Skiepai nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės. MMR saugumas ir efektyvumas

Firmus Medicus -

MMR vakcina – dažnas diskusijų apie vakcinų saugumą pagrindas

MMR skiepas – tymų vakcinos atradimas

1954 metais, tymų protrūkio Bostone (Masačusetso valstija) metu, Dr. Thomas C. Peebles kartu su Dr. John F. Enders surinko kelių sergančių mokinių kraujo mėginius. Naudodami šiuos kraujo mėginius, jie pabandė išskirti tymų virusą ir galiausiai sukurti tymų vakciną. Jiems pavyko tai padaryti dėka 13-mečio David Edmonston kraujo mėginyje rasto tymų viruso.

1963 metais Dr. John F. Enders, kartu su savo kolega, išskirtą tymų viruso štamą „Edmonston-B“ pavertė vakcina ir licenzijavo ją JAV. 1968 metais pradėta platinti patobulinta, silpnesnė tymų vakcina, kurią sukūrė Maurice Hilleman kartu su savo kolegomis. Ši vakcina, pavadinimu „Edmonston-Enders“ (buvusi „Moraten“), buvo vienintelė tymų vakcina, naudojama JAV nuo 1968 metų.

Paprastai tymų vakcina platinama kartu su kiaulytės ir raudonukės virusais (MMR) arba kartu su kiaulytės, raudonukės ir vėjaraupių virusais (MMRV).[1] Daugiau apie tymus skaitykite straipsnyje: Tymai – sunki infekcinė liga ar nemalonus vaikiškas susirgimas?

Antra MMR skiepo dozė įvesta nesėkmingai siekiant išnaikinti tymus

Įvykus visiems šiems atradimams, 1978 m. buvo planuota, kad tymai visiškai išnyks per ateinančius ketverius metus, t.y. iki 1982 metų. 1980 m. išleista nauja, kokybiška tymų vakcina ir tik 1989 m. paaiškėjo, jog ji buvo neefektyvi.[2]

Kadangi nauja ir kokybiška tymų vakcina nesugebėjo išnaikinti tymų, tais pačiais metais buvo nuspręsta įvesti antrą MMR vakcinos dozę. Taip pat paaiškėjo, kad tymų protrūkis gali vykti mokykloje, kurioje 100% vaikų turi dokumentais pagrįstą pasiskiepijimo įrodymą. CDC negalėjo to paaiškinti.[3] 

CDC: jeigu MMR skiepijama iki 1 metų, reikalinga trečia vakcinos dozė

CDC teigimu, tymų galima išvengti pasiskiepijus MMR vakcina. Vakcina sukuria antikūnus trims ligoms: tymams, kiaulytei ir raudonukei. MMR vakcina yra skiriama vėliau nei kai kurios kitos vaikams skirtos vakcinos, nes motinos kūdikiui perduodami antikūnai jam suteikia tam tikrą apsaugą nuo ligos ir gali įtakoti mažesnį MMR vakcinos veiksmingumą iki maždaug 1 metų amžiaus.

To pasekoje, pirma vakcinos dozė skiriama vaikui esant 12-15 mėnesių amžiaus, antra dozė – 4-6 metų. Vis dėlto, reikia atkreipti dėmesį, kad, jeigu kūdikis buvo paskiepytas MMR vakcina iki 1 metų, jam bus reikalinga ir trečia MMR dozė.[4]

NHS: 6–9 mėnesių kūdikiams MMR rekomenduojama tik išskirtiniais atvejais

Anot NHS (National Health Service), MMR skiepas yra saugi ir efektyvi kombinuota vakcina, vienos injekcijos metu sukurianti trijų atskirų ligų – tymų, kiaulytės ir raudonukės – antikūnus. Visam MMR vakcinacijos kursui reikia dviejų vakcinos dozių.[5]

Pagal įprastos vakcinacijos schemą, kūdikiams NHS skiria vienkartinę MMR skiepo injekciją, kuri turėtų būti suleista per mėnesį laiko nuo pirmojo vaiko gimtadienio. Antra vakcinos injekcija turi būti suleista prieš pradedant mokyklą, paprastai sulaukus 3 metų ir 4 mėnesių.  

Jaunesniems nei 6 mėnesių kūdikiams MMR vakcinacijos schema nėra įprastas reiškinys. Taip yra todėl, nes tymų, kiaulytės ir raudonukės antikūnai, motinos kūdikiui perduoti gimimo metu, gali veikti prieš vakciną. Tai reiškia, kad vakcina gali tapti neveiksminga. Kūdikiui perduoti motinos antikūnai mažėja su amžiumi ir beveik visiškai išnyksta iki to laiko, kai yra skiriama MMR – maždaug nuo vienerių metų.

6–9 mėnesių kūdikiams MMR skiepas yra rekomenduojamas tik susidūrus su padidėjusia rizika užsikrėsti ar esant tam tikromis aplinkybėmis, pavyzdžiui, tymų protrūkio metu. Vis dėlto, šie vaikai nebus pakankamai apsaugoti, todėl ateityje jiems rekomenduojamos standartinės MMR dozės (pirmoji – 12–13 mėnesių amžiaus, antroji – 40 mėnesių amžiaus). MMR vakcina švirkščiama vieną kartą į šlaunies ar žąsto raumenį.

Pasaulyje randami daugiau nei 24 skirtingi tymų genotipai

Egzistuoja daugiau nei 24 skirtingi tymų genotipai, kilę iš 8 skirtingų kladų (A-H) ir, remiantis šiais genotipais, turintys dar daugiau laukinių virusų štamų. Kladas – organizmų, kurie, kaip manoma, išsivystė iš bendro protėvio, grupė pagal kladistikos principus.[6] Šie genotipai apima A (visos vakcinos padermės yra A genotipas), B2, B3, C1, C2, D2, D3, D4, D5, D6, D7, D8, D9, D10, D11, G2, G3, H1 ir H2 genotipus.

Apskritai genotipai apsiriboja konkrečia pasaulio dalimi:

Pasaulio regionas Genotipas
Afrikos regionas B2, B3
Rytų Viduržemio jūros regionas B3, D4, D8
Europos regionas D4, D5, D6
Pietryčių Azijos regionas D4, D5, D8, D9, G2, G3, H1
Vakarų Ramiojo vandenyno regionas D5, D9, G3, H1

Šalyse, kuriose tymai buvo „išnaikinti“, pavyzdžiui Jungtinėse Valstijose, aptikti genotipai priklausys nuo tymų kamieno importo.

Penki genotipai, B1, D1, E, F ir G1, yra neaktyvūs.[7]

Tymų genotipų paplitimas (2015 m., PSO (angl. WHO) Tymų ir raudonukės stebėjimo duomenys)

Šaliai vakcinos parenkamos pagal joje vyraujančias padermes

Visame pasaulyje yra naudojamos skirtingos tymų vakcinos. Pavyzdžiui, kitaip nei JAV, Japonija tam tikru laikotarpiu naudojo tymų vakcinas, gautas iš AIK-C, CAM ir Schwarz tymų viruso padermių. Specifinės tymų virusų padermės yra vakcinos padermės (Edmonston, Moraten, Zagreb, Schwarz, AIK-C, CAM, Leningrad-16 ir Shanghai-191 ir kt.) ir laukiniai kamienai, pavyzdžiui:

  • MVi/NewYork.USA/94 – laukinis B3 genotipo štamas
  • Johannesburg.SOA/88/1 – laukinis D2 genotipo štamas
  • Manchester.UNK/30.94 – laukinis D8 genotipo štamas
  • Hunan.CHN/93/7 – laukinis H1 genotipo padermė[8]

Iš tiesų, sunku pasakyti kiek yra laukinių tymų padermių. Vis dėlto, manoma, kad tyrimas, nagrinėjantis Indianoje (JAV) įvykusius 526 galimus tymų atvejus (iš 15 protrūkių per 3 metus) rado bent 38 skirtingas tymų padermes.[9]

