų rimtų ligų.
  * 57 metų moteris mirė praėjus 4 dienoms po skiepo suleidimo. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar prieš mirdama moteris juto kokius nors nemalonius simptomus (VAERS ID 975762-1).
  * Pasiskiepijęs 46 metų vyras mirė po 27 dienų. Jaunas vyras (VAERS ID 977319-1), be jokių žinomų alergijų ar ligų, tiesiog mirė miegodamas. Oficiali mirties priežastis vis dar nežinoma.
 • Iš viso po vakcinacijos COVID-19 skiepu registruotos 329 mirtys ir 9 516 kiti šalutiniai reiškiniai. Apie tokius duomenis sausio 29 dieną pranešė „Children's Health Defense“,[14] remdamiesi oficialiais duomenimis, kurie sutampa su mūsų pačių peržiūrėtais VAERS pranešimais. Tai – susumuotos ne tik „Moderna“, bet ir „Pfizer“ vakcinos nepageidaujamos reakcijos, kurios užregistruotos per mažiau nei mėnesį, t. y., 2020 m. gruodžio 14 – 2021 m. sausio 22 dienomis. Šalutiniai poveikiai buvo įvairūs, tarp jų – ir stiprūs širdies smūgiai, iš burnos besiveržiančios putos bei kiti nerimą keliantys pranešimai. JAV institucijos pranešė, jog visų COVID-19 vakcinų nepageidaujami reiškiniai pasiskirstė taip:
  * buvo reikalinga skubi pagalba – 2 056,
  * paguldyti į ligoninę – 722,
  * gyvybei pavojinga šalutinė reakcija – 273
  * nuolatinė negalia – 104
  * apsigimimai – 11.
 • VAERS duomenų bazėje užregistruota 98 mirtys. Remiantis sausio 29 dienos duomenimis, tai net 43 mirtimis daugiau nei praėjusią savaitę. Žinant faktą, jog į VAERS patalpinama tik maža dalis nepageidaujamų vakcinų reakcijų, pastebėtų JAV, kyla klausimas ar mirčių kiekis nėra dar didesnis. Kaip ir praėjusiomis savaitėmis, pacientai mirė praėjus skirtingam laikui nuo vakcinos suleidimo. Kai kurie mirė vos po kelių valandų ar net nepraėjus parai, o kiti – kelių dienų ar savaičių bėgyje.
 • Praėjus 2 savaitėms po vakcinacijos mirė beisbolo legenda Hank Aaron. 86 metų buvęs sportininkas labai džiaugėsi pasiskiepijęs „Moderna“ COVID-19 vakcina ir viešino savo poelgį per socialinius tinklus bei žiniasklaidą, taip siekdamas paskatinti ir kitus žmones teigiamai žvelgti į vakcinaciją. Visgi tokia reklama virto antireklama, kai žvaigždė iškeliavo anapilin vos po 2 savaičių nuo pasiskiepijimo.[15]
 • Užregistruotos jau 55 mirtys. Tokie duomenys buvo pateikti sausio 22 dieną atnaujinus VAERS duombazę. Kitaip tariant, per savaitę šioje JAV duomenų bazėje atsirado papildomos 22 mirtys. „Moderna“ COVID-19 vakcina pacientams buvo suleista įvairiu metu – nuo kelių valandų iki kelių dienų iki staiga ištikusios mirties. Jauniausi iš mirusiųjų – vos 25 metų vyras, rastas negyvas 20 dienų po vakcinacijos, 32 metų moteris, mirusi po savaitės, 43 metų vyras, miręs kitą dieną po gautos vakcinos ir 45 metų vyras, kuris mirė praėjus maždaug 24 valandoms nuo vakcinacijos. Plačiau visi mirčių atvejai aprašyti žemiau pateiktoje lentelėje.
 • Sausio 15 dienos duomenimis, VAERS duomenų bazėje buvo užfiksuotos 23 mirtys. VAERS – tai JAV sukurta sistema, skirta pranešti apie pastebėtus šalutinius vakcinų poveikius. VAERS programą valdo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras bei Maisto ir vaistų administracija. VAERS buvo sukurta tam, jog būtų stebima ir renkama informacija apie nepageidaujamus reiškinius, atsirandančius po skiepų, taip siekiant įsitikinti, jog tam tikra konkreti vakcina tikrai pakankamai saugi vartoti ir jos nauda yra kur kas didesnė už galimą žalą. VAERS duomenų bazėje talpinami medikų bei pačių pacientų fiksuojami sveikatos pakitimai po vakcinų suleidimo. Duomenys dažniausiai atnaujinami kiekvieną penktadienį. Pagal iki sausio 15 dienos paskelbtus pranešimus mes žemiau pateikiame rimčiausių pastebėtų nepageidaujamų reakcijų lentelę, kurią aktyviai pildysime ir ateityje.
Amžius, lytis,
VAERS ID
Šalutinis poveikis

61 metų moteris,

ID 949523-1

Moteris mirė praėjus mažiau nei 2 dienoms po vakcinacijos. Naktį buvo pastebėta, jog pacientė nebereaguoja, todėl mėginta ją gaivinti ir buvo iškviesta greitoji pagalba. Visgi medikai nebegalėjo jai padėti ir buvo konstatuota moters mirtis.

63 metų vyras,

ID 950073-1

Vyras mirė nepraėjus net ir 12 val. po vakcinacijos. Tos dienos, kai buvo suleista vakcina, vakare pacientas buvo mieguistas, drebėjo, juto galvos ir kaklo skausmus, jo temperatūra pakilo iki ~38,1 C. Deja, tačiau anksti ryte pacientas rastas negyvas.

53 metų moteris,

ID 950108-1

53 metų moteris mirė po 10 dienų. Savaitę po vakcinacijos moteriai atlikta širdies kateterizacija. Šios procedūros metu nustatyta, jog pacientė prieš tai patyrė miokardo infarktą. Kitą dieną ji buvo išleista į namus, tačiau dar po poros dienų mirė savo namuose.

45 metų moteris,

ID 961339-1

45 metų moteris mirė tą pačią dieną, kai gavo vakciną. Teigiama, jog pacientės vaikinas neigė bet kokios moters simptomis visą dieną po paskiepijimo, tačiau tą pačią naktį ji mirė.

79 metų vyras,

ID 949474-1

Vyras mirė praėjus maždaug 12 val. po vakcinacijos. Kitą dieną po vakcinos suleidimo pacientas pavalgė pietus, o tuomet apsivėmė ir nustojo kvėpuoti. Slaugos namų darbuotojai mėgino jį gaivinti ir tuo pačiu iškvietė greitąją pagalbą, tačiau atvykę medikai konstatavo vyro mirtį.

81 metų vyras,

ID 950979-1

Vyras mirė praėjus mažiau nei 10 val. Pacientui vakcina buvo suleista 10 ryto, o jis mirė 19 val. 30 min.

75 metų vyras,

ID 956811-1

Vyras mirė tą pačią dieną po vakcinacijos. Jis buvo rastas be gyvybės ženklų ir jį mėginta gaivinti, tačiau medikai visgi nebesugebėjo išgelbėti šio paciento ir buvo konstatuota jo mirtis.

83 metų vyras,

ID 962940-1

Pacientas mirė prabėgus vos 7 val. po vakcinacijos. Vyrui buvo suleista antroji COVID-19 vakcinos dozė ir po pusantros valandos jis pradėjo kosėti. Kosulys nesiliovė net ir po kelių valandų, o galiausiai jo kvėpavimas pasunkėjo ir teko uždėti deguonies kaukę bei iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Deja, tačiau atvykę medikai nebegalėjo padėti ir konstatavo vyro mirtį.

61 metų vyras,

ID 962995-1

61 metų vyras mirė po 4 dienų. Pacientas neturėjo jokių žinomų alergijų ir nepastebėjo jokių šalutinių reakcijų iškart po pasiskiepijimo. Deja, tačiau vyras mirė vos po 4 dienų, o vakciną suleidusi klinika vis dar nežino oficialios mirties priežasties.

92 metų moteris,

ID 958935-1

Paskiepyta moteris mirė per 24 val. Jos mirtis buvo staigi, plačiau nerašoma ar pacientė juto kokius nors kitus simptomus.

65 metų moteris,

ID 963016-1

Moteris mirė nepraėjus 24 val. po vakcinacijos. Pacientė nesirgo jokiomis ligomis ir neturėjo jokių žinomų alergijų, tačiau ji mirė neprabėgus net ir 24 valandoms po „Moderna“ COVID-19 vakcinos suleidimo.

56 metų vyras,

ID 964401-1

56 metų vyras mirė po 4 dienų. Pacientas nesirgo jokiomis ligomis ir iki šiol nebuvo pastebėta jokių reakcijų po skiepijimo, tačiau suleidus „Moderna“ COVID-19 vakciną vyras mirė vos po 4 dienų.

43 metų vyras,

ID 933578-1

Kitą dieną po vakcinacijos mirė 43 metų vyras. Pacientui buvo diagnozuotas diabetas, hipertenzija ir miego apnėja, tačiau jis neturėjo jokių alergijų.

45 metų vyras,

ID 929764-1

Vos po 24 val. mirė 45 metų vyras. Pacientas neturėjo jokių alergijų, tačiau kitą dieną po vakcinacijos jis buvo rastas negyvas savo namuose. Tiesa, jog ligos istorijoje rašoma, kad vyras turėjo problemų su nutukimu, padidėjusiu kraujospūdžiu ir miego apnėja.

32 metų moteris,

ID 939050-1

32 metų moteris mirė praėjus savaitei po vakcinacijos. Ji buvo paskiepyta gruodžio 28 d., o maždaug po dienos jai pasireiškė kosulys, todėl buvo išrašyti vaistai. Sausio 3 dieną pacientei pasireiškė kairės pusės silpnumas ir afazija (visiškas arba dalinis kalbos praradimas dėl galvos smegenų pažeidimo). Moteris buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatytas COVID-19 ir buvo reikalinga intubacija. Nepaisant medikų pastangų, sausio 4 dieną moteriai konstatuota mirtis.

25 metų vyras,

ID 936805-1

Mirė vos 25 metų vyras. Jis pasiskiepijo gruodžio 22 d. ir buvo rastas negyvas savo namuose sausio 11 d. Rašoma, jog ką tik po vakcinacijos jis nejuto jokio šalutinio poveikio.

56 metų moteris,

ID 935511-1

Pasiskiepijusi 56 metų moteris mirė sekančią dieną. Ji nesirgo jokiomis ligomis, o vienintelė žinoma alergija – lengva odos reakcija į lateksą. Kitą dieną po vakcinacijos ji tiesiog buvo rasta negyva savo namuose.

