Melas: „Homeopatija yra tik placebas“

Tiesa: „Mokslinių tyrimų išvados patvirtina, kad homeopatija NĖRA tik placebas“

Homeopatija - placebasDaugelis skeptikų teigia, kad homeopatija yra tik placebas

Aplink dažnai diskutuojama, jog homeopatija yra tik „cukraus piliulė“, kuri neturi jokios veikliosios medžiagos, todėl kartu ir jokio realaus poveikio. Pacientui pranešus apie kokį nors teigiamą efektą, tai yra siejama su placebo efektu, nes ši sritis dažnai vis dar yra pavadinama „pseudomokslu“. Anot skeptikų, žmonės yra įtikinami, jog vaistas padės ir šio galvojimo jiems užtenka pajausti gydomajį atsaką.

Vis dėlto, bet kuris medicininis gydymas yra tam tikras „placebo efektas“ ir yra plačiai naudojamas daugelyje tradicinės medicinos sričių. Homeopatijos sritis niekuo nuo jų nesiskiria ir teorija, jog homepatija yra tik placebo efektas, nėra paremta moksliniais tyrimais.

Placebo efektas nepaaiškintų teigiamų tyrimų, laboratorinių ekperimentų, poveikio gyvūnams

Mokslininkai yra atlikę eilę tyrimų, kurie padėtų atskirti placebo poveikį nuo tikrų klinikinių tyrimų rezultatų. Jei homeopatija tebūtų placebo, kaip tada galėtume paaiškinti sekančius rezultatus:

Teigiami aukštos kokybės placebo kontroliuojamai tyrimai

  • Individualizuotas homeopatinis vaikų viduriavimo gydymas. Atlikta trijų placebu kontroliuojamų atsitiktinių imčių bandymų metaanalizė. Nustatyta, kad homeopatinis gydymas sumažino viduriavimo trukmę.[1]
  • Individualizuotas homeopatinis vaikų ausų infekcijų (vidinės ausies uždegimai) gydymas.[2][3]
  • Homeopatinio vaisto Galphimia glauca efektas šienligės (alerginis rinitas) gydyme.[4]
  • Izopatinio vaisto Pollen 30c vartojimas šienligės gydyme.[5]
  • Sudėtingo homeopatinio vaisto Vertigoheel tyrimas gydant vertigo.[6]

Homeopatinių vaistų poveikį patvirtinantys laboratoriniai eksperimentai

Pastebėtas homeopatinių vaistų poveikis susijęs su baltaisiais kraujo kūneliais, varlėmis, augalais (kviečiai ir pan):

  • Baltųjų kraujo kūnelių degranuliacijos eksperimentas. Šiuo klausimu paskelbti 28 moksliniai straipsniai, iš kurių 23 rezultatai buvo paskelbti teigiamais. 11 publikacijų buvo įvertintos kaip aukštos kokybės, iš kurių 8 pranešė apie teigiamus rezultatus.[7]
  • Homeopatinio tiroksino poveikis buožgalvių vystymuisi. Hormonas tiroksinas stimuliuoja varliagyvių metamorfozę. Beveik 20 metų, įvairios mokslininkų komandos bandė homeopatinius tiroksino skiedimus varlių atžvilgiu, pridėdamos jų į maudyklų vandenį. Nors tikslūs rezultatai įvairūs, visuose 22 eksperimentuose buvo nustatyta ta pati tendencija – 30 mg tiroksinas (praskiestas virš Avogadro ribos naudojant homeopatinį gamybos procesą) slopina buožgalvių metamorfozę.[8]

Faktai, rodantys, kad homeopatija teigiamai veikia gyvūnus

Griežtai atliktas tyrimas parodė, kad homeopatiniai vaistai gali užkirsti kelią E. coli bakterijos sukeliamam paršelių viduriavimui. Tai didžiulė problema komerciniame ūkininkavime.[9]

Panašius melagingus teiginius apie homeopatiją galite surasti čia:

Kiti populiarūs mitai apie homeopatiją

Melas: „Nėra jokių mokslinių tyrimų, įrodančių, kad homeopatija veikia“

Iki 2014 metų, recenzuojamuose žurnaluose (angl. peer-reviewed journals) buvo paskelbti 189 tyrimai, kuriuose skelbiami atsitiktiniai kontroliuojami bandymai, (angl. randomised controlled trials) skirti homeopatinių preparatų veiksmingumo nustatymui. Daugiau apie tai straipsnyje: Melas – „Nėra jokių mokslinių tyrimų, įrodančių, kad homeopatija veikia“.

Melas: „Mokslininkai sako, kad homeopatija neveikia“

Ištikrųjų, daug mokslininkų ir gydytojų pasisako už teigiamą homeopatijos poveikį organizmui. Nors daugelyje homeopatiją paneigiančių straipsnių yra teigiama, jog taip mano visi mokslininkai, tai toli gražu nėra tiesa. Pavyzdžiui, profesorius Luc Montagnier, kuris 2008 metais laimėjo Nobelio premiją už savo vaidmenį atrandant ŽIV, teigia, kad homeopatai yra teisūs naudodami didelius skiedimus. Daugiau apie tai straipsnyje: Melas: „Mokslininkai sako, kad homeopatija neveikia“.

Melas: „Homeopatiniai vaistai neveikia – tai tik cukrus“

Laboratoriniai eksperimentai rodo, kad homeopatiniai preparatai nėra tik cukraus piliulės. Dauguma nesusipratimų kyla dėl to, kad skysčiai, kurie yra naudojami homeopatinių vaistų gamyboje, yra skiedžiami virš ribos, vadinamos Avogadro numeriu (skiedimas10-23). Tai reiškia, kad skysčiai yra skiedžiami taip stipriai, kad galutiniame produkte nereikėtų tikėtis rasti jokių pradinės medžiagos molekulių. Daugiau apie tai straipsnyje: Melas: „Homeopatiniai vaistai neveikia – tai tik cukrus“.

Melas: „Ištyrus homeopatiją ir palyginus ją su įprastine medicina, taptų akivaizdu, kad ji neveikia“

Homeopatijos ir tradicinės medicinos efektyvumo lyginimas parodė, kad homeopatija yra tokia pat efektyvi, o kartais netgi ir efektyvesnė, nei tradicinė medicina. Buvo atlikti individualizuoto homeopatinio gydymo tyrimai, neindividualizuotų homeopatinių produktų tyrimai ligų gydyme, pacientų rezultatų stebėsena ir kiti tyrimai. Apie juos plačiau sužinoti galite šiame straipsnyje: Melas: „Ištyrus homeopatiją ir palyginus ją su įprastine medicina, taptų akivaizdu, kad ji neveikia“

Šaltiniai
Pamėk Mus Facebook'e