Lietuvoje naudojamos MMR vakcinos – Priorix ir Priorix tetra

  • Priorix (tymų, raudonukės, kiaulytės) trivalentė, gyvų susilpnintų virusų vakcina
  • Priorix tetra (tymų, raudonukės, kiaulytės, vėjaraupių) keturvalentė gyvų susilpnintų virusų vakcina

Priorix tetra gamintojo lapas

Kadangi vakcinos yra labai panašios ir dauguma informaciniame lape pateiktos informacijos kartojasi, apžvelgsime Priorix tetra gamintojo lapą:

Vienoje ištirpintos Priorix tetra vakcinos dozėje (0,5 ml) yra:

  • Gyvo susilpninto Schwarz padermės tymų viruso
  • Gyvo susilpninto RIT 4385 padermės kiaulytės viruso (išvesto iš Jeryl Lynn padermės)
  • Gyvo susilpninto Wistar RA 27/3 padermės raudonukės viruso
  • Gyvo susilpninto OKA padermės vėjaraupių viruso
  • Kultivuota viščiuko embriono audinių kultūrose
  • Kultivuota MRC‑5 žmogaus diploidinėse ląstelėse
  • Ląstelių kultūrą infekuojanti dozė 50 %
  • Plokštelę sudarantys vienetai
  • Šioje vakcinoje yra neomicino (antibiotiko) pėdsakų
  • Vienoje vakcinos dozėje yra 14 mg sorbitolio

Pagalbinių medžiagų sąrašas:

  • Milteliai
  • Aminorūgštys
  • Bevandenė laktozė
  • Manitolis
  • Sorbitolis
  • Terpė 199

Kontraindikacijos:

Skiepijimą Priorix Tetra, kaip ir kitomis vakcinomis, reikia atidėti, jei asmuo serga ūmine sunkia liga, kurios metu karščiuojama. Vis dėlto dėl lengvos infekcinės ligos (pvz., peršalimo) vakcinacijos atidėti nereikia. Padidėjęs jautrumas vakcinos veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai ar neomicinui. Buvęs neomicino sukeltas kontaktinis dermatitas nėra kontraindikacija. Apie alergiją kiaušiniams žiūrėkite 4.4 skyriuje. Buvusios padidėjusio jautrumo reakcijos po ankstesnio vakcinų nuo tymų, kiaulytės, raudonukės ir (arba) vėjaraupių vartojimo.

Kaip ir vartojant visas injekuojamąsias vakcinas, visada reikia turėti paruoštas medicinines priemones ir stebėti pacientą, jeigu suleidus vakciną įvyktų retai pasitaikanti anafilaksinė reakcija.

Paskiepytieji vakcina, netgi tie, kuriems neatsiranda į vėjaraupius panašaus bėrimo, jeigu įmanoma, turėtų vengti artimai bendrauti su didelės rizikos grupės asmenimis, kurie yra imlūs vėjaraupiams, iki 6 savaičių po paskiepijimo vakcina. Tais atvejais, kai neįmanoma išvengti bendravimo su didelės rizikos grupės asmenimis, kurie yra imlūs vėjaraupiams, reikia įvertinti galimo jų užkrėtimo vakcinoje esančiais vėjaraupių virusais rizikos ir užsikrėtimo bei užkrėtimo laukinio tipo (natūraliais) vėjaraupių virusais rizikos santykį.

Didelė rizika yra šiems vėjaraupiams imliems asmenims:

  • asmenys, kurių imuninės sistemos funkcija yra sutrikusi (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius);
  • nėščios moterys, kurių dokumentuose nėra teigiamos vėjaraupių istorijos patvirtinimo arba laboratorinių duomenų apie ankstesnę infekciją;
  • naujagimiai motinų, kurių dokumentuose nėra teigiamos vėjaraupių istorijos patvirtinimo arba laboratorinių duomenų apie ankstesnę infekciją.

Trombocitopenija

Buvo atvejų, kad asmenims, kurie sirgo trombocitopenija, po pirmosios gyvos tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinų dozės pasunkėjo arba pasikartojo trombocitopenija. Tokiu atveju reikia atsargiai įvertinti skiepijimo Priorix‑Tetra vakcina naudos ir rizikos santykį. Tokius pacientus skiepyti reikia atsargiai, geriausiai – vakciną suleidžiant po oda. Sinkopė (apalpimas), kaip psichogeninis atsakas į injekciją adata, gali pasireikšti, ypač paaugliams, po arba netgi prieš bet kokį skiepijimą. Kartu gali atsirasti įvairių neurologinių požymių, pavyzdžiui, trumpalaikis regėjimo sutrikimas, parestezija ir toniniai kloniniai galūnių judesiai atsigavimo metu. Svarbu atlikti procedūras tinkamai, kad būtų išvengta sužalojimų apalpus.

Kaip ir vartojant bet kokias vakcinas, apsauginis imuninis atsakas gali susidaryti ne visiems vakcinuotiesiems. Kaip ir skiepijant kitomis vakcinomis nuo vėjaraupių, buvo diagnozuoti vėjaraupių atvejai asmenims, kurie anksčiau buvo paskiepyti Priorix‑Tetra. Tokie proveržio atvejai dažniausiai būna lengvi, su mažesniu pažeidimų skaičiumi ir mažesniu karščiavimu, palyginti su nepaskiepytų asmenų ligos atvejais. Gauta labai nedaug pranešimų apie vėjaraupių išplitimą, pažeidusį vidaus organus, po paskiepijimo vakcina, kurios sudėtyje buvo OKA padermės vėjaraupių virusų, daugiausiai tai buvo asmenys, kurių imuninės sistemos funkcija buvo sutrikusi.

Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Vaisingumas

Priorix Tetra poveikio vaisingumui tyrimų neatlikta.

Nėštumas

Priorix Tetra negalima skiepyti nėštumo metu (žr. 4.3 skyrių). Tačiau paskiepijus nėščiąsias tymų, kiaulytės, raudonukės ar vėjaraupių vakcina nebuvo dokumentais patvirtinto žalingo poveikio vaisiui. Nėštumo reikia vengti 1 mėnesį po paskiepijimo. Moterims, kurios planuoja pastoti, reikia patarti palaukti.

Žindymas

Nėra duomenų apie Priorix Tetra poveikį žindančioms moterims.

Organų sistemų klasės Dažnis Nepageidaujamos reakcijos
Infekcijos ir infestacijos Nedažnas Viršutinių kvėpavimo takų infekcija
Retas Vidurinės ausies uždegimas
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Nedažnas Limfadenopatija
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažnas Anoreksija
Psichikos sutrikimai Dažnas Irzlumas
Nedažnas Verkimas, nervingumas, nemiga
Nervų sistemos sutrikimai Retas Karščiavimo sukelti traukuliai*
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Nedažnas Rinitas
Retas Kosulys, bronchitas
Virškinimo trakto sutrikimai Nedažnas  Paausinės liaukos padidėjimas, viduriavimas, vėmimas
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažnas Išbėrimas
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Labai dažnas Išbėrimas
Dažnas Injekcijos vietos skausmas ir paraudimas, karščiavimas (tiesiojoje žarnoje 38,395°C; pažastyje, burnoje 37,539°C), injekcijos vietos pabrinkimas, karščiavimas (tiesiojoje žarnoje > 39,5°C; pažastyje, burnoje >39°C)
Nedažnas

letargija, negalavimas, nuovargis

Toliau išvardytos papildomos nepageidaujamos reakcijos buvo nustatytos retais atvejais stebėjimo po vaistinio preparato registracijos metu. Kadangi pranešimai apie jas buvo pateikiami savanoriškai iš nežinomo dydžio populiacijos, tikslaus jų dažnio nurodyti negalima.

