P. Wood: žmonių gerovei kuriamos technologijos, neturėtų kenkti jiems patiems

Firmus Medicus -

Galimybių zonos – būdas, kaip pasipelnyti net ir iš pačių neturtingiausių vietovių

Galimybių zonos

„Firmus Medikus“ kviečia paskaityti dar vieną pokalbio su Patrick Wood dalį. Rekomenduojame pirmiausia susipažinti su kitais interviu, kurių metu Patrick Wood detaliau papasakojo apie technokratiją, 5G technologiją, daiktų internetą ir kitas svarbias temas, susijusias su išmaniosiomis technologijomis: „Patrick Wood: daiktų internetas leis sekti kiekvieną mūsų žingsnį realiuoju laiku“[1] ir „Patrick Wood: 5G – tarsi Kinijos ir JAV Šaltasis karas“.[2]

Pats Patrick Wood[3] yra ekonomikos ekspertas, kritiškai vertinantis darnaus vystymosi ekonomiką ir besigilinantis į technokratijos istoriją. Jį kalbino laimėjimus pelniusio dokumentinio filmo „Take Back Your Power“[4] kūrėjas ir iš to kilusio judėjimo vadovas Josh del Sol.

Josh: Esate šiek tiek gilinęsis į galimybių zonas. Kas tai?

Patrick: Na, tai yra nauja. Buvau šokiruotas… Žmonės sako: „Kaip tu gali būti šokiruotu?“ Aš buvau šokiruotas dėl dalykų, su kuriais susidūriau ir kurių niekad nenuspėjau. Ir nors manau, jog stebiu daugybę dalykų, kurie vyksta aplinkui, tačiau neseniai aš atradau visą šią galimybių zonų koncepciją. Tai buvo sukurta 2017 m. gruodžio mėn. Kongreso aktu, kurį įstatymiškai pasirašė prezidentas Trumpas. Jis buvo vadinamas 2017 m. mokesčių mažinimo ir darbo vietų įstatymu. Šiame akte buvo numatyta galimybė sukurti galimybių zonas. Tai turėtų būti mažų pajamų ženklinimai valstijose, kurios įgis tam tikrų mokesčių lengvatų, jei žmonės investuos į šias galimybių zonas.

Jie patys patvirtina zonas, kurias kiekvienos valstijos valdytojai galėjo apibrėžti. „Na, ko jūs norite? Kad jūsų valstija būtų galimybių zonoje?“ Taigi, jie pradėjo piešti žemėlapius, kad ir kokie jie bebūtų, visose valstijose. Paskui prezidentas po metų, 2018 m. gruodžio mėn., pasirašė vykdomąjį raštą, kuriuo buvo įsteigta nacionalinė administracinė taryba, įskaitant keletą kabineto narių, kad stebėtų galimybių zonos iniciatyvą visoje Amerikoje. Taigi, dabar tai iš tikrųjų buvo įteisinta vyriausybėje. Tai – didžiulis dalykas. Šiandien visoje Amerikoje yra sukurta 8700 galimybių zonų, kurios visos yra orientuotos į pinigų investavimą šiose srityse.

Bet egzsituoja tam tikras faktas. Jei turite turto, kurio mokesčių bazė yra labai, labai maža… Kitaip tariant, jūs galbūt nusipirkote už centą, o dabar tas turtas vertas 100 dolerių. Jei jūs parduosite tą turtą, mokėsite kapitalo prieaugio mokesčius. Didieji investuotojai to nekenčia, nes tai tiesiog mažina jų pajamas, ir jie už tai moka aukščiausią įmanomą pajamų mokesčio tarifą. Taigi, jie nori išvengti kapitalo prieaugio mokesčių visur, kur tik gali. Na, toks galimybių zonų nustatymas suteikia šansą kam nors parduoti panašų turtą, investuoti pinigus į galimybių zoną ir atidėti savo kapitalo prieaugio mokesčius bent šešeriems metams. Tai daug.

Ir ką iki šiol matėme praktikoje, yra tai, jog didžiausia galimybė yra kurti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes, kuriose žmonės galėtų sutelkti pinigus į šias galimybių zonas, investuoti pinigus į miestą kur tik nori, įskaitant gatvės žibintus arba jutiklius ar dar kur nors. Investuodami ten pinigus jie gali išspausti bet kokią įmanomą naudą bei jie ilgą laiką atideda savo mokesčius. Tai, kas iki šiol nutiko praktikoje, yra tai, jog radau keletą galimybių zonų, kurios sakė: „Tai yra mūsų galimybė įdiegti išmaniąsias miesto technologijas toje vietovėje“, toje mažų pajamų srityje.