60 metų vyras,

ID 930154-1

60 metų vyras mirė po 3 dienų. Pacientas nesirgo jokiomis ligomis ir vienintelė žinoma alergija – sulfatui. Nėra žinoma jokių papildomų faktų apie jo sveikatos būklę prieš pat mirtį, tačiau vyras buvo paskiepytas sausio 5 dieną, o mirė sausio 8 d.

63 metų vyras,

ID 963610-1

Praėjus vos 3 dienoms po vakcinacijos mirė vyras. Po jo mirties pacientas buvo ištirtas dėl COVID-19 ir paaiškėjo, kad vyras sirgo koronavirusu, nors prieš tai neturėjo simptomų, o likus dviems savaitėms iki mirties, koronaviruso testas buvo neigiamas.

56 metų moteris,

ID 928933-1

56 metų moteris mirė praėjus 16 dienų po gautos vakcinos. Ji buvo sveika, jokių alergijų neturėjusi moteris. Stebina tai, jog šiai pacientei gruodžio 11 d. buvo diagnozuotas COVID-19 virusas, tačiau gruodžio 23 d. ji vis tiek buvo paskiepyta „Moderna“ COVID-19 vakcina. Sausio 8 d. medikai dar bandė ją gaivinti, tačiau nesėkmingai ir galiausiai teko konstatuoti pacientės mirtį.

50 metų moteris,

ID 918518-1

50 metų moteris mirė tą pačią dieną kai jai buvo suleista vakcina. Pacientė neteko sąmonės, ji nustojo kvėpuoti ir sustojo jos širdis. Medikai bandė gaivinti šią vos 50 metų moterį, tačiau pastangos buvo bevaisės. Detaliau nerašoma kiek valandų ar minučių praėjo po vakcinacijos, kai buvo konstatuota pacientės mirtis. Vis dar laukiama skrodimo išvadų, kurios paaiškintų mirties priežastį.

52 metų moteris,

ID 930910-1

52 metų moteris mirė praėjus 2 val. po vakcinacijos. Ji buvo paskiepyta 12 val. 15 min. ir mirė lygiai po 2 valandų. Tiesa, pacientė turėjo gretutinių ligų ir alergijų.

51 metų vyras,

ID 946293-1

51 metų vyras mirė praėjus 5 dienoms po skiepo suleidimo. Vyras jau prieš tai buvo prijungtas prie deguonies, kadangi sirgo sunkia plaučių fibrozės stadija. Tačiau praėjus 5 dienoms po vakcinacijos jam pradėjo dar labiau trūkti oro ir jis nugabentas į ligoninę dėl kvėpavimo nepakankamumo ir hipoksijos. Pacientas mirė tos pačios dienos vakare.

60 metų moteris,

ID 941743-1

Moteris mirė tos pačios dienos naktį. Nors ką tik po vakcinos suleidimo nepastebėta šalutinė reakcija, tačiau pacientė buvo rasta negyva 3 valandą nakties. 60 metų pacientė neturėjo jokių alergijų, tačiau jos ligos istorijoje buvo įvairių susirgimų.

56 metų moteris,

ID 941811-1

56 metų moteris mirė praėjus savaitei po vakcinacijos. Savaitę po skiepo pacientė pradėjo karščiuoti. Jai buvo atliktas greitasis COVID-19 testas, tačiau jis buvo neigiamas. Moters būklė palaipsniui blogėjo, jai prasidėjo kvėpavimo sutrikimas ir hipoksija, teko uždėti deguonies kauką, suleisti vaistų, tačiau tai vis tiek nepadėjo ir jos padėtis toliau ritosi žemyn. Buvo iškviesta greitoji ir pacientė paguldyta į ligoninę, tačiau tą patį vakarą ji mirė. Rašoma, jog mirties priežastis – kvėpavimo nepakankamumas ir sepsis.

88 metų moteris,

ID 963388-1

Moteris mirė praėjus 5 dienoms po gautos vakcinos. Prieš mirtį nebuvo pastebėta jokių susirgimų, o pati mirtis įvardinta kaip netikėta.

68 metų moteris,

ID 934539-1

Moteris mirė nepraėjus net ir 24 val. po paskiepijimo. Jokių žinomų alergijų nekentusi, tik su aukštu kraujo spaudimu problemų turėjusi moteris mirė miegodama. Jos mirtis buvo užregistruota kitą dieną po vakcinacijos.

81 metų vyras,

ID 957799-1

Vyras mirė sekančią dieną po gautos vakcinos. Jis buvo nugabentas į skubios pagalbos skyrių, nes jautėsi silpnas ir sumišęs. Čia jam sustojo širdis ir medikai nebesugebėjo jo atgaivinti.

75 metų vyras,

ID 957116-1

Vakciną gavęs vyras mirė po 4 dienų. Jo mirtis buvo staigi, be jokių požymių, jog pacientas greitai iškeliaus iš šio pasaulio. Vyras turėjo gretutinių ligų, todėl apie mirtį pranešę specialistai manė, jog būtent dėl jų pacientas ir mirė, tačiau sutuoktinė su tuo nesutiko ir reikalavo būtinai užregistruoti vyro mirtį į VAERS.

83 metų vyras,

ID 958228-1

Vyrui konstatuota mirtis praėjus 6 dienoms po vakcinacijos. Praėjus 4 dienoms po vakcinacijos vyras nustojo valgyti, o dar po 2 dienų mirė. Pacientas sirgo paskutinės stadijos inkstų liga ir sparčiai stiprėjančia silpnaprotyste.

82 metų vyras,

ID 955959-1

Vyras mirė savaitę po gautos vakcinos. Paciento šeimos nariai teigė, jog pastarosiomis savaitėmis vyro sveikata sparčiai blogėjo ir jie nemano, kad mirtis susijusi su vakcinacija.

58 metų moteris,

ID 920815-1

58 metų moteris mirė po 6 dienų nuo vakcinacijos. Moters kūnas buvo rastas jos namuose. Pacientė buvo paskiepyta COVID-19 vakcina vos prieš 6 dienas.

62 metų vyras,

ID 923993-1

Vos po 3 dienų 62 metų vyrą ištiko mirtis. Po vakcinacijos jis niekuo nesiskundė, neprašė medikų pagalbos, tačiau praėjus 3 dienoms po skiepo suleidimo netikėtai mirė.

62 metų moteris,

ID 937569-1

Moteris mirė praėjus 5 dienoms po vakcinacijos. Nėra žinoma ar ji turėjo kokių nors alergijų ar ligų.

73 metų moteris,

ID 943362-1

Moteris mirė praėjus kelioms valandoms po vakcinacijos. Ji tiesiog pasiskiepijo COVID-19 vakcina, grįžo namo ir ten nualpusi mirė. Moteris neturėjo jokių žinomų alergijų ar ligų.

65 metų vyras,

ID 926600-1

Vakciną gavęs vyras mirė vos po 2 dienų. Pacientas iš pradžių nepranešė jokių nepageidaujamų reiškinių, tačiau praėjus porai dienų jis pasijuto blogai ir tą pačią dieną mirė.

65 metų vyras,

ID 921547-1

Po 2 dienų nuo paskiepijimo vyrui konstatuota mirtis. Slaugos namuose gyvenęs vyras buvo paskiepytas sausio 2 dieną, o mirė sausio 4 d.

87 metų moteris,

ID 963269-1

Moteris mirė praėjus 2 savaitėms nuo pasiskiepijimo. Pacientė turėjo gretutinių ligų, tačiau nepažymėta, ar prieš mirtį ji jautė kokius nors papildomus negalavimus.

75 metų vyras,

ID 943889-1

Pasiskiepijęs vyras mirė kitos dienos rytą. Pacientas neturėjo jokių žinomų alergijų, o iš karto po vakcinacijos taip pat nepastebėjo jokios nepageidaujamos reakcijos, tačiau anksti ryte pradėjo skųstis dusuliu ir galiausiai mirė.

84 metų vyras,

ID 959167-1

Vyras mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Neužfiksuota, jog pacientas prieš tai turėjo kokių nors alergijų, tačiau jo mirtis konstatuota vos po 2 dienų nuo skiepo gavimo. Vyras mirė miegodamas.

79 metų moteris,

ID 940855-1

Moteris mirė tą pačią dieną. Nors pacientė buvo slaugos namuose gyvendama ten paskutines savo dienas, ji vis tiek gavo vakciną. Moteris mirė tos pačios dienos vakare.

68 metų vyras,

ID 934050-1

Vyras mirė sekančią dieną po gautos vakcinos. Slaugos namuose gyvenusį vyrą dar bandyta gaivinti, tačiau pastangos buvo bevaisės. Gretutinių ligų turėjęs vyras valandą prieš mirtį buvo nugriuvęs, tačiau kol kas neaišku ar tai turėjo įtakos jo mirčiai.

70 metų vyras,

ID 937434-1

Vyras mirė po 5 dienų. Jis neturėjo jokių alergijų ar ligų. Rašoma, kad pacientui tiesiog sustojo širdies, tačiau medikai nežino ar su tuo susijusi vos prieš 5 dienas suleista vakcina.

75 metų vyras,

ID 944609-1

Vyras mirė praėjus 9 valandoms po vakcinacijos. Jis neturėjo jokių žinomų alergijų.

85 metų vyras,

ID 959272-1

Vyras mirė praėjus 4 dienoms po vakcinos suleidimo. Rašoma, jog paciento sveikata buvo silpna, todėl „tikriausiai“ mirtis nesusijusi su vakcinacija.

90 metų vyras,

ID 955425-1

Pacientas mirė prabėgus 11 dienų po vakcinos gavimo. Prieš mirtį buvo pastebėta, kad vyro apetitas ėmė prastėti, jis sunkiau gaudėsi aplinkoje.

83 metų vyras,

ID 940602-1

Vyras mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Iki tol jokių alergijų neturėjęs vyras dieną po gauto skiepo skundėsi, jog šiek tiek skauda injekcijos vietą, tačiau jokių kitų nusiskundimų neturėjo. 2 dienos po vakcinacijos jis kelis sykius skundėsi dėl neaiškaus skausmo ir galiausiai nualpo savo namuose. Ligoninė šeimai pranešė, kad vyras mirė dėl širdies smūgio.

73 metų vyras,

ID 935222-1

Vyro mirtis konstatuota praėjus 8 dienoms po skiepijimo. Teisėsaugos pareigūnai rado paciento palaikus jo namuose po 8 dienų nuo vakcinacijos.

89 metų moteris,

ID 959356-1

Pasiskiepijusi moteris mirė kitą dieną. Detaliau nerašoma ar prieš mirtį ji juto kokius nors nepageidaujamus požymius.

