PSO pozicija dėl belaidžio ryšio poveikio sveikatai

Belaidžio ryšio poveikio sveikatai ir vėžio tikimybės tyrimas

WHO wireless spinduliuotės tyrimasWHO Tarptautinės Agentūros tyrimas parodė tiesioginį ryšį tarp belaidės spinduliuotės ir žmonių sveikatos pablogėjimo

Pasaulio Sveikatos Organizacijos Tarptautinė Agentūra (PSOTA) vėžio prevencijai rekomenduoja sumažinti mobiliųjų telefonų skleidžiamą radijo dažnių spinduliuotę (RDS). Šis faktas aiškiai paminėtas organizacijos 2011 metų spaudos pranešime.[1] PSOTA ekspertų teigimu, radijo dažnių spinduliuotė yra kancerogenas, kurio egzistavimas patvirtintas moksliniais tyrimais.

Pasaulio Sveikatos Organizacijos Tarptautinė Vėžio Tyrimų Agentūra (PSOTVTA), skirta RDS vertinimui, buvo patikrinta dėl interesų konfliktų, ir yra laikoma auksiniu standartu vertinant kancerogenus.

PSOTA Profesoriaus Kurt Straif interviu galite pamatyti šiame video:

Belaidžių prietaisų spinduliuotė priskirta 2B arba „galimas žmogaus kancerogenas“ klasei

  • 2011 metais, PSOTVTA suklasifikavo RD-EL radijo dažnio elektromagnetinius laukus (taip pat žinoma kaip bevielė spinduliuotė, angl. vadinama wireless radiation) į 2B klasės kancerogeną, kuris kitaip dar vadinamas „galimu žmogaus kancerogenu“. Tai buvo paremta patikimais įrodymais, rodančiais ilgalaikį belaidžio interneto poveikio ir smegenų vėžio sąryšį.[2]
  • PSOTVTA taip pat paskelbė naujieną apie nejonizuojančią spinduliuotę. Antra šio tyrimo dalis „Radijo dažnių elektromagnetiniai laukai“ buvo paremti moksliniu pagrindu.[3]
  • CDC atstovas Dr. Christopher Portier paskelbė pranešimą „Ateities pasaulio akys: 102 IARC monografijos posėdžio vidinis vaizdas: RF-EMF kancerogeninio pavojaus žmonėms įvertinimas“[4], kuriame taip pat patvirtinama išvada, jog RD-EL radijo dažnio elektromagnetinis laukas yra galimas žmogaus kancerogenas.

Daktaro Bann pasisakymą apie belaidės radiacijos klasifikavimą 2B kancerogenu galite pamatyti čia:

Į 2B klasės klasifikaciją įeina belaidė spinduliuotė, sklindanti iš bet kokio signalo perdavimo šaltinio

Belaidę (wireless) spinduliuotę perduoda eilė skirtingų šaltinių, tokie kaip mobilusis telefonas, kūdikių monitorius, planšetė, signalo perdavimo bokštas su antenomis, radaras, kiti Wi-fi prietaisai, ir t.t.

Nėra jokio skirtumo, koks prietaisas yra belaidės spinduliuotės šaltinis. Vis dėlto, pagrindinė grėsmė kyla iš bet kurio, nuo 30 KHz iki 300 GHz RD-EL dažnio bangas skleidžiančio, įrenginio. Šis faktas yra detaliai aprašytas Lancet pateiktame pranešime.[2]

Nors didžiausią poveikį smegenims sukelia mobiliųjų telefonų laikymas prie galvos, daugybė kitų prietaisų taip pat skleidžia bangas, kurios ilgainiui gali paveikti visą žmogaus kūną.[2]

Spinduliuotė giliau pasisavinama vaikų nei suaugusiųjų organizmuose

2013 metais Monograph išleistas pareiškimas teigia, kad „vidutinis mobiliųjų telefonų sukeliamas neigiamas poveikis sveikatai yra dukart didesnis vaikų smegenims, ir net dešimtį kartų didesnis jų galvos kaulų čiulpams“.[5]

PSOTVTA direktorius Ch. Wild rekomenduoja imtis veiksmų negiamam poveikiui sumažinti

2011 metais PSOTVTA išleistas pareiškimas tvirtina, kad „žinant potencialias, sveikatai neigiamą įtaką darančias pasėkmes, susijusias su anksčiau minėtomis klasifikacijomis ir atradimais, yra itin svarbu, kad tyrimai būtų nukreipti ties ilgalaikiu ir dažnu mobiliųjų telefonų naudojimu. Laukiant tokios informacijos, yra svarbu imtis pragmatiškų priemonių, kad sumažinti laisvų rankų įrangos ir nuotolinio susirašinėjimo plitimą.

PSO teigia, jog reikia daugiau tyrimų, nes ankstesni teiginiai apie saugumą yra klaidingi

PSO išleido 36 puslapių tyrimų ataskaitą, susijusią su radijo dažnių laukais, kuri detaliai apibūdina būtinybę atlikti tyrimus su belaidėmis priemonėmis (wireless). Organizacija siekia atlikti kitą tyrimą, kuris būtų susijęs su neurodegeneracinėmis ligomis, jų atpažinimu ir vėžiu.