Na, o mažas pajamas gaunantys regionai neturi galimybių iš tikrųjų kovoti su kažkuo panašaus, nes jie turi mažas pajamas ir neturi išteklių. Tikriausiai jie neturi politinės infrastruktūros ir tiesiog neturi pinigų. Galbūt jie neturi išsilavinimo. Taigi, nesunku tai įgyvendinti. Štai ir didysis klausimas – iš kur 2017 m. atsirado šis teisės aktas? Kas jį rėmė? Ir kas tai iš tikrųjų? Ši organizacija vadinosi Ekonominių inovacijų grupe, kuri buvo pagrindinė nevyriausybinė organizacija, atsakinga už šį teisės aktą. Jos įkūrėjas ir vykdomasis pirmininkas yra Sean Parker.

Tiems, kurie nežino Sean Parker vardo, aš tiesiog perskaitysiu vieną eilutę iš jo biografijos. Jis buvo „Napster“ įkūrėjas, būdamas 19 metų, o „Plaxo“ – 21 metų. 2004 m. jis kartu su Mark Zuckerberg sukūrė internetinį socialinį tinklą „Facebook“. Ar kas nors yra girdėjęs apie „Facebook“? Ir jis buvo „Facebook“ įkūrėjas. Ir jo biografija tęsiasi. Bet jūs suprantate esmę. Štai vaikinas, kuris yra pats ponas Duomenys, tiesa? Ir jis tai stumia į priekį. Dabar aš galiu jums pasakyti, kad visa tai yra apie duomenis. Prisiminkite, aš sakiau: „Sekite duomenis; sekite valdžią“. Tai – epinių proporcijų duomenų grobimas. Pažiūrėsime, kaip visa tai bus atliekama.

Naujųjų technologijų kūrėjai svajoja apie nemirtingumą

Išmaniosios technologijosPatrick Wood teigimu, išmaniųjų technologijų kūrėjai ne tik nori prieigos prie visų mūsų duomenų, bet ir svajoja apie žmogaus nemirtingumą.

Josh: Taigi 5G, susijęs su daiktų internetu, su dirbtiniu intelektu, su transhumanizmu. Pirmiausia apibrėžkime tai. Kas yra transhumanizmas?

Patrick: Na, transhumanizmas yra religinis teiginys, kad naudodamas pažangias technologijas žmogus gali išvengti žmogaus būklės. Kitaip tariant, tai reiškia, kad jis gali tapti nemirtingas. Jie nori išvengti mirties, tai esmė. Ši filosofija, ir transhumanizmo tėvas, ir technokratijos tėvas yra tas pats asmuo. Tiesiog taip atsitiko, jog tai tas pats asmuo. Galite patikrinti knygas, jei kas tuo netikite. Jo vardas yra Henri de Saint-Simon. Jis buvo prancūzų filosofas, gyvenęs apie 1800 m. Jis daug rašė šiomis temomis ir dabar laikomas abiejų tėvu.

Jis sukūrė religinę scientizmo sampratą. Tas mokslas buvo žmogaus visko sprendimas. Turite problemą? „Žinote, mokslininkai gali ateiti ir išgelbėti jus, nes jie yra geresni nei visi kiti. Jie protingesni ir gali numatyti ateitį“. Na, mes dabar nesigilinsime į scientizmą, bet apie scientizmą parašyta daug. CS Lewis, beje, parašė nemažai straipsnių, nukreiptų prieš scientizmą, su tuo kovodamas. Transhumanizmas remiasi scientizmo samprata. Mes galime naudoti technologiją, kad išvengtume mirties. Tai ir yra didžiausia problema.

Josh: Sujungti žmogų ir mašiną.

Patrick: Teisingai. Aš tai apibūdinu taip: technokratija yra skirta visuomenės formavimui, o transhumanizmas yra žmonėms, kurie gyvens visuomenėje. Taigi, technokratinę visuomenę idealiausiai užpildys transhumanistai. Transhumaninės filosofijos atstovai šiandien tiki, kad naudodamiesi šia pažangia technologija, jie sukurs žmoniją 2.0. Jie ypač tiki, jog genetinės modifikacijos dėka, gali valdyti evoliucijos jėgas.

Dabar evoliucija, žinoma, nėra krikščioniška biblinė sąvoka, bet tiems, kurie visų pirma yra kilę iš evoliucijos proto rėmų, kurie tiki, kad viskas buvo tik atsitiktiniai dalykai ir, žinote, tiesiog įvyko… Jie dabar tiki, kad per mokslą jie gali perimti evoliucijos procesą ir patys nukreipti ateities evoliuciją tam tikra linkme. Tai tikrai sukta, nors ir nekenčiu to sakyti. Šie žmonės iš tikrųjų elgiasi šitaip drąsiai. Jie mano, kad jie sukurs žmoniją 2.0. O žmonija 2.0 būtų tobulas žmonijos tipas, norint gyventi grynai technokratinėje visuomenėje.

Mokslas neturėtų paminti žmogiškųjų vertybių

Mokslas ir žmonėsTie, kam mokslas yra aukščiau visko, nepripažįsta, jog ir jis gali klysti ar sukurti problemų.

