Visuomenė prieš telekomunikacijų bendroves. Veiksmai siekiant užkirsti kelią 5G įgyvendinimui (II dalis)

Firmus Medicus -

Neigiamas 5G poveikis sveikatai neramina vis daugiau šalių gyventojų

5G ryšio žalaNors telekomunikacijų bendrovės bando laimėti propagandinį karą, tačiau vis daugiau žmonių suvokia, kokią žalą gali atnešti 5G ryšys.

Kol telekomunikacijų bendrovės bando įpiršti 5G judrųjį ryšį kaip sveikintiną ateities technologiją, kuri teigiamai pakeis pasaulį, daugelio šalių visuomenė išlieka stabili ir nepasiduoda spaudimui. Įvairiose šalyse vykstantys protestai nėra be pagrindo – sunerimti ir susimąstyti verčiantys tyrimai fiksuoja nerimą keliančius su 5G veikimu susijusius sveikatos sutrikimus ir kitas problemas.

Pilietiškos visuomenės keliami klausimai ir reikalavimai ne viename mieste ar valstybėje privertė valdančiuosius suskubti keisti įstatymus, atšaukti 5G integraciją ir sugriežtinti naujajai technologijai skirtus reikalavimus ar mokesčius.

2019 metų antrojo pusmečio pastangos, stabdant 5G pasaulyje

Žemiau pateikiami skirtingų šalių įvykiai, susiję su 5G, kurie įvyko nuo 2019 metų liepos iki pat metų galo. Pirmojo pusmečio sąrašą rasite pirmoje straipsnio „Visuomenė prieš telekomunikacijų bendroves. Veiksmai siekiant užkirsti kelią 5G įgyvendinimui“ dalyje.

  1. 2019 m. liepa, Prancūzija. Prancūzijos kūdikių drabužių įmonė „Petit Bateau“ nusprendė nelaukti „įtikinamų“ duomenų ir pradėjo drabužių liniją, kad apsaugotų kūdikius nuo elektromagnetinės spinduliuotės.[1]
  2. Liepos 1 d., JAV. Devintasis apygardos apeliacinis teismas patvirtino Berklio miesto teisę reikalauti,[2] kad mieste esantys mobiliųjų telefonų mažmenininkai praneštų potencialiems klientams apie mobiliųjų telefonų gamintojų saugos gaires, priimtas 2015 m. gegužės mėn.
  3. Liepos 1 d., Rusija. Urale policija sulaikė moterį, kuri dėl susirūpinimo sveikata bandė sudeginti ryšių bokštą.[3] Moteris tikino, kad jos negalavimai ir nemiga yra susiję su tuo, jog šis bokštas stovėjo šalia jos namų.
  4. Liepos 3 d., JAV. Prof. Em. Martin L. Pall teigė, kad 5G poveikis pasireikš po mėnesių, o ne metų.[4] Jis tikisi įvairių neigiamų padarinių – psichinės funkcijos išsekimo, sterilumo nebuvimo, pažeistos širdies funkcijos ir visuomenės žlugimo.
  5. Liepos 4 d., Italija. 60 regionų, autonominių provincijų ir savivaldybių abejoja dėl 5G, Italijoje nustatytas moratoriumas, o 14 savivaldybių patvirtino „Stop 5G“ miesto tarybos nutarimus ar pasiūlymus.[5] Marsaglia miesto meras paskelbė pirmąjį Italijos nutarimą „Stop 5G“:

    Keturiuose tyrimuose (Rea 1991, Havas 2006, 2010, McCarty ir kt., 2011) buvo įrodyta, kad įmanoma nustatyti žmones su padidėjusiu elektromagnetiniu jautrumu ir jie gali būti ištirti naudojant objektyvius, išmatuojamus būdus, įrodant, kad šie tiriamieji iš tikrųjų kenčia nuo padidėjusio jautrumo; kad kiti tyrimai rodo, jog egzistuoja tikri ir būdingi fiziologiniai pokyčiai asmenims su elektromagnetiniu jautrumu, ir kad du tyrimai (De Luca, Raskovic, Pacifico, Thai, Korkina 2011 ir Irigaray, Caccamo, Belpomme 2018) parodė, jog tokiems žmonėms būdingas didelis oksidacinio streso lygis ir tam tikrų genetinių polimorfizmų paplitimas, kuris gali reikšti genetinį polinkį; kad Europos Parlamentas savo 2009 m. rezoliucijoje ir Europos Tarybos asamblėja 2011 m. rezoliucijoje nr. 1815 paragino valstybes nares pripažinti elektromagnetinį jautrumą negalia, jog nukentėjusiesiems būtų sudarytos vienodos galimybės.

    San Gregorio Matese meras uždraudė 5G antenų montavimą savivaldybės teritorijoje.

  6. Liepos 2 d., Šveicarija. Garsi Šveicarijos advokatų kontora pateikė teisines nuomones,[6] kuriose teigiama, kad Šveicarijos federalinės vyriausybės pakeistas įsakymas[7] dėl privilegijuotų krypčių antenų nėra teisiškai priimtinas, nes tai pakenktų sveikatos apsaugai.
  7. Liepa, Šveicarija. Dėl aukščiau paminėtos teisinės nuomonės Šveicarijos Zug kantonas sustabdė licencijavimo procedūrų vykdymą.[8]
  8. Liepos 8 d., JAV. Kalifornijos asamblėjos įstatymo projekte nr. 272[9] prašoma visų rajonų mokyklų, apskrities švietimo įstaigų ir užsakomųjų mokyklų pateikti išmaniųjų telefonų strategiją, kad tarp mokinių būtų apribotas ar uždraustas telefonų naudojimas mokykloje.
  9. Liepos 8 d., Australija. Australijos telekomunikacijų įmonės ruošiasi galimai neigiamai visuomenės reakcijai dėl 5G judriojo ryšio plėtojimo.[10] Kai kurios vietos tarybos yra sulaukusios susirūpinimo dėl 5G dar prieš tai, kai tinklas buvo išplėstas jų teritorijose.
  10. Liepos 9 d., Rusija. Prezidentas Putinas pabrėžė naujųjų technologijų keliamą pavojų aplinkai,[11] sakydamas:

    Viltys, kad pačios naujos technologijos išgelbės planetą nuo augančios antropogeninės įtakos, pasirodė kaip iliuzija. Gamta ir klimatas toliau blogėja.