77 metų vyras,

ID 961845-1

Pasiskiepijęs vyras mirė prabėgus 6 dienoms. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar pacientas jautė kokius nors kitus negalavimus ir ar turėjo alergijų.

91 metų moteris,

ID 933846-1

Moteris mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Dar tą pačią dieną po gautos vakcinos ji pradėjo skųstis, jog skauda dešinę ranką ir nugarą. Kitą dieną prie rankos skausmo taip pat prisidėjo svaigulys, tačiau dar po dienos teigė, kad jaučiasi geriau ir ėjo tvarkyti skalbinių. Visgi po pietų pacientės dukra rado ją negyvą. Ligoninės medikas mirties liudijime užregistravo, jog moteris mirė dėl širdies sutrikimų. 

75 metų vyras,

ID 940866-1

Vyras mirė po 2 dienų nuo skiepo gavimo. Pacientas buvo rastas besielgiantis nenormaliai, o jo širdies susitraukimų dažnis buvo 20-30 per minutę. Buvo iškviesta greitoji pagalba, jis buvo gaivinamas, tačiau galiausiai mirė. Medikai teigia, jog tikriausiai pacientas mirė dėl širdies sustojimo.

88 metų vyras,

ID 963163-1

Vyras mirė praėjus 2 dienoms po pasiskiepijimo. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar pacientas juto kokios nors kitus negalavimus ir ar prieš tai turėjo alergijų.

80 metų vyras,

ID 962318-1

Pasiskiepijęs vyras mirė po 3 savaičių. Medikai pamėgino susisiekti su vyru, jog užregistruotų pacientą antrai skiepo dozei, tačiau sužinojo, kad pacientas mirė sirgdamas COVID-19. Nebuvo žinoma, kad vyras būtų sirgęs kokiomis nors papildomomis ligomis ar turėjęs alergijų.

86 metų vyras,

ID 929997-1

Pacientas mirė praėjus 3 dienoms po vakcinacijos. Nors vyras jau apie mėnesį prieš vakcinaciją buvo prižiūrimas kaip senyvo amžiaus žmogus, sergantis inkstų bei širdies nepakankamumu, tačiau buvo pilnai sąmoningas, kalbėjo, pats pavalgydavo. Deja, tačiau po vakcinacijos jau kitą rytą jis tapo labai vangus, nebegalėjo pats valgyti ar išgerti vaistų, vietoj normalios kalbos tik kažką neriškiai murmėjo. Vyras mirė praėjus 3 dienoms po vakcinos gavimo, tačiau apie įvykį pranešę medikai sako, kad nežino ar tai tik sutapimas, ar vakcina visgi prisidėjo prie greitesnio jo sveikatos pablogėjimo.

88 metų vyras,

ID 963167-1

Pasiskiepijęs vyras mirė vos po 2 dienų. Rašoma, jog pacientui tiesiog sustojo širdis.

64 metų vyras,

ID 918065-1

Vyras mirė po 2 dienų nuo skiepo suleidimo. Gretutinių ligų turėjęs pacientas buvo rastas be gyvybės ženklų ir nors jį buvo bandyta gaivinti, tačiau pastangos buvo bevaisės ir teko konstatuoti jo mirtį.

83 metų vyras,

ID 947841-1

Pacientas mirė praėjus 8 val. po vakcinacijos. Rašoma, kad prieš mirtį jis daugiau nejuto jokių neigiamų reiškinių.

91 metų vyras,

ID 937127-1

Vyras mirė po 13 dienų nuo vakcinos suleidimo dienos. Slaugos namuose gyvenęs pacientas buvo paskiepytas nepaisant to, jog įstaigoje jau buvo fiksuoti keli COVID-19 atvejai. Praėjus maždaug savaitei po vakcinacijos vyro COVID-19 testas buvo teigiamas, o po 13 dienų nuo vakcinacijos jis mirė. Įvykį į duomenų bazę patalpinę darbuotojai teigia, jog jokių alergijų ir ligų neturėjęs, net skausmą kentęs vyras mirė tiesiog todėl, jog buvo senas, susirgo COVID-19, o vakcina nespėjo suveikti.

92 metų vyras,

ID 934263-1

Vyras mirė praėjus 3 dienoms po vakcinacijos. Jis buvo paskiepytas gruodžio 30, pradėjo jaustis nekaip sausio 1 dieną. Vyras buvo rastas negyvas savo namuose sausio 2 dieną. Nėra nurodyta, jog jis būtų turėjęs kokių nors alergijų ar ligų.

94 metų moteris,

ID 963235-1

Moteris mirė prabėgus 2 savaitėms po pasiskiepijimo. Pacientė buvo paskiepyta, nors gyveno bendruose namuose su asmeniu, kuris tuo metu sirgo COVID-19. Praėjus 5 dienoms po vakcinacijos moteriai buvo nustatytas koronavirusas. Ji buvo paguldyta į ligoninę, tačiau iš jos išrašyta po 5 dienų. Moteris mirė praėjus dar 4 dienoms.

72 metų moteris,

ID 928513-1

Moteris mirė sekančią dieną po vakcinacijos. Slaugos namuose gyvenusi pacientė turėjo gretutinių ligų, tačiau prieš mirtį nesiskundė dar labiau pablogėjusia sveikata. Ji tiesiog buvo paskiepyta, o kitą rytą taip ir nepabudo.

84 metų moteris,

ID 925154-1

Moteris mirė sekančią dieną po vakcinos gavimo. Ji neturėjo jokių alergijų, tačiau ji seniau pacientei buvo nustatyta lėtinė obstrukcinė plaučių liga.

77 metų vyras,

ID 925264-1

Vyras mirė po 6 dienų nuo vakcinacijos. Pacientas tiesiog rastas savo namuose be gyvybės ženklų.

84 metų moteris,

ID 924126-1

Moteris mirė praėjus 2 dienoms po vakcinacijos. Slaugos namuose gyvenusi moteris turėjo gretutinių ligų, o po poros dienų nuo gauto skiepo paliko gyvųjų pasaulį.

92 metų moteris,

ID 924664-1

Moteris mirė po 4 dienų. Mirties dieną ji buvo rasta savo lovoje nereguojanti į aplinką, skleidžianti gurguliavimo garsus ir su iš praviros burnos kabančiu liežuviu. Buvo iškviesta greitoji pagalba ir skubios pagalbos skyriuje jai nustatyta intrakranijinė aneurizma ir skystis plaučiuose. Slaugos namuose gyvenusi pacientė gavo Moderna COVID-19 vakciną sausio 2 dieną, o o mirė sausio 6. 

76 metų moteris,

ID 953858-1

Paskiepyta moteris mirė po 5 dienų. Nors ji mirė praėjus 5 dienoms po vakcinacijos, tačiau buvo pastebėta, jog pacientės būklė palaipsniui blogėja praėjus vos 2 dienoms po skiepo.

84 metų vyras,

ID 947662-1

Vyras mirė praėjus 7 dienoms po paskiepijimo. Rašoma, jog jo būklė blogėjo sparčiau nei prieš tai (jis gyveno slaugos namuose ir pamažu vis labiau silpo), palaipsniui jis vis mažiau reagavo, buvo mieguistas, o galiausiai po savaitės mirė.

82 metų vyras,

ID 954780-1

Pacientas mirė praėjus 8 dienoms po vakcinacijos. Mirties dieną jis staiga pradėjo vemti, o po vėmimo iš karto mirė. Prieš tai nebuvo pastebėta jokių ūmių simptomų.

89 metų moteris,

ID 920326-1

Moteris mirė praėjus 3 dienoms nuo paskiepijimo. Po vakcinacijos iš pradžių buvo pastebėta tik šiluma ir edema dešinėje kaklo pusėje bei po smakru, tačiau prabėgus vos 3 dienoms nuo vakcinos gavimo pacientė mirė.

94 metų vyras,

ID 918487-1

Pacientas mirė po 2 dienų nuo vakcinacijos. Slaugos namuose gyvenusiam vyrui staiga sustojo širdis.

83 metų moteris,

ID 941607-1

Moteris mirė kitą dieną po gauto skiepo. Nors ką tik po vakcinacijos slaugos namų gyventoja nejuto jokio šalutinio poveikio, tačiau ryte besimaudant ji pasituštino, suglebo ir mirė.

87 metų vyras,

ID 921572-1

Vyras mirė praėjus 4 dienoms po vakcinacijos. Praėjus dienai po skiepijimo pacientui prasidėjo šaltkrėtis, kūno skausmai, žemas deguonies lygis. Vėliau jam šiek tiek pagerėjo, tačiau dieną prieš mirtį jam buvo diagnozuotas pasislinkusio klubo lūžis, o dar po dienos simptomai vėl pablogėjo ir galiausiai pacientas mirė.

90 metų moteris,

ID 9177790-1

Moteris mirė praėjus 12 d. po vakcinacijos. Ji buvo skiepijama COVID-19 vakcina, nors tuo metu slaugos namuose buvo fiksuojamas viruso židinys. Praėjus savaitei po skiepo gavimo moteriai nustatytas virusas, o dar po 5 dienų ji mirė.

91 metų moteris,

ID 924186-1

Moteris mirė praėjus 4 dienoms po vakcinacijos. Slaugos namuose gyvenusiai pacientei prieš tai buvo nustatytas COVID-19, tačiau faktas, jog moteris veikiausiai ir taip tebeturėjo imunitetą šiam virusui, buvo praignoruotas ir ji vis tiek paskiepyta. Po 4 dienų buvo konstatuota jos mirtis.

88 metų vyras,

ID 930876-1

Vyras mirė tą pačią naktį. Pacientas neturėjo jokių žinomų alergijų, tačiau po to, kai gavo vakciną, taip pat darėsi rentgeno nuotrauką. Jis mirė nepraėjus net ir 24 val. po vakcinacijos, t. y. tą pačią naktį.

73 metų moteris,

ID 953785-1

Moteriai konstatuota mirtis praėjus 9 dienoms po vakcinacijos. Ši pacientė nesirgo jokiomis sunkiomis ligomis. Buvo žinoma tik tiek, jog prieš ~20 metų ji patyrė anafilaksinę reakciją pasiskiepijusi gripo vakcina.

101 metų moteris,

ID 947129-1

Moteris mirė prabėgus 9 dienoms po skiepo. Praėjus vos pusantros dienos po vakcinacijos moteriai sutriko smegenų kraujotaka, o dar po kelių dienų ji mirė.

82 metų moteris,

ID 948428-1

Moteris mirė praėjus dienai po vakcinacijos. Pranešime plačiau neparašyta ar pacientė turėjo kokių nors alergijų bei ligų.