Organų sistemų klasės Nepageidaujamos reakcijos
Infekcijos ir infestacijos Meningitas, juosiančioji pūslelinė*, į tymus panašus sindromas, į parotitą panašus sindromas (įskaitant orchitą, epididimitą ir parotitą)
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Trombocitopenija, trombocitopeninė purpura
Imuninės sistemos sutrikimai Alerginės reakcijos (įskaitant anafilaksines ir anafilaktoidines reakcijas)
Nervų sistemos sutrikimai Encefalitas, smegenėlių uždegimas, cerebrovaskulinis (smegenų kraujagyslių) įvykis, Gijeno-Bare sindromas, skersinis mielitas, periferinis neuritas, į smegenėlių uždegimą panašūs simptomai (įskaitant trumpalaikį eisenos sutrikimą ir trumpalaikę ataksiją)
Kraujagyslių sutrikimai Vaskulitas
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Daugiaformė raudonė (eritema), į vėjaraupius panašus išbėrimas
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Artralgija, artritas

*Ši nepageidaujama reakcija į vaistą, apie kurią pranešta, yra laukinio tipo (natūralios) vėjaraupių infekcijos pasekmė. Palyginti su laukinio tipo (natūralia) liga, po vakcinavimo juosiančiosios pūslelinės atsiradimo rizika nėra didelė.[10]

Pasaulyje naudojamos tymų ir MMR vakcinos

Be Lietuvoje naudojamų Priorix ir Priorix tetra vakcinų, pasaulyje yra daugelis kitų vakcinų gamintojų, siūlančių savo alternatyvas.

Japonija

Viena iš pasaulio šalių, kurios pačios gamina ir platina tymų vakcinas, yra Japonija. Šalies Farmacijos ir medicinos priemonių agentūra Pmda pateikia tokią informacija apie platinamas vakcinas:[11]

Farmacijos kompanija „Takeda“

Užšaldyta – džiovinta gyva susilpninta tymų vakcina (vienvalentė). Džiovinta gyva susilpninta tymų vakcina (SCHWARZ FF-8 padermė).

„Kitasato Daiichi Sankyo Vaccine Co.“

Užšaldyta – džiovinta gyva susilpninta vienavalentė tymų vakcina „Kitasatodaiichisankyo“.

Osakos universiteto mikrobinių ligų tyrimų fondas

Gyva susilpninta vienvalentė tymų vakcina „BIKEN CAM“.

„Takeda“

Užšaldyta – džiovinta gyva susilpninta kombinuota tymų, raudonukės vakcina (SCHWARZ FF-8 padermė/TO-336 padermė).

„Kitasato Daiichi Sankyo Vaccine Co.“

Užšaldyta – džiovinta gyva susilpninta kombinuota tymų, raudonukės vakcina „Kitasatodaiichisankyo“.

Indija

„Dheer Healthcare Private Limited“

M-VAC, gyva tymų vakcina yra užšaldymo būdu džiovinamas preparatas, kuriame yra gyvo susilpninto tymų viruso (edmonston zagreb) padermė, užauginta žmogaus diploidinėse ląstelėse. M-VAC yra skirta vaikų imunizacijai.[12]

„Serum Institute of India Pvt. Ltd.“

Pagal pagamintų ir parduotų dozių skaičių, Serum Institute of India yra didžiausias pasaulio vakcinų gamintojas. Jo pardavimai siekia daugiau kaip 1,3 milijardo dozių. Manoma, kad maždaug 65% pasaulio vaikų gauna bent vieną vakciną, pagamintą Serum Institute of India.

Šio instituto pagamintos vakcinos yra akredituotos Ženevoje esančios Pasaulio sveikatos organizacijos ir yra naudojamos maždaug 170-yje pasaulio šalių vykdant tų šalių imunizacijos programas. Serum Institute of India yra klasifikuojama kaip pirmoji Indijos biotechnologijų įmonė, gaminanti labai specializuotus biologinius preparatus, tokius kaip vakcinos, naudojant pažangiausias genetines ir ląstelines technologijas, antiserumus ir kitas medicinos technologijas. Institutas siūlo tiek vienvalentę, tiek dvivalentę, tiek trivalentę vakcinas.

Prancūzija

„Sanofi Pasteur“

Vienvalentį, gyvo susilpninto tymų viruso skiepą ROUVAX® buvo galima įsigyti iš Pastero Instituto medicinos centro Prancūzijoje.[13] Vis dėlto, nuo 2018 m. balandžio mėnesio jo gamyba Prancūzijoje buvo sustabdyta.[14]

Šveicarija

„BioSolutions Berna GmbH“

Vienvalentė tymų vakcina, gyvas tymų virusas iš Edmonston – Zagreb padermės. Užauginta ant žmogaus diploidinių ląstelių MRC-548.[15]

JAV

JAV yra naudojama MMR II vakcina, kuri kelia nerimą visuomenėje, nes neturi adekvačių saugumo tyrimų. Vis dėlto, po vakcinos išleidimo į rinką, ji iki šiol yra naudojama.

Kaip teigia Del Bigtree, ICAN įkūrėjas:

Nerimą kelia tai, kad, norint gauti šią informaciją, buvo reikalaujama apeliacijos, tačiau dar labiau nerimą kelia tai, kad kiekvieną kartą, kai ICAN imasi informacijos apie FOIA atskleidimą iš FDA, CDC ar HHS, sužinome apie dar vieną rimtą jų pareigų nevykdymą užtikrinant amerikiečių sveikatą ir sveikatos priežiūrą.[16]

MMR vakcina yra dažna diskusijų dėl vakcinų saugumo pagrindas. Toliau pateikiami keli pagrindiniai faktai, gauti iš FDA parengtų klinikinių tyrimų ataskaitų, kuriomis agentūra rėmėsi suteikdama MMR licenciją:

  • Atlikti aštuoni klinikiniai tyrimai, kuriuose iš viso dalyvavo mažiau nei 1 000 asmenų, iš kurių MMR vakcina buvo skiepyti tik 342 vaikai.
  • „Nepageidaujamų reiškinių“ stebėsenos laikotarpis vyko tik 42 dienas po paskiepijimo.
  • Daugiau nei pusei arba reikšmingam procentui kiekvieno iš aštuonių tyrimų dalyvių išsivystė virškinimo trakto ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.
  • Visi nepageidaujami reiškiniai buvo bendrai apibūdinami kaip „kiti virusai“ ir į licencijos saugumo ataskaitą nebuvo įtraukti.
  • Kontrolinė grupė gavo kitas vakcinas nuo raudonukės ar tymų ir raudonukės. Nė vienam iš kontrolinės grupės asmenų nebuvo skirtas placebas (inertinė medžiaga, tokia kaip druskos injekcija).[17]

Atvejai, kai MMR vakcina neturėtų būti naudojama

CDC rekomendacijos

Anot CDC, MMR vakcina (tymai, raudonukė, kiaulytė) neturėtų būti skiepijama, jei asmuo:

  • Patyrė alerginę reakciją po ankstesnės MMR ar MMRV vakcinos dozės arba turi sunkią, gyvybei pavojingą alergiją.
  • Laukiasi arba mano, kad gali lauktis.
  • Turi susilpnėjusią imuninę sistemą arba turi tėvų, brolių ar seserų, turinčių paveldimų ar įgimtų imuninės sistemos problemų.
  • Kada nors turėjo tokią ligą, dėl kurios susiformavo kraujosruvos ar kraujavo.
  • Naudojo kraujo turinčių produktų arba jam/jai neseniai buvo perpiltas kraujas.
  • Serga tuberkulioze.
  • Per pastarąsias 4 savaites gavo kitų vakcinų.

