Šveicarijos gyventojai praneša apie pirmuosius 5G ryšio sukeltus sveikatos sutrikimus

Firmus Medicus -

Naujoji 5G technologija – reali grėsmė sveikatai

5G keliami nepageidaujami simptomaiIdentiški nepageidaujami simptomai fiksuoti vos tik buvo instaliuotos 5G veikimui reikalingos antenos

Belaidžių technologijų populiarumas ir paplitimas paskatino telekomunikacijų revoliuciją. Deja, augančio populiarumo dėka taip pat padidėjo ir neigiamas elektromagnetinių bangų poveikis gyventojams, kadangi duomenys yra perduodami per daugybę įrenginių aukštesniais dažniais.

Šiuo metu telekomunikacijų pramonė ruošiasi dabar naudojamą 4G ryšį pakeisti naujos kartos 5G ryšiu, kuris žada greitesnį duomenų siuntimą ir galimybę naudoti įspūdingomis specifikacijomis pasižyminčiais įrenginiais. Vis dėlto, 5G technologijos įgyvendinimas reikalauja plataus telekomunikacijų tinklo su dar daugiau mobiliojo ryšio bokštų. Sėkmingam 5G technologijos veikimui miestuose, vos kas kelis metrus turi būti įmontuotos bevielės antenos. Mokslininkai jau dabar įspėja, jog tai padidins radijo dažnių spinduliuotę, kuri paskatins sveikatos sutrikimus.

Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) priklausanti Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra jau spėjo paskelbti, kad radijo dažnio spinduliuotė privalo būti klasifikuojama kaip galimas 2B kancerogenas. Tyrimai parodė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas gali sukelti specifinius smegenų auglius, DNR sutrikimus (susiję su vėžiu), oksidacinius pažeidimus (sukelia audinių blogėjimą ir priešlaikinį senėjimą) ir kitus sutrikimus. Vis dėlto, kadangi šiuo metu auga tik pirmoji žmonių karta, kuri nuo pat gimimo iki mirties patirs nuolatinį radijo dažnių poveikį, praeis dar ne vieneri metai ar dešimtmečiai, kol paaiškės tikrasis tokių technologijų žalos sveikatai mastas.

Mokslininkai smarkiai priešinasi 5G įvedimui ir reikalauja, kol dar ne vėlu, stabdyti šią technologiją. Tuo tarpu gyventojai, įsikūrę šalyse, kurios pirmosios pradėjo diegti 5G ryšio bokštus, nesiliauja pranešinėti apie įvairius realius sveikatos sutrikimus.

Šveicarija yra pirmoji šalis pradėjusi aktyviai diegti 5G ryšį

Šveicarija yra pirmoji šalis Europoje, pradėjusi rimtas pastangas įsidiegiant 5G ryšį. Šiuo metu 5G ryšys šalyje aprėpia 102 vietas 54 miestuose, įskaitant Bazelį, Berną, Churą, Davosą, Ženevą, Lozaną ir Ciurichą.[1] Po to kai prasidėjo nerimą keliantys susirgimai, prancūziškasis šveicarų žurnalas L’Illustré pakalbino Ženevoje gyvenančius žmones. Dar 2019 metų liepos 18 dienos numeryje buvo paskelbtas straipsnis „Su 5G jaučiamės lyg bandomieji triušiai“,[2] kuriame gyventojai dalinosi nusiskundimais apie atsiradusius panašius nepageidaujamus simptomus ir daugybę neatsakytų klausimų.

Nepageidaujami simptomai užfiksuoti vos tik buvo instaliuotos reikalingos antenos

Vos buvo instaliuotos antenos, keli gyventojai ir šeimos, gyvenančios Ženevos centre, pranešė apie panašius neįprastus simptomus. Jiems pasireiškė:

  • garsus zvimbimas ausyse
  • stiprūs galvos skausmai
  • nemiga
  • krūtinės skausmai, nuovargis
  • nepakeliami ausų skausmai
  • prasta bendra savijauta būnant namuose.

29 metų Ženevos gyventojas Johan Perruchoud čia gyvena jau 11 metų, ir nebuvo iš tų, kurie pasisakytų prieš naujausias technologijas. Jis – jaunas ir sveikas, aktyvus ir pozityvus vyras, dažnai dirbantis kompiuteriu, nes gamina vaizdo klipus ir filmus žiniasklaidai bei pavieniams asmenims. Vis dėlto, kai jis pradėjo jausti nerimą keliančius simptomus ir paskambino į „Swisscom“ – pagrindinę telekomunikacijos bendrovę Šveicarijoje – gavo patvirtinimą, jog būtent tą dieną buvo aktyvuoti 5G ryšio bokštai. Kaip ir kitiems skambinusiems į „Swisscom“, jam buvo pasakyta, kad viskas yra teisėta ir atitinka gaires.