89 metų vyras,

ID 948181-1

Vyras mirė tą pačią dieną, kai jam buvo suleista vakcina. Jo širdies plakimas buvo nereguliarus, pacientas juto krūtinės skausmą, o galiausiai mirė sėdėdamas tualete.

83 metų moteris,

ID 944641-1

Moteris mirė sekančią dieną po gautos vakcinos. Deja, tačiau plačiau nerašoma ar prieš tai ji juto kokius nors šalutinius reiškinius.

82 metų vyras,

ID 917117-1

Po savaitės vyrui patvirtintas COVID-19, mirė po dar 3 dienų. Slaugos namuose jau buvo ne vienas COVID-19 užsikrėtęs asmuo, tačiau nepaisydami šio fakto darbuotojai vis tiek paskiepijo šį asmenį. Jie teigė, kad taip pasielgė „norėdami užkiršti kelią pacientui užsikrėsti virusu ar sumažinti riziką“, nors puikiai žinoma, kad reikia dviejų vakcinų, o ne vienos. Taip pat pranešime rašoma, jog nėra įrodymų, kad vakcina kaip nors sukėlė vyro mirtį.

87 metų moteris,

ID 927260-1

Moteris mirė po 9 dienų. Slaugos namuose gyvenusiai pacientei po vakcinacijos iš pradžių nebuvo pastebėta jokių šalutinių reakcijų. Po 9 dienų ji buvo rasta nereaguojanti, jos akys buvo pusiau užmerktos, ji nenormaliai kvėpavo, o galiausiai nebuvo aptikta širdies veikla. Visgi medikams tuo metu pavyko ją atgaivinti ir moteris buvo išvežta į skubios pagalbos skyrių. Deja, tačiau ligoninėje ji ir toliau buvo nestabili, jai kelis kartus sustojo širdis bei patyrė sunkią bradikardiją. Galiausiai medikams nebepavyko išgelbėti jos gyvybės.

83 metų moteris,

ID 944659-1

Moteris mirė kitą dieną po gautos vakcinos. Plačiau nerašoma kaip ji jautėsi prieš mirtį ir ar pastebėjo kažkokią šalutinę reakciją iš karto po skiepo suleidimo.

93 metų vyras,

ID 926797-1

Vyras mirė nepraėjus net ir 24 val. po vakcinacijos. Pacientas gavo vakciną vėlų rytą ir netikėtai mirė kitą dieną anksti ryte. Rašoma, jog vyras turėjo sunkių gretutinių ligų.

78 metų moteris,

ID 917793-1

Moteris mirė po 11 d. nuo paskiepijimo. Slaugos namuose gyvenusi pacientė buvo paskiepyta nepaisant to, jog įstaigoje buvo fiksuotas koronaviruso protrūkis. Po savaitės nuo vakcinacijos jai buvo nustatytas COVID-19, o dar po 4 d. ji mirė. Darbuotojai teigia, kad moteris mirė dar gretutinių ligų ir koronaviruso, o ne vakcinos.

99 metų vyras,

ID 915880-1

Vyras mirė per 12 val. nuo paskiepijimo. Jis neturėjo jokių alergijų ar žinomų ligų. Visgi stebina tai, jog medikai vis tiek drįso skiepyti šį pacientą, nors rašoma, kad jis prieš vakcinaciją jau visą savaitę atsisakydavo maisto.

91 metų vyras,

ID 941561-1

Vyras mirė praėjus 3 dienoms po skiepo. Nors slaugos namuose gyvenęs garbaus amžiaus pacientas jau kuris laikas pamažu silpo, tačiau jam vis tiek buvo suleista COVID-19 vakcina. Mirties dieną, iš ryto, darbuotojai pastebėjo, jog paciento kairė veido pusė suglebusi, vyras skundėsi, jog kairė ranka sunkiau veikia. Jis dar įstengė kalbėti, tačiau vyro kalba buvo sunkiai suprantama ir priminė tik murmesį. Jį ištiko širdies smūgis ir pacientas visiškai nebegalėjo valdyti kairės kūno pusės, o galiausiai mirė.

81 metų vyras,

ID 953348-1

Vyras mirė po 23 dienų. Pacientas gyveno slaugos namuose. Apie įvykį pranešę darbuotojai tikina, jog vyras tiesiog neturėjo pakankamai laiko, kad įgautų imunitetą, nors jau buvo praėję daugiau nei 3 savaitės. Taip pat, kaip dažnai pasitaiko tokio tipo pranešimuose, kaltinama ir vyro sveikatos būklė.

74 metų moteris,

ID 953129-1

Pasiskiepijusi moteris mirė po 9 dienų. Mirties rytą moteris pajuto nugaros skausmą, o po to išvis nebereagavo, todėl vyras iškvietė greitąją. Deja, tačiau medikams nepavyko išgelbėti pacientės ir buvo konstatuota jos mirtis. Moteris neturėjo jokių alergijų.

89 metų vyras,

ID 952881-1

Vyras mirė praėjus 5 dienoms nuo vakcinacijos. Pacientas buvo skiepijamas, nors prieš pusantro mėnesio jam buvo diagnozuotas COVID-19. Dieną po vakcinos suleidimo pacientas apsilankė pas gydytoją, nes skundėsi dusuliu ir didėjančia edema (skysčio kaupimuisi audiniuose). Iki pat mirties vyras toliau juto dusulį, buvo naudojama deguonies kaukė.

64 metų vyras,

ID 952713-1

Vakciną gavęs vyras mirė praėjus 17 dienų. Prieš mirtį jis buvo silpnas, sunkiai kvėpavo. Prabėgus 13 dienų po vakcinacijos vyrui buvo nustatytas COVID-19, o mirė dar po 4 dienų.

63 metų vyras,

ID 951688-1

Vyras mirė po 15 dienų. Plačiau neparašyta ar prieš mirtį buvo pastebėta kokių nors požymių, jog vyras jautėsi prasčiau.

77 metų vyras,

ID 951518-1

Pasiskiepijęs vyras mirė po 7 dienų. Pranešime teigiama, jog po vakcinacijos nebuvo pastebėta neigiamo šalutinio poveikio, tačiau nežinia kiek galima pasitikėti tokiais duomenimis, nes vyras gebėjo komunikuoti tik neigiamai kratydamas galvą ar sakydams „ei, ei”. Mirties vakarą vyras tiesiog susmuko ir mirė. Artimieji prašė atlikti skrodimą, bet skrodimas nebuvo atliktas.

98 metų moteris,

ID 949630-1

Moteris mirė praėjus 6 dienoms po vakcinacijos. Slaugos namų gyventoja gavo skiepą ir iš pradžių nebuvo pastebėta jokių šalutinių reakcijų. Visgi ankstų rytą buvo pastebėtas padažnėjęs kvėpavimas. Nors jai buvo suleista morfino ir papildomai duodamas deguonis, tačiau būklė blogėjo. Jai nebuvo atlikti jokie tyrimai, tik suteikta priežiūra komfortiškai numirti.

53 metų moteris,

ID 905937-1

Po skiepo moteris ėmė kosėti, ją išbėrė. Praėjus maždaug 15 min. po vakcinacijos moteris pradėjo kosėti ir pajuto, jog niežti gerklę – pojūčiai buvo tokie patys, kokius patyrė dėl kitų alerginių reakcijų. Ji paprašė geriamojo difenhidramino, tačiau simptomai greitai blogėjo, todėl jai suleistas epinefrinas, po kurio pasijuto geriau. Moteris buvo palikta ligoninėje stebėjimui ir po 20 minučių vėl pradėjo justi tuos pačius simptomus, todėl buvo nugabenta į skubios pagalbos skyrių. Ji kosėjo, buvo pastebėtas bėrimas dilbių zonoje, bėganti nosis. Jai buvo suduoti įvairūs vaistai, tačiau tik po maždaug pusvalandžio pasijuto geriau ir nebekosėjo. Praėjus kiek daugiau nei valandai simptomai ir vėl pasikartojo.

35 metų moteris,

ID 905962-1

Moteriai pradėjo smarkiai plakti širdis ir pasireiškė dusulys. Praėjus maždaug 30 minučių po vakcinacijos pacientė pranešė pajutusi nepageidaujamus simptomus, įskaitant padažnėjusį širdies ritmą, spaudimą krūtinėje ir lengvą dusulį. Ji buvo nusiųsta į skubiosios pagalbos skyrių, kur gavo difenhidramino, famotidino, metilprednizolono ir po 90 minučių stebėjimo išleista namo.

59 metų moteris,

ID 905986-1

Moteriai pasireiškė stiprus patinimas ir niežtėjimas. Dūrio vietoje susidarė kietas gumulas, kuris liečiant buvo karštas. Tiesa, ši moteris vartoja įvairius kitus vaistinius preparatus bei vitaminus, tačiau kokius tiksliau – nenurodyta.

30 metų moteris,

ID 906235-1

30 metų moteriai po vakcinacijos ilgai dilgčiojo galūnės. Pacientė, kuri iki tol nebuvo patyrusi jokių alerginių reakcijų, iš karto po vakcinos suleidimo pajuto dilgčiojimą galūnėse. Ji pradėjo jausti šilumą, jos krūtinė paraudo, o širdis ėmė plakti greičiau. Tokie nemalonūs pojūčiai tesėsi apie minutę, tačiau po dviejų valandų moteris vis dar jautė kairės rankos dilgčiojimą.

62 metų moteris,

ID 906315-1

Po skiepo moteriai paraudo krūtinė, kaklas, veidas bei ištino lūpos ir ausys. Prabėgus 35 minutėms po vakcinacijos pacientė pastebėjo, jog paraudo jos krūtinė, kaklas ir paraudimas toliau keliavo link veido ir ausų. Ausys buvo ištinusios. Dėl to moteris buvo perkelta į skubios pagalbos skyrių, kur buvo pastebėta, jog taip pat patino jos lūpos. Ši pacientė turi kelias skirtingas jau iki tol žinotas alergijas.

69 metų vyras,

ID 906394-1

Pacientui 4 valandas smarkiai svaigo galva. Vyrui, kurio medicininėje istorijoje jau prieš tai buvo užfiksuotos kelios skirtingos alergijos, po COVID-19 vakcinos pradėjo smarkiai svaigti galva. Po 4 valandų jis jautė skausmą injekcijos vietoje, o po maždaug 10 valandų prasidėjo smarkus galvos svaigimas, kuris pacientą kankino apie 4 valandas.