Kai kuriais atvejais, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali pats nuspręsti atidėti tymų skiepą kitam vizitui.[18]

Žmonės, sergantys nedidelėmis ligomis, tokiomis kaip peršalimas, gali būti skiepijami. Prieš skiepydamiesi MMR vakcina, vidutiniškai ar sunkiai sergantys žmonės paprastai turėtų palaukti kol pasveiks.[18]

MMRV skiepas (tymai, raudonukė, kiaulytė, vėjaraupiai) neturėtų būti naudojamas jei asmuo:

  • Patyrė alerginę reakciją po ankstesnės MMRV, MMR ar vėjaraupių vakcinos dozės, arba turi sunkią, gyvybei pavojingą alergiją.
  • Laukiasi arba mano, kad gali lauktis.
  • Turi susilpnėjusią imuninę sistemą arba turi tėvų, brolių ar seserų, turinčių paveldimų ar įgimtų imuninės sistemos problemų.
  • Sirgo liga, dėl kurios jis arba ji susidūrė su kraujosruvomis ar kraujavo.
  • Susidūrė su traukuliais arba su jais susidūrė asmens tėvai, brolis ar sesuo.
  • Vartoja arba planuoja vartoti salicilį (aspirinas ir pan.).
  • Naudojo kraujo turinčių produktų arba jam/jai neseniai buvo perpiltas kraujas.
  • Serga tuberkulioze.
  • Per pastarąsias 4 savaites vartojo kitų vakcinų.

Kai kuriais atvejais jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali nuspręsti atidėti MMRV vakcinaciją kitam vizitui arba rekomenduoti vietoj MMRV skirti atskiras MMR ir vėjaraupių vakcinas.

Žmonės, sergantys nedidelėmis ligomis, tokiomis kaip peršalimas, gali būti skiepijami. Vidutiniškai ar sunkiai sergantys vaikai prieš skiepydamiesi MMRV vakcina paprastai turėtų palaukti, kol pasveiks.[18]

National Health Service pateikiama informacija

National Health Service (UK) informaciją papildo taip:

Kadangi MMR skiepas yra gyva vakcina, ji neturėtų būti skiriama nėščioms moterims ar sunkiai sergantiems žmonėms, kuriems buvo taikytas imuniteto slopinimas, pvz tiems asmenims, kurie turėjo kaulų čiulpų transplantaciją ar vartoja imuninę sistemą slopinančius vaistus. Jei abejojate, aptarkite tai su gydytoju. 

Skiepytis MMR vakcina taip pat neturėtų asmenys, kuriems buvo patvirtinta anafilaksinė reakcija neomicinui. Turintys patvirtintą anafilaksinę reakciją želatinai prieš skiepydamiesi turėtų pasikalbėti su savo šeimos gydytoju ir pasirūpinti, kad jiems paskirta vakcina būtų be želatinos. Visi, kurie yra alergiški kiaušiniams, įskaitant vaikus, sergančius astma, gali skiepytis MMR vakcina savo šeimos gydytojo darbo vietoje. Tie, kurie turėjo dokumentuotą  MMR vakcinos sukeltą anafilaksinę reakciją turėtų būti įvertinti alergologo.[19]

Vakcinos efektyvumas buvo paneigtas pačių „Merck“ virusologų

CDC teigimu, MMR vakcina yra labai efektyvi siekiant apsaugoti žmones nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės bei užkirsti kelią šių ligų sukeltoms komplikacijoms. Žmonės, kuriems pagal JAV skiepų kalendorių buvo suleistos dvi MMR vakcinos dozės, paprastai yra laikomi apsaugotais visam gyvenimui ir revakcinacijos jiems nereikia. Vis dėlto, dėl kiaulytės protrūkio jums gali prireikti papildomos dozės.[20]

Vieno MMR skiepo dozės veiksmingumas prieš tymus siekia 93%, prieš kiaulytę – 78%, prieš raudonukę – 97%. Dviejų MMR vakcinos dozių veiksmingumas prieš tymus – 97%, kiaulytę – 88%.

Vis dėlto, tam atsiranda prieštaravimų. Patys „Merck“ farmacijos kompanijos virusologai Stephen Krahling ir Joan Wlochowski, savo šokiruojančiame Merck neteisingų teiginių akto dokumente, teigia:

„Merck“ sąmoningai suklastojo savo MMR vakcinos tyrimo rezultatus, kad sukurtų „95% veiksmingumo rodiklį“. Taip teigia pačios farmacijos kompanijos virusologai.[21]

JAV Pensilvanijos rytinio rajono apylinkės teismo bylos Nr. 10-4374, kurioje Krahling ir kt. kovoja prieš Merck & Co Inc., skunde teigiama:

Kad pasiektų palankesnius tyrimų rezultatus, „Merck“ į kraujo mėginius įdėjo gyvūnų antikūnų, nors jie žinojo, kad žmogaus imuninė sistema niekada nesukurs tokių antikūnų ir, kad antikūnai, sukurti laboratorinių tyrimų scenarijumi, neatitiko arba negarantuoja realaus… viruso neutralizavimo vakcinuotiems žmonėms.[22]

Žinoma, „Merck“, kaip ir kitos farmacijos kompanijos, neigia, kad kada nors vertėsi kyšininkavimu, naudojo vaikus medicininiams eksperimentams ar „moksliniams tyrimams“, kurie yra skelbiami mokslo žurnaluose, arba sąmoningai užkirto kelią konkuruojantiems generiniams vaistams.

Stephen Krahling ir Joan Wlochowski pasakoja:

„Merck“ suklastoja savo vakcinų veiksmingumą, kad jos atrodytų veikiančios, nors iš tikrųjų taip nėra. Kodėl farmacijos kompanijos turėtų tai daryti? Pagalvokite patys ir atminkite, kad „Merck“ turi tam motyvą ir galimybes.

Teisminiai procesai šiai dienai dar nesibaigė. Išskyrus daugybę paraiškų, šio tipo bylų per pastaruosius 12 mėnesių nebuvo daug. Štai kas nutiko per pastaruosius metus:

Merck kompanijos teismo eiga (2019 m.)

Kiti MMR vakcinos efektyvumą paneigiantys tyrimai

„Jama Pediatrics“ tyrimas: antikūnų titrai mažėja net ir po dviejų vakcinos dozių

2007 metais „Jama Pediatrics“ publikuoto tyrimo išvados teigia, kad tymų antikūnai išliko pas visus vakcinuotus asmenis. Jie buvo stebimi 10 metų po antrosios vakcinos dozės. Mažėjantys antikūnų titrai rodo, kad reikia atidžiai stebėti vakcinuotų gyventojų antikūnų kiekį, kad užtikrinti ligos apsaugą.[23]

„ScienceDirect“: dėl mažėjančio tymų antikūnų kiekio, jautrumas ligai didėja

2017 metais žurnale „ScienceDirect“ publikuotame tyrime skelbiamos išvados, kad mažėjantis tymų antikūnų kiekis, ilgėjant laikui po vakcinacijos tymų skiepu, rodo, kad Korėjoje gali padidėti jautrumas tymams. Ši tendencija gali būti susijusi su skiepų sukelto imuniteto ribotumu. Lyginant su natūraliai įgytu imunitetu, kurį sukelia tymų infekcija, laukinis virusas natūraliai nepadidina titrų. Šis tyrimas pateikia svarbų požiūrį į dabartinį populiacijos imunitetą tymams Korėjoje.[24]

„Public Library of Science“: apsauginio imuniteto trukmė kiekvienam yra skirtinga

2018 metais „Public Library of Science“ išpublikuotas tyrimas, pavadinimu „Antikūnų atminties virusams ir vakcinoms nevienalytiškumas ir ilgaamžiškumas“, siekė nustatyti apsauginio imuniteto trukmę. Buvo siekiama nustatyti antikūnų prieš skirtingus virusus ir vakcinos antigenus praradimo dydį ir greitį.