Josh: O kai sakai „jie“, kaip ir elitas, tu kalbi apie Trišalę komisiją, Romos klubą, Bilderbergo grupę, tiesa?

Patrick: Kiekvienas, kuris laikosi tos filosofijos. Aš turiu omenyje, kad milijardai žmonių yra ne iš tų elitinių grupių  ir galite pamatyti juos įsitraukusius į scientizmą. Jūs galėtumėte juos vadinti technokratais, galėtumėte juos vadinti transhumanistais, jie gali net neįsivaizduoti, ką daro pasaulinis elitas. Tačiau filosofija persismelkė, jos religija persismelkė per žmonių mąstymo procesą, ir tai yra religija. Scientizmas yra religija.

Josh: Tai ne tik materializmas, bet ir tai, kas gali nutikti, tai sielvarto gelmės, į kurias gali patekti žmogaus protas, kai nustoja matyti kitų žmonių prasmę, vertę ar dieviškumo, ar sielos kibirkštį.

Patrick: Mokslas tampa dievu, esme. Scientistui mokslas yra dievas. Mokslas negali padaryti nieko blogo. Mokslas nusistovėjęs. Mokslas yra neginčijamas. Darykite tai, ką sako mokslas. Nebūkite neigėjais, nes būsite nubausti. Tai yra tarsi religinis pasiūlymas. Bet mokslas yra sukurtas kaip kažkoks nekintamas dievas, galintis pateikti atsakymus į viską, ką žmogus nori žinoti. Visa tiesa randama moksle. „Tiesiog klausykite mokslo. Neklausykite Dievo. Neklausykite etikos ar moralinių diskusijų, ar dar ko. Tiesiog klausykite mokslo“.

Josh: Oho. Gerai, jūs davėte mums daugybę dalykų, apie kuriuos reikėtų pamąstyti. Ačiū už pagalbą paaiškinant visas šias temas. Už paaiškinimą „kodėl“, platesnio vaizdo parodymą, kaip visa tai siejasi su 5G. Dėkojame jums. Kokius galite pasiūlyti sprendimus? Žvelgiant iš jūsų perspektyvos, kur, jūsų manymu, būtų efektyviausia žmonėms sukaupti savo energiją, jei norime teigiamų rezultatų?

Patrick: Šiuo metu vienintelė įmanoma gynybos linija, kurią galime įdiegti, yra vietos lygmenyje, miesto ir apskrities lygmenyje. Ir aš skatinu žmones aktyviau veikti savo gyvenamoje vietoje. Susipažinti su savo miesto tarybos žmonėmis. Kandidatuoti į miesto tarybą. Eiti į įvairias įstaigas visame mieste. Ir eikite bet kur, kur tik galite, kad gautumėte vietą prie kažką sprendžiančiųjų stalo. Kažkas, iš tikrųjų liberalas, vieną kartą pasakė mano draugui: „Jei neturite vietos prie stalo, jūs esate tai, kas bus patiekta vakarienei“. Daugiau taip nesielkite. Galite įsitraukti į savo vietos pilietinius reikalus ir padaryti didžiulį pokytį.

Pavyzdžiu galėtų būti San Fransiskas – Amerikos liberalumo ir progresyvumo bastionas. Aš gimiau ten, Amerikoje nėra progresyvesnio ir liberalesnio miesto nei San Fransiskas. Miesto taryba tiesiog uždraudė veido atpažinimo technologiją San Fransiske.

Jie tai uždraudė. Nesakykite man, kad miestai neturi galios, nes jie ją turi. Bet jei piliečiai nevažiuoja ir neprašo vietinių miesto valdančiųjų atstovauti juos šiais klausimais, politikai to nedarys. Jūs turite eiti ir įsitraukti į veiklą. Tai, beje, viena iš priežasčių, kodėl praėjusiais metais sukūriau „Piliečius už žodžio laisvę“, kuri savo ruožtu sukūrė socialinių tinklų platformą „Localactivist.org“, skirtą tik vietiniams aktyvistams sekti tokias problemas kaip ši. Žmonės kviečiami ten registruotis, jei tik to nori.

Josh: Puiku, ačiū jums labai. Aš rekomenduoju žmonėms perskaityti jūsų knygas. Jūs tiesiog pateikiate tokius tyrimais pagrįstus faktus, be jokių sąmokslo teorijų ir padedate mums iš tikrųjų suprasti visą esmę.

Apie autorių
Firmus Medicus
Firmus Medicus

Firmus Medicus - asociacijos „Firmus Medicus“ ir jos narių nuomonę atstovaujantis projektas. Jo tikslas - supažindinti svetainės lankytojus su Lietuvos ir pasaulio sveikatos naujienomis, mokslinių tyrimų duomenimis, studijomis, apžvalgomis bei komentarais.

Susisiekite su Firmus Medicus
Apie Firmus Medicus

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e