65 metų vyras,

ID 906416-1

Vyrui prasidėjo karščiavimas, jis jautėsi išvargęs, skaudėjo raumenis ir galvą. Vyras, kuriam iki tol nebuvo nustatyta jokių alergijų ar ligų, po vakcinacijos pradėjo justi nuovargį, dėl kurio nusprendė tiesiog pamiegoti, tačiau prabudo naktį jausdamasis dar prasčiau. Tuo metu jo temperatūra buvo pakilusi iki ~39,5 C, taip pat kentė galvos ir raumenų skausmą. Ryte temperatūra buvo šiek tiek nukritusi ir siekė ~37,8 C.

36 metų moteris,

ID 906418-1

Pacientei prasidėjo stiprus karščiavimas ir galvos skausmas. Moteris, kuri turi lengvą alergiją penicilinui ir kodeinui, po skiepo jautė galvos skausmą, o jos temperatūra pakilo iki ~39,3 C. Jai buvo atliktas PGR testas koronavirusui nustatyti, tačiau tyrimas parodė, jog pacientė neserga COVID-19.

36 metų moteris,

ID 906836-1

Iki tol sveika moteris po skiepo jautė pykinimą, deginimą ir spaudimą pečių lygmenyje. Be to, pacientei užfiksuotas gilus, šiurkštus ir sausas kosulys, galvos skausmas. Kitą rytą ji juto, jog labai skauda ranką.

35 metų moteris,

ID 906858-1

Moteriai pasidarė sunku kvėpuoti, jos širdis ėmė plakti neįprastai greitai. Prabėgus 10 minučių po paskiepijimo pacientė pasiskundė, jog jaučiasi blogai, o šalia buvęs medicinos personalas pastebėjo, jog ji išblyškusi. Po to moteris pasakė, jog patiria nežymų sunkumą kvėpuoti bei greičiau plakančią širdį. Ji buvo perkelta į skubiosios pagalbos skyrių, kur pacientę toliau stebėjo medikai, tačiau jokie vaistai ar kitoks gydymas nebuvo paskirtas.

44 metų moteris,

ID 906868-1

Moteriai nutirpo visa kairė kūno pusė nuo ausies iki rankos. Praėjus ~5 min. po vakcinacijos, pacientė pajuto, jog jos kairė ranka yra labai šalta. Po to nutirpo ne tik jos ranka, bet ir visa kairė pusė nuo ausies iki rankos. Po 20 minučių nutirpimas praėjo, tačiau pacientė vis tiek juto šaltį kairėje rankoje.

33 metų moteris,

ID 906931-1

Moteris kentė neįprastą krūtinės spaudimą bei galvos skausmą ir svaigulį. Vos tik gavus vakciną pacientė iš karto pajuto galvos skausmą ir svaigimą. Praėjus maždaug 30 minučių, jai pradėjo spausti krūtinę. Ji gavo vaistų ir po maždaug 20 minučių buvo perkelta į greitosios pagalbos skyrių, tačiau pranešime neminima kada ji pasijuto geriau ir buvo išleista namo.

57 metų moteris,

ID 906950-1

Moteris po vakcinacijos nualpo. Po skiepo pacientė juto stiprų galvos skausmą, šaltkrėtį, jai skaudėjo rankas ir kūną. Galiausiai ją ne tik pradėjo pykinti ar svaigti galva, bet ir nualpo stovėdama.

43 metų moteris,

ID 906991-1

Pacientė svaigo galva, ji vos nenualpo. Ji buvo paguldyta ant grindų paliekant kojas aukščiau. Pacientė taip pat gavo saldų gėrimą ir užkandį, kadangi ji serga antro tipo diabetu. Pasijutusi geriau moteris paliko gydymo įstaigą, tačiau grįžusi namo ir vėl pajuto panašų galvos svaigimą. Ši pacientė turi gretutinių ligų bei anksčiau pastebėtų alergijų.

40 metų moteris,

ID 907016-1

Moteris pradėjo karščiuoti, jai svaigo galva ir smarkiai plakė širdis. Sveika, prieš tai jokių alergijų neturėjusi moteris po vakcinos gavimo pajuto padažnėjusį širdies plakimą ir galvos svaigimą. Ji buvo nuvesta ir skubiosios pagalbos skyrių, kur pacientės temperatūra pakilo iki ~38,3 C. Nepageidaujami pojūčiai pranyko praėjus maždaug pusantros valandos po injekcijos.

44 metų moteris,

ID 907022-1

Moteriai prasidėjo anafilaksinė reakcija ir teko griebtis intubacijos. Gavus „Moderna“ COVID-19 vakciną, moteris patyrė anafilaksinę reakciją, todėl jai buvo greitai suleisti reikiami vaistai. Visgi pacientei vien to nepakako ir teko atlikti intubaciją. Moteris praleido ligoninėje vieną dieną, tačiau plačiau nerašoma kokia jos sveikatos būklė buvo vėliau.

41 metų vyras,

ID 907052-1

Vyras pradėjo justi krūtinės skausmą ir galvos svaigimą. Tokie pojūčiai atsirado vos po 10 minučių nuo vakcinacijos. Po gautų vaistų situacija pagerėjo, tačiau jis vis tie jautėsi neramiai. Vyrui iki šiol nebuvo pastebėta anafilaksinė reakcija ar problemų su širdimi.

43 metų moteris,

ID 907075-1

Pacientė patyrė bronchospazmą su kosuliu bei liežuvio niežėjimu. Tai įvyko po 10 min nuo pasiskiepijimo. Ji buvo prisatyta į skubiosios pagalbos skyrių, o jos padėtis apibūdinta kaip pavojinga gyvybei, tačiau plačiau nerašoma nei kiek truko negalavimai, nei kokių veiksmų buvo imtasi gelbėjant šią pacientę.

50 metų moteris,

ID 907131-1

Pacientei pradėjo tinti gerklė ir sparčiai plakti širdis. Tai įvyko praėjus ~10-15 min. po vakcinacijos. Iš anksčiau jau buvo žinoma, jog moteris turi kelias skirtingas alergijas (morfinui, penicilinui, braškėms ir kt.).

47 metų vyras,

ID 907248-1

47 metų vyrui pasireiškė karščiavimas ir rankos skausmas. Kitą rytą po vakcinacijos vyras pabudo jusdamas rankos skausmą. Jo temperatūra buvo 39 C, tačiau pažymima, jog gali būti, kad pacientas tiesiog serga COVID ar gripu ir tai gali būti nesusiję su vakcina.

34 metų moteris,

ID 907250-1

Moteris juto dilgčiojimą sruostuose, pradėjo vemti, pasidarė sunku ryti. Ji išgėrė vaistų nuo alergijos ir nuo pykinimo. Užfiksuota, jog pacientė pradėjo jaustis geriau po 2 valandų.

45 metų moteris,

ID 907291-1

Moteris rytą po gautos vakcinos kentė stiprius skausmus ir karščiavo. Nors po ką tik suleistos vakcinos nebuvo pastebėta jokios reakcijos, tačiau pacientė prabudo kitą rytą jausdama stiprų kūno skausmą, kuris buvo dar didesnis vakcinos suleidimo vietoje. Ji taip pat karščiavo – temperatūra siekė ~38,1 C.

43 metų vyras,

ID 907302-1

Pacientui pasireiškė karščiavimas, skausmas ir didžiulis nuovargis. Vyras, kuriam prieš tai nebuvo nustatyta jokių alerginių reakcijų, naktį po vakcinos suleidimo pradėjo karščiuoti, juto šaltkrėtį, raumenų skausmus ir didžiulį nuovargį. Jo temperatūra buvo ~39,4 C. Be to, jam išbėrė kūną (rankas, kaklą, šlaunis, alkūnes, pažastis). Pacientui buvo rekomenduota išgerti vaistų nuo alergijos ir nuo skausmo, tačiau ryte bėrimas buvo vis dar ryškus. Taip pat užfiksuota, jog jo akys buvo patinę, o šlapimas – ryškiai raudonas.

24 metų moteris,

ID 907325-1

Moteris kentė karščiavimą, oro trūkumą ir rankų bei galvos skausmą. Pranešta, jog po vakcinacijos moters temperatūra pakilo iki ~38,2 C. Ji juto pykinimą, galvos skausmą, šaltkrėtį, rankų skausmą. Tą pačią naktį jai tris kartus pradėjo trūkti oro, tačiau jai nebuvo skirti jokie vaistai.

35 metų moteris,

ID 907329-1

Moteris vėmė, juto sunkumą kvėpuojant, jai svaigo galva ir galiausiai buvo išvežta į skubios pagalbos skyrių. Iki šiol buvusi sveika, jokių alergijų neturėjusi moteris po 45 minučių nuo vakcinacijos grįžo į ligoninę skųsdamasi, jog jai sunku giliai kvėpuoti. Be to, ji juto jog tirpsta galūnės, atsirado diskomfortas pilve ir galvos svaigimas. Po dar kelių minučių ji pradėjo vemti, drebėti ir skųstis smarkiu diskomfortu pilvo srityje. Pacientei buvo suleista epinefrino ir ji išvežta į skubios pagalbos skyrių.

50 metų moteris,

ID 907330-1

Moteris nebegalėjo normaliai kvėpuoti, pradėjo vemti, jai svaigo ir skaudėjo galvą. Nepraėjus net 15 minučių po vakcinos suleidimo, moteris pasiskundė, jog jai skauda skrandį ir sunku giliai kvėpuoti. Vėliau ji buvo rasta sėdinti ant grindų netoliese esančiame vonios kambaryje. Moteris vėmė, jai svaigo galva, negalėjo kvėpuoti, drebėjo, prakaitavo, jautė nemalonius pojūčius pilvo srityje. Ji buvo pasodinta į neįgaliojo vežimėlį, kad būtų išgabenta iš vonios kambario. Moteris pasiskundė, jog simptomai blogėja: pradėjo stiprėti galvos skausmas, atsirado dėmės ant odos, pacientei svaigo galva ir prasidėjo hiperventiliacija. Šalia buvęs medikas pranešė apie kodą „Mėlynas“ (šis kodas reiškia, jog žmogaus širdis nustojo plakti arba jis negali kvėpuoti). Moteriai buvo suleista epinefrino, ji nusiųsta į skubiosios pagalbos skyrių ir hospitalizuota, tačiau pranešime nedetalizuojama kiek dienų ji gulėjo ligoninėje ir kokia pacientės sveikatos būklė buvo vėliau.

29 metų moteris,

ID 907331-1

Moteris buvo nugabenta į skubiosios pagalbos skyrių, nes jos širdis pradėjo plakti neįprastai greitai, ją pykino, nutirpo kūnas. Moteriai, kuri iki tol neturėjo jokių alergijų, iš karto po vakcinacijos pasireiškė kūno nutirpimas, spaudimas krūtinėje ir diskomfortas pilve. Ji skundėsi, jog jaučiasi taip, lyg tuoj nualps. Po kelių minučių ant jos odos kaklo bei krūtinės srityje atsirado bėrimas. Nors moteriai buvo duota vandens, tačiau jai vis tiek nepraėjo visi aukščiau išvardinti negalavimai. Pacientė taip pat pajuto pykinimą, jos širdis pradėjo plakti vis greičiau, todėl jai buvo suleisti vaistai ir ji nugabenta į skubiosios pagalbos skyrių.

