Patrick Wood: 5G - tarsi Kinijos ir JAV Šaltasis karas

Firmus Medicus -

Be gyventojų pritarimo Arizonoje vykdoma išmaniojo miesto programa

Išmanieji miestaiPradedant diegti išmaniojo miesto technologijas, nebuvo atsiklausta gyventojų nuomonės.

Patrick Wood[1] – ekonomikos ekspertas, kritiškai vertinantis darnaus vystymosi ekonomiką ir besigilinantis į technokratijos istoriją. Jį kalbino laimėjimus pelniusio dokumentinio filmo „Take Back Your Power“ kūrėjas ir iš to kilusio judėjimo vadovas Josh del Sol.[2] „Firmus Medicus“ komanda jau seniau publikavo pokalbį su Patrick Wood, kuriame ekspertas plačiau pasakojo apie daiktų internetą ir kitas su privatumu ir saugumu susijusias problemas, kurias gali atnešti 5G technologija. Rekomenduojame pirmiausia perskaityti šį interviu: „Patrick Wood: daiktų internetas leis sekti kiekvieną mūsų žingsnį realiuoju laiku“.[3]

Josh: Taigi, Patrick, jūs dirbote, norėdamas atskleisti išmaniųjų miestų ir išmaniųjų regionų iniciatyvas. Papasakokite apie tai.

Patrick: Na, gerai. Pirmiausia, be abejo, turime technologiją. Mes jau šiek tiek kalbėjome apie kai kuriuos dalykus, kurie patenka į išmaniuosius miestus. Bet mes taip pat praleidome daugybę dalykų. Tai labai sudėtinga ir didelė sritis, bet mes tarsi pastatėme pamatus. Yra keletas tikrai nerimą keliančių technologijų, kurias technokratai bando primesti miestams, įdiegti duomenų siurbimą ir išgauti duomenis iš miestų. Atsiminkite – pinigai yra duomenyse. Taigi, kai išgirstate šias dideles kompanijas, tokias kaip „AT&T“, kalbant apie išmaniųjų miestų technologijos pritaikymą ištisiems miestams, jos kalba apie didžiulės duomenų pumpavimo mašinos sukūrimą tuose miestuose.

Dabar su miestais yra tam tikra problema. Problema ne mums, mes esame miestas. Technokratams problema yra ta, kad miestuose yra tos įkyrios miestų tarybos, kurios nuolat užduoda klausimus. Ir jie nepaliaujamai nori žinoti: „Na, o kaip tai iš tikrųjų apsaugos mūsų piliečius?“

Ir yra atstovai, tiesa? Mes juos išrenkame. Kai kurie iš jų mums gali nepatikti. Aš nemėgstu visų maniškių, bet vis tiek jie stovi priešakinėse linijose, kad apsaugotų miesto žmones ir užsiimtų miesto reikalais taip, kaip miestas, žmonės, nori, kad jie būtų daromi. Technokratai nekenčia… ši visa išmaniojo miesto minia nekenčia miestų tarybų, nes jų yra tiek daug.

Yra tūkstančių tūkstančiai miestų visoje šalyje, kurie dabar tarsi atsibudo. Jie stebi šiuos dalykus. Taigi, užuot bandę vykti tiesiai į miestus derėtis dėl išmaniųjų miesto technologijų diegimo, Finikso mieste, Arizonoje, vykdo bandomąją programą, kurią kaip kokie vanagai stebi visos kitos šalies bendruomenės. Ir ji vadinasi „Išmaniojo regiono iniciatyva“ (ang. Smart Region Initiative). Ji prasidėjo čia, Arizonos valstijos universitete (ASU), kuris laiko save darniausiu šalies universitetu. Jis iš tikrųjų net siūlo darnaus vystymosi daktaro laipsnio studijas. Taigi, jie iš tikrųjų tuo užsiima.

Jie pakilo ir pradėjo valdyti dar tris šio regiono NVO. Viena iš jų yra į prekybos rūmus panaši organizacija. Kita – yra tik naujas startuolis, savotiška duomenų plėtros valdymo įmonė. Ir jie visi kartu sukūrė šį konsorciumą, vadinamą „Išmaniojo regiono iniciatyva“. Tai labai panašu į Vyriausybės tarybos koncepciją, kuri jau įgyvendinama visoje šalyje. Tad tai – regioninės valdžios forma, beje, akivaizdžiai nekonstitucinė, bet ji yra. Mes turime vietos vyriausybių tarybą, vadinamą „Maricopa vyriausybių asociacija“ (ang. Maricopa Association of Governments). Ji taip pat susijusi su 22 miestais ir 4,2 milijonais žmonių – maždaug tiek. Ir ši išmaniojo regiono iniciatyva dirba kartu su „Maricopa vyriausybių asociacija“, kuriant išmaniąsias miesto technologijas, kurios bus diegiamos visame regione. 