  11. Liepos 14 d., ES. Nuo liepos 11 d., po paslaptingos avarijos, ES pasaulio navigacijos palydovų sistema „Galileo“ neveikė mažiausiai keturias dienas.[12]
  12. Liepos 16 d., tarptautinis. Telekomunikacijų bendrovės pavėluotai suvokė, kad visuomenė sužinojo apie 5G pavojų ir kompanijos pradėjo propagandinį netikrų naujienų karą, pradedant „The New York Times“.[13] Jos kaltina rusus dėl visų blogų žinių apie 5G ir šį mitą klusniai kartoja pagrindinės žiniasklaidos priemonės visame pasaulyje,[14] įskaitant „BBC“,[15] „Le Monde“[16] (priklauso Xavier Niel, kuris yra telekomunikacijų bendrovės „Free“ savininkas)[17], „The Guardian“,[18] „Infographics Show“,[19] „Yahoo Australia“[20] ir „Wired Online“.[21]
  13. Liepos 18 d., Prancūzija. Prancūzijos nevyriausybinė organizacija „Alert Phonegate“ pateikė ieškinį telekomunikacijų bendrovei „Nokia“[22] už „išmaniųjų“ telefonų pardavinėjimą, kurie, kaip parodė Prancūzijos nacionalinė dažnio agentūra (ANFR), viršijo Europos specifinio absorbcijos greičio (SAR) ribą. Šią apgaulę palengvino naujai įsigaliojusi Europos direktyva (2014/53 / ES), kuri sušvelnino kontrolę, leisdama gamintojams patiems patvirtinti savo gaminius.
  14. Liepos 26 d., Šveicarija. Žaliųjų partija Lausanne (Vaud) pareikalavo atsargumo principo taikymo,[23] sakydama, kad 5G antenos yra montuojamos, nors dar nežinomos šių naujųjų technologijų pasekmės. Žaliųjų atstovai ragino Vaud kantone paskelbti moratoriumą ir įsipareigoti priešintis visoms naujoms antenoms, kol jie gaus aiškius ir patenkinamus atsakymus apie 5G poveikį.
  15. Liepos 28 d., JAV. Bitės krito iš dangaus netoli dviejų 5G mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų bokštų, Kalifornijoje.[24]
  16. Rugpjūčio 6 d., Europa. „5G: Poveikis mūšio lauke“[25] – „Finabel“ (neoficiali tarptautinė de facto asociacija, kurią sudaro Prancūzijos, Italijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo ir Vokietijos Gynybos ministerijos) pranešė, kad 5G realiojo laiko potencialas sustiprins karinius ryšius; aprūpins „išmaniosiomis“ karinėmis bazėmis ir vadovavimo postais; reaguos realiu laiku į hipergarsinius ir viršgarsinius ginklus; mūšio lauko informacija; papildys realybės prietaisus; nepilotuojamos oro transporto priemonės, paprastai žinomos kaip dronai; 4K vaizdo įrašai, objektų aptikimas, greitesnis duomenų apdorojimas ir dirbtinis intelektas; ir mMTC (masinis, mašininio tipo ryšys), leidžiantis prijungti iki vieno milijono įrenginių viename km2. Išmanieji laikrodžiai ir nešiojami daiktai leis realiuoju laiku stebėti karių gyvybinius parametrus, tokius kaip širdies ritmas, kraujospūdis ir nuovargis, bei geografinę padėtį.
  17. Rugpjūčio 8 d., Austrija. Austrijos parlamentas užsakė 5G tinklų poveikio sveikatai tyrimą,[26] reaguodamas į visuomenės susirūpinimą ir nepasinaudodamas ES teisėje įtvirtintu atsargumo principu.
  18. Rugpjūčio 5 d., Šveicarija. Svarbiausias Šveicarijos žurnalas „L’Illustré“ pranešė apie pirmųjų Ženevos 5G aukų sužalojimus:[27] „Turėdami 5G, mes jaučiamės kaip jūrų kiaulytės“.
  19. Rugpjūčio 9 d., JAV. D. C. apygardos JAV apeliacinis teismas konstatavo, kad FCC nepakankamai įvertino galimą reguliavimo panaikinimo žalą[28] ar aplinkosaugos ir istorinių išsaugojimų apžvalgos naudą.
  20. Rugpjūčio 9 d., JAV. Oregono valstijos įstatymų leidybos asamblėja Senato įstatymo projekte nr. 283[29] paskelbė ekstremalią situaciją sveikatai ir nurodė valstybinei sveikatos priežiūros institucijai peržiūrėti radijo dažnių spinduliuotės poveikio mokykloms tyrimus ir rekomenduoti, kaip sumažinti vaikų apšvitą mokyklose, ir pranešti ne vėliau kaip 2021 m. sausio 2 d.
  21. Rugpjūčio 9 d., JAV. Gamtos išteklių gynybos taryba, prie kurios prisijungė įvairios Amerikos indėnų gentys, taip pat Nacionalinė genčių istorinio išsaugojimo pareigūnų asociacija ir Nacionalinis istorinio išsaugojimo patikos fondas, laimėjo pergalę, kai D. C. Federalinis apeliacinis teismas nutarė, kad FCC neteisėtai panaikino istorines vietas ir aplinkos apžvalgas – svarbias visuomenės dalyvavimo galimybes – dėl 5G bevielės infrastruktūros projektų.[30] Pabrėždamas tokių atsiliepimų svarbą, teismas nusprendė, kad FCC bandymai paaiškinti pašalinimą „neatitiko pagrįsto sprendimų priėmimo standarto“.