 59 metų moteris,

ID 907347-1

Moteris pradėjo vemti, dusti, kęsti įvairius skausmus. Po gautos vakcinos pacientė pradėjo justi raumenų ir sąnarių skausmus, nuovargį, galvos skausmą. Be to, ji padėjo vemti, pasireiškė dusulys. Yra žinoma, jog moteris alergiška penicilinui bei sojos baltymams.

28 metų moteris,

ID 907378-1

Praėjus vos 5-10 min. po vakcinacijos jauna moteris pajuto gerklės veržimą ir jai pradėjo trūkti oro. Pacientei apsvaigo galva, ją pykino, pradėjo smarkiai prakaituoti. Moteris buvo nuvežta į skubios pagalbos skyrių.

30 metų moteris,

ID 907410-1

Per 5 min.nuo paskiepijimo moteris patyrė tachikardiją, o regėjimas tapo tunelinis. Jai taip pat stirpiai plakė širdis, svaigo galva. Per 10 min. nuo vakcinos gavimo jai ant krūtinės atsirado trys monetos dydžio dilgėlinės plotai, moteriai buvo sunku ryti. Pacientė taip pat jautėsi išsipūtusi, pradėjo raugėti. Simptomai praėjo po pusantros valandos, tačiau jai prireikė išgerti vaistus.

26 metų moteris,

ID 907423-1

26 metų moteris pradėjo dusti, jos liežuvis ištino, kūnas nutirpo, prasidėjo pykinimas. Nepageidaujami simptomai prasidėjo maždaug po 1,5 val. po suleistos vakcinos. Pacientei pasidarė silpna, ją pradėjo pykinti, juto, jog tinsta liežuvis, sunku kvėpuoti. Be to, pasireiškė kūno tirpimas, ypač apatinėse galūnėse. Ji pradėjo justi, kad nebegali kvėpuoti, sunkiai sekėsi kalbėti, o kūno stingimas dar labiau stiprėjo, apimdamas ir viršutines galūnes. Jauna, iki tol jokių gretutinių ligų neturėjusi moteris buvo paguldyta į ligoninę, tačiau plačiau nerašoma ar vėliau ji pasijuto geriau ir kiek dienų praleido ligoninėje.

50 metų vyras,

ID 907459-1

15 min. po vakcinacijos vyrui prasidėjo kairės rankos skausmas. 2 val. po skiepijimo jis pradėjo justi nuovargį, stiprėjantį spengimą ausyse, o 5 val. po vakcinacijos – pykinimą. Dėl stiprėjančio kairės rankos skausmo ir spengimo ausyse pacientas negalėjo normaliai miegoti.

52 metų moteris,

ID 907468-1

52 metų moteris po gautos vakcinos nebesiorientavo aplinkoje. Iki tol buvusi visiškai sveika ir jokių alergijų neturėjusi moteris po šio skiepo pradėjo jaustis labai pavargusi ir sušalusi. Nors pacientė sėdėjo, tačiau pradėjo mėginti užmigti. Be to, ji smarkiai sumišo ir negalėjo pasakyti kelinti dabar metai, koks jos telefono kodas ir pan. Po maždaug valandos moteris pasijuto geriau.

36 metų moteris,

ID 907546-1

Moteris vėmė, jai trūko oro, nutirpo visos galūnės ir teko kęsti stiprų galvos skausmą. Per 15 min. nuo vakcinacijos pacientė pradėjo skųstis galvos skausmu, kairės rankos tirpimu ir dilgčiojimu, lūpų sustingimu. Laikui bėgant simptomų daugėjo: stiprėjo galvos skausmas, pradėjo trūkti oro, užgulė nosį, nutirpo visos galūnės, išblyško veidas, ją ne tik pykino, bet ir pradėjo vemti.

80 metų vyras,

ID 907569-1

Pacientui prasidėjo virškinimo tarkto kraujavimas. Praėjus 2 dienoms po vakcinacijos vyras buvo perkeltas į skubios pagalbos ligoninę dėl virškinimo trakto kraujavimo. Pacientas prieš tai neturėjo jokių virškinamojo trakto problemų. Jam taip pat pasireiškė pykinimas, vėmimas ir rėmuo.

40 metų moteris,

ID 907847-1

40 metų moteris po gautos vakcinos vėmė, kentė tachikardiją. Iki tol jokių alergijų nepatyrusi moteris po vakcinacijos jautėsi apsvaigusi, ją pykino, o veidas ir rankos dilgčiojo. Be to, pacientė pradėjo vemti, jai pasireiškė tachikardija ir prakaitavimas.

42 metų moteris,

ID 907867-1

Moteris pradėjo kalbėti nerišliai, patino jos ranka, pacientė ėmė drebėti. Po pasiskiepijimo „Moderna“ COVID-19 vakcina moteris pradėjo jaustis keistai, ji ėmė drebėti, prakaituoti, o ranka (ta, į kurią buvo suleistas skiepas) ir plaštaka patino. Pacientės kalba tapo šiek tiek nerišli.

45 metų moteris,

ID 907871-1

Pacientė visą naktį kentė pilvo spazmus ir nugaros skausmus. Po nakties ji atsibudo karščiuodama, jautė šaltkrėtį, galvos skausmą ir stiprų kūno skausmą, įskaitant toliau besitęsiantį nugaros skausmą ir nuovargį. Simptomai pradėjo silpnėti tik po poros dienų.

52 metų moteris,

ID 907878-1

Moteriai pasidarė sunku kvėpuoti ir ryti, todėl ji atsidūrė skubios pagalbos skyriuje. Praėjus maždaug 1 val. po vakcinacijos pacientė pradėjo justi galvos skausmą, o po mažiau nei 3 val. simptomų padaugėjo, nes atsirado sunkumas krūtinėje bei rankoje, galvos svaigimas, emocinis jautrumas. Nors jai buvo suduoti vaistai nuo alergijos, tačiau moters būklė dar labiau pablogėjo – pasidarė sunku ryti ir kvėpuoti. Jai buvo suleistas adrenalinas ir pacientė perkelta į skubios pagalbos skyrių.

40 metų moteris,

ID 907891-1

Kitą rytą po vakcinacijos moteris pranešė, jog vemia, karščiuoja (~38,8 C), jaučia galvos ir kūno skausmus, kosėja ir neturi apetito. Ji teigė, jog sirgo COVID-19 lapkričio mėnesį, tad tarp gautos vakcinos ir sirgimo virusu praėjo ne daugiau nei 2 mėn.

56 metų moteris,

ID 907898-1

Moteris nebegalėjo pakelti rankos. Kitą dieną po vakcinacijos pacientė pranešė, jog negali pakelti rankos, o injekcijos vieta yra labai karšta. Ji taip pat skundėsi, jog jaučia skausmą, kuris apima net ir kaklą, o injekcijos vietoje atsirado mažas gumbas.

36 metų moteris,

ID 907979-1

Moteris 6 valandas kentė smarkų širdies plakimą, galvos svaigimą. Praėjus 30 min. po vakcinacijos moteris pajuto lengvą galvos svaigimą, paraudo. Praėjus 1,5 val. situacija buvo pablogėjusi:  atsirado stiprus svaigulys, spaudimas krūtinėje, smarkus širdies plakimas. Pacientė pasijuto geriau tik po 6 val.

27 metų moteris,

ID 907996-1

Po skiepo moteris pasijuto serganti, lyg gavusi sedaciją. Ji jautėsi taip, tarsi tuoj nualps. Ši pacientė neturėjo jokių prieš tai pastebėtų ligų ar alergijų.

26 metų moteris,

ID 908005-1

Maždaug po 12 val. moteriai prasidėjo šaltkrėtis ir pakilo aukšta temperatūra. Pacientė skundėsi stipriu galvos skausmu, lengvu pykinimu, apetito praradimu ir sąnarių skausmu. Pasireiškė toks stiprus rankos skausmas, jog negalėjo jos nors truputį pajudinti be skausmo. Be to, užfiksuotas patinimas aplink pažastį. Kitą dieną po vakcinacijos moteris vis dar karščiavo, juto galvos ir rankos skausmą.

51 metų moteris,

ID 908028-1

Kitą rytą po gautos vakcinos pacientės COVID-19 testas buvo teigiamas. Jos temperatūra pakilusi iki ~37,9, jaučia galvos skausmą, akių deginimą, šaltkrėtį. Taip pat moteris skundėsi, jog jos galva apsunkusi, jaučiasi labai pavargusi.

52 metų moteris,

ID 908044-1

Moteris nebegalėjo kvėpuoti, jai iškviesta greitoji ir uždėta deguonies kaukė. Gruodžio 8 dieną pacientei buvo nustatytas COVID-19, tačiau gruodžio 23 dieną ji vis tiek buvo paskiepyta „Comirnaty“ vakcina. Praėjus maždaug 40 min. po vakcinacijos moteris pradėjo skųstis niežtinčia burna, todėl šalia buvęs medikas nusprendė ją palydėti iki savo automobilio ir nuvežti į priimamąjį. Visgi priartėjus prie automobilio moteriai pasireiškė kvėpavimo sutrikimas ir ir negalėjimas įkvėpti. Jai buvo suleistas adrenalinas, uždėta deguonies kaukė ir iškviesta greitoji.

29 metų moteris,

ID 908054-1

Moteriai prasidėjo skrandžio sutrikimai ir galvos skausmas. Tai įvyko tą patį vakarą po vakcinos suleidimo. Naktį ji dažnai prabusdavo dėl prakaitavimo. Kitą dieną jos negalavimai pablogėjo, nes taip pat pradėjo justi skausmą injekcijos vietoje, nesugebėjo nieko valgyti. Kitą rytą ji negalėjo miegoti dėl stipraus skausmo dešinio žasto srityje. Pacientė taip pat juto padidėjusį limfmazgį po ranka ir traukimo pojūtį. Apžiūros metu jai nustatyta lengva tachikardija ir padidėjęs kraujospūdis.

33 metų moteris,

ID 908055-1

Moteris pradėjo smarkiai vemti, ją pykino. Tai įvyko maždaug po trijų valandų po vakcinos gavimo. Nors pacientė nekarščiavo, tačiau ji susidūrė su nekontroliuojamu drebėjimu ir šaltkrėčiu.