Išanalizavus 45 asmenų tyrimo duomenis, buvo nustatytas antikūnų lygis praėjus keliems dešimtmečiams. Gautos išvados rodo, kad kiekvienam asmeniui gali būti apskaičiuotas laikas, per kurį jis praranda apsauginį imunitetą ir antikūnų titrai pasiekia lygį, kuris asmens neapsaugo nuo viruso.[25]

Imuniteto ligai praradimas per nustatytą laiko tarpą (metais)

„Public Library of Science“ duomenys: tymų protrūkiai vyksta netgi beveik 100% skiepijimo apimtis turinčiose populiacijose

Taip pat matome, kad tymų protrūkiai vyksta netgi beveik 100% skiepijimo apimtis turinčiose populiacijose. 2014 m. publikuotas „Public Library of Science“ tyrimas rodo, kad, nepaisant to, kad statistiškai 99.0% Zhejiang provincijos gyventojų buvo skiepyti tymų-raudonukės (MR) ar tymų – kiaulytės – raudonukės (MMR) vakcinomis, visų išvardytų ligų (tymų, kiaulytės ir raudonukės) susirgimo atvejų dažnis išliko didelis.[26]

„Journal of Infectious Disease“: nustatytas antrinės vakcinos nepakankamumas

2014 metais žurnale „Journal of Infectious Disease“ publikuotame tyrime pranešama apie tymų plitimą tarp du kartus vakcinuotų asmenų, kuriems buvo nustatytas dokumentais patvirtintas antrinės vakcinos nepakankamumas. Paciento klinikinių ir laboratorinių tyrimų duomenys parodė, jog simptomai būdingi įprastiniams tymams. Antriniai pacientai turėjo tvirtą reakciją į anamnestinius antikūnus. Nepaisant daugybės kontaktų, trečiasis protrūkis neįvyko. Šis protrūkis pabrėžia būtinybę atlikti išsamius įtariamų tymų atvejų epidemiologinius ir laboratorinius tyrimus, kurie būtų vykdomi neatsižvelgiant į skiepijimo būklę.[27]

Nepageidaujamas atsakas į skiepą ir iš to kylančios komplikacijos

Nors daugeliui tokie teiginiai skamba neįtikėtinai, tai patvirtina netgi CDC organizacija:

Nors gyvos susilpnintos vakcinos virusas gali daugintis, jis dažniausiai nesukelia tokios ligos, kokia gali pasireikšti susidūrus su „laukine“ viruso forma. Kai gyva susilpninta vakcina sukelia „ligą“, paprastai tai būna daug švelnesnė  nei natūrali forma ir tai jau yra fiksuojama, kaip nepageidaujama reakcija. Imuninis atsakas į gyvą susilpnintą vakciną yra beveik identiškas atsakui, kurį sukelia natūrali infekcija. Imuninė sistema neatskiria infekcijos susidūrus su susilpnintu vakcinos virusu ir infekcijos susidūrus su laukiniu virusu.

Gyvos susilpnintos vakcinos daugumai pacientų sukuria imunitetą jau po pirmos dozės, išskyrus tas, kurios yra vartojamos per burną. Vis dėlto, mažos pacientų dalies imuninė sistema nereaguoja į pirmą gyvos vakcinos (tokios kaip MMR arba vėjaraupių) dozę. Antra rekomenduojama dozė labai dideliam gyventojų kiekiui sukuria aukštą imuniteto lygį.

Dėl nekontroliuojamo vakcinos viruso dauginimosi, gyvos susilpnintos vakcinos gali sukelti sunkias ar mirtinas reakcijas. Tai pasireiškia tik asmenims, turintiems imunodeficitą (pvz., sergantiems leukemija, žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), besigydantiems tam tikrais vaistais). Teoriškai, gyvas susilpnintas vakcinos virusas gali atsinaujinti į jo pirminę patogeninę ligą sukeliančia formą. Tai yra dokumentuota tik su gyva (peroraline) poliomielito vakcina.[28](5 psl.)

Atvejai kai, pasiskiepiję tymų vakcina, asmenys susidūrė su nepageidaujamomis reakcijomis

Mokslinėse publikacijose taip pat buvo užfiksuoti atvejai kai, pasiskiepiję tymų vakcina, asmenys susirgo pačiais tymais.

Praėjus 14 dienų po MMR vakcinacijos, pacientui išsivystė liga

Olandų kalba publikuotame 2017 metų tyrime aprašytas atvejis, kai, praėjus 14 dienų po MMR vakcinacijos, pacientui išsivystė liga, panaši į laukinę tymų viruso infekciją. Laukinio tipo tymų viruso dažnis yra retas, todėl, kai tai atsitinka, labai tikėtina, jog tai yra atsakas į vakcinaciją. Papildomi tyrimai gali sukelti tėvų nepasitenkinimą, todėl tinkamesnis būdas – raminantys žodžiai.[29]

„Eurosurveilance“: praėjus penkioms savaitėms po MMR skiepo, galima susirgti tymais

2013 metais išpublikuotas tyrimas moksliniame žurnale „Eurosurveilance“ apibūdina kaip, praėjus penkioms savaitėms po tymų – kiaulytės – raudonukės (MMR) vakcinos, galima susirgti tymais. Tyrimas remiasi tiek tymų antigenų diagnoze (PCR), tiek imunoglobulino antikūnų testais.[30]

Po MMR skiepo vakcinacijos, tiriamųjų šlapimo mėginiuose buvo rastos tymų viruso genetinės ląstelės (RNR). Viruso RNR taip pat buvo nustatytos visų keturių jaunų suaugusių asmenų šlapimo mėginiuose 1–13 dienų po vakcinacijos. Šis tyrimas leidžia tęsti tymų viruso plitimo tyrimus bei, tikimasi, suteiks greitas priemones tymų infekcijai nustatyti, ypač lengvais ar besimptomiais atvejais.[31]

Prestižinis mokslinių publikacijų žurnalas „Lancet“ taip pat yra aprašęs atvejį kai, po antros tymų skiepo dozės, 4 metų brolis tymais užkrėtė 8 mėnesių sesę.[32]

„Journal of Infectious Disease“ tyrimas: gimusieji po 1990 m. turėjo 7 kartus mažiau antikūnų nei gimę 1962 m.

2017 metais žurnalo „Journal of Infectious Disease“ autoriai išanalizavo kraujo donorų tymų antikūnų duomenis. Tyrimo metu paaiškėjo, kad gimusieji po 1990 m. turėjo 7 kartus mažiau antikūnų nei tie, kurie gimė 1962 m. Akivaizdu, kad vakcinacija šios problemos neišsprendė, nes ji padidino antikūnų lygį tik du kartus ir tik keletui mėnesių.[33] Kito panašaus pobūdžio tyrimo, publikuoto 2016 metais, autorių išvados teigia, kad, praėjus metams po trečiosios MMR vakcinacijos, antikūnų skaičius grįžo į ankstesnį lygį.[34]

Paskiepijus sveiką 12 mėnesių kūdikį, po 8,5 mėnesio užfiksuotas encefalitas

Žurnale „Clinical Infectious Disease“ publikuotame tyrime aprašytas atvejis, kai sveiką 12 mėnesių kūdikį paskiepijus MMR, po 8,5 mėnesio jam buvo užfiksuotas encefalitas (MIBE). Smegenų biopsija parodė tymų vakcinos padermės virusą. Vaikas mirė po 1,5 mėnesio. Pranešta apie dar kelis tokius atvejus, tačiau jie dažniausiai pasitaiko sergantiems, o ne sveikiems.[35]