Josh: Be jokio miesto valdžios sutikimo ar leidimo. Tai – FCC įstatymo pagrindas, kuris iš esmės yra oportunistinis galios įgijimas, tiesa? Turiu omenyje, jog jie nenori, kad kur nors reikėtų prašyti leidimo.

Patrick: Jūs esate visiškai teisus. Taigi, miestai niekaip neprisidėjo prie šios grupės. Nėra jokių išrinktų pareigūnų, priklausančių šiai konkrečiai grupei. „Maricopa vyriausybių asociacijos“ atveju kiekvienas miestas šioje didesnėje regioninėje taryboje turėtų dalyvauti su vienu tarybos nariu. Bet tai nereprezentuoja žmonių miestuose. Dėl Dievo meilės, tai tėra Europos Sąjungos modelis, kur kiekviena šalis gali nusiųsti vieną ar du atstovus į ES Kongresą. Kartą per metus jie gauna dvi minutes ką nors pasakyti, ir jie skundžiasi.

Taigi, ši regioninio valdymo forma yra keista. O kalbant apie išmaniąsias miesto technologijas, tai šis mažas konsorciumas, šis mažas jaukus akademinės bendruomenės konsorciumas, ASU, kartu su šiomis ne pelno grupėmis (turinčiomis visokių kitokių motyvų), tiesiog atsistojo ir pasakė: „Mes žinome, kas geriausia šiame regione“. Jie nieko nežino apie šį regioną, išskyrus tai, kad dauguma jų galbūt čia gyvena. Jie nepažįsta 4,2 milijono žmonių šiame regione. Ir kiek aš tuo domėjausi, visa tai, visa programa, yra absoliučiai netikra. Ji turėtų būti nušluota nuo žemės paviršiaus.

5G – tai lyg naujo pobūdžio Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos

Šaltasis Kinijos ir JAV karas5G rungtyniavimo lenktynės – tai tarsi naujas Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos, apie kurį yra užsiminęs ir D. Trumpas.

Tačiau kadangi miestai ir „Maricopa vyriausybių asociacija“ yra į tai įsivėlę, staiga jie turi šį naujai įgytą autoritetą čia gyvenančių žmonių akyse. „Oi, ar jūs turite omenyje, kad Išmaniojo regiono iniciatyva sako, jog turime tai padaryti šiuo būdu?“ Taip, ir jie būtent tai ir sakė. „Na, manau, tada geriau padarykime tai šiuo būdu“. Žmonės net neabejoja šiais priimtais sprendimais. Tuo tarpu tai yra absoliuti aukso kasykla „AT&T“, „T mobile“, Verizon“ ir pan. bendrovėms, kuriančioms šį duomenų pumpavimą, nes dabar jos gali diegti vienodas technologijas visame regione.

Ir įsivaizduokite, koks tai vertingesnis dalykas, nei turėti 22 atskiras sistemas, dėl kurių reikia derėtis, jas įgyvendinti ir pan. Dabar jie viską gauna vienu šūviu. Jie gauna tai greičiau, nes tai bus padaryta vienu metu visame regione. O kol kas regionas, esantis mūsų rajone – aš galiu jums pasakyti – nieko apie tai nežino. Jie visiškai užmiršti. Nebuvo jokio viešumo. Galbūt buvo išsiųsti tik pora pranešimų spaudai, bet jokio viešumo.

Ir dar blogiau, kad žmonės iš visos šalies į Finiksą žiūri kaip į pavyzdį, laukia ir sako sau: „Jei jie tai padarys, žmogau, mes irgi prisijungsim. Mes visai šalia jų, mes irgi padarysim tą patį“. Netgi Europoje žmonės dabar stebi Finikso situaciją. Jie nori padaryti tą patį. Sukurti šias išmaniųjų regionų iniciatyvas, kuriose jie galės tiesiog apimti visą technologiją, visą rinkinį visame regione. Mūsų atveju, Finikse, technokratai sučiups 22 miestus ir 4,2 milijono žmonių.

