Ukrainiečių peticiją dėl 5G sustabdymo svarstys prezidentas

Firmus Medicus -

Ukrainiečiai surinko virš 25 000 parašų, kad prezidentas svarstytų jų reikalavimą stabdyti 5G

Peticija Ukrainoje dėl 5G sustabdymoVos per 3 mėn. ukrainiečiai surinko pakankamai parašų, jog šalies prezidentas Volodymyr Zelenskiy svarstytų jų peticiją, kurioje reikalaujama stabdyti 5G. („Youtube“ vaizdo įrašo kadras)

Vis daugiau skirtingų miestų bei šalių imasi veiksmų, kad sustabdytų[1][2][3] 5G diegimą.[4][5][6][7] Daugybė mokslininkų nepritaria naujojo ryšio diegimui, kol moksliškai neįrodytas galimas 5G žalos mastas. Yra sukurta ir vis dar kuriama daugybė peticijų įvairiose šalyse, taip mėginant atkreipti valdančiųjų dėmesį į 5G problemą.[8][9] Tokioje kovoje, kad technologijos būtų naudojamos saugiai, pasižymėjo ir Ukraina. Ukrainiečių peticija, kuria reikalaujama uždrausti 5G ryšio diegimą šalyje dėl galimos žalos visuomenės sveikatai, surinko pakankamą kiekį parašų,[10] kad būtų svarstoma prezidento Volodymyr Zelenskiy.[11] Pagal valstybinį Ukrainos peticijų puslapį, elektroninę peticiją[12] prieš 5G ryšį pasirašė daugiau nei 25 000 ukrainiečių.

Elektroninės peticijos prieš 5G ryšio diegimą Ukrainoje tekste rašoma:

Neturint kliniškai įrodytų duomenų bazės apie tokio tipo ryšio saugumą, prašome jo nevesti mūsų šalyje!

Šią peticiją balandžio 7 d. sukūrė Juliana Gordey. Liepos 13 dienos duomenimis, vos per 3 mėnesius buvo surinkta daugiau nei 25 600 parašų, o 25 000 balsų užtenka, kad peticija sulauktų Ukrainos prezidento dėmesio. Šalies vadovui teks apsispręsti, kokia bus judriojo 5G ryšio ateitis Ukrainoje.

Buvęs šalies vadovas akcentavo tik didžiules investicijas, ateisiančias su 5G

Reklamuojant 5G akcentuojami pinigaiVietoj to, kad reikalautų kuo daugiau nuodugnių galimos 5G ryšio žalos tyrimų, buvęs Ukrainos prezidentas akcentavo tik didžiules investicijas, kurios atkeliaus į šalies kišenę.

Dar 2019 m. gegužės 17 d. tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Poroshenko pasirašė potvarkį,[13] kuriuo turėjo būti pradėtas pasiruošimas 5G ryšio diegimui Ukrainoje 2020 m. Pasirašydamas dokumentą P. Poroshenko tikino:

Tai yra patikrintų dažnių planas, suderintas su vyriausybe. Tai yra Aukščiausiosios Rados įstatymų leidybos iniciatyva. O žmonėms svarbiausia – galimybė gauti visiškai naujas ryšio paslaugas. Tai – interaktyvi televizija, vaizdo poreikis, elektroninė kontrolė ir tai pagerina valdymo kokybę. Tai yra visiškai naujas IT sektoriaus patrauklumo Ukrainoje darbas.

Vietoj to, kad tuometinis Ukrainos prezidentas kalbėtų apie mokslinių galimos žalos sveikatai tyrimų būtinumą, jis akcentavo[13] kiek daug pinigų jau atnešė senesnės mobiliojo ryšio technologijos:

Man pavyko į valstybės biudžetą pritraukti nemažas lėšas – tai yra milijardai grivinų. Ketvirtajai kartai – aštuonis milijardus UAH (300 mln. JAV dolerių). Trečiajai kartai suma viršijo devynis milijardus UAH (340 mln. JAV dolerių). Ir į Ukrainos ekonomiką pateko 36 milijardai UAH (1,4 milijardo JAV dolerių) investicijų.

Viceministras prasitarė, jog 5G iš tikrųjų labiausiai reikalingas verslui, o ne paprastiems žmonėms

Viceministras prasitarė, jog naujas ryšys reikalingas versluiNepaisant to, jog mobiliojo ryšio bendrovės reklamuoja 5G ryšį kaip būtiną žingsnį į priekį visiems vartotojams, Ukrainos viceministras prasitarė, jog 5G iš tikrųjų reikalingas verslui.

2019 m. lapkričio mėn. skaitmeninės transformacijos viceministras A. Shelest paskelbė,[14] kad penktosios kartos (5G) mobilusis ryšys Ukrainoje pasirodys per artimiausius trejus metus. Anot jo, Ukrainos mobiliojo ryšio operatoriai taip pat tikisi, jog per artimiausius trejus metus 5G taps prieinamu realiam, komerciniam naudojimui.

Viceministras A. Shelest, neslėpdamas 5G ryšio naudingumo esmės, teigė:[15]

Pagrindinis 5G uždavinys yra vystyti naudingus „atvejus“. Galų gale, mes įpratę žvelgti į 3G ar 4G kaip į greitą internetą. Vartotojo požiūriu, viskas yra aišku. Tačiau „penktoji karta“ pirmiausia skirta verslui.

Viceministro teigimu, 5G reikalingas įvairiems verslo subjektams, kuriems trukdo dabartinio ryšio vėlavimas. Taigi, jis tarsi paneigia mobiliojo ryšio kompanijų taip dažnai kartojamus žodžius, jog 5G yra reikalingas visiems. Tai – veikiau verslo interesai. O kaip pranešė „Ukrinform“,[16] vasario mėnesį Skaitmeninės transformacijos ministerija ir „Ericsson“ pasirašė memorandumą dėl konsultavimo paramos naujosios kartos 4G bei 5G fiksuotojo ir mobiliojo ryšio sistemų srityje.

Ar nuolat spartėjantis 5G ryšio stūmimas į kasdienį ukrainiečių gyvenimą taip ir liks tekėti sava vaga, dabar priklausys nuo Ukrainos prezidento. Sėkmingai surinkus daugiau nei 25 000 ukrainiečių parašų, prezidentas privalo svarstyti peticijos reikalavimą stabdyti 5G. Akivaizdu, jog už 5G nugaros stovi didelės pinigų sumos ir daug verslo atstovų, tačiau jokie pinigai neatstos žmonių sveikatos ir belieka tikėtis, jog prezidento Volodymyr Zelenskiy nuomonė bus tokia pati, kaip ir peticiją pasirašiusių žmonių.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e