„Cochrane“ MMR vakcinos saugumo tyrimas

„Cochrane“ sistemingai peržiūrėjo MMR skiepo saugumą. Vakcina 14 – 22 kartus padidina aseptinio meningito riziką (Urabe ir Leningrado-Zagrebo padermės), 4 – 5,7 karto padidina kartofebrilinių priepuolių riziką, 2,4 – 6,3 – kartotrombocitopeninės purpuros riziką. Autoriai daro išvadą, kad klinikiniai ir poklinikiniai MMR saugumo tyrimai yra nepakankami ir neįmanoma atskirti vakcinos vaidmens užkertant kelią ligoms nuo jos sukelto šalutinio poveikio. Rekomenduojama patobulinti klinikinių ir poklinikinių tyrimų formatą, ataskaitų teikimą bei suvienodinti šalutinio poveikio apibrėžimus. Taip pat būtina patikrinti, kiek laiko trunka apsauginis MMR antikūnų poveikis.[36]

Praėjus 6 – 11 dienų po MMR vakcinos vartojimo, rizika susirgti neurologine liga padidėja 5,7 karto

2007 metais žurnale „Pediatrics“ publikuotame tyrime nurodoma, kad, praėjus 6 – 11 dienų po MMR vakcinos vartojimo, rizika susirgti sunkia neurologine liga padidėja 5,7 karto. Po vakcinacijos nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės praėjus 6–11 dienų, padidėja karščiavimo ir traukulių, trunkančių daugiau nei 30 minučių, rizika. Visi 6 su imunizacija susiję epizodai atitiko sudėtingų karščiavimo traukulių kriterijus. Įvertinta sunkios neurologinės ligos rizika buvo panaši į tą, kuri anksčiau buvo nustatyta skiepijant tymais.[37]

MMR vakcinacijos kampanijos sukelia kiaulytės, aseptinio meningito protrūkius

Praėjus dviem savaitėms po to, kai Tailande MMR skiepas buvo paskiepytos slaugytojos studentės, įvyko kiaulytės protrūkis. Buvo surasta vakcinos viruso padermė (Leningrad-Zagreb), kuri jau ne kartą sukėlė kiaulytės protrūkius.[38]

Po didžiulės MMR vakcinacijos kampanijos Brazilijoje, kurios metu buvo naudojama kiaulytės (Urabe) padermė, prasidėjo aseptinio meningito protrūkis. Ligos rizika padidėjo 14–30 kartų. Apie tai, kad Urabe padermė buvo susijusi su aseptiniu meningitu, buvo žinoma anksčiau, tačiau Brazilijos valdžia vis tiek nusprendė naudoti šią padermę, nes ji yra pigesnė ir efektyvesnė už Jeryl Lynn padermę (kuri naudojama JAV).

Prancūzijoje skiepai su tuo pačiu kamienu meningito nesukėlė. Autoriai šį reiškinį priskiria tam, kad Brazilijoje protrūkiai buvo stebimi daugiausia dideliuose miestuose, kur žmonės gyvena netoli ligoninių. Be to, per labai trumpą laiką buvo paskiepyta nemažai vaikų. Šie veiksniai leido nustatyti protrūkį. Autoriai nerimauja, kad dėl tokio šalutinio poveikio gali būti atsisakyta vakcinuoti. Jie rašo, kad vien tikėjimo skiepijimo nauda nepakanka ir kad vis daugiau žmonių atsisako skiepų, ir kad reikia registruoti ir šalutinį vakcinų poveikį.[39]

Kaip nurodo 2008 metų BMJ tyrimas, kuo aukštesnis žmogaus išsilavinimo lygis, amžius ir pajamos, tuo dažniau tėvai atsisakė MMR vakcinos ir pasirinko nekombinuotą tymų skiepą.[40]

Japonija nutraukė MMR vakcinos naudojimą dėl daugybės šalutinių reakcijų

1993 metais Japonija nutraukė MMR vakcinos naudojimą. Tai yra praktiškai vienintelė išsivysčiusi tauta, kuri nusprendė atsukti šiai vakcinai nugarą.[41]

Vyriausybės sveikatos vadovai tvirtina, kad ketverių metų eksperimentas turėjo rimtų finansinių ir žmogiškųjų išlaidų: iš 3 969 medicininių kompensacijų, susijusių su vakcinomis per pastaruosius 30 metų, ketvirtadalį sudarė nepageidaujamas kombinuotos tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinos efektas.

Japonijoje MMR skiepas buvo uždraustas 1993 metais, po to, kai 1,8 mln. vaikų buvo paskiepyti dviejų rūšių vakcinomis ir rekordinis jų skaičius susirgo nevirusiniu meningitu bei patyrė kitas nepageidaujamas reakcijas. Oficialūs duomenys rodo, kad žuvo trys žmonės, o aštuoni vaikai liko su nuolatiniu neįgalumu, pradedant nuo pažeistos klausos ir aklumo iki nevaldomų galūnių.

1999 metais vyriausybė dar kartą svarstė MMR poreikį, tačiau nusprendė, kad saugiau yra jos nenaudoti ir toliau rinktis atskiras tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinas.

Didžiosios Britanijos sveikatos departamentas teigė, kad Japonijoje buvo naudojamas MMR tipas, apimantis kiaulytės vakcinos štamą, kuris turėjo ypatingų problemų ir buvo nutrauktas Jungtinėje Karalystėje dėl saugumo problemų.

Japonijos vyriausybė suprato, kad problema yra susijusi su MMR skiepu netrukus po jo įvedimo, 1989 m. balandžio mėnesį, kai vakcinacija buvo padaryta privaloma. Tėvai, kurie atsisakė skiepyti savo vaikus, turėjo sumokėti nedidelę baudą.

Trijų mėnesių skiepijimų analizė parodė, kad vienas iš 900 vaikų turi problemų. Tai buvo daugiau nei 2 000 kartų daugiau nei tikėtasi (tikėtasi vieno vaiko iš 100 000 – 200 000). 1991 metų spalio mėnesį Ministerija pakeitė MMR vakciną į kitą, tačiau tai nesumažino šalutinių poveikių dažnio, kuris vis dar siekė vieną iš 1 755 vaikų.

Šalutiniai poveikiai, susiję su autizmu, atskirai registruojami nebuvo. Siekdami nustatyti, ar vakcina pateko į vaikų nervų sistemą, mokslininkai atliko 125 sužalotų vaikų stuburo skysčio tyrimus. Jie rado vieną patvirtintą atvejį ir dar du įtariamus atvejus.

1993 metais, po viešo protrūkio, kurį sukėlė susirūpinimas dėl gripo vakcinos, vyriausybė panaikino reikalavimą vaikus skiepyti tymų skiepu ar raudonukės vakcina. Japonijos sveikatos ir gerovės ministerijos Infekcinių ligų skyriaus direktorius Dr. Hiroki Nakatani teigė, kad individualių vakcinų skyrimas kainuoja dvigubai daugiau nei MMR, „bet mes manome, kad tai yra verta“. Kai kuriose srityse tėvai turi susimokėti patys, kai kuriose sveikatos priežiūros institucijos turi viską apmokėti iš savo sąskaitos.

Vis dėlto, Dr. Hiroki Nakatani pripažino, kad MMR panika paliko savo pėdsaką. Kadangi skiepijimo lygis yra žemas, tymų protrūkiai, kurie įvyko per pastaruosius penkerius metus, nusinešė 94 gyvybes.

2019 m. spalio mėnesį „The Journal of Infectious Diseases“ išpublikavo Stanley A. Plotkin, vieno garsiausių pasaulyje vakcinų kūrėjų, kuris tiesiogiai prisidėjo prie daugiau nei pusės sukurtų vakcinų, tyrimą. Nors didžioji dauguma tų, kurie yra skiepyti tymų skiepu, išlieka seropozityvūs neribotą laiką, pavyzdžiui, skiepijant kiaulytę, nauju tymų viruso genotipų cirkuliacija gali būti svarbi. B3 ir D8 genotipai jau cirkuliuoja ir šie virusai nėra taip gerai neutralizuojami vakcinos genotipo (t.y. A genotipo) antikūnų, kaip ir antikūnai, išauginti prieš naujus štamus. Vis dėlto, maža dalis paskiepytų asmenų laikui bėgant praranda antikūnus ir tokiu būdu tampa vėl jautrūs laukiniam tymų virusui.