Josh: Oho. Taigi, išmanieji skaitikliai buvo „prastumti“ klimato srities veiksmų vardu. O 5G stumiamas į priekį patogumo arba neatsilikimo nuo technologijų pažangos, ar konkurencijos su Kinija vardu. Ir tai tarsi naujas Šaltasis karas, tiesa? Ko gero, tai tarsi išdygo tarp JAV ir Kinijos. Argi ne tai sako  D.Trump, kalbėdamas kodėl jis nori 5G, 6G ir bet kokių kitų G rūšių?

Patrick: Na, taip – bet kokios rūšies G. Prezidentas Trumpas yra sakęs, kad JAV privalo laimėti 5G karą. Kai tik turite ką nors panašaus, ką norite padaryti greitai – paverskite tai lenktynėmis. Mačiau tai daugybę kartų. Tiesą sakant, aš taip elgdavausi su savo dviem jaunais sūnumis, kai jie buvo maži. Viskas, ką reikėjo padaryti, tai pasiūlyti: „Nagi, palenktyniaukime. Bėkime!“ ar panašiai. „O taip!“ – sutikdavo jie. Na, jie norėjo konkuruoti vienas su kitu. Tai garantavo, kad jie sudegins šiek tiek energijos, jei nieko daugiau. Bet kada prezidentas Trumpas sako: „Mes lenktyniaujame su Kinija. Mes turime įveikti Kiniją“, visi staiga suklūsta – „Tai iššūkis, tai iššūkis!“, „O, tu teisus, mes turime įveikti Kiniją!“. O kodėl? „Na, žinote, tie žmonės ten daro visokius dalykus savo piliečiams ar panašiai. Mums reikia juos aplenkti ir padaryti dar blogiau…“ Aš sakau tai juokaudamas: „Padarykite mūsų žmonėms dar blogiau“.

Bet toks, manau, yra D. Trumpo administracijos požiūris, kuri sako: „Šiose lenktynėse turime įveikti Kiniją“. Jie iš tikrųjų greitina 5G diegimą mūsų šalyje. Matėme, kaip jie dirba per FCC, apie kurią ką tik užsiminėte, kad atimtų miestams įgaliojimus imti mokesčius ir vesti nepriklausomas derybas su technologijų diegėjais. Taigi, dabar iš paties viršaus egzistuoja federalinis įgaliojimas, kad būtų galima įgyvendinti šią 5G idėją. Ir viskas eina dar giliau, nes visi išmaniojo miesto dalykai, apie kuriuos mes kalbame, yra didesnio vaizdinio, vadinamo infrastruktūra, dalis.

Žmonės virsta ištekliais, kuriuos galima išnaudoti kaip ir kitus resursus

  Technokratiškas mąstymasPatrick Wood sako, jog technokratinio mąstymo asmenims žmonės tėra tik dar viena išteklių forma ir jiems nerūpi likusios populiacijos problemos, kurias sukels savo veiksmais.

Infrastruktūra. Mes galvojame apie ją taip: „Priešais mano namą yra duobė. Norėčiau ją sutvarkyti“. Arba: „Kelyje yra nesaugus tiltas. Norėčiau, kad jis būtų sutaisytas“. Tai nėra technokrato kasyklos infrastruktūra. Technokratams infrastruktūra yra visi elektroniniai dalykai, diegiami visoje šalyje, siekiant sujungti žmones miestuose. Ir duomenų centrų sujungimas, kad būtų galima siurbti duomenis. Tai yra infrastruktūra.

Ne taip seniai prezidentas Trumpas pasirodė po susitikimo su senatoriumi Chuck Schumer ir atstove Nancy Pelosi, sudaręs susitarimą dėl išlaidų infrastruktūrai Amerikoje. Ir iš susitikimo išėjo Schumer… Jis yra vienas pagrindinių Trumpo priešų. Jis nekenčia Trumpo visa širdimi ir, manau, tie jausmai abipusiai… Jis išėjo iš susitikimo, sakydamas: „Susitikimas su prezidentu buvo puikus. Tiesą sakant, jis netgi pasiūlė daugiau pinigų infrastruktūrai, nei siūlėme mes, ir jis padidino riziką“. Taigi, prezidentas Trumpas infrastruktūros išlaidoms atseikėjo 2 trilijonus dolerių.

Josh: Oho.

Patrick: Tai milžiniška suma. Kur keliaus šie 2 trilijonai dolerių? Ar jie kalba apie tiltus? Ar jie kalba apie duobes? Ar jie kalba apie greitkelių remontą? Ne. Jie kalba apie infrastruktūrą, apie kurią mes čia šnekame. Norėdami aprėpti mūsų šalį išmaniojo miesto technologija ir viskuo, kas padeda didžiausiam socialinės inžinerijos projektui pasaulio istorijoje.