Kaip prioritetą tyrimo planas iškelia „perspektyvius kohortinius tyrimus su vaikais ir paaugliais, įskaitant jų elgsenos, neurologinius sutrikimus bei vėžį“. Jie orientuojasi į ištęstą tyrimą, leidžiantį gauti kuo daugiau rezultatų tiriant technologijų pokyčius, mobiliųjų telefonų naudojimą, kitus RD-EL poveikio šaltinius, tokius kaip belaidžiai nešiojami kompiuteriai ir pan.

PSO tyrimo darbotvarkė kaip prioritetą taip pat nustato ankstyvojo gyvenimo periodo ir prenetalinį belaidės radiacijos poveikį vaisiaus vystymuisi ir elgesiui, nes pakankamai informacijos apie šį aspektą vis dar nėra sukaupta. Tokie tyrimai yra laikomi svarbiais dėl plačiai paplitusio mobiliųjų telefonų naudojimo vaikų tarpe ir didėjančios prieigos prie kitų radiacijos šaltinių, tokių kaip belaidžiai vietiniai tinklai. Tyrimai taip pat yra itin svarbūs dėl paskelbtų faktų, kurie įrodo RD-EL tinklų poveikį suaugusiesiems asmenims.[6]

Neurochirurgo K. Black interviu apie galimą priežastinį ryšį tarp mobilių telefonų naudojimo ir auglių smegenyse išssivystymo:

Medicininiai žurnalai teigia, jog saugumo garantijų besinaudojanteims belaidėmis priemonėmis nėra

Dr. Samet, tyrėjas iš PSOTA organizacijos, savo 2014 metų straipsnyje dėl tikslingesnio spinduliuotės tyrimo, teigia, jog PSO 2B klasifikacija reiškia saugumą, kuris negali būti užtikrintas. Ypatingas susirūpinimas kyla dėl perspektyvos, kad didžioji dalis populiacijos jaus radijo dažnių elektromagnetinių laukų keliamas pasekmes.[7] 

PSO pranešimas apie tai, kad mobilieji telefonai gali sukelti vėžį:

Specialistai: spinduliuotė turi būti perklasifikuota į 2A grupę, „tikėtinas žmogaus kancerogenas“ arba 1 grupę, „žinomas žmogaus kancerogenas“

Ekspertai nebėra vieningos nuomonės ir dažnai diskutuoja apie tai, kad įrodymai pateikia tik išvadas apie galimą spinduliuotės kancerogeniškumą. Jie mano, kad įrodymų apie ryšį tarp onkologinių susirgimų ir bevielės spinduliuotės padaugėjo ir jie pažengė į priekį. Dėl šios priežasties, ekspertai nuolat atnaujina savo įžvalgas dėl minėto reikalo.

Daugiau apie ekspertų nuomones rasite šiame straipsnyje.

Virš 200 mokslininkų kreipėsi į PSO dėl belaidės spinduliuotės keliamų rizikų

2015 metais PSO mokslininkai kreipėsi į Jungtinių Valstijų Edukacijos Sekretorių kartu su ekspertizės įrodymais apie belaidės spinduliuotės riziką. Laiškas buvo išsiųstas žymių ekspertų, tokių kaip Dr. Anthony B. Miller ir Dr. Annie Sasco, kurie su PSOTVTA vėžio tyrimais dirba jau 50 metų.[8]

Mokslininkai išskyrė savo susirūpinimą belaidžių technologijų keliama rizika vaikų sveikatai ir teigė, jog studentai turėtų būti mokomi saugiai naudotis technologijomis pradedant nuo saugesnės technologinės įrangos mokyklų kabinetuose. Jie taip pat ragina Jungtinių Valstijos Sekretorių imtis reikiamų edukacinių priemonių, pvz. žaidžiant su vaikais naudoti laidinį ryšį vietoje WiFi. WiFi mokyklose yra itin rizikingas verslas, kuris niekada nebuvo pripažintas saugiu.

PSO apžvalga „Vaikų sveikata ir aplinka: įrodymų peržiūra“

2002 metais PSO paskelbė problemos apžvalgą „Vaikų sveikata ir aplinka: įrodymų peržiūra“, kuri rekomenduoja sumažinti vaikams keliamą spindulinės radiacijos poveikį.[9](žr. 184 psl.) Kelios mintys iš šios apžvalgos:

  • „Galimi neigiami poveikiai vaikų sveikatai, susiję su radijo dažnių laukais dar nėra pilnai ištirti“
  • „Kadangi yra pasiūlymų, kad RD poveikis gali būti pavojingesnis besivystančiam vaisiui ir vaikui dėl didesnio jų jautrumo, apdairus vengimas yra vienas iš būdų, padedantis sumažinti poveikį vaikams“
  • „Tolesnis tyrimas yra reikalingas norint aiškiai nustatyti potencialias radijo dažnių laukų ir elektromagnetinių laukų vaikų sveikatai keliamas rizikas“
Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e