Cherry ir Zahn neseniai parodė, kad 11% tymų atvejų Kalifornijoje pasireiškė skiepytiems asmenims, kurie buvo paskiepyti 2 tymų vakcinos dozėmis.

Ispanijoje atlikto tyrimo metu buvo pastebėta, kad 2003–2014 m. šalyje pasireiškė 132 tymų atvejai, kurie buvo užfiksuoti 2 dozėmis skiepytiems asmenims. Po Nyderlandų medicinos personalo protrūkio paaiškėjo, kad mažas neutralizuojančių antikūnų kiekis vakcinose susijęs su nepakankama apsauga. Deja, ligi šiol nėra visiškai žinoma, koks reikalingas neutralizuojančių antikūnų kiekis apsaugai. Taip pat reikia apsvarstyti galimybę, kad skiepyti asmenys gali užkrėsti kitus subklinikine ar paucisimptomine tymų viruso infekcija.

Stanley A. Plotkin tvirtina, kad įrodymų, kai vakcinuojami asmenys, turintys kai kuriuos, bet ne visus tymų ligos simptomus, išskiria virusą, neturi, tačiau vistiek rekomenduoja tirti tokius pacientus. Be to, kai kurių vakcinuotų asmenų antikūnų sumažėjimo priežastys nežinomos, todėl gali prireikti nustatyti naujas apsaugos koreliacijas, pagrįstas neutralizuojančiais antikūnais arba kitomis imuninėmis funkcijomis. Mokslo bendruomenė turėtų pasinaudoti dabartine situacija, kurią sukelia atsparumas vakcinai, kad būtų galima tiksliau apibrėžti skiepų ir tymų imuniteto ryšį.[42]

2015 metais įvykusio tymų protrūkio Kalifornijoje metu, daugelis įtariamų atvejų buvo nustatyti neseniai vakcinuotiems asmenims. Iš 194 tymų virusų genotipų, gautų Jungtinėse Valstijose 2015 metais, 73 atvejai buvo identifikuoti kaip vakcinos sukelti tymų atvejai (RJ McNall, nepublikuoti duomenys). 338% iš 2015 metais Disneilendo ir kitų JAV protrūkių metu nustatytų atvejų taip pat sukėlė pati MMR vakcina (genotipuojant rasta vakcinos padermė).[43]

*Ši informacija gauta iš RJ McNall, vieno iš autoriaus, kuris yra CDC virusinių ligų skyriaus darbuotojas. Tačiau ši informacija niekada nebuvo paskelbta viešai.

Teismų nuosprendžiai nukentėjusių šeimų atžvilgiu

101 mln. USD išmoka už MMR vakcinos sukeltą šalutinę reakciją

2018 m. liepos 17 d. SARASOTA, FL. MCT kompanijos advokatai susidera dėl 101 mln. USD kompensacijos, skirtos kūdikiui, kuris patyrė sunkią reakciją į MMR vakciną.

Po to kai buvo vakcinuotas, kūdikiui pasireiškė traukuliai ir sustojo širdis. Šie nepageidaujami reiškiniai paliko sunkių smegenų pažeidimų, encefalopatiją, regėjimo sutrikimą, sumažėjusį raumenų tonusą ir inkstų nepakankamumą. Po kelių mėnesių gydymo ligoninėje, kūdikis grįžo namo, tačiau negalia visą likusį gyvenimą reikalaus specializuotos medicininės priežiūros.

101 mln. USD dydžio išmoka išmokėta už nuolatinę aukšto lygio vaiko medicininę priežiūrą, kuri bus reikalinga visą likusį gyvenimą. Kad padengtų neatidėliotinas medicininių išlaidų sąskaitas, šeima gavo vienkartinę 1 milijono dolerių sumą. Likusi dalis bus išmokėta kasmet visą likusį vaiko gyvenimą.[44]

Diana Stadelnikas, nukentėjusios šeimos advokatė, skundą pateikė Sveikatos ir Žmogiškųjų Paslaugų Departamento (HHS) sekretoriui JAV ieškinių teisme. Peržiūrėjęs įrašus ir įrodymus, HHS pripažino bylą ir sutiko, kad šeima turi teisę gauti kompensaciją už su vakcina susijusius sužalojimus.[45]

Hannah Poling istorija

Jon ir Terry Poling, savo 19 mėnesių dukrą Hannah paskiepijo penkiomis vakcinomis: difterijos, stabligės, ląstelinio kokliušo, B tipo Haemophilus influenzae (Hib), tymų – kiaulytės – raudonukės (MMR), vėjaraupių ir inaktyvuoto poliomielito. Tuo metu Hannah buvo bendraujanti, žaisminga ir komunikabili mergaitė. Po maždaug dviejų dienų ji tapo mieguista, dirglia ir pradėjo karščiuoti. Praėjus dešimt dienų po vakcinacijos, ant jos kūno atsirado bėrimas, atitinkantis vakcinos sukeltus vėjaraupius.[46]

Po kelių mėnesių, vėluojant neurologiniam ir psichologiniam vystymuisi, Hanai buvo diagnozuota encefalopatija, kurią sukėlė mitochondrijų fermentų deficitas. Hannah požymiai apėmė kalbos, bendravimo ir elgesio problemas – visas autizmo spektro sutrikimo ypatybes. Nors vaikams, turintiems mitochondrijų fermentų trūkumą, nėra neįprasta, kad tarp jų pirmųjų ir antrųjų gyvenimo metų atsiranda neurologinių požymių, Hannos tėvai mano, kad encefalopatiją sukėlė skiepai.

Jie kreipėsi į Sveikatos ir Žmogaus Paslaugų Departamentą (DHHS) ir pareikalavo kompensacijos pagal Vakcinos Sužalojimų Kompensavimo Programą (VICP). Šeima bylą laimėjo. Po Poling spaudos konferencijos, Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centro direktorė Julie Gerberding atsakė į teiginius, kad skiepai sukėlė Poling dukters autizmą: „Leiskite man aiškiai pasakyti, kad vyriausybė nepadarė tokio pareiškimo. . . Nurodant, kad vakcinos yra autizmo priežastis “. J. Gerberding didžiausias iššūkis buvo apibrėžti „autizmą“.

Kadangi autizmas yra klinikinė diagnozė, vaikai diagnozuojami autistais remiantis klinikinių požymių rinkiniu. Hannah Poling aiškiai turėjo sunkumų kalbos ir bendravimo srityje. Bet tie jos būklės bruožai, laikomi autistiškais, buvo visuotinės encefalopatijos padarinys, kurią sukėlė mitochondrijų fermentų deficitas, dalis… Šie panašumai yra paviršutiniški, o jų priežastiniai mechanizmai ir genetinės įtakos skiriasi nuo klasikinio autizmo.

Paul Offit neigė, kad išvados yra teisingos ir menkai motyvuotos „kadangi akivaizdu, kad natūralios infekcijos gali sustiprinti encefalopatijos simptomus pacientams, kuriems trūksta mitochondrijų fermentų, nėra aiškių įrodymų, kad vakcinos sukelia panašų paūmėjimą”.[46]

Vis dėlto, H. Poling neurologas Andrew Zimmerman laiške advokatams parašė, kad buvo rasta mitochondrijų disfunkcija. Dr. Zimmerman rašė: „19-os mėnesių Hannah regresinės encefalopatijos priežastis buvo mitochondrijų disfunkcija, kurią sustiprino vakcinų sukeltas karščiavimas ir imuninės sistemos stimuliacija, viršijanti medžiagų apykaitos energijos atsargas“.