Josh: Oho. Tiesiog noriu tai parodyti kontekste. Bet man kol kas nelabai sekasi, išskyrus tai, kad galiu pasakyti, jog tai yra didžiausias šiuo metu vykstantis dalykas. Tai, apie ką kalba Patrick, yra 5G, ir mes turime suprasti, kad tai nėra tik vieno aspekto pokalbis. Taigi, tai bus kažkas, dėl ko mes raginame jus atlikti savo pačių tyrimus ir įgyti žinių apie šį aspektą, visus jungiamuosius 5G taškus. Manau, kad Patrick galėtų padėti žmonėms iš tikrųjų suprasti „kodėl“. Tikrai suprasti šio didelio paveikslo esmę ir tokiu būdu su šia informacija pasiekti dar daugiau žmonių. Taigi, tai liečia ne tik sveikatą. Ši technologija skinasi kelią be jokių saugumo tyrimų ir tai kelia rimtą nerimą. Pritariate?

Patrick: Pritariu.

Josh: Bet yra didžiulis kitas pokalbis. Taigi taip, prašau tęsti. Padėkite mums tai susieti su kontekstu ir nuveskite mus… jūs žinote, galų gale mes norime suprasti, kokių konkrečiai žingsnių mums reikėtų imtis.

Patrick: Teisingai, leiskite man tiesiog prie viso to pridėti filosofinę idėją, kuri vyrauja visoje technokratų minioje, grįžtančioje į ketvirtąjį dešimtmetį. Žvelgdami į Jungtines Tautas, mes tai matome visur. Kai mes kalbame apie išteklius, mes galvojame apie medieną,, naftą, maistą, išgaunamą iš žemės, iš žemės iškasamus išteklius. Mes mąstome apie vandenį, kaip apie išteklių. Technokratiniam protui, ištekliai taip pat apima jus ir mane. Visi žmonės yra tiesiog ant stalo padėti ištekliai, kartu su visais kitais ištekliais, su kuriais reikia dirbti ir juos valdyti, norint, kaip jie sako, išsaugoti planetą. Aš sakau „išsaugoti planetą“ perkeltine prasme, nes jie taip šneka, tačiau jie negelbsti planetos – patikėkite manimi.

Žmonės yra sumenkinami iki tiesiog dar vieno žemės paviršiaus resurso, nesiskiriančio nuo galvijų, avių, ožkų ar dar ko nors. Net ir nuo medžių miške ir dirbamoje žemėje augančių žiedinių kopūstų. Mes – tik ištekliai, kuriuos reikia valdyti. Jų galvose nesame geresni už karvę ar avį. Taigi, mes čia tik tam, kad būtume valdomi. Dabar, kai amerikiečiai ar žmonės, kuriems rūpi 5G poveikis sveikatai, pakyla ir eina visur protestuoti… susidūrus su technokratu, technokratas galvoja:

Kodėl tu su manimi kalbi? Kodėl man turėtų rūpėti? Privalai sudaužyti kelis kiaušinius, kad pagamintum omletą.

Taigi, kur čia problema? Jūs tik ištekliai, nejau nesuprantate? Jūs esate tik ištekliai. Sveikatos problema… Mums nerūpi sveikatos problemos. Nes žinote ką? Jei turite 50 000 galvijų, jūs, aišku, nenorite prarasti visos bandos. Tai būtų kvaila. Bet žinote, galvijai žūsta dėl visokių priežasčių. Jų augintojai išsitraukia traktorių, kad galėtų juos įdėti į priekabą ir tuomet juos išveža. Nugabena juos į dešrų gamyklą ar dar kur nors, aš nežinau.

Tokios blogos mintys primena seną filmą, pavadinimu „Inaudible“. Nenorėjau to, žmonės. Bet matote, kai žmonija pažeminama iki dar vieno gyvūno, iš to išeinantis požiūris yra pavojingas ir, mano manymu, antžmogiškas. Tai visiškai antžmogiška. Taigi, visos sveikatos problemos, jei kreipsitės į technokratus, pateks į kurčiųjų ausis. Jie neturės ką jums pasakyti, nes jie žiūrės į jus ir aiškins:

Jūs, vaikinai, tikrai esate išprotėję, kad kalbatės apie tai su mumis, nes čia tiesiog nėra dėl ko jaudintis. Ir išvis, kas jūs tokie? Jūs – tik gyvūnai, kaip ir visi kiti gyvūnai.