Johan pasidalijo savo išgyvenimais, kurie prasidėjo po 5G ryšio aktyvavimo:

Aš niekada neturėjau miego problemų, bet staiga nebegalėjau užmigti. Ypač namuose jaučiausi lyg būčiau – net nežinau kaip tai geriau apibūdinti – kaip mikrobangų krosnelėje. Namuose jaučiausi prastai, lyg būčiau apsuptas vaiduoklių.

Po to jis greitai išsiaiškino, jog panašias problemas patria ir kiti gyventojai. Pavyzdžiui, 50 metų Elidan Arzoni prisimena: „Kai buvo instaliuotas 5G ryšys, nuo pat pirmosios dienos jaučiausi vis blogiau.“ 

Šveicarų pasakojimai sutampa su Anne Mills, knygos apie elektromagnetinių laukų poveikį autorės, nusiskundimais. Ji elektromagnetine spinduliuote apsinuodijo Vokietijoje, kai jos vyrui teko persikelti į šią šalį dėl darbo. Anne rašė dienoraštį, kuriame dalijosi identiškais simptomais kaip ir jau anksčiau minėti Ženevos gyventojai. Deja, bet jos nusiskundimai, kaip ir Ženevoje, buvo atmesti. Ji konsultavosi su Vokietijos gydytoju dr. Horst Eger, kad patvirtintų, jog jos simptomai atitinka elektromagnetinės spinduliuotės sukeltos ligos bruožus ir yra tokie patys, kokie buvo pastebėti tarp karinių radarų darbuotojų ir dirbančių mikrobangų bokštuose.

Šveicarų daktaras Dr. Bernard Buchs: mes rizikuojame patirti katastrofą

Dr. Bernard Buchs yra vienas iš tų, kuris reikalauja, jog 5G ryšio plėtra būtų sustabdyta. Jis teigia, jog susiduria su vis daugiau ir daugiau pacientų, kurie skundžiasi panašiais simptomais.

Šiuo atveju, mūsų valdžios atstovai eina prieš sveiką protą. Mes rizikuojame kelių metų bėgyje patirti katastrofą. Nėra jokių pakankamai detalių mokslinių tyrimų, kas visai nestebina, žinant, jog ši technologija buvo pradėta Kinijoje, o tada atsirado Amerikoje. Šveicarijoje mes galėtume sukurti skambučių liniją, į kurią skambintų blogai pasijutę žmonės, o mes išklausytume ir išnagrinėtume jų nusiskundimus. Mūsų šalis turi priemones ir įgūdžius. Turi vykti diskusijos, nes ši istorija dar nesiruošia baigtis. Deja, bet kol kas jo balsas nėra išgirstas.

5G ryšį Šveicarijoje paleidusi bendrovė „Swisscom“ teigia:[3] „5G sukurs naujas galimybes privatiems klientams ir verslui visoje Šveicarijoje. 5G – tai naujas mobilios komunikacijos standartas, atveriantis duris ypatingai greitam ryšiui, sujungiančiam milijonus įrenginių, daiktų ir žmonių.“ Vis dėlto, turime iškelti klausimą, ar šios milijoninės, itin greitos jungtys leis patogiau komunikuoti ar atvirkščiai, patiriami negalavimai apsunkins žmonių bendravimą?

Realia žala kol kas nenorintys patikėti žmonės mano, jog nėra jokios rizikos, kadangi 5G ryšio negali pamatyti ir užčiuopti. Vis dėlto, branduolinės energijos laukas, dėl kurio rizikuojame, po kelių metų gali sukelti katastrofą – auglių ir įvairių kitų susirgimų bumą.

„Paslaptinga liga“, kuria susirgo Kubos ir Kinijos diplomatai – spinduliuotės padarinys

„The New York Times“ ir „CBS“ pranešė apie nepaaiškinamus simptomus, kuriuos dar 2017 ir 2018 metais patyrė Kinijoje ir Kuboje gyvenę diplomatai. Vėliau išaiškėjo, jog ligų šaltinis – mikrobangų spinduliuotė.

Kalifornijos San Diego universiteto medicinos profesorė dr. Beatrice Golomb, 2018 metais žurnale Neural Computation” išpublikavo straipsnį,[4] kuriame aptarė svetur gyvenusių diplomatų simptomus. Visi simptomai, kuriuos patyrė diplomatai ir jų šeimos, buvo panašūs į kariniuose tyrimuose[5] aprašomus negalavimus, susijusius su mikrobangų spinduliuote. Jie skundėsi miego sutrikimais, galvos skausmais, keistais garsais, nepaaiškinamu nerimu ir galvos svaigimu.