  22. Rugpjūčio 19 d., Jungtinės Tautos. Skatinant ir ginant žmogaus teises, siekiant parengti ataskaitą ir surengti grupinę diskusiją savo 44-ojoje sesijoje, JT Žmogaus teisių taryba kviečia pateikti informaciją apie galimą naujų ir atsirandančių skaitmeninių technologijų poveikį,[31] galimybes ir iššūkius.
  23. Rugpjūčio 21 d., JAV. „Chicago Tribune“ nustatė, kad populiarūs mobiliųjų telefonų, išbandytų radijo dažnio spinduliuotei, rodikliai viršija įstatymų numatytą saugos ribą,[32] o kai kuriais atvejais daugiau nei dvigubai viršija tai, ką „Apple“ pranešė federalinėms reguliavimo institucijoms atlikusi savo bandymus. FCC pradėjo tyrimą.
  24. Rugpjūčio 23 d., JAV. „Cardiology Magazine“ pranešė apie išmaniuosius telefonus ir nutukimą. 2019 m. Lotynų Amerikos konferencijoje pristatytoje santraukoje nustatyta, kad universiteto studentams, kurie išmaniaisiais telefonais naudojosi penkias ar daugiau valandų per dieną, 43 proc. padidėjo nutukimo rizika.[33]
  25. Rugpjūčio 26 d., Rusija. Rusijos Nacionalinio apsaugos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės komiteto pirmininkas Oleg Gregoriev teigė, kad „5G gali būti tarsi lėta Hirošima“.[34]
  26. Rugpjūčio 26 d., Ispanija. Ombudsmenas pasakė, kad nebuvo atliktas nacionalinio 5G plano poveikis aplinkai vertinimas.[35] Skaitmeninės pažangos valstybės sekretorius nepaisė daugelio įstatymo nr. 21/2013 dėl aplinkos įvertinimo straipsnių, o vykdomi bandomieji 5G projektai naudoja dažnių juostą, kuriai nebuvo nustatytos saugaus poveikio ribos, o tai prieštarauja atsargumo principui.
  27. Rugpjūčio 26-1 d., JAV. 5G krizės suvokimo ir atskaitomybės viršūnių susitikimas[36] sutraukė daugiau nei 200 000 žiūrovų iš viso pasaulio, kurie savo vyriausybės atstovams atsiuntė daugiau nei 200 000 atsakomybės raštų.
  28. Rugpjūčio 28 d., JAV. Medicinos gydytojas Dietrich Klinghardt perspėjo, kad „paauglių ir vaikų mobiliųjų telefonų naudojimas riboja smegenų vystymąsi: tam tikri žmonijos aspektai, tokie kaip užuojauta ir atsižvelgimas į kitus, yra pirmosios smegenų dalys, kurios tampa neįgalios“.[37]
  29. Rugpjūčio 30 d., JAV. Užsidegė „Tesla“ saulės baterijos.[38] Sudegė „Amazon“ ir „Walmart“. „Walmart“ kreipėsi į teismą. Įrengimai visose 29 „Walmart“ parduotuvėse parodė didelio aplaidumo požymius ir daugelis jų buvo nesaugūs.
  30. Rugsėjo 1 d., Rusija. Rusijos gynybos ministerija atsisakė perduoti 3,4–3,8 GHz dažnius 5G ryšiui,[39] nes šie dažniai naudojami palydoviniams komunikacijos elementams, o vietoj jų pasiūlė naudoti 4,4–4,99 GHz dažnius, kurie yra populiarūs tik Kinijoje ir Japonijoje.
  31. Rugsėjo 1 d., Kuveitas. „Kuwait Times“ paskelbė straipsnį apie 5G technologijos keliamą grėsmę sveikatai[40] ir rekomenduoja, kad mažos aprėpties belaidžių prisijungimo taškų bokštai būtų nutolę nuo namų, dienos centrų, mokyklų ir vietų, kuriose lankosi nėščios moterys, vyrai, norintys turėti sveikus vaikus, ir jaunimas“.
  32. Rugsėjo 2 d., Airija. Leitrimo tarybos nariai balsavo prieš 5G diegimą visoje apskrityje.[41]
  33. Rugsėjo 3 d., JAV. „T-Mobile“ visoje šalyje panaikino 5G diegimą.[42] Anoniminis darbuotojas dėl to kaltina 15 valstijų ieškinius prieš „Sprint“ susijungimą.
  34. Rugsėjo 3 d., Kanada. Sužinojęs, kad Monrealis tarnaus kaip „gyvoji laboratorija“, skirta 5G technologijai išbandyti (Monrealyje planuojamos 50 000–60 000 antenų), Guy Boulianne tai pavadino nusikalstama veika ir paragino žmones priešintis 5G dislokavimui Monrealyje ir kitur.[43]
  35. Rugsėjo 3 d., Kanada. NVO judėjimas „Judiciaire contre la 5G“ („Teisiniai veiksmai prieš 5G“)[44] ketina pasinaudoti visomis turimomis teisinėmis priemonėmis, reikalaudami iš visų suinteresuotų institucijų skubiai sustabdyti 5G belaidžio tinklo diegimą, įskaitant palydovus kosmose.[45][46][47][48][49][50]