61 metų vyras,

ID 908119-1

Pasiskiepijusiam vyrui pasireiškė karščiavimas (~38,8 C), jis pradėjo vemti. Taip pat užfiksuoti psichinės būklės pokyčiai, tačiau smulkiau nedetalizuojama kas konkrečiai buvo pastebėta ir neminima, ar paciento negalavimai vėliau praėjo.

35 metų moteris,

ID 908164-1

Moteris 2 dienas kentė skausmus ir nuovargį. Kitą dieną po vakcinacijos moteris pabudo jausdama skausmą rankoje, o laikui bėgant skausmas stiprėjo. Vakcinacijos vieta buvo karšta, buvo matyti raudonas apskritimas ir guzas po oda. Ji taip pat pradėjo justi galvos, raumenų ir sąnarių skausmus, nuovargį. Beveik po 2 dienų skausmas išnyko, tačiau moteris vis dar jautėsi labai pavargusi.

34 metų vyras,

ID 908181-1

Pacientas pradėjo karščiuoti, jausti stiprų nuovargį ir rankos skausmą. Vyras, kuriam iki šiol nebuvo pastebėta jokių alergijų ar ligų (išskyrus tarpinę astmą, kuriai inhaliatoriaus nereikėjo jau metų metus), po vakcinacijos juto drebulį, stiprų nuovargį, rankos skausmą, šaltkrėtį. Jam taip pat pasireiškė 39 C karščiavimas.

28 metų moteris,

ID 908212-1

Moteriai ištino lūpos, liežuvis, žandikaulis, nosis, akys, atsirado dilgėlinė. Maždaug po valandos nuo suleisto skiepo moteriai pradėjo niežėti kaklą ir skaudėti gerklę. Tuomet ji pajuto pūsles burnoje ir veido dilgčiojimą. Jai taip pat patino akys, žandikaulis, lūpos, nosis ir liežuvis, atsirado dilgėlinė ant kaklo ir krūtinės. Skubios pagalbos skyriuje jai buvo duoti keli vaistai ir po poros valandų ji išleista namo su papildoma steroidų dozių pakuote, nes patinimas žymiai sumažėjo. Visgi moteris vis dar skundėsi stipria migrena.

24 metų moteris,

ID 908218-1

Pacientė juto dusulį, karščiavimą, įvairius skausmus. Moteris, kuriai prieš tai nenustatyta jokių alergijų ar ligų, po vakcinacijos juto nuovargį, galvos, raumenų ir sąnarių skausmus, šatkrėtį, pykinimą. Jai taip pat prasidėjo karščiavimas, pasireiškė dusulys.

40 metų moteris,

ID 908333-1

Pacientė kentė daugybę nepageidaujamų reiškinių. Moteriai, kuri iki šiol nepatyrė jokių alerginių reakcijų, po šio skiepo pasireiškė visa puokštė nepageidaujamų reiškinių: pykinimas, galvos svaigimas, lengvas rankų drebėjimas, padažnėjęs kvėpavimas, skausmas ir šiluma injekcijos vietoje, nuovargis, lengvas veido odos patempimas, rankų ir kojų dilgčiojimas.

47 metų moteris,

ID 908371-1

Pacientė karščiavo, kentė įvairius skausmus ir pykinimą. Paskiepytai moteriai pasireiškė stiprus pykinimas, galvos ir kūno skausmai, šaltkrėtis, patinę kairės rankos limfmazgiai, mieguistumas ir iki ~38,8 C pakilusi kūno temperatūra. Negalavimai prasidėjo tą pačią dieną po vakcinacijos ir truko dvi dienas. Visi nemalonūs pojūčiai pranyko, tačiau išliko galvos skausmas.

24 metų moteris,

ID 908401-1

24 metų moteris susidūrė su tachikardija, vos nenualpo. Praėjus 2 val. po vakcinacijos moteris prabudo drebėdama ir jusdama šaltkrėtį. Ji jautėsi taip, lyg tuoj nualps. Skubios pagalbos skyriuje jai nustatyta tachikardija (140-160 dūžių per minutę). Ji buvo paguldyta į ligoninę, tačiau nėra duomenų apie tolimesnę jos būklę ar gydymą.

47 metų moteris,

ID 908917-1

Pacientei pasireiškė į insultą panaši būsena. Vakciną gavusi, jokių žinomų alergijų neturinti moteris kitą rytą atvyko į skubios pagalbos skyrių dėl insulto simptomų. Prabudusi ji sunkiai galėjo matyti su dešine akimi, taip pat klupdama ėjo labiau į kairę ir užkliuvo už stalo, todėl nusprendė atvykti į priėmimo skyrių. Nors apžiūros metu jau galėjo matyti kaip įprasta, tačiau vis dar skundėsi, jog kairė kūno pusė nėra normali, buvo nustatyta, kad ji negali tinkamai judinti kairės kūno pusės. Pažymėtina, jog nei jos pačios, nei jos tėvų ar artimų giminaičių ligų istorijose nėra insulto atvejų. Apžiūros metu nustatytas kaukolės nervo deficitas, t. y. kairės veido pusės paralyžius ir dizartrija (kalbos sutrikimas). Pasak moterį apžiūrėjusio mediko, jos kalba pasirodė šiek tiek neaiški, akys nejudėjo į kairę ar aukštyn, pacientė negalėjo pakelti kairės rankos ar gūžtelėti kairiu petimi, kairės kojos jėga – 3 iš 5, o kairės rankos griebimo stiprumas – 4 iš 5. Po apžiūros nuspręsta moterį paguldyti į ligoninę.

66 metų vyras,

ID 909095-1

Praėjus mažiau nei 2 dienoms po vakcinacijos mirė 66 metų vyras. Dieną prieš mirtį jis jautėsi mieguistas ir beveik visą laiką praleido lovoje. Nors teigė, kad laikosi pakankamai gerai, tačiau beveik 15 val. gavo vaistų nuo skausmo dėl savo kojų. Beveik 3 val. nakties jis buvo rastas savo lovoje. Vyras gulėjo ramiai, į nieką nereaguodamas, buvo išblyškęs, akys pusiau atmerktos, o iš burnos bėgo putos. Patikrinus išaiškėjo, jog jis nebekvėpavo ir nėra pulso, tad buvo konstatuota mirtis. Šis pacientas turėjo gretutinių ligų.

29 metų moteris,

ID 909481-1

Moteris pradėjo viduriuoti, vemti, jai ištino liežuvis ir gerklė, pradėjo stipriai plakti širdis. Grįžtant po vakcinacijos į namus moteris juto stiprų širdies plakimą ir jai darėsi karšta. Praėjus valandai, būnant namuose, jai prasidėjo viduriavimas ir pykinimas. Pacientė mėgino pati nuvažiuoti į ligoninę, tačiau dėl stipriai plakančios širdies ir pradėjusio tinti liežuviu paskambino greitajai pagalbai. Atvažiavus medikams moters gerklė buvo patinusi, ant krūtinės buvo matyti dilgėlinė. Skubios pagalbos skyriuje prie visų simptomų prisidėjo dar ir vėmimas. Moteriai buvo suduoti vaistai ir ji išleista namo.

61 metų moteris,

ID 909605-1

Pacientė karščiavo, jai sutriko mąstymas. Praėjus dienai po vakcinacijos moteris tapo itin vangi ir nebegalėjo aiškiai mąstyti. Jos temperatūra pakilo iki ~39,8 C. Pacientės liežuvis buvo patinęs, ant abiejų apatinių galūnių atsirado bėrimas, todėl moteris nuvyko į skubios pagalbos skyrių.

37 metų moteris,

ID 910059-1

Moteris pradėjo karščiuoti, nebegalėjo vaikščioti, jai buvo atlikta intubacija ir pastebėtas ūmus inkstų pažeidimas. Vakciną gavusiai moteriai pasireiškė kojų padų tirpimas. Ji nebegalėjo vaikščioti, prasidėjo didelis karščiavimas. Galiausiai, dėl kvėpavimo nepakankamumo, jai teko atlikti intubaciją. Taip pat pastebėtas ūmus inkstų pažeidimas. Rašoma, jog moteris praleido ligoninėje 4 dienas, tačiau plačiau nenurodoma kaip ji jautėsi išrašymo dieną.

84 metų vyras,

ID 910363-1

84 metų vyras mirė praėjus 5 dienoms po vakcinacijos. Po 3 dienų nuo skiepo gavimo vyrui pasireiškė lengva hipotenzija (žemas kraujo spaudimas), mieguistumas, sumažėjo apetitas, o dar po 2 dienų jis mirė. Pažymėta, jog pacientui buvo nustatyta progresuojanti demencija ir praeityje turėjo aspiracinę pneumoniją.

47 metų moteris,

ID 911035-1

47 metų moteris laikinai apako, o vėliau nualpo. Praėjus maždaug 7 valandoms po vakcinacijos moteris, dirbanti sesele, darbe pajuto deginimą abiejose akyse, todėl nusprendė su audiniu pamėginti paplauti akis. Deja, tačiau tai nepadėjo, nes moteris visiškai apako – vietoj normalaus vaizdo matė tik juodą foną. Šiaip ne taip išėjusi iš vonios kambario ji nualpo – kiti darbuotojai sakė, jog prieš nualpdama moteris sustingo, jos rankos buvo pasuktos į vidų, o galva į vieną pusę. Be to, personalas taip pat sakė, jog moteris ~10 min. nerišliai kalbėjo, tačiau ji pati neprisimena pokalbio su savo kolegomis. Pabudusi ji ir vėl galėjo matyti, tačiau buvo paguldyta į ligoninę stebėjimui.

70 metų moteris,

ID 911854-1

Pacientė kentė ilgalaikį kairės kūno pusės skausmą. Praėjus mažiau nei parai po vakcinacijos moteriai prasidėjo kairės rankos skausmas, kuris po to išplito į kaklą ir nugaros kairę pusę. Praėjus 5 dienoms moteris vis dar kankinosi dėl tokių pačių negalavimų.

85 metų moteris,

ID 913733-1

Po vakcinos suleidimo mirė 85 metų moteris. Tai įvyko vos po kelių valandų nuo vakcinacijos, tačiau ligoninė nenorėjo pranešti apie šį atvejį. Apie tai pranešusi jos anūkė rašė:

Mano močiutė mirė praėjus kelioms valandoms po to, kai gavo Moderna Covid vakcinos dozę. Nors aš nesitikiu, kad įvykiai yra susiję, gydanti ligoninė to nepažymėjo, todėl aš norėjau būti tikra, jog pranešimas buvo pateiktas.