2010 m. Rugsėjo 9 d. Sharyl Attkisson taip pat pranešė, kad Poling šeima vien už pirmuosius metus gaus 1,5 mln. USD, o per visą Hannah gyvenimą gali gauti daugiau nei 20 mln. dolerių kompensaciją.[47]

Fox news pranešimas apie Hannah Poling ir jai paskirtą 1.5 milijono JAV dolerių kompensaciją už vakcinos sukeltą regresiją

Hannah Poling tėvas citavo 2005 m. Portugalijos tyrėjų grupės tyrimą:[48]

Penki iš 11 tirtų pacientų buvo suskirstyti į apibrėžtus mitochondrijų kvėpavimo grandinės sutrikimus, leidžiančius manyti, kad tai gali būti vienas iš labiausiai paplitusių su autizmu susijusių sutrikimų (5 iš 69; 7,2%), ir todėl juos reikia toliau tirti”

Jis pažymi, kad toks dažnis „nėra laikomas retu“. Tiesą sakant, mitochondrijų disfunkcija gali būti labiausiai paplitusi su autizmu susijusi sveikatos būklė.

Tikėtina, kad Hannah Poling sutrikimas atsirado dėl retos jos DNR mutacijos. Didžioji dalis DNR, kurios yra atsakingos už mitochondrijas, yra paveldimos iš motinų, nes mitochondrijos genai yra pernešami kiaušinėlyje, ne spermoje. Kolumbijos universiteto mitochondrijų ekspertas Salvatore DiMauro pažymi, kad taškinė mutacija, minima H. Poling ligos istorijoje ir paskelbta žurnale „Journal of Child Neurology“, reiškia, kad tiek ji, tiek jos motina turėjo genetinę variaciją visuose savo audiniuose. Taigi, sako jis:

Tiek pas mamą, tiek pas dukterį turėtų būti gauti tokie patys rezultatai. Tačiau H. Poling mama Terry, kuri yra advokatė ir registruota slaugytoja, neturi jokių į autizmo spektrą panašių simptomų.

Hannah Poling tėvas apie dukros istoriją

MMR vakcinos tyrimai nėra pakankami

Perskaičius vakcinos pakuotės lape pateiktą informaciją, kyla daugybė klausimų dėl jos kancerogeniškumo, keliamų genetinių pakitinimų bei vaisingumo saugumo tyrimų. Nors VAERS fiksuoja kai kurias nepageidaujamas reakcijas, to neužtenka siekiant įvertinti MMR skiepo riziką. Klinikiniai tyrimai neturi galimybės nustatyti retesnių nepageidaujamų reakcijų, o epidemiologiniai tyrimai yra stipriai apriboti atsitiktinumų ir galimų klaidų.

MMR vakcinos saugumo tyrimams ypač trūksta statistinių duomenų. Apžvelgus daugiau nei 60 MMR vakcinų tyrimų, 2012 metų Cochrane analizė teigia:

MMR vakcinų tyrimų, tiek prieš pateikiant į rinką, tiek po jos pateikimo, saugumo rezultatų planas ir ataskaitos iš esmės yra nepakankamos.[49]

„Priorix Tetra“ vakcinoje, MRC-5 ląstelių linijoje rastas pilnas žmogaus genomas

Kadangi viešoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose sklando daug klaidingos ir iškreiptos informacijos, Asociacija „Firmus Medicus“ susisiekė su Corvelva mokslininke Loreta Bolgan ir gavo trumpą atsakymą apie jų veiklą.

Visų pirma, kas yra Loreta Bolgan. Tai yra Corvelva mokslininkė, mokslų daktarė, kuri yra samdoma pačios Italijos vyriausybės atlikti įvairius tyrimus. Loreta Bolgan yra farmakologė, vakcinų ekspertė, turinti chemijos ir farmacijos technologijos laipsnius. Ji taip pat buvo paskutinės parlamentinės karinės komisijos konsultantė.

Corvelva grupė teigia atradusi pilną žmogaus MRC-5 genomą daugybėje „Priorix Tetra“ vakcinos rūšių.[50] Pasiteiravus, kodėl jų atliktas tyrimas vis dar nėra įtrauktas į Pubmed duombazę ar kitus mokslinius žurnalus, mokslininkė pakomentavo:

Sveiki. Mūsų duomenys dar nėra paskelbti su recenzentų atsiliepimais. Mes ruošiame dokumentus, tačiau praeis daug laiko, kol juos galėsime pamatyti paskelbtuose leidiniuose. Be to, dėl redaktoriaus duomenų apsaugos šie duomenys nėra pilnai atskleisti. „Corvelva“ nusprendė pasidalinti šiais preliminariais rezultatais, nes žmonės turi žinoti tiesą ne po 3 – 4 metų, tačiau garantuoju, kad žmonės, kurie nepriima mūsų rezultatų dabar, nepriims jų ir po paskelbimo. „Corvelva“ nėra vakcinų kokybės kontrolės agentūra. Tai, ką radome, yra daugiau nei pakankamai, kad vakcinų kontrolės agentūros pradėtų geriau kontroliuoti vakcinų saugumą.

Loreta Bolgan pasisako TV laidoje (Italų kalba):

Nepaisant tokios informacijos, visuomenėje daug kas vis dar nežino, jog gaminant vakcinas naudojamos abortuotų žmogaus embrionų ląstelių linijos.

Melagingas naujienas skleidžiantys žiniasklaidos atstovai tvirtina, kad tokie teiginiai yra „sąmokslo teorija“, net kai CDC, FDA ir vakcinų gamintojai atvirai teigia, kad šis ingredientas yra naudojamas daugelyje vakcinų virusams auginti.

Neseniai Italijos „Corvelva“ laboratorija atliko pilną šios ląstelės linijos MRC-5 tyrimą. Štai kaip komanda apibendrino savo tyrimų rezultatus:

  1. Nustatyta, kad embriono ląstelių linijos priklauso vyriškos lyties vaisiui.
  2. Ląstelių linija yra sena, ji atitinka pripažintą 1960-ųjų liniją.
  3. Žmogaus embriono DNR yra pilnas individualus genomas, t.y. vakcinoje yra pilno žmogaus genomo chromosomų DNR.
  4. Žmogaus genomo DNR, esantis šioje vakcinoje, akivaizdžiai ir neabejotinai yra neįprastas ir, palyginus su tipišku žmogaus genomu, t.y. sveiko žmogaus genomu, turi svarbių neatitikimų.
  5. Rasta nukrypimų, kurių pasekmės šiai dienai vis dar yra nežinomos ir nėra aprašytos literatūroje. Vis dėlto, šie nukrypimai vis dar turi įtakos genetiniams pokyčiams, susijusiems su vėžio išsivystymu.
  6. Rastas didesnis nei turi būti genomo kiekis, rodantis kopijų skaičiaus ir struktūrinių variantų pokyčius. Tai yra akivaizdžiai neįprasta.

Tipinis žmogaus genomas ir Priorix tetra (partija A71CB256A) vakcinoje aptikta MRC-5V ląstelių linija

<…> šiose vakcinose esantys DNR kiekiai gali suformuoti naviką ir prašoma peržvelgti gaires, į kurias atsakingos priežiūros institucijos kreipiasi patikrinimui, nėra tinkamos. Be to, mes viešai smerkiame ir vadiname tai sunkiu apsileidimu nesiimant atsargumo priemonių.

<…> Ląstelių linijos DNR kiekis visuose ištirtuose mėginiuose skirtingo kiekio (tai reiškia, kad tai nekontroliuojama) yra iki 300 kartų didesnis už leistiną kancerogeninės DNR ribą, kurią nustato EMA (Europos vaistų agentūra) (10 ng kiekvienoje dozėje, atitinkančioje esančią DNR). Dėl šios priežasties ši vakcina turi būti pripažinta nekokybiška ir potencialiai pavojinga žmonių sveikatai, ypač vaikų populiacijai, kuri yra daug jautresnė genetinei ir autoimuninei žalai.[50] 

Apie autorių

Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e