  36. Rugsėjo 7 d., Airija. Sligo apskrities taryba balsavo, kad būtų atidėti 5G bandymai ir įdiegimas apskrityje.[51]
  37. Rugsėjo 12 d. tarptautinis. Remiantis 2017 m. apklausos duomenimis apie 6 aukšto daugiabutį Stokholme, stovintį vos 12 metrų atstumu nuo GSM/3G/4G LTE bazinės stoties,[52] ekstrapoliuota, kad prireiks 666 000 tokių bazinių stočių, jog būtų peržengtos juokingai aukštos ICNIRP vadinamosios saugos gairės.[53]
  38. Rugsėjo 13 d., tarptautinis. Edvard Snowdon apibūdino savo vaidmenį kuriant totalitarinę priežiūros valstybę,[54] suteikiančią galimybę naujai autoritarizmo bangai tarp politinių ir komercinių klasių, kurios suvokia, kad gali naudoti technologijas masiškai paveikti pasaulį ir pakenkti visuomenės sistemoms.
  39. Rugsėjo 13 d., Šveicarija. 5G priešininkai blokavo 320 antenų (iš 326) programas.[55] „5G“ oponentai pareiškė nepritariantys beveik visoms antenų planavimo leidimų paraiškoms.
  40. Rugsėjo 16 d., JK. Išmaniojo skaitiklio diegimas atidėtas 4 metams.[56] Vyriausybės nustatytas terminas iki 2020 m. pabaigos turėti išmaniuosius skaitiklius 30 milijonų namuose, perkeliamas į 2024 m.
  41. Rugsėjo 17 d., Australija. „TPG“ („Total Peripherals Group“), dėl baiminimosi įtaka sveikatai, atsisakė mobiliojo tinklo.[57] Veiklos vadovas Craig Levy sakė, kad „TPG“ sunerimo dėl visuomenės susirūpinimo dėl savo mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų 4G tinklo diegimo. Tokį susirūpinimą jis laiko „racionaliu“.
  42. Rugsėjo 18 d., tarptautinis. Vieno populiaraus muzikinio vaizdo įrašo paspaudimai sunaudojo tiek energijos, kiek per metus sunaudojo 40 000 JAV namų.[58] 2018 m. balandžio mėn. „Despacito“ pasiekė interneto rekordą, kai tapo pirmuoju vaizdo įrašu, sulaukusiu penkių milijardų peržiūrų „YouTube“.[59] 5G infrastruktūros viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė (5G PPP), bendra Europos Komisijos ir Europos IRT pramonės iniciatyva, žada sutaupyti iki 90% energijos už suteiktą paslaugą.[60] Ar to pakaks, nes jie „labai palengvina belaidžio ryšio jungčių diegimą, kad būtų galima prisijungti per 7 trilijonus belaidžių įrenginių“?
  43. Rugsėjo 24 d., Jungtinės Tautos. JK ministras pirmininkas Boris Johnson[61] daiktų internetą, „išmaniuosius“ miestus ir dirbtinį intelektą apibūdino kaip milžinišką, tamsų griaustinį, slegiantį žmones ir grasinantį šalta bei beširde ateitimi Orwell pasaulyje, kuris buvo sukurtas cenzūrai, represijoms ir kontrolei. Jis prašo bendrų pastangų susitarti dėl visuotinių principų, kuriais būtų formuojamos naujosios technologijos normos ir standartai.
  44. Rugsėjo 24 d., tarptautinis. Su 5G ryšiumi energijos poreikis gali išaugti trigubai.[62] „5G“ sujungs milijardus daiktų, o pritaikius šias naujas jungtis gali prireikti net 128 antenų stiebų, palyginti su keturiais ar aštuoniais ant tipiško 4G stiebo.
  45. Rugsėjo 26 d., JAV. Ornitologai, paukščių stebėtojai atskleidė stulbinantį paukščių populiacijos mažėjimo mastą.[63] Tarptautinė 12 mokslininkų komanda išanalizavo dešimtmečių duomenis apie paukščių populiaciją ir sužinojo, kad per pastaruosius 50 metų Šiaurės Amerikoje išnyko vienas iš keturių paukščių.
  46. Rugsėjo-spalio mėn., JAV. Žurnalas „Municipal Lawyer“ publikavo straipsnį, pavadinimu „Vežimo statymas prieš žirgą – FCC „pirma 5G, o sauga po to“ politika“,[64] kuriame teigiama, kad prieš įjungiant šimtus tūkstančių mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų siųstuvus, FCC turėjo atlikti savo RF standartų peržiūrą. FCC 1996 m. priimtos taisyklės buvo sukurtos taip, kad apsaugotų tik nuo radijo dažnių terminio poveikio.
  47. Rugsėjo mėn., tarptautinis. Tyrimo „5G belaidis ryšys ir poveikis sveikatai – praktinė apžvalga, pagrįsta turimais 6–100 GHz tyrimais“,[65] kurį finansavo „ Deutsche Telekom“, autoriai teigia:

    Turimi tyrimai nepateikia pakankamos informacijos reikšmingam saugos įvertinimui ar netermininio poveikio klausimui. Apibendrinant galima pasakyti, kad dauguma tyrimų su MMW demonstracijomis rodo biologinius atsakus.[66]

  48. Rugsėjo 25 d., JAV. Buvo iškelta byla dėl mobiliojo telefono spinduliuotės.[67] Naujame ieškinyje teigiama, kad mobiliųjų telefonų kompanijos gali bandyti slėpti, kiek spinduliuotės skleidžia jų prietaisai. „West Des Moines Aowa“ advokatas Bart Goplerud iškėlė ieškinį, kuriame tvirtina, kad „Apple“ ir „Samsung“ pateikė iškreiptas saugos rizikas.[68]
  49. Rugsėjo 26 d., Čekija. Čekijos parlamente Ing. Pavel Jelínk kreipėsi į sveikatos ministrą dėl 5G technologijų keliamo pavojaus piliečių sveikatai.[69]
  50. Spalio mėn., Vokietija. Žurnalas „Manager“ pranešė, kad šimtų protesto grupių, siekiančių sustabdyti 5G, protestai trukdo multimilijardinės 5G technologijos diegimui.[70]
  51. Spalio 1 d., Europos Parlamentas. EP nariai Philippe Lamberts, Michèle Rivasi ir Klaus Buchner pakvietė prof. Marc Arazi iš „Phonegate“, prof. Martin Pall ir Europos „Stop 5G“ aljanso vykdytoją Maurizio Martucci į spaudos konferenciją, kurioje aptars 5G riziką sveikatai ir atsargumo principą.[71]
  52. Spalio 1 d., Pietų Afrika. Aukščiausiasis apeliacinis teismas patvirtino Keiptauno konstitucinius įgaliojimus reguliuoti ir kontroliuoti žemės naudojimą jo savivaldybinėje teritorijoje.[72] Teismo sprendimas sukūrė svarbų precedentą, kad visi telekomunikacijų paslaugų teikėjai, įskaitant valstybinę „Telkom“ bendrovę, privalo gauti miesto sutikimą prieš montuodami mobiliųjų telefonų stiebus Keiptaune.
  53. Spalio 1 d., tarptautinis. Pirmajame Daiktų interneto privatumo tyrime[73] buvo analizuojama dalijimosi duomenimis veikla 81 skirtingame „išmaniajame“ įrenginyje, kuris dažniausiai pasitaiko žmonių namuose. Buvo nustatyta, kad 72 iš 81 Daiktų interneto prietaisų dalijosi duomenimis su trečiosiomis šalimis, visiškai nesusijusiomis su originaliu gamintoju (ir ne tik JAV ar JK).
  54. Spalio 2 d., Prancūzija. Prancūzijos nevyriausybinių organizacijų grupė ragina paskelbti 5G diegimo moratoriumą[74] sakydama, kad tai gali „pastumti planetą ir mūsų visuomenę į pasaulį, kurio pasekmės bus nekontroliuojamos“.[75]
  55. Spalio 2 d., Kinija. Nuo 2019 m. gruodžio 1 d. Kinijos piliečiai turės praeiti veido atpažinimo testą, kad galėtų naudotis internetu[76] kaip Pekino socialinės kredito sistemos dalimi. Iki 2020 m. Kinijoje bus įrengta 626 milijonai vaizdo stebėjimo kamerų.
  56. Spalio 2 d., JK. „Stop 5G“ kampanijos dalyvis John Kitson kalbėjo UKIP partijos konferencijoje.[77]
  57. Spalio 3 d., JAV. Erin Brockovich įmonė prisijungė prie piliečių ieškinio prieš 5G,[78] kurį pateikė Žmonių iniciatyvos fondas[79] prieš FCC ir 1996 m. Telekomunikacijų įstatymą.
  58. Spalio 3 d., Prancūzija. Numatoma, kad Prancūzija taps pirmąja Europos šalimi, kuri naudoja veido atpažinimo technologiją,[80] kad piliečiams būtų užtikrinta saugi skaitmeninė tapatybė. Kritikų teigimu, atsižvelgiant į privatumo principus, tai daroma pernelyg skubotai.
  59. Spalio 6 d., JK. Totnes mieste, Devone buvo uždrausta įrengti 5G.[81] Totnes meras Jacqi Hodgson, Žaliosios partijos apskrities tarybos narys, sakė: „Mes susirūpinę, kad aplink mus bus kur kas didesnė spinduliuotės dozė“.
  60. Spalio 7 d., Rusija. Rusijos nacionalinis apsaugos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės komitetas ragina išleisti naujus įspėjimuosius ženklus apie EML bevieliams mobiliųjų telefonų ir kitų EML šaltinių vartotojams.[82]
  61. Spalio 10 d., JAV. Reikalavimai atsakyti dėl gaisrų, verčia „Pacific Gas & Electric“ išjungti energiją 700 000 klientų.[83] Penki iš 10 žalingiausių gaisrų Kalifornijos istorijoje[84] bent iš dalies įvyko dėl įrangos, priklausančios „PG&E“[85] – komunalinių paslaugų įmonei, tiekiančiai energiją 16 milijonų žmonių viršutinėje valstijos dalyje. Iš dalies dėl 8,4 milijardo JAV dolerių vertės praeities gaisrų aukų atsakomybės PG&E yra bankroto įkarštyje.[86]
  62. Spalio 10 d., JK. Didžiosios Britanijos buitinių prekių gamintoja „Dyson“ teigia, kad ji negali gaminti komerciškai perspektyvaus elektromobilio.[87] Net labiausiai nusistovėjusiems automobilių gamintojams buvo sunku uždirbti pinigus iš elektrinių transporto priemonių. Tyrimai rodo, kad dėl didelių automobilių gamintojų investicijų į elektrifikavimą iki 2023 m. 60 mlrd. USD sumažės ikimokestinis pelnas.[88]
  63. Spalio 10 d., JAV. JAV interneto paslaugų teikėjai nuo 1998 m. lobistinei veiklai išleido daugiau nei 1,2 milijardo dolerių,[89] o 2018-ieji buvo didžiausi metai iki šiol, iš viso išleidžiant daugiau nei 80 milijonų dolerių.
  64. Spalio 11 d., JK. Kingsbridge miesto taryba priėmė 5G rezoliuciją,[90] reaguodama į prašymus, kad prisijungtų prie Totnes, Glastonbury bei Frome tarybų ir priimtų 5G infrastruktūros moratoriumą.
  65. Spalio 11 d., Prancūzija. Prancūzijos nacionalinė dažnių agentūra (ANFR) paskelbė apie pasitraukimą iš rinkos[91] ir apie „ECHO Horizon Lite“ telefonų[92] atšaukimą, norint atlikti savitojo absorbcijos greičio (SAR) „kamieno“ kontrolę, paaiškėjus, kad viršyta leistina norminė riba. Tai yra 18-asis išmaniųjų telefonų modelis, kuris Prancūzijoje buvo pripažintas kaip viršijantis norminę ribą.
  66. Spalio 11 d., JK. EM spinduliuotės tyrimų fondas paragino JK vyriausybę, atsižvelgiant į rimtas viso pasaulio sveikatos problemas, visiškai uždrausti rizikingas, neišbandytas 5G technologijas, reaguojant į JK vyriausybės konsultaciją, raginančią pasiūlyti 5G diegimo leidžiamų plėtros teisių reformas, kad būtų pratęsta mobiliojo ryšio aprėptis.[93]