Elektromagnetinius reiškinius tirianti profesorė teigia, jog svarbu stabdyti 5G ryšį, nes kitu atveju daugybė žmonių smarkiai ir nuolat kentės. Kaip rašo pati Beatrice:

Nors tai skamba hiperbolizuotai, taip nėra. Mano tyrimų grupė Kalifornijos San Diego universitete gavo šimtus pranešimų apie rimtas sveikatos problemas, atsiradusias gyventojams, kurie patyrė elektromagnetinę radiaciją dėl naujųjų technologijų.

Kaip pranešė profesorė, lygiai tokius pačius duomenis gauna ir kiti tyrėjai.

Sakramento (Kalifornija) gyventojai praneša apie identiškus simptomus

Po to, kai Sakramento kaiminystėje buvo įdiegti 5G ryšio bokštai, ten gyvenanti šeima pradėjo pastebėti įvairius sveikatos sutrikimus, įskaitant ir galvos skausmus. Tai sukėlė susirūpinimą, todėl tėtis, norėdamas gauti palaikymą 5G ryšio plėtros sustabdymui, sukūrė tinklapį[6] ir peticiją.

Sakramentas buvo vienas iš pirmųjų miestų Amerikoje, leidusių 5G ryšio bokštus,[7] nors susirūpinimo sveikata klausimas buvo keliamas dar prieš juos pastatant. Vis dar neaišku, kokio dažnio ir kokio lygio spinduliuotė yra skleidžiama šių 5G ryšio bokštų, kurie, pranešama, taip pat naudos ir 4G dažnį. Gyventojai mano, jog būtinas nuo 5G technologijų nepriklausomų mokslininkų tyrimas, kad būtų atsakyta į visus klausimus ir suvoktas šio ryšio žalos mastas. Tuo tarpu Sakramento miesto vadovas atrodo itin suinteresuotas šio projekto sėkme.[8]

Žemiau pateikiamas vaizdo įrašas, kuriame liudija motina, kurios vaikai susirgo po to, kai 2019 m. birželio mėn. prie jų namų buvo pastatyta mobiliojo ryšio antena.

Galvos skausmus patyrė ir kalėjimuose sėdintys palestiniečiai

„Palestinian News Network“ pasirodžiusiame straipsnyje pranešama apie Izraelio kalėjimuose sėdinčių nuteistųjų galvos skausmus, atsiradusius po to, kai buvo įjungti padidinto lygio telefonų slopintuvai. Buvo gauta daugybė pranešimų apie didelius galvos skausmus, kuriuos, po telefonų slopintuvų naudojimo, skirtinguose šalies miestuose išgyveno nuteistieji. Daug kalinių paskelbė bado streiką.

Jų patirtus simptomus patvirtina įvairūs tyrimai, tarp jų J. Wang ir kitų dar 2017 metais publikuotas straipsnis „Mobiliųjų telefonų naudojimas ir galvos skausmų rizika: horizontaliųjų tyrimų sisteminė apžvalga ir metaanalizė.“[9] Išsami tyrimų, susijusių su mobiliųjų telefonų spintuliuote ir galvos skausmais, metaanalizė atskleidė teigiamas išvadas išsamiuose tyrimuose. Prieita išvados, kad mobiliųjų telefonų naudojimas gali padidinti galvos skausmus.

J. Wang pastebėjo, kad Stalin ir Chiu tyrimuose mobiliųjų telefonų naudojimo paplitimas tarp suaugusiųjų ir vaikų buvo 69,8% ir 63,2%, atitinkamai pagal jų tyrimų populiaciją. Jis perspėja, jog:

Būtina, kad sveikatos priežiūros specialistai, gydytojai ir paprasti žmonės būtų pakankamai apsišvietę kenksmingo mobiliųjų telefonų poveikio tema. Taip pat yra protinga informuoti vaikus ir paauglius apie atsargesnį mobiliųjų telefonų naudojimą.

Tuo tarpu Mohavedi atliktas tyrimas, pavadinimu „Trumpalaikio poveikio mobiliųjų telefonų slopintuvų radijo dažnių spinduliuotė neigiamai veikia žmonių klausą“[10] atskleidžia, jog reikšmingas kiekis medicinos studentų prarado klausą, vos po vienos valandos poveikio.

Pranešama, jog nuo 3% iki 30% populiacijos patiria panašius į mikrobangų sukeliamos ligos simptomus ar elektroninį jautrumą, priklausomai nuo šalies ir ar fiksuojami švelnūs ar itin smarkūs simptomai. Tai kelia didelį susirūpinimą ir skatina deramai apmąstyti 5G ryšio plėtros būtinumą. Atsižvelgiant į numatomą ir iki galo neištirtą žalą žmonėms, daug mokslininkų nepritaria masiniam šios naujos technologijos įdiegimui. Deja, bet, nepaisant didėjančio susirūpinimo, 5G sparčiai skinasi kelią į priekį.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e