Išteklių valdymas – tiesus kelias į valdžią, nepaisant to, kokia bus ateities ekonominė sistema

Pinigai ir ištekliaiPasak P. Wood, tikroji galia slypi ištekliuose, o ne piniguose, nes pinigai neišvengiamai nuvertėja ir vieną dieną išvis taps beverčiais.

Josh: Pakalbėkime apie tokio tipo antžmogišką mentalitetą. Turiu omenyje, galbūt mikrokosmose gali būti ta dalis, kurioje kovojame. Tai gali būti disociatyvus protas ar ego, ar kas kita, tiesa? Bet žvelgiant platesniu mastu atrodo, jog taip, kad ir iš kokios jėgos ar šaltinio jis kiltų, tai yra kolektyvinis nesąmoningumas, kuris, atrodo, nori mirti; arba turi mirties norą, ir tada tai primeta kitiems žmonėms kontrolės kontekste. Taigi, tai yra kažkas, su kuo susidūriau skaitydamas jūsų darbą apie Romos klubą. Kai jie padarė išvadą… iš esmės, jie sukūrė kontekstą šiai kovai. Ką padarė ar pasakė Romos klubas, ir kokia svarbiausia idėja?

Patrick: Pirmiausia pasakysiu, kad Romos klubas ir Trišalė komisija labai dengė vienas kitą. Ir apie tai mes parašėme savo knygoje „Trilaterals Over Washington“. Romos klubas sukėlė savotišką šlykštų panikos priepuolį, jog griūva dangus. Jie tai padarė, sakydami, kad pasaulyje radikaliai trūksta išteklių. Ir jei mes neskirstysime tų išteklių protingiau, mes visi iš esmės mirsime. Ir žmonija susitrauks. Na, o jų knyga, pavadinimu „Limits to Power“, buvo plačiai, plačiai paplitusi, ypač tarp viso pasaulio elito. Abejoju, kad daug žmonių, net ir šioje auditorijoje, į kurią dabar kreipiamės, kada nors yra girdėję apie tą knygą. Bet tai turėjo didžiulį poveikį pasauliniam elitui.

Taigi, Romos klubas nurodė iš esmės viską, ką šiandien Jungtinės Tautos daro tvarkydamos išteklius. Ištekliais pagrįsta ekonominė sistema, visų išteklių kontrolė. Beje, aš ir Sutton tai sakėme net ir tada, kai dar nesupratome technokratijos taip, kaip dabar ją suprantu aš. Mes sakėme, kad pasaulinio elito tikslas yra paimti išteklius tiesiogiai į rankas, ne tik dėl pinigų, kuriuos jie generuoja, bet ir tam, kad tiesiogiai valdytų išteklius. Tai logiška. Istorine prasme tai yra logiška jiems. Ne man, bet jiems.

Nes ateina laikas, kai pinigai netenka prasmės, ateina laikas, kai pinigai iš esmės tampa beverčiai, nes jie kasmet po truputį nuvertėja. Nuo 1913 m. doleris prarado 99% savo vertės. Ateis laikas, kai jis pasieks 100 proc. ir pinigai nieko nereikš. Beje, dabar mes beveik toje vietoje. Bet kai pinigai tampa nieko verti (ir aš manau, kad jie tai numatė dar 73-iaisiais), kai pinigai tampa nieko verti, ką jūs darote? Na, jei jūs kontroliuojate ir turite išteklius, nesvarbu, kokią apskaitos sistemą naudosite. Jei turite išteklių, o visi kiti jų nori, tiesiog palaukite, kol jie viskas susitvarkys. Ir vėl viskas priklausys jums, nes jūsų kišenėje yra ištekliai.

Štai kodėl Jungtinės Tautos yra užsiėmusios pasaulio paveldo zonų ir panašių dalykų šlavimu. Štai kodėl dabar Amerikoje JAV vyriausybei priklauso, manau, 38% ar 36% mūsų tautos žemės. Tai priklauso vyriausybei. Ir žmonės sako: „Ką? Mūsų vyriausybė valdo tiek daug turto?“ Taip, valdo. „Ar jiems tai leidžiama?“ Na, Konstitucijoje nėra rašoma, kad jie gali, bet jie tiesiog nuėjo ir padarė. Ir tai yra žemė, kurios jūs ir aš negalime naudoti teisėtiems ekonominiams tikslams.

Ir Jungtinės Tautos tai daro visame pasaulyje. Taigi, manau, kad pasaulinis elitas dabar yra tokioje pozicijoje, jog vieną dieną gali leisti finansų sistemai susilieti. Jiems tai nebebus svarbu, nes jie turės tikrus išteklius, kad galėtų atsikurti bet kokiu atveju, kai tam ateis laikas.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e