  67. Spalio 11 d., JAV. Telekomunikacijos nori paslėpti išsamius 5G diegimo žemėlapius nuo visuomenės ir federalinių agentų.[94] „AT&T“ klaidino vartotojus apie 5G prieinamumą, pervadindamas didelę savo 4G tinklo dalį į „5G E“.[95] Pateikiant išsamius 5G žemėlapius, buvo parodyta, kokie reti tinklai, net ir miestuose, kur jie buvo išplėsti. Už tankiai apgyvendintų vietovių ribų „Verizon“ sako,[96] kad 5G labiau primins „gerą 4G“.
  68. Spalio 12 d., Kanada. Norite pažaboti klimato pokyčius? Tada atsitraukite nuo interneto![97] Kiekvieną dieną žmonės „YouTube“ peržiūri daugiau nei milijardą valandų vaizdo įrašų. Bristolio universiteto tyrėjai suskaičiavo, kad 2016 m. „YouTube“ vaizdo įrašus žiūrėję žmonės išleido apie 11,13 mln. tonų anglies dioksido ekvivalento – tai yra standartinis matavimo vienetas, nurodantis anglies pėdsaką. Tai panašu į Frankfurto (Vokietija) arba Glazgo (Škotija) miesto per metus išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.
  69. Spalio 13 d., JAV. Masačusetso komunalinių paslaugų reguliuotojai tiria, kodėl viena jų komunalinių paslaugų bendrovė nesilaiko pažadų[98] dėl saulės energijos, elektrinių transporto priemonių ir kibernetinio saugumo, nepaisant reikšmingo klientų skaičiaus padidėjimo.
  70. Spalio 13 d., JK. Tarybos viršininkai užginčijo vyriausybės pateiktus 5G stiebų planavimo pasiūlymus.[99] Blackburn su Darveno tarybos pareigūnais išreiškė susirūpinimą, kad vietos planavimo institucijos mato, jog jų galios yra sumažintos.
  71. Spalio 14 d., Havajai. Sustabdytas 5G drono projektas virš Havajų.[100] Havajų universiteto tyrimų korporacija (RCUH) atsiėmė savo naudojimo nustatymo programą iš Lana planavimo komisijos.
  72. Spalio 15 d., JK. „EM Radiation Research Trust“ išsiuntė antrą laišką Didžiosios Britanijos vyriausybei: „5G, būti ar nebūti – štai mįslė“.[101]
  73. Spalio 15 d., Šveicarija. Jura parlamentas nusprendė taikyti atsargumo principą ir atkurti 5G moratoriumą.[102]
  74. Spalio 15 d., Šveicarija. Šveicarijos federalinė kanceliarija patvirtino žmonių iniciatyvą,[103] kurios tekste reikalaujama, kad nebūtų padidintos nutarime dėl apsaugos nuo nejonizuojančios radiacijos nustatytos ribinės vertės. Rėmėjai iki 2021 m. balandžio 15 d. turi surinkti 100 000 parašų.
  75. Spalio 16 d., JAV. „Microsoft“ sako, kad 30 proc. Daiktų interneto projektų žlunga koncepcijos įrodymo stadijoje.[104] Saugumo ekspertai perspėja apie interneto pažeidžiamumą, o 74 proc. nesėkmių procentas gali sukelti katastrofiškus įvykius.
  76. Spalio 17 d., Nyderlandai. 5G telekomunikacijų bendrovėms pradėta kelių milijardų dolerių atsakomybės byla.[105] „Nationale Bond tegen Overheidszaken“ (NBO; Nacionalinė sąjunga prieš valstybinius reikalus) iki šiol iškėlė 4000 civilinių ieškinių dėl atsakomybės. Mokamas 1 000 EUR mokestis už dieną, kai aktyvuota 5G, ir 2 000 EUR mokestis, kai 5G antena yra 250 metrų spinduliu nuo ieškovo namų. Kiekvienas ieškovas gali teisėtai gauti metinį mokestį iki 730 000 EUR, jei aktyvuotas 5G tinklas. Ieškinys grindžiamas ankstesniais NBO bylų laimėjimais sveikatos draudimo kompanijoms. Atsakomybės ieškinys vykdomas nuo 2019 m. rugsėjo 27 d. iki spalio 31 d.
  77. Rugsėjo 24 d., Prancūzija. Prancūzijos Maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūra (ANSES) buvo įgaliota ištirti 5G „galimą naujų technologinių pokyčių poveikį sveikatai, pradedant bandomuoju etapu“. Rezultatai turėtų būti paskelbti iki 2019 m. pabaigos.
  78. Spalio 14 d., JK. Brighton ir Hove miestų tarybos prisijungė prie didėjančio vietos valdžios institucijų, draudžiančių 5G stiebus, sąrašo.[106] Brighton ir Hove miestų tarybos yra naujausia JK vietos valdžia, uždraudusi naujų 5G stiebų montavimą dėl numanomo pavojaus visuomenės ir ekologinei sveikatai.
  79. Spalio 21 d., Prancūzija. Prancūzijos Maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūros (ANSES) pateiktose rekomendacijose valstybės valdžios institucijos ir pramonės atstovai raginami prisiimti atsakomybę už sveikatą.[107][108]
  80. Spalio 21 d., JK. Artimiausiu metu Shepton Mallet miestas nesulauks 5G paleidimo po to, kai Taryba blokavo idėją dėl akivaizdžių sveikatos problemų.[109] Spalio 8 d. vykusiame miesto plėtros ir planavimo posėdyje Shepton Mallet miesto taryba rėmėsi atsargumo principu ir nusprendė atidėti bet kokį sprendimą dėl 5G įvedimo šioje teritorijoje.
  81. Spalio 28 d., JK. Ar Coventry miesto 5G „išmanioji“ greitoji pagalba kalta dėl paukščių kritimo iš dangaus?[110]
  82. Lapkritis, Vokietija. Bad Wiessee meras Bavarijoje (Vokietija) taiko atsargumo principą ir atmeta 5G.[111][112]
  83. Lapkričio 5 d., Australija. Nustatyta, jog išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai daro neigiamą poveikį mažų vaikų kalbėjimo, mąstymo ir skaitymo įgūdžiams.[113]
  84. Lapkričio 7 d., JAV. Šeši teismo procesai dėl FCC 5G idiotizmo – iš mobiliojo ryšio bendrovių 2 milijardai JAV dolerių – sujungiami į vieną apeliacinio teismo bylą.[114] Valstijų ir vietos valdžios institucijos ginčija pastaruoju metu FCC nustatytą vienkartinį 270 USD mokestį per metus už naujų 5G elementų mazgų įrengimą, taip pat standartizuotus nacionalinius procesus ir sutartis dėl naujų sklypų patvirtinimo, tokiu būdu suteikiant bevielio ryšio operatoriams 2 mlrd. USD nuolaidą. Į FCC taip pat kreipėsi trys telekomunikacijų operatoriai – „AT&T“, „Verizon“ ir „Sprint“ – nes jie norėjo, kad pasibaigus nustatytiems taikymo terminams jie turėtų automatinę teisę įrengti savo įrangą.
  85. Lapkričio 12 d., Airija. „Sinn Féin“ palaiko raginimus vyriausybei įvertinti 5G diegimo poveikį sveikatai.[115]
  86. Lapkričio 18 d., Prancūzija. Pagal „Public Health France“, 2018 m. buvo 4 kartus daugiau naujų glioblastomos atvejų.[116] Marc Arazi, „Alert Phonegate“ prezidentas, sakė:

    Per pastaruosius du dešimtmečius Prancūzijoje šis ypač agresyvus smegenų auglys, kurio mirtingumas yra labai didelis, paveikė beveik 50 000 žmonių. Taip pat tuo laikotarpiu sprogo mobiliųjų telefonų industrija ir pramonininkai sąmoningai mus pernelyg veikė mobiliųjų telefonų skleidžiamomis bangomis. Valdžios institucijos nebegali paneigti įrodymų ir privalo skubiai apsaugoti dešimčių milijonų vartotojų sveikatą.

  87. Lapkričio 19 d., Australija. Telekomunikacijų bendrovė „Telstra“ paragino vyriausybę padėti kovoti su dezinformacijos kampanija dėl 5G pavojaus sveikatai, kuri anksčiau buvo vykdoma „tokiu mastu, kokio mes dar nematėme“ ir kurį paskatino socialinė žiniasklaida. Mike Wood, pagrindinis „Telstra“ elektromagnetinės energijos strategijos, valdymo ir rizikos vadovas, sakė: „[Žmonės] dažnai nepasitiki „Telstra““.[117]
  88. Lapkričio 19 d., Ispanija. Ispanija pradėjo sekti mobiliuosius telefonus, tačiau neigia šnipinėjimą.[118] Milijonai ispanų mobiliųjų telefonų vartotojų yra stebimi šią savaitę kaip vyriausybės surašymo dalis, nors kritikai baiminasi, jog tai žingsnis arčiau gyventojų šnipinėjimo. Statistikos agentūra „INE“ tvirtina, kad aštuonių dienų projektas yra anoniminis ir skirtas geriau suprasti, kur eina ispanai dieną ir naktį. Trys didžiausios mobiliojo ryšio bendrovės dalyvauja šioje programoje. Jos sako, kad perduodamos duomenis nepažeidžia jokių įstatymų.
  89. Lapkričio 20 d., Rusija. Rusijos Federacijos taryba paskelbė rengianti įstatymą, reglamentuojantį elektromagnetinę spinduliuotę.[119] „Dabar mes pradedame rengti įstatymą, kuris reglamentuotų elektromagnetinę spinduliuotę“, – sakė Socialinės politikos komiteto narys Vladimir Krugly. Anksčiau Rusijos mokslininkai baigė 14 metų trukusį išmaniųjų telefonų ir mobiliųjų telefonų spinduliuotės poveikio vaikams tyrimą ir padarė išvadą, kad jie neigiamai veikia jaunosios kartos sveikatą.[120]
  90. Lapkričio 20 d., JAV. Sacopee Valley (Meinas) 8 klasės mokslo klasė tiria „WiFi“ pavojų gyvybei.[121]
  91. Lapkričio 21 d., tarptautinis. „Amnesty International“: Gaudami duomenis „stebėjimo milžinai“ „Facebook“ ir „Google“ „grasina žmogaus teisėms“.[122] Technikos titanai „Google“ ir „Facebook“ naudoja „stebėjimu pagrįstus verslo modelius“, kurie kelia grėsmę žmogaus teisėms ir griauna privatumą visame pasaulyje, – „Amnesty International“ sakė naujame pranešime, ragindama nutraukti duomenų kaupimą.
  92. Lapkričio 24 d., Rusija. Įgula šaukiasi pagalbos, kai šturmanas suserga skrydžio metu Rusijoje ir miršta iškart po avarinio nusileidimo.[123] „Aviacijos sveikata ir sauga skaitmeniniame amžiuje: radijo dažnio (RF) poveikis iš mobiliųjų prietaisų ir „WiFi“ skrydžio metu: ar tai naujas žmogiškasis faktorius?“[124]
  93. Lapkričio 24 d., Prancūzija. Prancūzija priėmė dekretą ir įsakymą dėl radioelektrinės įrangos skleidžiamų bangų poveikio.[125] „Planšetiniai kompiuteriai, prijungti laikrodžiai, radijo bangomis valdomi žaislai … Nuo 2020 m. liepos 1 d. Specifinė absorbcijos norma (SAR) bus rodoma visose radioelektrinėse priemonėse, kurios gali būti naudojamos šalia žmogaus kūno (iki 20 centimetrų). Iki šiol šis ekrano reikalavimas galiojo tik mobiliųjų telefonų įrenginiams.“
  94. Lapkričio 24 d., JAV. Mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų bokšto bendrovės prezidentas sako, kad vaikas nesusirgs vėžiu, jei jo mokykloje bus įrengtas bokštas, net jei jo sūnus sirgo leukemija, o jo mokykla turėjo bokštą.[126][127] [Atminkite, kad jis nesako, kad įrodymų nėra – jis sako, kad nėra jokių „patikimų“[128] įrodymų, kad jo sūnus nuo to bokšto susirgo vėžiu.] Visame pasaulyje[129] buvo pranešta apie vėžines grupes šalia mažos aprėpties belaidžio prisijungimo taškų bokštų. Nėra nepagrįsta, kad žmonės visur, įskaitant išrinktus pareigūnus,[130] stengiasi neleisti įrengti bokštų šalia mokyklų.
  95. Lapkričio 24 d., Australija. Sidnėjaus miesto vyriausybei pateiktas 5G paklausimas: „Mes nenorėsime aukoti medžių už tinklo veikimą. Taip pat turime atsižvelgti į potencialiai didelės apimties fizinės infrastruktūros, kuri yra pagrįsta tik tinklo veikimu, estetinį ir fizinį poveikį.“[131]
  96. Lapkričio 25 d., JAV. Tiriamosios žurnalistikos veteranas parodė, kaip „astroturfai“ ar netikri visuomenės sluoksniai, finansuojami iš politinių, korporacinių ar kitų specialiųjų interesų, labai efektyviai manipuliuoja žiniasklaidos pranešimais ir juos iškraipo.[132]
  97. Lapkričio 27 d., Airija. Laois apygardoje, dėl susirūpinimo sveikata ir draudimo bendrovių nenoro apdrausti nuo 5G žalos, sustabdytas 5G diegimas.[133]
  98. Lapkričio 27 d., Šveicarija. Glaciologė ir klimatologė Célia Sapart teigė:

    naudojant „išmaniuosius“ telefonus, prijungtus prie interneto dvi valandas per dieną, išsiskiria dvigubai daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei Europa-Niujorkas skrydis.[134]

  99. Gruodžio 2 d., Graikija. Kalamata miestas Graikijoje nubalsavo už tai, kad nebūtų atnaujinta 5G bandomosios programos sutartiis, kuri pasibaigs 2019 m. pabaigoje.[135]
  100. Gruodžio 4 d., JAV. Federalinė ryšių komisija (FCC) atsisakė pakeisti esamas radijo dažnio (RF) ribas.[136]
  101. Gruodžio 9 d., JAV. Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra aprašė grėsmių taksonomiją.[137] Teisinis (LEG): Ši grėsmės kategorija yra apibrėžta kaip „trečiųjų šalių teisiniai veiksmai <…>, siekiant uždrausti veiksmus ar kompensuoti nuostolius remiantis galiojančiais įstatymais“. [Ar tai apima ir „Stop 5G“ aktyvistus?]
  102. Gruodžio 10 d., Italija. 100 Italijos savivaldybių oficialiai sustabdė sutankintą 4G/5G ryšį,[138] laikydamosi atsargumo principo pagal Italijos konstitucijos 32 straipsnį ir moratoriumą.
  103. Gruodžio 11 d., JAV. Paleidus 5G, atsirado nerimą keliančių naujų saugumo trūkumų.[139] Tyrėjai nustatė 11 naujų 5G technologijos pažeidžiamumų, o laikas juos pašalinti vis labiau senka.
  104. Gruodžio 11 d., JK. North Wales rasta šimtai negyvų paukščių,[140] kur dabar veikia 5G.[141] Buvo rasti apie 225 varnėnai kraujuotais kūnais. Liudytojas teigė, kad „jie tarsi krito negyvi iš dangaus“.
  105. Gruodžio 12 d., Prancūzija. Prancūzijos įstatymų leidėjai priėmė pakeitimą, kad plačiajuosčio ryšio vartotojai būtų informuojami apie duomenų naudojimo anglies pėdsaką.[142] Manoma, kad interneto energijos anglies pėdsakai viršys kelionių oru energiją.[143]
  106. Gruodžio 12 d., JK. Pranešimas apie „5G genocidą“ pagaliau prasiskverbė pro „BBC“ propagandos sieną.[144]
  107. Gruodžio 12 d., JAV. San Diegas sustabdė veido atpažinimo programą[145] ir pradėjo riboti imigracijos ir muitinės prieigą prie kriminalinės justicijos duomenų. Kalifornijoje, nauju įstatymu nr. A.B.1215,[146] sukurtas trejų metų moratoriumas teisėsaugai naudoti veido atpažinimą, per policijos pareigūnų nešiojamas kameras.
  108. Gruodžio 14 d., JAV. Teismo ieškinių teisėkūros specialistai tvirtina, kad JAV telekomunikacijų pramonė ir FCC pavogė ir nukreipė maždaug 1 trilijoną dolerių lėšų, kad būtų galima naudoti 5G.[147] Amerikos namų ūkiai ir verslo subjektai bent devynis kartus buvo apmokestinti už plačiajuosčio/šviesolaidžio paslaugas, įskaitant mokyklų, bibliotekų ir ligoninių laidus – maždaug 4000–7000 USD vienam namų ūkiui, o iki 2016 m. suma viršijo 1,5 trilijono dolerių.[148]
  109. Gruodžio 14 d., Rusija. Rusijos švietimo ministerija pranešė, kad 25% Rusijos mokyklų yra uždraudę mobiliųjų telefonų naudojimą klasės metu.[149] 61% studentų, 89% tėvų ir 90% mokytojų išreiškė paramą mobiliųjų telefonų naudojimo klasėje ribojimui.
  110. Gruodžio 16 d., JK. Taivanas dėl persileidimų, vėžio, neurologinių pažeidimų, depresijos ir savižudybių pašalino 1700 bokštų iš labai apgyvendintos teritorijos.[150]
Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e