89 metų moteris,

ID 914621-1

Praėjus 5 dienoms po vakcinacijos mirė 89 metų moteris. Jai iš pradžių pasireiškė tik lengvas nuovargis, tačiau vėliau ilgametė slaugos namų gyventoja visgi mirė. Darbuotojų pateiktame pranešime rašoma, jog manoma, kad ji mirė dėl natūralių priežasčių.
 • Buvo pranešta, jog „Moderna“ COVID-19 vakcina gali sukelti patinimą ir uždegimą tiems asmenims, kuriems buvo atliktos procedūros su kosmetiniais veido užpildais. Tokios procedūros daromos norint išlyginti raukšles, pakoreguoti lūpų formą ir panašiems dabar itin populiariems tikslams pasiekti. Kai po vakcinos gavimo keliems asmenims pasireiškė tokia nepageidaujama reakcija, juos teko gydyti sterodais ir antihistamininiais vaistais.[16]
 • Dr. Anthony Fauci prasitarė, jog pasiskiepijęs šia vakcina patyrė šalutinį poveikį, tačiau tikino, jog pojūčiai buvo daug lengvesni nei po gripo vakcinos. JAV Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto direktorius teigė:[17]

  Vienintelis dalykas, kurį pastebėjau, pasireiškė po galbūt 6-10 valandų. Jaučiau lengvą rankos skausmą, kuris truko veikiausiai 24 valandas ar šiek tiek daugiau, o tada pranyko ir daugiau nejaučiau jokio kito kenksmingo poveikio.

Covid-19 vakcinos bandymų eiga, ekspertų komentarai ir kita svarbi informacija

„Moderna“[18] – tai biotechnologijų kompanija, įsikūrusi Kembridže, Masačusetse. Ji specializuojasi į vaistų kūrimą, tobulinimą bei mRNR technologija paremtas vakcinas. Amerikiečių bendrovė palyginus jauna, nes pradėjo savo veiklą tik prieš dešimt metų, 2010 rugsėjį. Visgi, nors kompanija gyvuoja 10 metų, ji dar nei karto nebuvo iki galo sukūrusi kokio nors vaisto. 2020 metų lapkričio mėnesį „Moderna“ nuskambėjo per visą pasaulį dėl savo COVID-19 vakcinos bandymų. Kaip lapkritį aiškino bendrovė, jų gaminama mRNA-1273 vakcina yra beveik 95% veiksminga. Be to, bendrovė tikino, jog vakciną galima laikyti įprastuose vakcinų laikymui pritaikytuose šaldytuvuose ir jai nereikalinga -70 C temperatūra, kaip to reikalaujama „Pfizer“ vakcinos atveju.

„Moderna“ buvo viena iš pirmųjų kompanijų, pranešusių apie pradėtus COVID-19 vakcinos bandymus. III bandymų etapas prasidėjo liepos 27 dieną ir bandymams atlikti buvo surinkta ~30 000 žmonių (~pusė jų gavo vakciną). Nors analizė vis dar buvo nebaigta, tačiau jau lapkritį buvo pranešta, kad vakcinos veiksmingumas siekia 94,5%. Preliminarus veiksmingumas buvo apskaičiuotas atsižvelgiant į tai, jog iki tol iš tyrime dalyvaujančių asmenų COVID-19 virusu susirgo 95 žmonės ir tik 5 iš jų buvo tie, kurie gavo tikrąją vakciną.

Be to, „Moderna“ tikino, jog jų gaminama vakcina gali apsaugoti nuo sunkių COVID-19 infekcijos atvejų,[19] ko tuo metu nebuvo pažymėta „Pfizer“ pranešime. Kompanijos teigimu, jų bandymų metu su sunkia COVID-19 viruso forma susidūrė 11 asmenų, tačiau visi jie gavo placebą, o ne tikrąją koronaviruso vakciną.

Galima tikroji žala ar nauda paaiškės tik po masinio skiepijimo

Neaišku kokių šalutinių poveikių sulauks pasiskiepiję žmonėsSpecialistai perspėja, jog masiškai skiepijant žmones itin greitai sukurta vakcina, veikiausiai neišvengsime įvairių neplanuotų šalutinių poveikių.

Visgi specialistai lapkričio mėnesį bandė perspėti visuomenę, jog nereikėtų pernelyg džiūgauti, kadangi buvo pateikti tik preliminarūs skaičiai, o ne galutinės, rimtame medicininiame žurnale paskelbtos išvados. Tikrasis COVID-19 vakcinos veiksmingumas gali skirtis nuo iš anksto paskelbtų preliminarių skaičių.

Lygiai taip pat gali skirtis ir vakcinos tariama apsauga nuo sunkių COVID-19 atvejų. Be to, veikiausiai nieko nestebina, jog pernelyg skubant lieka daugybė neatsakytų klausimų, kurie itin svarbūs, norint kalbėti apie menamą vakcinos naudą ar reikalingumą. Pavyzdžiui, žurnale „Nature“ pabrėžiama:[19]

Neaišku, kiek laiko trunka apsauginis vakcinos poveikis; ar ji gali užkirsti kelią žmonėms pernešti virusą; ar vakcina veikia taip pat gerai ir didesnės rizikos grupėse, pvz., vyresnio amžiaus žmonėms.

Gali būti, jog surinkus daugiau duomenų išaiškės įvairių saugumo arba efektyvumo spragų. Smarkiai skubinami bandymai neparodo kiek ilgai išlieka apsauga nuo COVID-19 ar kokie galimi tik ilgainiui pasirodysiantys šalutiniai poveikiai ar kitos problemos. Reikia įsidėmėti svarbius faktus, apie kuriuos perspėja profesoriai Paul Komesaroff, Ian Kerridge ir Ross Upshur:[20]

Vakcinos skirtos labai dideliam kiekiui sveikų žmonių. Tai reiškia, kad net ir labai retas, rimtas nepageidaujamas poveikis, gali padaryti didelę žalą, kai bus pritaikytas milijonams gyventojų.

Trumpalaikiai bandymai su mažais populiacijos pavyzdžiais, palyginti su skaičiais, kiek tikimasi gaus vakciną, taip pat gali nepastebėti gana retų, bet svarbių rizikų. Tai yra problema, kurios mes veikiausiai negalime išvengti, nes vienintelis būdas tai sužinoti yra paskiepyti daug žmonių ir paskui leisti praeiti ilgam laiko tarpui, kad išryškėtų bet kokie ilgalaikiai nepageidaujami reiškiniai.

Taigi, visi besiskiepijantys iš esmės dalyvaus tarytum viename dideliame eksperimente, kurio pasekmės kol kas visiškai neaiškios. O tuo tarpu kaip bus ginamos nukentėjusiųjų teisės, jei tokių pasitaikys, taip pat vis dar lieka neaišku.

Galutiniais duomenimis klinikinių tyrimų metu buvo nustatyti 196 COVID-19 atvejai.[1] Iš jų 11 buvo gavę tikrąją vakciną, o likusieji – placebą.

Kas geriau – „Modernos“ ar „Pfizer“ COVID-19 vakcina?

Moderna ar Pfizer?Dvi kompanijos jau gavo leidimą masiškai skiepyti žmones COVID-19 vakcina.

Iš tiesų neįmanoma lengvai nuspręsti ar kažkuri konkreti COVID-19 vakcina yra saugesnė, patikimesnė ir labiau tinkanti suvaldyti COVID-19 viruso protrūkį pasaulyje. Šiuo metu yra surinkta per mažai informacijos apie pačias vakcinas, todėl daryti aiškių išvadų negalima. Visgi, iš viešai prieinamos informacijos įmanoma šiek tiek palyginti dvi jau masiniam žmonių skiepijimui naudojamas vakcinas, t. y. tas, kurias gamina „Moderna“ ir „Pfizer“.

Tiek „Modernos“, tiek „Pfizer“ COVID-19 vakcina gaminama pasitelkiant tą pačią, žmonių masiniam skiepijimui niekada nenaudotą technologiją – mRNR.[21] Aiškinama, jog šis metodas gali paversti organizmo ląsteles į „vakciną gaminančius fabrikus“. Tos vakcinos nurodo ląstelėms sukurti koronaviruso baltymo kopijas, taip stimuliuojant apsauginių antikūnų susidarymą.

Abi bendrovės teigia, jog tam, kad susidarytų imuninė apsauga nuo COVID-19, reikės dviejų vakcinos dozių. „Pfizer“ COVID-19 vakcinos antra dozė turi būti suleidžiama ne anksčiau nei po 3 savaičių, o „Modernos“ – išlaikant bent 4 savaičių tarpą.

Nors naudojama technologija yra ta pati, visgi jų laikymo sąlygos smarkiai skiriasi. „Pfizer“ sako, kad jų gaminama COVID-19 vakcina turės būti laikoma net nuo -80 iki -60 C temperatūroje. Tuo tarpu „Moderna“ tikina, jog jų vakcinai pakanka nuo -25 iki -15 C temperatūros, o standartiniame šaldytuve gali būti laikoma iki mėnesio. Nors tai atrodo džiuginančios naujienos tiems, kurie svajoja apie COVID-19 vakciną, visgi „Moderna“ niekur detaliau nepaaiškino kodėl jų gaminama vakcina gali būti laikoma kur kas paprasčiau. Kompanija netgi patvirtino, jog jų vakciną 12 valandų galima laikyti kambario temperatūroje. Tokia atnaujinta informacija smarkiai skiriasi nuo seniau pateiktos, nes prieš tai „Moderna“ teigė, kad standartiniame šaldytuve skiepas gali būti laikomas tik 7 dienas.[22]

Be to – abiejų vakcinų efektyvumas vienodas – ~95%. Tiesa, „Modernos“ COVID-19 vakcinos bandymuose dalyvavo mažesnis kiekis žmonių – ~30 000 („Pfizer“ – virš 43 000). Tačiau „Moderna“ bent jau nuo pat preliminarių skaičiavimų paskelbimo iš karto pateikė šiek tiek daugiau duomenų apie nustatytus COVID-19 atvejus, o tuo tarpu „Pfizer“ tokią informaciją pateikė tik vėliau.

Visgi, abiejų kompanijų teiginiai apie vakcinų saugumą ar efektyvumą gali gerokai skirtis nuo realybės, kai bus paskiepyta vis didesnė dalis žmonių. Abi vakcinos buvo pagamintos naudojant naują, masiniam žmonių vakcinavimui dar nenaudotą RNR technologiją ir jos abi kol kas žymimos juodojo trikampio ženklu (▼). Šis žymėjimas reiškia, jog vaistinis preparatas įtrauktas į papildomai stebimų vaistų sąrašą ir Europos sąjungos reguliavimo institucijos ypač atidžiai stebi tokius vaistus, nes jų saugumo duomenys yra nepakankami.[23]

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e